MY.UAНовини
«Номери»: коли стаєш потужною цифрою в житті цілого суспільства
«Номери»: коли стаєш потужною цифрою в житті цілого суспільства

«Номери»: коли стаєш потужною цифрою в житті цілого суспільства

19 листопада в Україні в широкий прокат вийшов фільм іронічної антиутопії «Номери». Фільм був знятий за однойменною п'єсою Олега Сенцова, що була написана ще до ув’язнення, у 2011 році. 

Під час роботи над фільмом Олег перебував у виправній колонії № 8 «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі. На знімальному майданчику допомагав втілювати задум співрежисер фільму Ахтем Сеітаблаєв разом з продюсеркою Анною Паленчук. Робочий процес Олег і Ахтем обговорювали у листах. Впродовж девелопменту фільму Олег Сенцов дотримувався голодування, яке тривало 145 днів.

Напередодні виходу відбувся спеціальний прем'єрний показ в кінотеатрі «Київська Русь», на якому були присутні видатні представники кіноіндустрії, державні діячі та інші відомі особи.

Фільм «Номери» сміливо можна назвати таким, що змінює свідомість. В ньому показано наскільки хтось, чия сила духу сильна, впливає на життя цілого суспільства. Що Нуль може стати ключовою цифрою, а не значенням без значення. Як важливо, щоб щось змінити в корені, необхідно мати таке просте, але таке цінне, — солідарність. Один сміливий — це сила, смілива солідарність — це потужність.

Образ фільму яскраво виражається в сьогоднішніх реаліях у багатьох суспільствах. Коли людина висловлює думку, відмінну від правил, стає політв'язнем. І як важлива підтримка в цей переломний час.

Що стосується фіналу фільму «Номери», то він змусить кожного глядача замислитись, заглянути всередину себе. Несвідомо кожен приміряє на себе або за знайомих роль певного номера. Хочеться зазначити, що не лише сам фільм, але його підготовка була рішучою, безстрашною та абсолютно неординарною.

Про це та інші найцікавіші моменти в інтерв'ю розповідає продюсерка фільму Анна Паленчук, а також представники компаній, чия підтримка мала колосальний вплив на долю автора фільму Олега Сенцова та сприяла виходу фільму на екрани — співвласник мережі АЗС KLO В'ячеслав Стешенко і речниця Amnesty International в Україні Катерина Мітєва.

Анна Паленчук, продюсерка

Анна Паленчук, продюсерка

Розкажіть про що розповідає п'єса «Номери» Олега Сенцова?

Про людей, які мають номери замість імен і живуть на території покинутого стадіону згідно з безглуздим зводом правил. Вони не мають можливості обирати, як жити та кого любити, але життя змінюється з появою нового жителя, якому не відомі чинні закони. І далі починається цікава трансформація свідомості оточення.

Як взагалі виникла ідея екранізувати п’єсу і чому ви вирішили стати її продюсером?

Ідея екранізації виникла в процесі роботи над постановкою п'єси «Номери», яку мене попросив спродюсувати Олег Сенцов у 2018 році. Я кінопродюсер, і мені комфортніше павільйон, ніж театральна сцена. І екранізація в форматі фільму дозволяє показати цей твір ширшій аудиторії, ніж у форматі вистави.

Підготовка фильму була не в стандартному розумінні цього процесу. На момент підготовки Олег був ще в ув’язненні, однак він брав участь як режисер. Наскільки він активно міг це робити, зважаючи на обставини?

Історія створення нашого фільму, звичайно ж, унікальна. Вона задокументована режисером Аскольдом Куровим, і ми з ним готуємо до виходу документальний фільм «Кіно з Лабитнангі», де буде розказано про те, як ми зробили «Номери».

Стосовно наскільки Олег міг активно брати участь в підготовці, знаходячись в ув’язненні в іншій країні, то звичайно це був дуже непростий процес. У Росії є система ФСВП-лист, який дозволяє обмінюватися електронними листами з ув'язненими. Ця система працює за гроші, і функціонує так, що ви відправляєте лист по мейлу (після заповнення спеціальної форми на сайті), воно потрапляє в колонію, його читає цензор, після воно видруковуватися і передається. Якщо ви додатково сплачуєте відповідь, в такому випадку ув’язненому дається бланк, в якому він пише її від руки. Відповідь згодом сканується, перевіряється цензором, і якщо лист проходить цензуру, потрапляє до вас.

