MY.UAНовини
Як об’єднати понад три тисячі активістів з усіх регіонів: Форум розвитку громадянського суспільства готується до старту
Як об’єднати понад три тисячі активістів з усіх регіонів: Форум розвитку громадянського суспільства готується до старту

Як об’єднати понад три тисячі активістів з усіх регіонів: Форум розвитку громадянського суспільства готується до старту

Карантин та обмежувальні заходи вплинули на роботу багатьох різнопрофільних громадських організацій. Та незважаючи на це, громадські активісти оперативно перекваліфікували свою роботу й долучилися до допомоги суспільству під час пандемії коронавірусу.

Для підтримки та консолідації спільноти вже завтра, 17 грудня, в Києві пройде 9-й Форум розвитку громадянського суспільства. Він має на меті об’єднати та посилити громадянське суспільство України, показати спільну єдність та спроможність долати виклики разом.

Форум є найбільшою платформою для міжсекторального діалогу, обміну досвідом та навчання, який збирає понад три тисячі представників громадянського суспільства, органів державної та місцевої влади, медіа, бізнесу та міжнародних партнерів.

Тема цьогорічного Форуму – «Імунітет до ілюзій». Акцент буде на розвитку спроможності організацій громадянського суспільства (ОГС) у мінливому середовищі. Особлива увага буде приділена ролі та місії ОГС у формуванні ВВП країни як «доданої вартості» громадянського суспільства, а також сприянню міжсекторального партнерства між громадянським суспільством, бізнесом та урядом. Окремі секції будуть присвячені взаємодії громадянського суспільства та органів державної й місцевої влади.

Уперше, у зв’язку з обмежувальними заходами, Форум відбудеться у вигляді Всеукраїнського телемарафону, який об’єднає всі регіони країни. Кожний регіональний партнер організовує свій комунікаційний майданчик (тобто буде 24 комунікаційних платформ) і формує свою програму, яка буде відображена і транслюватиметься на єдиній онлайн-платформі.

«Детектор медіа» у рамках спецпроєкту «Громадянське суспільство» розпитав виконавчого директора ІСАР «Єднання» Володимира Шейгуса про тематичні панелі та нові формати роботи Форуму розвитку громадянського суспільства, про цьогорічні тренди в активізмі, виклики, які стоять громадським сектором, а також про бачення майбутнього.

Володимире, уже завтра стартує 9-й Форум розвитку громадянського суспільства. Як карантин вплинув на формат заходу? Що змінилося в підходах до організації Форуму?

– Форум є важливим для будь-кого, хто є активним громадянином або хоче зрозуміти, як бути ще активнішим. Ми створюємо майданчик, де представники організацій громадянського суспільства можуть знайти однодумців та колег, а також вибудувати діалог з представниками влади й бізнесу. Ми залучаємо велику кількість стейкхолдерів, які пов’язані з громадянським суспільством. Учасниками та учасницями Форуму є, перш за все, представники громадянського суспільства, але також і представники бізнесу, приватного сектора, представники медійного сектора, представники різних ланок органів державної та місцевої влади, починаючи з Офісу президента, центральних органів влади, різних міністерств чи регіональних адміністрацій.

Основа локація Форуму – у Києві. Ми не компенсуємо учасникам транспортні витрати. Проте попри це, вони все ж приїздять. А це показує важливість нашого заходу й високу мотивацію активістів з регіонів.

Цього року у зв’язку з пандемією ми не можемо прийняти 2800 учасників. Зауважу, що кожного року кількість людей, які б хотіли брати участь у Форумі, збільшується. Для нас дуже важливо забезпечити доступ до інформації та нових можливостей громадянському суспільству з регіонів, тому цього року вони будуть представлені як регіональні партнери, які реалізовуватимуть локальні форуми в кожному регіоні. 17 грудня ми матимемо 24 форуми розвитку громадянського суспільства.

Цього року ми маємо дві особливості Форуму. Перша – це тематична складова. Імунітет до ілюзій й усвідомлення того, що світ і ми настільки змінилися через пандемію, що дороги назад немає. Крім того, ОГС уже мають інші функції, ніж ті, що вони мали до пандемії. Багато ГО долучилися до подолання наслідків пандемії. Ми говоритимемо про те, що змінилося в роботі ОГС, чого більше ми не будемо робити або будемо робити в інший спосіб, які виклики маємо, що загалом зробило громадянське суспільство під час пандемії.

