Антимонопольний комітет України прийняв рішення у другому блоці справ, які були розпочаті після масштабного дослідження молочної продукції. Загальна сума штрафів, які були накладені на шістьох виробників, перевищила 111,5 млн грн.
Про це інформує прес-служба АМКУ.
«За результатами розслідування виявлено низку виробників, які виготовляли суміші з невідомими складниками та називали таку продукцію „маслом“. Окремі ж бізнесмени вдавалися до заміни молочних жирів рослинними й у іншій продукції. Зокрема, комітет виявив невідповідність жирів у складі твердих сирів», — йдеться в повідомленні.
Зазначається, що фальсифікована молочна продукція окрім магазинів та ринків, могла потрапляти у школи, дитсадки, інтернати, лікарні, пансіонати, ВНЗ.
«На жаль, для деяких виробників пріоритетом у діяльності є можливість здобути переваги перед іншими конкурентами та бажання збільшити свій дохід. Через це вони заплющують очі на порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, проявляють неповагу до споживача. А їхня продукція — навіть може становити загрозу здоров’ю людей», — наголошують в АМКУ.
Так, з точки зору закону, вершкове масло та твердий сир є традиційними молочними продуктами, до складу яких не можуть входити жири та білки немолочного походження. При наявності будь-яких інших жирів, крім молочних, така продукція вже не може називатися ані «сиром», ані «маслом». На виробників, що поширювали інформацію, яка вводить в оману громадян 10 грудня, рішеннями АМКУ були накладені штрафи:
- ДП «Старокостянтинівський молочний завод» (Хмельницька обл.) — 84,8 млн грн.
- ТОВ «Деражнянський молочний завод» (Хмельницька обл.) — 9,4 млн грн.
- ТОВ «Вівальді Д» (Дніпропетровська обл.) — 6,9 млн грн.
- ТОВ «Інтер-мол» (Дніпропетровська обл.) — 4 млн грн.
- ТОВ «ОМПК „Славія“» (Сумська обл.) — 3,5 млн грн.
- ТОВ «Іва-арт» (Івано-Франківська обл.) — 2,8 млн грн.
«Деякі виробники вдаються до виготовлення неякісної продукції не вперше», — підкреслили у відомстві.
Слід додати, що у листопаді АМКУ оштрафував недобросовісних виробників — ТОВ «Богодухівський молзавод» (Харківська обл.), ТОВ «Малороганський молочний завод» (Харківська обл.), ТОВ «Гайсинський молокозавод» (Вінницька обл.), ПП «Сімол» (Київська обл.), ТОВ «Інтер-Мол» — на суму близько 30 млн грн.
«Отже, загальна сума штрафів, накладена на недобросовісних виробників молочної продукції у 2020 році, становить понад 140 млн грн. При цьому ми продовжуємо розгляд справ і щодо інших подібних порушників конкурентного законодавства, рішення по яким будуть прийняті в 2021 році», — підсумували у комітеті.
Нагадаємо, «Радехівський цукор» оштрафували на 23,6 млн гривеньза забруднення повітря.