В комунікацію з Олегом були включені глави департаментів і ті люди, з якими йому було важливо тримати зв'язок. Це співрежисер Ахтем Сеітаблаєв, художник-постановник, художник по костюмах, художник по гриму, кастинг-директор, другий режисер, асистент з реквізиту, і багато інших членів нашої команди. Ми постійно обмінювалися з ним листами, але багато в чому комунікація залежала від цензора, який читав або не читав наші листи.

Іноді ми втрачали зв'язок з Олегом, і для нас це було дуже болісно, оскільки багато наших процесів в цей час зупинялося, адже ми чекали його рішення. Тоді до Олега на побачення їхав адвокат Дмитро Дінзе і показував йому під час живих побачень готові матеріали: ескізи, фотографії, а нам в усній формі передавав відповідь.

Це дійсно дуже непросто, але навіть в процесі підготовки відчувається така міць і відвага. А хто з відомих людей взяв участь у підготовці фільму і було щось, що запам’яталось найбільш?

На наше щастя, дуже багато людей, наших однодумців, взяли участь у фільмі. Наприклад, Мілош Єліч, музикант групи «Океан Ельзи», став композитором фільму. Це фантастичний професіонал, який дуже тонко відчуває ритм, і він створив приголомшливу музику до нашого фільму, яку зараз можна послухати на всіх відомих стрімінгових платформах.

Одного разу до нього в студію зайшов фронтмен групи «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук, і коли Мілош розповів Славі про роботу над фільмом «Номери» Олега Сенцова й Ахтема Сеітаблаєва, Слава теж приєднався до запису, і його голос можна почути в треку, який звучить у п'ятому акті. Також, коли виникла потреба і розуміння того, що частина сцен повинен ставити хореограф, Ахтем згадав про Олену Шоптенко, одну з провідних хореографинь нашої країни, з якої він працював під час участі у «Танцях з зірками». Олена з радістю прийняла запрошення взяти участь в нашому проєкті, і завдяки їй у нас вийшла та пластичність, яка ви бачите нашому фільмі.

Стосовно того, що найбільш запам'яталось, я часто згадую про те, як Олег написав, що треба поголити масовку для п'ятого акту, що, власне кажучи, ми й зробили та близько сімдесяти людей насправді майже лисі. Олександру Бегмі (Дев'ятому) довелося голодувати, а Марії Смоляковій (Десята), навпаки, набрати вагу, оскільки Олег бачив її героїню повненькою дівчинкою-простачкою.

Чи була якась підтримка з боку чи ви розраховували тільки на свої сили?

Починаючи працювати над фільмом, ми сприймали його як інструмент, який допоможе привернути ще більшу увагу до справи Олега. Планували надсилати його на міжнародні кінофестивалі, не до конкурсних програм, а розраховуючи на спеціальні покази. В принципі, так все й сталося - прем’єра фільму відбулась в межах програми Berlinale Special Берлінського кінофестивалю, але з одним важливим уточненням - за участі Олега Сенцова, який особисто його представив, у що ми, звичайно, вірили протягом зйомок, але й мріяти про таке не могли.

Українська та міжнародна кіноіндустрія були дуже солідарні у звільненні Олега Сенцова. Практично на кожних заходах, як в Україні, так і за кордоном, завжди озвучувалась вимога, заклик до Путіна звільнити Олега Сенцова та інших ув'язнених, і ця мантра об'єднала багатьох людей, які дізналися один про одного тільки тому, що були активні в питанні звільнення Олега Сенцова.

Наприклад, співпродюсер фільму «Номери» Даріуш Яблонський, голова Польської кіноакадемії, дуже активно займався акціями на підтримку Олега Сенцова і збором грошей. Звичайно ж, я знала про діяльність Даріуша, і коли виникла ідея екранізації, на Каннському кінофестивалі я зустріла Даріуша і розповіла йому про нашу ідею. Тоді він сказав, що йому важливо взяти участь в цьому проєкті, і вже за кілька місяців ми стали партнерами, і він дуже завзято продюсував, допомагав в реалізації «Номери», підключав партнерів з різних країн, також значна частина монтажно-тоніровочного періоду фільму відбувалася в Польщі.

