Петро Порошенко запевнив, що Україна не відступить зі шляху вступу до НАТО та ЄС
Екс-президент України Петро Порошенко особливо опікується іміджем України на міжнародній арені.
Він нагадав, як рік тому перед лондонським самітом НАТО українська влада вимагала вжити рішучих заходів для того, щоб на саміті було поставлене питання про надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО.
Тоді Україні відповіли, що це не на часі, не актуально, що країни, що воюють, не мають шансів отримати ПДЧ.
Зараз до НАТО входять 30 країн. Три країни офіційно визнані. Як такі, що прагнуть членства.
Боснія та Герцеговина отримали ПДЧ.
Україна та Грузія через наявність окупованих територій, поки Плану дій не отримали.
Наразі ж ситуація змінюється.
Генсек НАТО у вересні зустрічався з грузинським прем’єр-міністром. Він заявив, що співпраця Грузії та НАТО посилюється та країна впевнено рухається до членства.
Про Україну ж наразі не йдеться. Американський генерал Ходжес на Київському без пековому форумі висловив думку, що для вступу України до Альянсу треба більше часу.
Порошенко вбачає причину в тому, що Україна, а точніше теперішнє керівництво держави демонструє, що членство нам не дуже то й потрібне.
«Життя подарувало мені певний дипломатичний досвід, і, попри природний поділ на владу та опозицію, я готовий підставити плече, щоби допомогти цій владі у питаннях насамперед зовнішньої політики» - говорить Порошенко.Читайте нас в Telegram і Viber!
Геополітичним завданням України і надалі є членство в НАТО та ЄС.
В цьому ніхто не повинен сумніватися. Україна обов'язково повернеться до активної боротьби за своє місце в Євросоюзі та НАТО.
Порошенко підтвердив, що це стратегічні цілі партії «Європейська Солідарність».
Петро Порошенко останнім часом постійно пропонує Зеленському «дружнє плече».
Критика влади послабилася, очевидно «Європейська Солідарність» націлилася на співпрацю з владою. Хоча партія і далі позиціонує себе опозиційною.
Раніше Порошенко заявив, що буде співпрацювати з діючим Президентом, якщо той продовжить євроатлантичний курс України. Зеленський має довести, що дійсно може тяжко працювати і реформувати країну. Якщо ж влада, неофіційно, буде в руках олігархічного кола, котре спонсорувало його кампанію, то Порошенко стане найзапеклішим опонентом та противником діючого Президента.
Петро Олексійович наголосив, що особистісні відносини між ними, як політиками, зовсім не важливі. На першому плані – інтереси держави.
Україна не повернеться до орієнтації на Росію. Лише партнерство з західними державами сприятиме розвитку та виходу з кризи.