MY.UAНовини
Як об’єднати понад три тисячі активістів з усіх регіонів: Форум розвитку громадянського суспільства готується до старту
Як об’єднати понад три тисячі активістів з усіх регіонів: Форум розвитку громадянського суспільства готується до старту

Як об’єднати понад три тисячі активістів з усіх регіонів: Форум розвитку громадянського суспільства готується до старту

Карантин та обмежувальні заходи вплинули на роботу багатьох різнопрофільних громадських організацій. Та незважаючи на це, громадські активісти оперативно перекваліфікували свою роботу й долучилися до допомоги суспільству під час пандемії коронавірусу.

Для підтримки та консолідації спільноти вже завтра, 17 грудня, в Києві пройде 9-й Форум розвитку громадянського суспільства. Він має на меті об’єднати та посилити громадянське суспільство України, показати спільну єдність та спроможність долати виклики разом.

Форум є найбільшою платформою для міжсекторального діалогу, обміну досвідом та навчання, який збирає понад три тисячі представників громадянського суспільства, органів державної та місцевої влади, медіа, бізнесу та міжнародних партнерів.

Тема цьогорічного Форуму – «Імунітет до ілюзій». Акцент буде на розвитку спроможності організацій громадянського суспільства (ОГС) у мінливому середовищі. Особлива увага буде приділена ролі та місії ОГС у формуванні ВВП країни як «доданої вартості» громадянського суспільства, а також сприянню міжсекторального партнерства між громадянським суспільством, бізнесом та урядом. Окремі секції будуть присвячені взаємодії громадянського суспільства та органів державної й місцевої влади.

Уперше, у зв’язку з обмежувальними заходами, Форум відбудеться у вигляді Всеукраїнського телемарафону, який об’єднає всі регіони країни. Кожний регіональний партнер організовує свій комунікаційний майданчик (тобто буде 24 комунікаційних платформ) і формує свою програму, яка буде відображена і транслюватиметься на єдиній онлайн-платформі.

«Детектор медіа» у рамках спецпроєкту «Громадянське суспільство» розпитав виконавчого директора ІСАР «Єднання» Володимира Шейгуса про тематичні панелі та нові формати роботи Форуму розвитку громадянського суспільства, про цьогорічні тренди в активізмі, виклики, які стоять громадським сектором, а також про бачення майбутнього.

Володимире, уже завтра стартує 9-й Форум розвитку громадянського суспільства. Як карантин вплинув на формат заходу? Що змінилося в підходах до організації Форуму?

– Форум є важливим для будь-кого, хто є активним громадянином або хоче зрозуміти, як бути ще активнішим. Ми створюємо майданчик, де представники організацій громадянського суспільства можуть знайти однодумців та колег, а також вибудувати діалог з представниками влади й бізнесу. Ми залучаємо велику кількість стейкхолдерів, які пов’язані з громадянським суспільством. Учасниками та учасницями Форуму є, перш за все, представники громадянського суспільства, але також і представники бізнесу, приватного сектора, представники медійного сектора, представники різних ланок органів державної та місцевої влади, починаючи з Офісу президента, центральних органів влади, різних міністерств чи регіональних адміністрацій.

Основа локація Форуму – у Києві. Ми не компенсуємо учасникам транспортні витрати. Проте попри це, вони все ж приїздять. А це показує важливість нашого заходу й високу мотивацію активістів з регіонів.

Цього року у зв’язку з пандемією ми не можемо прийняти 2800 учасників. Зауважу, що кожного року кількість людей, які б хотіли брати участь у Форумі, збільшується. Для нас дуже важливо забезпечити доступ до інформації та нових можливостей громадянському суспільству з регіонів, тому цього року вони будуть представлені як регіональні партнери, які реалізовуватимуть локальні форуми в кожному регіоні. 17 грудня ми матимемо 24 форуми розвитку громадянського суспільства.

Цього року ми маємо дві особливості Форуму. Перша – це тематична складова. Імунітет до ілюзій й усвідомлення того, що світ і ми настільки змінилися через пандемію, що дороги назад немає. Крім того, ОГС уже мають інші функції, ніж ті, що вони мали до пандемії. Багато ГО долучилися до подолання наслідків пандемії. Ми говоритимемо про те, що змінилося в роботі ОГС, чого більше ми не будемо робити або будемо робити в інший спосіб, які виклики маємо, що загалом зробило громадянське суспільство під час пандемії.