Підтримували Сенцова не тільки творчі особистості, а й люди з бізнес-сфери. Мережа АЗС КLO активно підтримувала акцію #freesentsov, і коли я це побачила, то звернулася до них, і через кілька днів ми вже були в кабінеті на зустрічі з В'ячеславом Стешенко, співвласником компанії, який вирішив підтримати виробництво нашого фільму. Після компанія стала партнером промокампанії фільму, і підтримка такого соціально-відповідального бренду, як KLO, є дуже цінною для нас.

Співвласник мережі АЗС KLO В'ячеслав Стешенко​

Співвласник мережі АЗС KLO В'ячеслав Стешенко​

Чому ви вирішили підтримати зйомку фільму «Номери»?

Ми активно підтримували кампанію #FreeSentsov: розміщували відеоролики й постери на всіх АЗС нашої мережі. Ми хотіли, щоб про нього не забували, щоб його історія не йшла з ефіру.

Коли до мене звернулася продюсерка Анна Паленчук з ідеєю зйомок фільму Олега, який тоді перебував за тисячі кілометрів, було зрозуміло, що вся ця історія — про надію, якої тоді не вистачало. Це був період голодування Олега, і ми розуміли, що проєкт може стати для нього певною опорою, допоможе триматися.

Ця історія — про мистецтво, яке здатне підтримувати життя. Допомога в зйомках цього фільму — не була навіть питанням для обговорення — я відразу прийняв рішення підтримати. Адже історія Олега Сенцова — це історія величезної несправедливості. А погані історії повинні добре закінчуватися.

Катерина Мітєва, речниця Amnesty International в Україні

Катерина Мітєва, речниця Amnesty International в Україні

У фільмі, за п'єсою «Номери» Олега Сенцова показано, як один житель може піти проти встановлених Правил і порушити сформовану Систему. У реальному світі, така людина в підсумку стає політв'язнем. Світова історія, на жаль, знає багато подібних випадків. Скажіть, як на сьогодні правові організації підтримують таких в'язнів, зокрема кримських?

Наш надзвичайно потужний інструмент - визнавати несправедливо затриманих та засуджених - в’язнями совісті. Раніше це був Олег Сенцов, нині це кримські татари та правозахисники Сервер Мустафаєв та Емір Усеїн Куку - засуджені за безпідставні обвинувачення в тероризмі. Звання в’язень совісті - це певний інструмент, аби більш ретельно моніторити процес, привертати увагу міжнародної спільноти та медіа до цієї справи та вимагати справедливості.

Amnesty International щороку проводить найбільшу правозахисну кампанію у світі Марафон написання листів і закликає мільйони наших прихильників підписувати петиції до урядів з вимогою  виправити несправедливість та писати листи на підтримку самих ув’язнених. Героєм Марафону Amnesty International був і Олег Сенцов - режисер фільму «Номери».

Крим - одна з пріоритетних тем українського офісу Amnesty International, надважлива тема для української і світової спільноти, яка на жаль з року в рік усе менше наявна в інформаційному полі. Але ситуація з правами людини там справді критична. Наразі періодично проходять наші акції на підтримку кримських татар Еміра Усеїна Куку та Сервера Мустафаєва, у яких ми закликаємо небайдужих написати петиції до російської влади та листи самим ув’язненим.

Ми бачили яскравий приклад, коли спершу кінорежисерська спільнота, а згодом і весь світ дізнався про ув’язнення Олега Сенцова і вимагав його звільнення. Новини про нього лунали з національних й іноземних каналів постійно, що зрештою призвело до його повернення в Україну. А що не менш важливо, що іще до повернення Олега в Україну, тисячі листів Олегу в колонію говорили як наглядачам, так і начальнику колонії - що жоден синець на тілі Олега не пройде непоміченим. Тобто, листи самим ув'язненим і петиції в колонію - це реальний спосіб уберегти, або принаймні зменшити кількість жорстокого поводження та тортур щодо засудженого або засудженої. Листи - це увага, а засуджені, до долі яких прикута увага всього світу, мають значно більше уваги, а отже дії чи бездіяльність працівників установи щодо засудженого будуть відомі всьому світові. Наш досвід показує, що ні начальники колоній, ні наглядачі не люблять такої уваги, й ми справді помічаємо, що кількість насильства щодо засудженого чи засудженої зменшується.

