MY.UAНовини
Нобелівські лауреати, пов'язані з Україною: 10 імен, що змінили цей світ
Нобелівські лауреати, пов'язані з Україною: 10 імен, що змінили цей світ

Нобелівські лауреати, пов'язані з Україною: 10 імен, що змінили цей світ

Ілля Мечніков. Фізіологія і медицина

Першим володарем цієї відзнаки серед українців став бактеріолог та імунолог Ілля Мечніков. Нобелівською премією науковця відзначено 1908 р. в галузі фізіології та медицини (разом із відомим німецьким фармакологом та імунологом Паулем Ерліхом) "за праці з імунітету".

Найважливішим досягненням Мечнікова стало відкриття явища фагоцитозу та створення на його основі фагоцитарної теорії імунітету (1882). Ідея вченого про можливість застосування одних мікроорганізмів для припинення розвитку інших зробила можливим лікування антибіотиками. Завдяки цьому вдалося врятувати життя мільйонів людей.

На основі досліджень Мечнікова було впроваджено в медичну практику медикаменти, що містять сапрофіти. Це дало змогу посилити лікування дисбактеріозу, гострих і хронічних ентеритів, колітів, панкреатитів та інших захворювань шлунково–кишкового тракту.

Народився Ілля Мечніков 15 травня 1845 року в с. Іванівка-Панасівка на Харківщині, в дворянській родині молдовського походження. 40 років життя вченого пов'язані з Україною. Дослідження з фізіології та медицини він проводив в Одесі, де у 1886 р. заснував першу в Україні (і другу у світі) лабораторію з мікробіології, у якій працював над створенням вакцин проти сибірської виразки овець та холери курей.

У 1887-му Мечніков переїхав до Парижа, де було більше можливостей займатися наукою. Працював в інституті Луї Пастера, який очолив 1905 року. У 1902 році став почесним членом Петербурзької академії, а 1913 року очолив Інститут експериментальної медицини в Петербурзі. Помер 1916 року в Парижі на 71-му році життя, заповівши спалити своє тіло в крематорії. Урна з прахом ученого вихідця з України зберігається в бібліотеці Пастерівського інституту в столиці Франції.

Ілля Мечниковвідкриті джерела

Зельман Абрахам Ваксман. Фізіологія і медицина

Нобелівським лауреатом у галузі фізіології та медицини став мікробіолог Зельман Абрахам Ваксман. Він народився 2 липня 1888 року в с. Нова Прилука на Вінниччині. Нагороджений як громадянин США, куди емігрував з України в 1911 році.

Під керівництвом Ваксмана було відкрито неоміцин, актиноміцин, канденицин, які широко використовуються в клінічній медині та ветеринарії.

Премію отримав 1952 р. "за відкриття стрептоміцину – першого антибіотика, ефективного при лікуванні туберкульозу". Цей антибіотик мав виражену дію проти бактерій та паличок і суттєво полегшував лікування туберкульозу. 1949 р. йому вдалося налагодити масове виробництво препарату, завдяки якому було врятовано безліч життів.

Більше про життя Зельмана Абрахама Ваксмана читайте за цим посиланням.

Зельман Ваксманвідкриті джерела

Шмуель Йосеф Агнон. Література

Нобелівською премією в галузі літератури був нагороджений 1966 року "за глибоко оригінальну й майстерну прозу за мотивами життя єврейського народу, талановите відображення загальнолюдських проблем сучасності, за його комічну майстерність, багатство та глибину творів". Нагороду отримав як громадянин Ізраїлю.

Понад 80 творів Шмуеля було перекладено десятьма мовами. Цікаво, що однією з провідних тем у його творчості стала Західна Україна. Саме про долю галицьких євреїв, які жили в Україні, та про поневіряння євреїв-емігрантів написано кращі твори письменника. Серед них повість "Проста історія", романи "На морській глибині", "Гість на одну ніч", "Зовсім недавно" тощо. Літературознавці нерідко порівнюють Агнона Шмуеля з Сервантесом, Гоголем і Кафкою.