Друга особливість – це сам формат Форуму. Він є унікальним. Ми зберемо в один день 24 регіони онлайн. Частина ОГС буде проводити заходи з дотриманням усіх обмежень офлайн, інші приєднаються онлайн. Ми будемо мати включення регіонів через нашу центральну платформу і паралельно матимемо багато цікавих активностей. Цього ще ніхто у світі не робив, щоби в один день усе активне громадянське суспільство, всі регіони країни вийшли в онлайн і поговорили про виклики цього пандемічного року.

Якими є ваші очікування від Форуму розвитку громадянського суспільства? Які меседжі ви хочете донести до активістів та громадян?

– Перш за все, Форум має показати, що ми всі в однакових умовах і що ми всі шукаємо способи, яким чином далі ефективно досягати місій. Форум має показати, наскільки ми є впливовими та скільки активностей ми робимо для розбудови демократичного суспільства. Третій сектор має розуміти, що ми є впливовими, затребуваними, бо ми маємо певні цінності, які нас підштовхують до роботи. Усе це нам дає можливість не зупинятися навіть в умовах тотального обмеження можливості пересуватися. Але ми ж бачимо, що є дуже багато нападів на демократію, що є обмеження прав людини та інші речі. Форум розвитку громадянського суспільства сформує фокус нашої роботи на найближчий рік.

Чи є нині можливість у представників громадянського суспільства впливати на порядок денний влади?

– Така можливість існує. До прикладу, зараз відбувається робота над створенням Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства. Ми, у межах нашого проєкту, розробляли карту правових реформ, яка б покращувала умови та надавала додаткові можливості для ОГС. Крім того, ми порушуємо таке важливе питання, як відсотковий механізм – щоб, наприклад, держава надала можливість людям розпоряджатися одним чи двома відсотками тих податків, які вони все одно платять, на користь певної ОГС. Це дуже великий челендж для влади, проте вони все одно на це йдуть, бо розуміють, що ОГС сьогодні відіграють важливу роль у формуванні суспільних настроїв.

Сьогодні ми можемо побачити, що Міністерство культури та інформаційної політики запустило разом з громадянським суспільством новий конкурс найкращих практик співпраці та спільних проєктів між органами влади й ОГС. Чи запускали б вони таке, якби не вважали ОГС гравцями та тими, хто має вплив? Нещодавно Київська міська державна адміністрація провела перший ярмарок для того, щоби визначити які ОГС є найбільш дієвими й найбільше роблять проєктів для добробуту киян. У підсумку вони нагородили 100 організацій за різні проєкти. Ми пропонуємо владі ефективну співпрацю, показуємо свою дієвість, практичність і працюємо у напрямку посилення цієї співпраці.

Яке найголовніше досягнення громадянського суспільства цього року?

– Мені здається, що дві такі речі відбулися цього року. Перша – ОГС зрозуміли, що вони є гравцями і що їм потрібні кращі умови для роботи на національному та місцевому рівнях. Чимало представників ОГС долучилися до того, щоб запропонувати державі варіанти змін, які покращать умови роботи організацій. Я не пам'ятаю, щоб подібне було в минулі роки. Так, були окремі якісь активності, намагалися покращити умови, але такого великого залучення до участі ОГС не було.

А інша річ – фінансова підтримка з боку ОГС. Величезні суми грошей ОГС інвестували в розвиток країни в цілому. Я думаю нам треба дочекатися, коли буде статистика, щоб порівняти, скільки через ОГС було підтримано важливих ініціатив, проєктів, потреб громадян. Це говорить про те, яким близьким до громадян стає громадянське суспільство. Я думаю, ми будемо дуже вражені цифрами, які матимемо за підсумками 2020 року.

Чи відповідає роль і місія громадянського суспільства сьогоднішнім очікуванням громадян?