Теги за темою
Інше
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
На Покровському напрямку росіяни атакували 53 рази
1News
2025-04-07T05:51:40Z
Втрати ворога на 7 квітня перевищили 925 тисяч: знищено ще 1350 окупантів
Факти ICTV
2025-04-07T05:51:10Z
Карти ISW: ЗСУ мали успіх біля Борової, окупанти просунулися на шести напрямках
Antikor
2025-04-07T05:42:17Z
Карта бойових дій в Україні станом на 7 квітня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-04-07T05:27:20Z
ЗСУ показали німецький дрон HF-1 з AI: що він може на полі бою
InternetUA
2025-04-07T05:22:50Z
Є жертва та постраждалі: Окупанти скинули КАБ на село в Харківському районі
Antikor
2025-04-07T05:21:02Z
У Кривому Розі у лікарнях залишається 33 поранених, 18 з них у важкому стані
Комсомольская правда
2025-04-07T05:21:00Z
У Києві та низці областей оголошено повітряну тривогу через загрозу балістики
Antikor
2025-04-07T05:18:53Z
Як довго буде сніг в Україні: коли припиняться опади
24tv
2025-04-07T05:06:54Z
Мобілізація в Україні: за що ТЦК може оголосити чоловіка у розшук
24tv
2025-04-07T05:51:19Z
Очільник Освітнього комітету Ради прокоментував ліквідацію Одеської юракадемії
24tv
2025-04-07T05:51:17Z
Пенсіонерам-жайворонкам пропонують гарну роботу з чималою оплатою: що треба робити
Telegraf
2025-04-07T05:51:03Z
Радянське виховання проти сучасних кордонів: як працюе конфлікт поколінь
Фокус
2025-04-07T05:45:45Z
Візьмуть на військовий облік, а ви і не знатимете: змінили правила
Знай
2025-04-07T05:36:52Z
Довіра проти віри: як нові еліти воюють за душі з традиційними авторитетами
ZN UA
2025-04-07T05:34:51Z
Яке свято 7 квітня 2025 і чиї прохання не можна ігнорувати
Факти ICTV
2025-04-07T05:30:27Z
Пенсія в Україні: як нараховуватимуться виплати після нового рішення Кабміну
Политека
2025-04-07T05:30:13Z
США перекинули до Ізраїлю ще одну батарею THAAD - ЗМІ
InternetUA
2025-04-07T05:19:48Z
79% прихильників республіканців – проти допомоги Україні
Европейская правда
2025-04-07T05:48:05Z
Нарощення Китаєм свого ядерного потенціалу є прямою загрозою стабільності у світі, зокрема й на території НАТО – Рютте
ZN UA
2025-04-07T05:46:09Z
"Повинні танцювати танго": генсек НАТО розкритикував РФ за затягування переговорів
GlavRed
2025-04-07T05:45:17Z
Макрон робить ставку на Україну: нова стратегія Франції
24tv
2025-04-07T05:42:50Z
Як росіяни і китайці штовхають Трампа до економічного самогубства?
ГЛАВКОМ NET
2025-04-07T05:42:22Z
Трамп визнав, що угода США з Китаєм щодо TikTok зірвалася через мита
Европейская правда
2025-04-07T05:39:47Z
У Мінторгівлі США заявили, що не будуть відтерміновувати дію мит
Европейская правда
2025-04-07T05:36:44Z
ХАМАС обстріляв міста Ізраїлю ракетами: у відповідь Ізраїль розширює наступ на Газу
Antikor
2025-04-07T05:30:23Z
Скільки територій РФ окупувала за п'ять місяців? Аналіз ISW
ГЛАВКОМ NET
2025-04-07T05:27:05Z
Актора серіалу «Гра в кальмара» засудили до одного року ув'язнення за сексуальні домагання
Детектор М
2025-04-07T05:51:33Z
"Можуть вправити мозок": українська співачка розповіла, що відбувається з Потапом
GlavRed
2025-04-07T05:27:00Z
Після викриття від Кондратюка: актор Ярошенко пояснив свою втечу з країни
GlavRed
2025-04-06T21:27:42Z
Не зважаючи на несхвальні рецензії: Minecraft зібрав $300 млн у прокаті
Факти ICTV
2025-04-06T21:15:27Z
Українка Таня Муіньо отримала престижну нагороду за кліп для Леді Гаги