В Україні мало відомо про письменника Шмуеля Йосефа Агнона. Він народився 17 липня 1888 року в Бучачі на Тернопільщині. Зростав у заможній освіченій сім'ї. У 18-річному віці прибув до Львова, де працював у єврейській газеті. Влітку 1907 року Шмуель опублікував у Західній Україні понад 70 своїх творів. Того ж року виїхав до Палестини.

Шмуель Агнон на банкноті у 50 нових шекелів, 1988Вікіпедія

Світлана Алексієвич. ЛІтература

Білоруська російськомовна письменниця, народилась у Станіславі (нині Івано-Франківськ) в сім'ї білоруса та українки. Лауреатка Нобелівської премії з літератури 2015 року.

У поданні Шведської літературної академії, яка присуджує Нобелівські премії з літератури, сказано, що творчість Алексієвич відрізняє "поліфонічна проза, яка є пам'ятником страждання і героїзму в наш час". "Використовуючи свій унікальний творчий метод – ретельно складений колаж людських голосів – Алексієвич поглиблює наше розуміння всієї епохи", – заявив Нобелівський комітет.

Перша книга Алексієвич "У війни не жіноче обличчя" була написана в 1983 році. Радянські критики звинуватили письменницю в пацифізмі, натуралізмі і розвінчанні героїчного образу радянської жінки.

Алексієвич вважалася претендентом на Нобелівську премію ще в 2013 році. Вона стала 14-ю жінкою, що отримала Нобелівську премію з літератури.

Цікаво, що книги Світлани Алексієвич, написані російською мовою, станом на момент вручення премії не видавалися в Білорусії. Білоруська влада була незадоволена опозиційними поглядами письменниці і її критичними заявами на адресу Олександра Лукашенка.

Алєксієвич_Нобелівська премія_літератураpustunchik.ua

Саймон Сміт Кузнець. Економіка

Саймон Кузнець у 1971 році був нагороджений спеціальною премією ім. А. Нобеля в галузі економіки "за емпірично обґрунтоване тлумачення економічного зростання, яке привело до нового, глибшого розуміння як економічної та соціальної структур, так і процесу розвитку".

Все життя він займався дослідженнями, спостерігаючи циклічність економічних процесів, вивчаючи макроекономіку. Йому приписують народження терміна "валовий національний продукт". Нагороджений Саймон Кузнець як громадянин США.

Міжнародне визнання вченому принесли розробки програм національного доходу США як одного з найважливіших показників рівня економічного розвитку американського суспільства і матеріального добробуту його громадян та дослідження факторів і показників національного доходу багатьох країн. На основі праць Кузнеця розроблено стратегію, що дала змогу США подолати економічну кризу 30-х років.

Народився 9 квітня 1901 року в Пінську. Та понад 20 років його життя пов'язані з Харковом. Закінчивши середню школу, вступив на юридичний факультет Харківського університету, але після двох років навчання почав працювати в бюро статистики праці при уряді Радянської України.

У 1922 році разом із молодшим братом емігрував до США, де займався науково–педагогічною діяльністю. Здобув почесні вчені ступені багатьох університетів, зокрема Гарвардського, Принстонського, Колумбійського, Пенсильванського тощо.

Помер 10 липня 1985 року в Кембриджі.

Саймон Сміт Кузнецьвідкриті джерела

Роальд Гоффманн. Хімія

В 1981 році, разом із японським хіміком Зеніті Фуку, присуджено Нобелівську премію "за розробку теорії протікання хімічних реакцій, створену ними незалежно один від одного". Це відкрило нові можливості для планування хімічних експериментів.

Нагороджений як американець. Основні наукові дослідження присвячені хімічній кінетиці і вивченню хімічних реакцій. Є співавтором закону Вудварта–Гоффманна про закономірності перебігу хімічних реакцій між органічними сполуками.

Народився майбутній науковець 18 липня 1937 року в Золочеві, що на Львівщині. Там же минуло його дитинство. Згодом згадував про Україну як про "обітовану землю свого серця".