– На мою думку, відповідає. Громадянське суспільство – це і є люди, які об'єднуються для того, щоб досягати певних цілей. Це не якась державна структура, яка створила організацію, хоча таке також можливо. Люди, які не є учасниками або учасницями певних ОГС, мають своє ставлення до організацій громадянського суспільства. Завдяки цьому можна краще зрозуміти, чи відповідають наявні організації інтересам і потребам людей. Я думаю, що більш об'єктивним показником може бути дослідження, яке робить Фонд «Демократичні ініціативи». Один з показників, які я пам'ятаю, – це те, що 44% громадян хочуть знати більше про роботу ОГС. У цьому випадку рівень довіри показує потреби людей. Традиційно він вищий до ОГС, ніж до влади.

Якщо державна структура взаємодіє з організацією «100% життя», то через цей канал вони мають доступ до 250000 клієнтів, які в базі даних і отримують певні сервіси від цієї організації. Навряд чи б держава могла достукатися до цих людей через Facebook чи ще якось.

Фонд «Демократичні ініціативи» опитав 192 представники різних громадських організацій щодо проблем третього сектору. 75% опитаних вважають, що основна проблема це створення «кишенькових» громадських організацій при органах влади, партіях, олігархах. А 68% вважають проблемою залежність діяльності громадських інституцій від донорів, тобто життя «від гранту до гранту». Яким ви бачите розв'язання цих проблем?

– Такі проблеми притаманні країнам, які мають не розвинену демократію, як у США чи інших країнах. Що із цим робити? Таких організацій уже менше, люди стали більше розбиратися в діяльності ОГС, зокрема в регіонах. Ми зараз обговорюємо напрацювання, затвердження та поширення певних цінностей, принципів і стандартів якості роботи ОГС. Хочемо повернутися до питань етичного кодексу для ОГС.

Крім того, важливою зміною може стати підзвітність та прозорість ОГС. Наприклад, якщо організація отримує гроші від державної чи місцевої влади чи пожертви від громадян, вона має звітувати, на що ці гроші були витрачені. Я переконаний, що ОГС спільно з органами державної влади має випрацьовувати механізм, який би обмежував діяльність недоброчесних ОГС. На Форумі, наприклад, буде панельна дискусія про інституційні ґранти, які деякі міністерства (перш за все, Міністерство молоді та спорту) хочуть запропонувати й запустити. Одна справа – це проєктна підтримка ОГС, а інша – це інституційний розвиток.

Які тематичні панелі будуть представлені на Форумі розвитку громадянського суспільства? Чи співпадають проблеми регіональних ОГС із проблемами загальноукраїнських ГО?

– Ми будемо говорити про стратегії для громадянського суспільства й для держави, про взаємодію та партнерство, зокрема між ОГС та органами різних рівнів влади. Також ми говоритимемо про цінності, які притаманні для нашого сектора. Наприклад, ми пропонуємо послухати розмову Яніни Соколової з істориком Ярославом Грицаком «Цінності – як імунітет громадянського суспільства». Буде відкрита розмова Євгена Глібовицького з Романом Ващуком «Шлях до самозарадності громадянського суспільства».

Ми будемо говорити про комунікації, тому що це також дуже важливо – вміти правильно комунікувати. Люди мало знають про результативність ОГС, про ефективність їхньої роботи, про результати діяльності. Ще одна тематична панель буде присвячена подіям у Білорусі. Також говоритимемо про те, що вже роблять ОГС для того, щоб долати результати впливу COVID-19. Ця тема є на часі в Україні та світі.

Будемо порушувати й теми, як не жити громадянському суспільству «від гранту до гранту», «від проєкту до проєкту»; поговоримо про некласичні нестандартні способи залучення ОГС та підтримки проєктів. Спікери Форуму допоможуть нам зрозуміти, що в нас є різні способи, як забезпечити сталість діяльності, фінансову й інформаційну сталість громадянського суспільства. Окремі сесії розповідатимуть, як залучити фінансування від міжнародних структур. Також ми маємо на меті презентувати проєкт стратегії розвитку ОГС.

Чимало тем будуть присвячені жіночим організаціям, питанню гендеру. І будуть сесії про те, як правильно висвітлювати тему COVID-19 і де шукати підтримки в цей час.

Які виклики стоять перед організаторами Форуму розвитку громадянського суспільства? Чи готові ви до них?