Факти ICTV
2025-04-06T20:46:06Z
Відомий режисер зізнався, чому не хоче співпрацювати з Гросу: "Дуже складно"
GlavRed
2025-04-06T20:27:47Z
Концерт Ірини Білик перенесено через день жалоби: українці обурені зміною дати
Antikor
2025-04-06T19:36:16Z
Олександр Еллерт став бездомним у США: "Уже тиждень"
GlavRed
2025-04-06T19:27:34Z
Білик, Kola, та Білозір: зірки переносять концерти через трагедію у Кривому Розі
Факти ICTV
2025-04-06T19:09:19Z
На Сумщині загинув командир відділення зенітного ракетного взводу з Вінниччини
Antikor
2025-04-07T05:51:32Z
Експеримент не вдався: паличка від "чупика" застрягла у мозку 6-річного хлопчика, медики ахнули
Знай
2025-04-07T05:51:31Z
Рятувальники допомогли туристу, який заблукав у засніженому високогір’ї Карпат
Antikor
2025-04-07T05:45:58Z
На Одещині суд оштрафував військового за спробу відбити у поліції свого брата лопатою
Фокус
2025-04-07T05:30:28Z
Атака РФ на Київ 6 квітня: розбір завалів триває
ГЛАВКОМ NET
2025-04-07T05:27:45Z
У Дніпрі попрощалися із загиблим внаслідок теракту чиновником Юрієм Федьком
24tv
2025-04-07T05:12:08Z
Внаслідок масованої атаки у Дніпрі загинула лікарка-терапевтка Ольга Семіренко
Antikor
2025-04-07T04:39:15Z
У Києві молодики розмалювали тролейбус для контенту: реакція поліції
ГЛАВКОМ NET
2025-04-07T02:09:29Z
В Шотландії вже третю добу йде боротьба з пожежею в горах
Gazeta UA
2025-04-07T01:42:03Z
В Україні в паливо почнуть додавати спирт: що це означає для водіїв і як вплине на ціну
Хвиля
2025-04-07T05:42:29Z
BTC впав до $77 тисяч
Portaltele
2025-04-07T05:40:59Z
Прискорює цунамі на ринку: Саудівська Аравія знижує ціни на нафту, - Bloomberg
Antikor
2025-04-07T05:39:38Z
Перезапуск Запорізької АЕС. «Енергоатом» попередив про небезпеку
ГЛАВКОМ NET
2025-04-07T05:33:01Z
Красногірський олійний завод зупинив переробку власного збіжжя
Agravery
2025-04-07T05:21:31Z
До 100% від доходу – ФОПи можуть отримати лікарняні
24tv
2025-04-07T05:06:06Z
Біткоїн продемонстрував найгірший перший квартал за десятиліття
InternetUA
2025-04-07T05:04:42Z
ФАО прогнозує зниження урожаю пшениці в Україні
AgroPortal
2025-04-07T05:00:38Z
Податок на нерухомість у Львові: стало відомо, що зміниться для власників у 2025 році
Политека
2025-04-07T04:30:58Z
Обов'язкова страва на Великдень: як приготувати цвіклі – знамениті бурячки з хроном
24tv
2025-04-07T05:33:26Z
Що робити в саду та на городі у квітні: корисні поради
Gazeta UA
2025-04-07T03:54:41Z
Близнюкам – особлива пристрасть, Козерогам – новий набір обов'язків: чоловічий тижневий гороскоп
24tv
2025-04-07T03:39:17Z
Притягуватимуть до себе гроші, наче магніт - шукайте свій знак зодіаку у списку потенційних багачів
Gazeta UA
2025-04-07T03:36:44Z
Ребус для тих, у кого чудовий зір: треба за 5 секунд знайти сумку
GlavRed
2025-04-07T03:27:26Z
У 100 разів смачніше, ніж у ресторані: рецепт ідеального соусу для піци
GlavRed
2025-04-07T03:27:02Z
Треба лише склянка: як легко почистити варені яйця – секрет бабусь, який згодиться на свята
24tv
2025-04-07T03:18:13Z
Ніколи не позичайте сусідам сіль: це може накликати фінансові проблеми
24tv
2025-04-06T21:36:23Z
Рис точно буде білим та розчипчастим: ложка якого інгредієнта це гарантує
24tv
2025-04-06T21:00:17Z
Де Брюйне йде з Манчестер Сіті іконою клубу та легендою АПЛ
Football.ua
2025-04-07T05:51:42Z
Рома — Ювентус 1:1 Відео голів та огляд матчу Серії А