Друга особливість – це сам формат Форуму. Він є унікальним. Ми зберемо в один день 24 регіони онлайн. Частина ОГС буде проводити заходи з дотриманням усіх обмежень офлайн, інші приєднаються онлайн. Ми будемо мати включення регіонів через нашу центральну платформу і паралельно матимемо багато цікавих активностей. Цього ще ніхто у світі не робив, щоби в один день усе активне громадянське суспільство, всі регіони країни вийшли в онлайн і поговорили про виклики цього пандемічного року.

Якими є ваші очікування від Форуму розвитку громадянського суспільства? Які меседжі ви хочете донести до активістів та громадян?

– Перш за все, Форум має показати, що ми всі в однакових умовах і що ми всі шукаємо способи, яким чином далі ефективно досягати місій. Форум має показати, наскільки ми є впливовими та скільки активностей ми робимо для розбудови демократичного суспільства. Третій сектор має розуміти, що ми є впливовими, затребуваними, бо ми маємо певні цінності, які нас підштовхують до роботи. Усе це нам дає можливість не зупинятися навіть в умовах тотального обмеження можливості пересуватися. Але ми ж бачимо, що є дуже багато нападів на демократію, що є обмеження прав людини та інші речі. Форум розвитку громадянського суспільства сформує фокус нашої роботи на найближчий рік.

Чи є нині можливість у представників громадянського суспільства впливати на порядок денний влади?

– Така можливість існує. До прикладу, зараз відбувається робота над створенням Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства. Ми, у межах нашого проєкту, розробляли карту правових реформ, яка б покращувала умови та надавала додаткові можливості для ОГС. Крім того, ми порушуємо таке важливе питання, як відсотковий механізм – щоб, наприклад, держава надала можливість людям розпоряджатися одним чи двома відсотками тих податків, які вони все одно платять, на користь певної ОГС. Це дуже великий челендж для влади, проте вони все одно на це йдуть, бо розуміють, що ОГС сьогодні відіграють важливу роль у формуванні суспільних настроїв.

Сьогодні ми можемо побачити, що Міністерство культури та інформаційної політики запустило разом з громадянським суспільством новий конкурс найкращих практик співпраці та спільних проєктів між органами влади й ОГС. Чи запускали б вони таке, якби не вважали ОГС гравцями та тими, хто має вплив? Нещодавно Київська міська державна адміністрація провела перший ярмарок для того, щоби визначити які ОГС є найбільш дієвими й найбільше роблять проєктів для добробуту киян. У підсумку вони нагородили 100 організацій за різні проєкти. Ми пропонуємо владі ефективну співпрацю, показуємо свою дієвість, практичність і працюємо у напрямку посилення цієї співпраці.

Яке найголовніше досягнення громадянського суспільства цього року?

– Мені здається, що дві такі речі відбулися цього року. Перша – ОГС зрозуміли, що вони є гравцями і що їм потрібні кращі умови для роботи на національному та місцевому рівнях. Чимало представників ОГС долучилися до того, щоб запропонувати державі варіанти змін, які покращать умови роботи організацій. Я не пам'ятаю, щоб подібне було в минулі роки. Так, були окремі якісь активності, намагалися покращити умови, але такого великого залучення до участі ОГС не було.

А інша річ – фінансова підтримка з боку ОГС. Величезні суми грошей ОГС інвестували в розвиток країни в цілому. Я думаю нам треба дочекатися, коли буде статистика, щоб порівняти, скільки через ОГС було підтримано важливих ініціатив, проєктів, потреб громадян. Це говорить про те, яким близьким до громадян стає громадянське суспільство. Я думаю, ми будемо дуже вражені цифрами, які матимемо за підсумками 2020 року.

Чи відповідає роль і місія громадянського суспільства сьогоднішнім очікуванням громадян?

– На мою думку, відповідає. Громадянське суспільство – це і є люди, які об'єднуються для того, щоб досягати певних цілей. Це не якась державна структура, яка створила організацію, хоча таке також можливо. Люди, які не є учасниками або учасницями певних ОГС, мають своє ставлення до організацій громадянського суспільства. Завдяки цьому можна краще зрозуміти, чи відповідають наявні організації інтересам і потребам людей. Я думаю, що більш об'єктивним показником може бути дослідження, яке робить Фонд «Демократичні ініціативи». Один з показників, які я пам'ятаю, – це те, що 44% громадян хочуть знати більше про роботу ОГС. У цьому випадку рівень довіри показує потреби людей. Традиційно він вищий до ОГС, ніж до влади.

Якщо державна структура взаємодіє з організацією «100% життя», то через цей канал вони мають доступ до 250000 клієнтів, які в базі даних і отримують певні сервіси від цієї організації. Навряд чи б держава могла достукатися до цих людей через Facebook чи ще якось.