– У нас є виклики, пов’язані з онлайном. Ми матимемо дискусії з-за кордону, які будуть перекладатися українською. Тож можливі технічні виклики. У нас буде паралельно працювати 13 віконечок, куди можна буде зайти й вибрати те, що зацікавить у даний момент. І так цілий день.

Виклики є ще й у тому, що хоч ми й маємо гарних регіональних партнерів, але ми ще разом з багатьма з них не проводили таких активностей, і вони мають дуже великий рівень самоорганізації, проте це буде новий досвід для нас усіх. Регіональні ОГС матимуть свої Форуми на місцях, вони порушуватимуть теми свого регіону, проте, можливо, хтось із різних причин не зможе доєднатися.

Звісно, виклики існують завжди, проте ми думаємо, що все відбудеться добре й гарно спрацює. Ми готові стати законодавцями такого Форуму і популяризувати його формат в Україні.

Чому громадські організації та ініціативи, а також пересічні громадяни мають долучитися до Форуму?

– Якщо ти хочеш більше дізнатися про те, що ти можеш зробити власноруч для громади, міста й України в цілому – відповіді можна знайти під час дискусійних панелей на Форумі. Крім того, громадські активісти зможуть познайомитися з активними громадянами у своїх регіонах, і це допоможе консолідувати зусилля.

Для нас важливо пояснити стратегічні речі: що таке організації громадянського суспільства, скільки всього вони вже зробили та будуть робити, які є тенденції та тренди у цій сфері, куди можна розвиватися, яка може бути підтримка, зокрема фінансова з боку місцевої чи центральної влади або міжнародних донорів. Відповіді на ці питання можна отримати на нашому Форумі розвитку громадянського суспільства.