Football.ua
2025-04-07T05:34:00Z
Болонья — Наполі. Напередодні
Football.ua
2025-04-07T05:07:19Z
Бути першою: She’s Mercedes з Еліною Світоліною
ЗаРулем
2025-04-07T04:09:52Z
Хокеїст Домінік Гашек розкритикував НХЛ за присутність в росіянина Овечкіна
Комсомольская правда
2025-04-07T04:07:15Z
Бенфіка з Трубіним розгромила Порту
Football.ua
2025-04-06T21:30:34Z
Вільярреал поділив очки з Атлетіком
Football.ua
2025-04-06T21:03:59Z
Таїсія Онофрійчук здобула три "золота" на етапі Кубка світу з художньої гімнастики
Комсомольская правда
2025-04-06T20:57:17Z
Рома з Довбиком зіграла внічию проти Ювентуса
Football.ua
2025-04-06T20:42:15Z
Як покращити сигнал Wi-Fi вдома: прості поради, які реально працюють
InternetUA
2025-04-07T05:42:34Z
Blue Origin планує космічний політ лише з жінками
Portaltele
2025-04-07T04:42:07Z
Оптична ілюзія для геніїв: за 5 секунд треба вгадати тварину на малюнку
GlavRed
2025-04-07T04:27:47Z
Прогноз магнітних бур на 7-9 квітня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-04-07T04:18:52Z
Чи можна перевести гроші з мобільного рахунку на картку банку? У Lifecell дали відповідь
Telegraf
2025-04-07T04:15:56Z
Кіберфахівці попередили про новий вірус на ОС Android, що краде криптовалюту
InternetUA
2025-04-07T04:01:42Z
У Японії представлять інвалідний візок, який може пересуватися сходами
УкраинФорм
2025-04-07T03:24:11Z
WhatsApp покращить управління дзвінками з новими функціями
InternetUA
2025-04-07T02:01:23Z
Команда Цукерберга представила нову модель штучного інтелекту
InternetUA
2025-04-07T01:01:21Z
Тейпи та тейпування: що це таке та наскільки ефективне
24tv
2025-04-07T05:06:09Z
Небезпечні солодощі у кожному супермаркеті: українцям розповіли про шкоду популярного печива
Хвиля
2025-04-07T03:27:49Z
ШІ може передбачити раптову зупинку серця за два тижні - дослідження
InternetUA
2025-04-07T03:01:45Z
10 причин, чому треба їсти червону редиску
Gazeta UA
2025-04-06T20:09:04Z
Як ранкові звички допомагають прискорити схуднення: почніть робити вже завтра і до літа мінус 7 кг
Знай
2025-04-06T19:51:31Z
Чи може ваша робота бути причиною облисіння: фахівці назвали 5 професій у зоні ризику
24tv
2025-04-06T19:33:17Z
Чотири щоденні звички, яких дотримуються довгожителі
Gazeta UA
2025-04-06T19:27:34Z
Новий тренд для кращого травлення та здорової шкіри
360ua.news
2025-04-06T19:18:48Z
Смердить з раковини? Чотири простих способи, як усунути неприємний запах
Telegraf
2025-04-06T18:12:31Z
Від $19 000: електричний кросовер FangChengBao Titanium 3 з дроном на даху показали офіційно
AutoGeek
2025-04-07T05:42:32Z
Chery представила концепт нового QQ
Portaltele
2025-04-07T05:40:36Z
Відповіді на ваші запитання про Nissan Pathfinder Rock Creek 2025
Топ Жир
2025-04-07T00:00:07Z
Чи ви купили б автомобіль, який не вміщається у вашому гаражі?
Топ Жир
2025-04-06T22:00:22Z
П’ятнацять відсотків покупців автомобілів опиняються в кредитах тривалість яких перевищує деякі шлюби
Топ Жир
2025-04-06T20:15:48Z
Rolls-Royce презентував найвшидший і найдорожчий авто CoupeTail
Топ Жир
2025-04-06T19:12:00Z
В Україні помітили новітній суперкар McLaren 750S Spider
Топ Жир
2025-04-06T18:57:46Z
Власник Kia EV6, який наситився із кількома випадками відмов 12V батареї, подає заяву за законом про лимери
Топ Жир
2025-04-06T18:45:29Z
Густе масло не завжди хороше рішення для вашого автомобіля
360ua.news
2025-04-06T17:31:33Z