Фонд «Демократичні ініціативи» опитав 192 представники різних громадських організацій щодо проблем третього сектору. 75% опитаних вважають, що основна проблема це створення «кишенькових» громадських організацій при органах влади, партіях, олігархах. А 68% вважають проблемою залежність діяльності громадських інституцій від донорів, тобто життя «від гранту до гранту». Яким ви бачите розв'язання цих проблем?

– Такі проблеми притаманні країнам, які мають не розвинену демократію, як у США чи інших країнах. Що із цим робити? Таких організацій уже менше, люди стали більше розбиратися в діяльності ОГС, зокрема в регіонах. Ми зараз обговорюємо напрацювання, затвердження та поширення певних цінностей, принципів і стандартів якості роботи ОГС. Хочемо повернутися до питань етичного кодексу для ОГС.

Крім того, важливою зміною може стати підзвітність та прозорість ОГС. Наприклад, якщо організація отримує гроші від державної чи місцевої влади чи пожертви від громадян, вона має звітувати, на що ці гроші були витрачені. Я переконаний, що ОГС спільно з органами державної влади має випрацьовувати механізм, який би обмежував діяльність недоброчесних ОГС. На Форумі, наприклад, буде панельна дискусія про інституційні ґранти, які деякі міністерства (перш за все, Міністерство молоді та спорту) хочуть запропонувати й запустити. Одна справа – це проєктна підтримка ОГС, а інша – це інституційний розвиток.

Які тематичні панелі будуть представлені на Форумі розвитку громадянського суспільства? Чи співпадають проблеми регіональних ОГС із проблемами загальноукраїнських ГО?

– Ми будемо говорити про стратегії для громадянського суспільства й для держави, про взаємодію та партнерство, зокрема між ОГС та органами різних рівнів влади. Також ми говоритимемо про цінності, які притаманні для нашого сектора. Наприклад, ми пропонуємо послухати розмову Яніни Соколової з істориком Ярославом Грицаком «Цінності – як імунітет громадянського суспільства». Буде відкрита розмова Євгена Глібовицького з Романом Ващуком «Шлях до самозарадності громадянського суспільства».

Ми будемо говорити про комунікації, тому що це також дуже важливо – вміти правильно комунікувати. Люди мало знають про результативність ОГС, про ефективність їхньої роботи, про результати діяльності. Ще одна тематична панель буде присвячена подіям у Білорусі. Також говоритимемо про те, що вже роблять ОГС для того, щоб долати результати впливу COVID-19. Ця тема є на часі в Україні та світі.

Будемо порушувати й теми, як не жити громадянському суспільству «від гранту до гранту», «від проєкту до проєкту»; поговоримо про некласичні нестандартні способи залучення ОГС та підтримки проєктів. Спікери Форуму допоможуть нам зрозуміти, що в нас є різні способи, як забезпечити сталість діяльності, фінансову й інформаційну сталість громадянського суспільства. Окремі сесії розповідатимуть, як залучити фінансування від міжнародних структур. Також ми маємо на меті презентувати проєкт стратегії розвитку ОГС.

Чимало тем будуть присвячені жіночим організаціям, питанню гендеру. І будуть сесії про те, як правильно висвітлювати тему COVID-19 і де шукати підтримки в цей час.

Які виклики стоять перед організаторами Форуму розвитку громадянського суспільства? Чи готові ви до них?

– У нас є виклики, пов’язані з онлайном. Ми матимемо дискусії з-за кордону, які будуть перекладатися українською. Тож можливі технічні виклики. У нас буде паралельно працювати 13 віконечок, куди можна буде зайти й вибрати те, що зацікавить у даний момент. І так цілий день.

Виклики є ще й у тому, що хоч ми й маємо гарних регіональних партнерів, але ми ще разом з багатьма з них не проводили таких активностей, і вони мають дуже великий рівень самоорганізації, проте це буде новий досвід для нас усіх. Регіональні ОГС матимуть свої Форуми на місцях, вони порушуватимуть теми свого регіону, проте, можливо, хтось із різних причин не зможе доєднатися.

Звісно, виклики існують завжди, проте ми думаємо, що все відбудеться добре й гарно спрацює. Ми готові стати законодавцями такого Форуму і популяризувати його формат в Україні.

Чому громадські організації та ініціативи, а також пересічні громадяни мають долучитися до Форуму?

– Якщо ти хочеш більше дізнатися про те, що ти можеш зробити власноруч для громади, міста й України в цілому – відповіді можна знайти під час дискусійних панелей на Форумі. Крім того, громадські активісти зможуть познайомитися з активними громадянами у своїх регіонах, і це допоможе консолідувати зусилля.

