16 грудня Генасамблея ООН ухвалила оновлену резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна".
Документ підтримали понад 60 країн-учасниць, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
"Вдячний партнерам України за підтримку цьогорічної посиленої резолюції ГА ООН щодо ситуації з правами людини у Криму. Її ухвалення вчергове доводить, що світ солідарний з Україною у невизнанні спроби Росії анексувати Крим", - зазначив Дмитро Кулеба.
Щиро вдячний партнерам України за підтримку цьогорічної посиленої резолюції ГА ООН щодо ситуації із правами людини у Криму. Її ухвалення вчергове доводить, що світ солідарний із Україною у невизнанні російської спроби анексії Криму 1/2
— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) December 16, 2020
Міністр закордонних справ наголосив, що резолюція закликає посилити тиск в міжнародних рамках, аби змусити Росію як окупаційну владу виконувати зобов’язання згідно з гуманітарним правом, а також надати доступ до Криму для міжнародних місій зі спостереження.
Резолюція закликає посилити взаємодію у рамках міжнародних структур, аби змусити Росію як окупаційну владу виконувати зобов’язання згідно з міжнародним гуманітарним правом, забезпечити безперешкодний і повний доступ до Криму для міжнародних моніторингових місій 2/2
— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) December 16, 2020
Документ констатує, що Росія не виконує міжнародні зобов'язання у сфері прав людини та міжнародного гуманітарного права. Рівень дотримання прав людини в Криму після його окупації Росією значно знизився також через те, що РФ є учасницею меншої кількості відповідних міжнародних договорів, ніж Україна. ГА ООН наголошує, що Росія використовує пандемію COVID-19 для запровадження невиправданих обмежувальних заходів на півострові, посилюючи репресії проти населення, зокрема шляхом залучення ФСБ.
На сайті Міністерства закордонних справ України зазначають, що документ детально зупиняється на підривній господарській діяльності РФ, що виснажує природні ресурси тимчасово окупованого Кримського півострова. Резолюція визнає проблему блокування Росією доступу мешканців Криму до української системи освіти та порушення релігійних прав. Росія навмисно перешкоджає можливості збереження національної ідентичності, змушує змінювати громадянство, зокрема шляхом обмеження права власності на землю. Все це - свідома політика держави-окупанта зі зміни демографічного складу півострова, яка є воєнним злочином.
Нагадаємо, що Міжнародний кримінальний суд планує розслідувати злочини на Донбасі та в Криму. Прокурор МКС оголосила про завершення етапу попереднього вивчення подій, що мали місце в Україні починаючи від 20 лютого 2014 року.
Відео Міжнародний суд ООН у Гаазі визнав свою юрисдикцію у справі України проти Росії
Міжнародний суд вирішив, чи розглядати справу України проти Росії за порушення двох конвенцій. Йдеться про фінансування бойовиків на Донбасі та порушення прав людини в Криму. За розвитком подій в Гаазі стежить кореспондент Радіо Свобода Григорій Жигалов.
- Telegram
- Messenger
- Viber
- Автор:
- Яна Коваль