До Америки Роальда Гоффманна занесла третя хвиля еміграції. Після нацистських концтаборів він із матір'ю переїхав до у Краків. У 1949 році емігрував в США, оселився в Нью-Йорку. Вищу освіту із медицини здобув в Колумбійському університеті, який закінчив у 1958-му. Продовжив наукову роботу в Гарварді, спеціалізуючись на хімії, в Упалі (Швеція), досліджуючи явища квантової хімії.

Георгій Шарпак. Фізика

Георгія Шарпака, громадянина Франції, відзначено премією 1992 року "за винахід та вдосконалення детекторів частинок, особливо багато провідної пропорційної камери". Йдеться про винахід і розвиток нових детекторів елементарних частинок, зокрема про відкриття т. зв. "камер Шарпака". Праці вченого посприяли відчутному прогресу в фізиці елементарних частинок.

Народився 1 серпня 1924 року в Дубровиця на Рівненщині, в українській родині. Тут і минуло його дитинство. У1932 році Шапрак разом із сім'єю опинився у Франції... Громадянство прийняв аж 1946-го. У публікаціях не раз із теплотою згадував про Україну.

Жорж Шарпак (Георгій Харпак) відкриті джерела

Петро Капіца. Фізика

Його батько з Бессарабії, з молдавської шляхти Капіц-Мілевських, а мати з українських волинських дворян Стебницьких.

Народився у Кронштадті 1894 року. Закінчив електромеханічний факультет Петербурзького політехнічного інституту і Петроградський політехнічний інститут, мав звання інженера–електрика. У 1918-1921 роках викладав у цьому ж інституті, був на посаді наукового співробітника Державного фізико–технічного інституту.

1923 р. захистив дисертацію на ступінь доктора філософії Кембриджського університету. За шість років Петра Леонідовича обрано членом–кореспондентом АН СРСР, а параленьно – дійсним членом Лондонського Королівського товариства.

У квітні 1938-го Петро Капіца написав Сталіну листа на захист арештованого в ту ніч Льва Ландау (який свого часу теж отримав Нобелівську премію в галузі фізики) і домагається його звільнення під своє слово.

1945 року створено Спецкомітет для керівництва "всіма роботами з використання внутріатомної енергії урану". У складі комітету були лише Петро Капіца та Ігор Курчатов. Капіца був одним із засновників фізико-технічного факультету МДУ.

У серпні 1973 року, всупереч наполегливим домовленостям президента АН СРСР Мстислава Келдиша, відмовляється поставити підпис під листом, що ганьбить Андрія Сахарова. Втім, 29 серпня цей лист, підписаний 40 академіками, надрукувала газета "Правда".

Капіца ще за 10 років до Чорнобиля у доповіді "Глобальні проблеми і енергія" у Стокгольмському університеті попереджав про можливу небезпеку. Розповівши про аварію на американській АЕС "Браунс Феррі", він відзначав: "Аварія показала, що математичні методи розрахунків вірогідності такого роду подій непридатні, оскільки не враховується вірогідність того, що відбувається через помилки у поведінці людей". Всі матеріали про аварію на "Браунс Феррі", які Капіца отримав від знайомих американських фізиків, він передав президентові Академії наук і директорові Інституту атомної енергії А. Александрову.

1978 року Петрові Капіці була присуджена Нобелівська премія з фізики "за фундаментальні винаходи і відкриття в області фізики низьких температур". Помер 1984 року в Москві, не доживши трьох місяців до свого 90-річчя.

Петро Капіцавідкриті джерела

Борис Пастернак. Література

Батько був художником, мати піаністкою. Його батьки і діди народилися і жили в Одесі.

1958 року Нобелівський комітет присудив йому премію з літератури "за значні досягнення у сучасній ліричній поезії, а також за продовження традицій великого російського епічного роману". Кандидатуру Пастернака висунув нобелівський лауреат 1957 року Альбер Камю.

Вручення премії ім. Нобеля було пов'язане із романом "Доктор Живаго", антирадянська сутність якого постійно підкреслювалася. Для радянської пропаганди це стало приводом, щоб посилити цькування Пастернака.