Теги за темою
Суспільство
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Украину сотрясли акции протеста
Корреспондент
2025-07-22T20:15:02Z
Зеленский утвердил закон против независимости НАБУ и САП, несмотря на предупреждения ЕС
Европейская правда
2025-07-22T23:09:08Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
В Германии огорчили прогнозом: сколько Украине придется ждать обещанных Трампом Patriot
Comments UA
2025-07-23T17:48:02Z
Нейтральная Австрия не исключает размещения своих войск в Украине
Лига
2025-07-23T17:33:36Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
Когда встретятся Путин и Зеленский: в Кремле сделали новое заявление
Comments UA
2025-07-23T15:33:22Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
ВСУ шокировали Москву: Сырский раскрыл детали Курской спецоперации
UAToday
2025-07-23T17:30:54Z
Украинские БПЛА подлетают к аэродрому Бельбек: слышны взрывы
Новости Украины
2025-07-23T17:06:51Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Лишь два стакана в день этого сока нормализует высокое артериальное давление
Comments UA
2025-07-23T17:06:12Z
Что нужно есть, чтобы не заболеть раком щитовидной железы
Comments UA
2025-07-23T16:30:10Z
Ученые назвали лучший напиток для крепкого сна и быстрого засыпания и это не теплое молоко
Знай
2025-07-23T16:21:02Z
Популярную зубную пасту запретили продавать в четырех странах: что с ней не так
Comments UA
2025-07-23T16:03:36Z
Прорыв кишечника и кома: девочка борется за жизнь после того, как проглотила этот предмет
TSN
2025-07-23T13:36:58Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Брус Уиллис больше не говорит и не ходит: тяжелое состояние звезды
Comments UA
2025-07-23T16:27:46Z
Официальный трейлер «Медового месяца»
Кино-Театр
2025-07-23T16:15:59Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Въезд в США обрастает налогом в $250: как новый сбор усложнит въезд иностранцам
UAToday
2025-07-22T16:06:01Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Консервированные помидоры с базиликом и чесноком без стерилизации: вкусный и легкий рецепт
TSN
2025-07-23T16:33:47Z
Как правильно сажать огурцы по-японски: вместо украинского чернозема 2-3 горстки этого — соберете невероятный урожай
TSN
2025-07-23T16:06:12Z
Забудьте про "Оливье" и "Шубу": рецепт салата "Валя", от которого гости будут просто в восторге
Telegraf
2025-07-23T15:42:18Z
Надувные лодки для рыбалки и охоты: разновидности моделей и их функционал
Gazeta UA
2025-07-23T15:24:22Z
Гороскоп на четверг 24 июля 2025 года
UAToday
2025-07-23T15:03:46Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
Заработала новейшая система подготовки гранатометчиков: что известно
Апостроф
2025-07-23T17:42:12Z
Неуплата штрафа от ТЦК: уклонистов предупредили о тяжелых последствиях
Знай
2025-07-23T17:06:31Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
В Черкассах тренер проиграла в казино 1,35 млн грн, собранных на поездку детей в Грузию
Фокус
2025-07-17T20:57:44Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
В Винницкой области мужчина умер во время задержания полицией, начато расследование
Комсомольская правда
2025-07-23T17:45:19Z
В Сумской области во время разминирования погиб спасатель
Комсомольская правда
2025-07-23T16:51:10Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Сметанина назначена и.о. генерального директора Укроборонпрома
Корреспондент
2025-07-22T19:18:36Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Bloomberg: ЕС готовит план пошлин в размере 30% в случае провала переговоров с США
Лига
2025-07-23T17:48:25Z
Тарифы на газ с 1 августа: кому оставят фиксированную оплату
Знай
2025-07-23T17:21:58Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Доплаты к пенсии: на какую сумму могут рассчитывать пенсионеры в 70 лет
Знай
2025-07-16T18:07:28Z
Из-за новых налогов для добытчиков без работы могут остаться десятки тысяч человек – глава Федерации
Апостроф
2025-07-16T15:57:45Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Украинская шпажистка завоевывает золото чемпионата мира по фехтованию
Корреспондент
2025-07-23T17:51:47Z
Звездный футболист "Манчестер Юнайтед" перешел в "Барселону"
ZN UA
2025-07-23T17:45:49Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Баскетбольную тренерскую карьеру украинский специалист продолжит в Баку
Корреспондент
2025-07-23T17:12:57Z
Александр Усик должен заплатить безумные налоги с боя против Дюбуа: сколько останется
Comments UA
2025-07-23T16:45:02Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Україна знову серед 21 найбільшого виробника сталі у світі
AgroNews
2025-07-23T17:09:01Z
Отдых на велосипеде: Annapurna Interactive объявила о релизе Wheel World
GameMag
2025-07-23T16:45:33Z
НАТО против ЧВК: EA показала сюжетный тизер Battlefield 6
GameMag
2025-07-23T16:21:58Z
Експерти розповіли, як врятувати урожай баклажанів
AgroNews
2025-07-23T16:21:40Z
Загадка магнитных бурь: новые открытия помогают прогнозировать космическую погоду
TSN
2025-07-23T16:06:30Z
Режим 60 FPS и свой собственный плейлист: появились новые слухи о GTA 6
Фокус
2025-07-23T15:27:46Z
"Это не нормально": разработчики Elder Scrolls Online высказались о внезапных сокращениях
Фокус
2025-07-23T14:42:50Z
Ford Mustang Mach-E после трех лет — 400 тыс. км пробега, 92% ресурса батареи и $8700 экономии на топливе
ITC
2025-07-23T17:24:57Z
С навигацией и запасом хода 70 км: в продажу поступает лучший электроскутер Honda
Фокус
2025-07-23T13:30:49Z
Маленький Ferrari: на аукцион выставили раритетный FIAT за $300 000
Фокус
2025-07-23T11:00:37Z
Маленькая 280-сильная ракета: презентован самый быстрый Opel
Фокус
2025-07-23T09:21:54Z
Экипаж не нужен: в Китае показали роботизированный танк, способный сбивать БПЛА
Фокус
2025-07-23T09:21:52Z
Полный привод в Škoda Kodiaq: ключевые преимущества и технические характеристики
Gazeta UA
2025-07-23T09:09:50Z
Трещина на лобовом стекле автомобиля: штраф или лишение водительских прав
Знай
2025-07-22T23:30:00Z
В Китае подержанные Xiaomi YU7 перепродают дороже официальной цены
Корреспондент
2025-07-22T20:33:49Z
Ошибка, которая сжигает автомобильную электронику: как не уничтожить авто во время зарядки АКБ
UAToday
2025-07-22T16:06:16Z