У "Літератуній газеті" за 25 жовтня 1958 р. Пастенак був названий Юдою: "Пастернак отримав "тридцять срібняків", для чого було використано Нобелівську премію. Його нагородили за те, що погодився виконувати роль наживки на іржавому гачку антирадянської пропаганди... Безславний кінець чекає воскреслого Юду, доктора Живаго, і його автора, долею якого буде народна зневага".

Московська організація Спілки письменників СРСР вимагали вислати Пастернака з країни і позбавити радянського громадянства. Під цим тиском Пастернак був змушений відмовитися від нагороди. Премію отримав син поета Євген через 29 років після смерті самого лавреата.

Десять років – з 1946 до 1955 – Борис Пастернак працював над романом "Доктор Живаго". У ньому показане життя російської інтелігенції на фоні драматичних події початку ХХ ст., висвітлюються найсуттєвіші питання людського існування. У романі відбилося неоднозначне ставлення автора до жовтневого перевороту і наступних змін у житті країни.

Борис Пастернаквідкриті джерела

Ерік Кандел. Фізіологія і медицина

Його батьки народилися в Україні. Мати походила з Коломиї, із багатої родини ортодоксальних євреїв, а батько – з бідної сім'ї, що мешкала в місті Олеську на Львівщині. До початку Першої світової війни його батьки переїхали у Відень, де зустрілися й одружилися. Родина Кенделів жила в маленкій квартирці на біля медичного факультету і недалеко від дому номер 19 по Бреггассе, де жив Зигмунд Фройд.

Ерік Кандел закінчив Гарвардський університет, Медичну школу Нью-Йоркського університету. Був професором біохімії Центру нейробіології та поведінки. Відомий роботами щодо функціонування клітинних та молекулярних механізмів пам'яті, механізмів сигнальної трансдукції (перенесення – ред.) в нервовій системі.

У 1985 році Кендела запросили зробити доповідь про хворобу Альцгеймера на засідання ради директорів компанії Biotechnology General. Після засідання Фред Адлер, голова ради, запропонував Кенделу та Річарду Акселю заснувати нову біотехнологічну компанію, яка б займалася виключно нервовою системою, та використовувати досягнення молекулярної біології для боротьби із захворюваннями цієї системи. За два роки Кендел і Аксель так і зробили. В 1992 фірма була реорганізована. Кандел пізніше заснував іншу компанію, що спеціалізувалась на його власних дослідженнях – Memory Pharmaceuticals. Цікаво, що ідея створити компанію, що розробила б "маленьку червону таблетку" для лікування вікової втрати пам'яті, з'явилася майже спонтанно.

Нині Memory Pharmaceuticals займається розробкою препаратів проти вікової втрати пам'яті та хвороби Альцгеймера, а також інших порушень пам'яті, що супроводжують деякі неврологічні та психічні розлади (наприклад, депресія, шизофренія).

Ерік Кандел – лауреат Нобелівської премії з медицини та фізіології, яку отримав 2000 року за дослідження сигнальної трансдукції у нервовій системі (робота Кендела показала, за допомогою яких механізмів формується короткотривала та довготривала пам'ять).

Ерік Канделвідкриті джерела

Інформацію взято з відкритих джерел

Читайте також: Відмовилася малювати для Сталіна і підкорила серце Пікассо: історія художниці–самоучки з українського села

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Іван Марчук створив у Відні вже близько 200 картин
УкраинФорм
2025-05-04T06:07:50Z
Ziferblat показали вбрання для "Євробачення": яким буде номер України на конкурсі
Комсомольская правда
2025-05-04T05:34:26Z
Насті Каменських – 38: де зараз живе співачка і чим вона займається
24tv
2025-05-04T04:00:23Z
Хто покинув МастерШеф 15 у 10-му випуску: репетиція фіналу та кулінарний крокодил
Факти ICTV
2025-05-03T20:40:02Z
DISCOMAN - "Фантастична" – 2 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-05-03T20:31:25Z
Олена Кравець зізналася, як ставиться до скандального Винника та його позиції: "Емоційні тортури"
TSN
2025-05-03T20:14:08Z
Відома блогерка Анна Алхім зганьбилася ставленням до української мови: "Головне — набита вишиванка"
TSN
2025-05-03T20:13:45Z
39-річна вдова Г'ю Гефнера виходить заміж удруге: хто став її новим нареченим і як він освідчився
ТСН
2025-05-03T20:13:37Z
Онуфрійчук показала підрослого сина та який конфуз трапився на його першому дні народженні
TSN
2025-05-03T20:13:33Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Глава Пентагону відвідає Ізраїль перед поїздкою Трампа на Близький Схід — Axios
ZN UA
2025-05-04T06:42:48Z
Ізраїль планує розширити наступ у Газі та закликати десятки тисяч резервістів – Politico
Лига
2025-05-04T06:42:13Z
Які області в Україні найбезпечніші з точки зору атак російськими “шахедами”
Украина Криминальная
2025-05-04T06:40:17Z
Ізраїль розпочав мобілізацію резервістів для розширення операції у секторі Газа, - ЗМІ
Комсомольская правда
2025-05-04T06:40:02Z
Скупчення військових РФ на параді у Москві є законною ціллю для ЗСУ — експерт
ТСН
2025-05-04T06:36:07Z
Цю газету читає Трамп: політологиня розібрала статтю про Віткоффа
24tv
2025-05-04T06:34:47Z
За який час росіяни можуть відновити військовий потенціал рівня 2022 року
24tv
2025-05-04T06:34:01Z
Говоримо про Азію — на думці маємо Китай
Детектор М
2025-05-04T06:32:28Z
Допомога ВПО у 2025 році: субсидії на житло та виплати
24tv
2025-05-04T06:34:24Z
Депозити в банках, ОВДП чи валюта: що наразі рекомендують екперти
ZN UA
2025-05-04T06:25:27Z
Затримують зарплату - отримаєте більше: українцям компенсуватимуть затримку в зарплаті
Знай
2025-05-04T06:12:39Z
Укренерго у травні проведе спецаукціон на закупівлю «швидких» резервів
УкраинФорм
2025-05-04T06:07:44Z
"Зелені" гроші: чи можна заробити на сонячних і вітрових електростанціях в Україні
Фокус
2025-05-04T06:01:42Z
Абрикосів цього року не буде: садівники фіксують 100% вимерзання
AgroPortal
2025-05-04T06:00:04Z
Зброя під відсотки: як працює програма пільгових кредитів для ОПК
24tv
2025-05-04T05:18:35Z
Яку мінімальну зарплату платять у Німеччині в 2025 році
24tv
2025-05-04T05:12:16Z
Що буде з цінами на нафту, якщо США та Китай припинять торгову війну
24tv
2025-05-04T05:12:05Z
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Україну масовано атакували дронами: стали відомі деталі
Gazeta UA
2025-05-04T06:40:56Z
Грошова допомога для пенсіонерів у Дніпрі: хто має можливість отримати понад 10 тисяч гривень
Политека
2025-05-04T06:31:08Z
Адвокат назвав категорії студентів, які можуть втратити відстрочку з травня
Хвиля
2025-05-04T06:16:33Z
Франція планує виготовити для України 1200 "розумних" авіабомб AASM Hammer, – Le Parisien
24tv
2025-05-04T06:10:26Z
Прикордонники дронами «Баба Яга» знищили три автівки та позиції росіян на Харківщині
УкраинФорм
2025-05-04T06:07:56Z
Росія вивела у Чорне море ракетоносій з "Калібрами": який можливий залп
ТСН
2025-05-04T06:07:52Z
В Естонії за участю 41 країни знову пройдуть найбільші навчання з кібербезпеки Locked Shields
УкраинФорм
2025-05-04T06:07:49Z
Росіяни вивезли школярів з Мелітополя на «патріотичний форум» до Краснодара - Центр нацспротиву
УкраинФорм
2025-05-04T06:07:37Z
На Херсонщині внаслідок ворожої атаки дрона загинув чоловік
УкраинФорм
2025-05-04T06:46:56Z
"Шахеди" вдарили по Харківщині: спалахнули пошта і школа, зруйнована будівля сільради
24tv
2025-05-04T06:30:31Z
В Ізюмі російський дрон влучив у будівлю пошти, виникла пожежа
УкраинФорм
2025-05-04T06:28:47Z
У Львові дружина поранила свого чоловіка ножем під час сімейної сварки
Украина Криминальная
2025-05-04T06:25:22Z
Росіяни вночі атакували Черкаси: пошкоджено гуртожиток, горіли квартири
GlavRed
2025-05-04T06:25:13Z
У Херсоні внаслідок атаки російських дронів постраждали двоє чоловіків
УкраинФорм
2025-05-04T06:18:44Z
Атака дронів по Києву: які райони постраждали та які наслідки
ТСН
2025-05-04T06:09:50Z
Атака дронів: у Києві від падіння уламків постраждали діти, горіли будинки й автівки
УкраинФорм
2025-05-04T06:07:54Z
Горіли квартири, є постраждалий: які наслідки атаки "Шахедами" на Черкаси
24tv
2025-05-04T06:07:26Z
Новий бʼюті-тренд "печерний метод": що це та наскільки він безпечний
24tv
2025-05-04T06:42:01Z
Що посадити біля огірків, щоб урожай збільшився вчетверо: корисні поради
Gazeta UA
2025-05-04T06:09:45Z
Найвищий показник за 15 років: у США цього сезону від грипу померло понад 200 дітей
Факти ICTV
2025-05-04T06:04:48Z
Потепління клімату сприятиме поширенню грибків-убивць — дослідження
ZN UA
2025-05-03T23:49:04Z
Що краще для здоров’я — гірчиця чи кетчуп: лікарка дала остаточну відповідь
TSN
2025-05-03T20:12:36Z
Як позбутися плісняви на стінах: ефективні поради
TSN
2025-05-03T20:10:07Z
Зробіть це негайно: як підготувати шкіру до літнього сезону
24tv
2025-05-03T18:03:29Z
Учені знайшли причину ожиріння десятків мільйонів людей: нею виявилися певні препарати
Фокус
2025-05-03T16:42:45Z
Який найкращий час для народження дитини
24tv
2025-05-03T15:15:09Z
Де і як зберігати насіння після збору врожаю: найкращі ідеї та поради
24tv
2025-05-04T06:42:54Z
Ідеально до шашлику: як приготувати закуску із запеченого перцю, зелені та сиру
Telegraf
2025-05-04T06:16:42Z
Хто зі знаків зодіаку у травні знайде свою справу мрії
24tv
2025-05-04T06:15:37Z
Квіткові та з перчиком: ось топ парфумів для чоловіків на весну 2025 року
24tv
2025-05-04T04:03:16Z
У Раків з'явиться любовне захоплення: гороскоп на 4 травня
24tv
2025-05-04T02:03:05Z
Як зріст дитини впливає на її успішність у школі
Gazeta UA
2025-05-04T00:00:37Z
Як почистити фільтр у пральній машині: вона одразу почне працювати краще
ТСН
2025-05-03T21:21:59Z
Ця ягода повинна бути всюди: рецепт оригінального салату з полуницею від переможниці "МастерШеф"
24tv
2025-05-03T20:36:37Z
На Дів чекає оновлення, а Левам слід надихати: гороскоп за картами Таро на 3 травня 2025 року
ТСН
2025-05-03T20:15:21Z
На Харківщині за добу внаслідок ударів РФ одна людина загинула, ще четверо - поранені
УкраинФорм
2025-05-04T06:46:26Z
Військовий "Азову" пояснив, чи дають їм квартири та чи дотичний до цього Ахметов
24tv
2025-05-04T06:45:15Z
Генеральний штаб ЗСУ інформує про втрати ворога на 04.05.25
Украина Криминальная
2025-05-04T06:45:01Z
Армія РФ за добу 90 разів била по Сумщині
УкраинФорм
2025-05-04T06:34:22Z
У Києві вдруге за тиждень затопило ділянку будівництва метро на Виноградар
ГЛАВКОМ NET
2025-05-04T06:33:36Z
У Генштабі повідомили інформацію щодо війни
Gazeta UA
2025-05-04T06:32:07Z
ЗСУ контратакують та знищують техніку РФ на різних ділянках фронту - ISW
GlavRed
2025-05-04T06:25:27Z
Dream у Києві потрапив під атаку Росії: все про наслідки, історію та скандали гігантського ТРЦ
Telegraf
2025-05-04T06:25:21Z
За схематоз для виїзду ухилянтів за кордон через Львівську ОВА засудили наймолодшого, двоє старших втекли
Украина Криминальная
2025-05-04T06:12:45Z
"Канело" вдруге став абсолютом, здолавши непереможного кубинця: відеоогляд бою
24tv
2025-05-04T06:45:51Z
Конте: Історію пишуть переможці
Football.ua
2025-05-04T06:28:38Z
В решающем матче серии плей-офф НХЛ Даллас одержал победу над Колорадо
Корреспондент
2025-05-04T06:18:29Z
Шищенко: Оболонь виявилась психологічно неготовою до гри у більшості
Football.ua
2025-05-04T06:16:47Z
У неділю завершується 27-й тур футбольної Прем'єр-ліги
УкраинФорм
2025-05-04T06:07:47Z
Брентфорд — Манчестер Юнайтед. Напередодні
Football.ua
2025-05-04T06:01:18Z
Шандрук: Верес — команда, яка багато пропускає
Football.ua
2025-05-04T06:01:04Z
Вальядолід — Барселона 1:2 Відео голів та огляд матчу Ла Ліги
Football.ua
2025-05-04T05:46:04Z
Рома — Фіорентина. Напередодні
Football.ua
2025-05-04T05:21:41Z
Не Жигулями єдиними. Які іномарки можна купити за 2000 доларів на Львівщині
Telegraf
2025-05-04T05:33:03Z
База SpaceX Ілона Маска стала новим містом в Техасі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-04T03:45:56Z
Відважна мати переслідує безвідповідального водія вантажівки
Топ Жир
2025-05-04T01:30:32Z
Ця Toyota вважає себе Bugatti, Ford та Nissan
Топ Жир
2025-05-03T23:45:48Z
Цей Hummer EV втратив 45 тисяч доларів вартості, так і не виїхавши з автосалону
Топ Жир
2025-05-03T22:15:42Z
Хтось витратив 3 тисячі доларів на підроблений Bentley з електроприводом, який заправляють бензином
Топ Жир
2025-05-03T21:45:00Z
Чи настав час, щоб автовиробники повернулися до випуску простих автомобілів без зайвих функцій?
Топ Жир
2025-05-03T19:15:38Z
Формула-1: особистий залік пілотів та команд у 2025 році
Факти ICTV
2025-05-03T18:42:40Z
Genesis GV90 кидає виклик BMW та Cadillac завдяки потужності електромобіля
Топ Жир
2025-05-03T16:48:26Z
OpenAI обіцяє внести зміни, щоб запобігти майбутньому підлабузництву ChatGPT
InternetUA
2025-05-04T06:46:12Z
Ветеран Rockstar прокоментував перенесення GTA 6 – чому нова дата релізу остаточна
24tv
2025-05-04T06:36:07Z
Riot Games веде війну проти хакерів відеоігор
InternetUA
2025-05-04T06:32:44Z
Google незабаром дозволить дітям до 13 років використовувати свого чат-бота Gemini
InternetUA
2025-05-04T06:16:41Z
Gemini від Google переміг Pokémon Blue
InternetUA
2025-05-04T06:01:34Z
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети — вони перешкоджають
InternetUA
2025-05-04T05:31:03Z
Учені створили Зевса зі світу дронів: він може керувати ударами блискавки
InternetUA
2025-05-04T05:01:39Z
Що має ноги, але не ходить: таку загадку зможуть розгадати лише одиниці
GlavRed
2025-05-04T04:27:56Z
Apple відкладає запуск нових можливостей Siri: точні строки невідомі
InternetUA
2025-05-04T04:01:30Z