Для нас важливо пояснити стратегічні речі: що таке організації громадянського суспільства, скільки всього вони вже зробили та будуть робити, які є тенденції та тренди у цій сфері, куди можна розвиватися, яка може бути підтримка, зокрема фінансова з боку місцевої чи центральної влади або міжнародних донорів. Відповіді на ці питання можна отримати на нашому Форумі розвитку громадянського суспільства.

Теги за темою
Общество
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Как узнать, что у человека порча: основные признаки и советы
Comments UA
2025-06-24T06:15:10Z
Эффективный способ выспаться: ученые назвали лучшую позу для сна
Фокус
2025-06-21T07:15:50Z
Лайфгак, как хранить укроп свежим в холодильнике без замораживания
TSN
2025-06-28T17:03:08Z
Окрошку забываем, это охлаждает еще лучше: рецепт летнего супа холодника
Знай
2025-07-01T11:51:54Z
Где лучше хранить свежие помидоры: и почему холодильник совсем для этого не подходит
TSN
2025-07-01T09:33:38Z
Опасное заболевание: как уберечься от дифтерии
ZN UA
2025-06-27T22:24:41Z
Нужно мыть малину перед употреблением или перед замораживанием
TSN
2025-06-28T17:03:02Z
На чем жарить: диетолог назвала масла, которые подходят для этого и которых надо избегать
UAToday
2025-06-23T09:00:41Z
Россия нанесла удар по пригороду Харькова: подробности от Терехова
Апостроф
2025-06-28T18:48:07Z
"Большая часть ляжет в могилы": Арестович шокировал новым прогнозом будущего Украины
Comments UA
2025-06-17T20:00:36Z
Путин готовится значительно усилить ракетный террор Украины: названы 5 наиболее опасных городов
Comments UA
2025-06-24T14:00:47Z
Зеленский ответил Путину о встрече
Comments UA
2025-06-19T21:00:24Z
Навроцкий анонсировал встречу с Зеленским и визит в Украину
ZN UA
2025-07-01T12:12:18Z
Украина все еще может выиграть войну: в Foreign Affairs назвали, что для этого нужно
ZN UA
2025-07-01T11:58:13Z
Хороших новостей ждать не стоит: эксперты назвали три сценария завершения войны в Украине
Знай
2025-06-22T20:30:05Z
Иран начал ремонт на ядерном объекте в Натанзе после авиаударов США - ISW
Gazeta UA
2025-06-29T08:18:21Z
Воевать отправят всех: в Украине жестко взялись за уклонистов – к чему готовиться
Знай
2025-06-28T02:30:53Z
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Скандал в Германии: из помощи для Украины "исчез" почти миллиард евро, — Bild
Хвиля
2025-06-29T00:15:31Z
росія може втратити стратегічний коридор для вивезення викраденого українського зерна
AgroNews
2025-07-01T12:15:45Z
В Украине официально изменился стандарт напряжения в электросетях
Апостроф
2025-07-01T12:15:17Z
Производители предупредили украинцев о значительном росте цен на хлеб
UAToday
2025-06-23T19:45:16Z
Минимальная пенсия: может ли вырасти с 1 июля
ZN UA
2025-06-27T03:43:14Z
Украинцы в этом году купили в банках почти 230 килограммов золота
Корреспондент
2025-06-26T19:51:32Z
Опасная окрошка: 3 признака, при которых ее нельзя есть, даже если вы ее утром приготовили
Знай
2025-06-17T16:51:59Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Над пляжами Португалии отдыхающие увидели увлекательное и редкое явление: видео
ZN UA
2025-07-01T12:15:20Z
Секреты богатого урожая помидоров и бахчевых: чем подкормить растения во время цветения
TSN
2025-07-01T12:06:09Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Какие деревья притягивают успех и деньги, как магнитом: их нужно обязательно посадить возле дома
TSN
2025-06-29T13:51:56Z
Популярный курорт Украины атаковали насекомые. В сети показали впечатляющие кадры
Telegraf
2025-06-24T10:36:53Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
Светлана Павелецкая рассказала, нашла ли общий язык с детьми Дмитрия Кулебы
Комсомольская правда
2025-06-23T06:52:55Z
"Здесь должны были спать дети": появились кадры разрушенной комнаты детей Тополи
GlavRed
2025-06-23T06:40:50Z
Польша разрабатывает систему укрытий на случай войны
Gazeta UA
2025-07-01T12:24:57Z
Полуторагодовалого мальчика, которого бросили на пол в аэропорту РФ, отключили от ИВЛ
Новости Украины
2025-07-01T12:21:49Z
24 июня большой церковный праздник: что можно и нельзя делать сегодня
Comments UA
2025-06-24T05:33:57Z
Без этого пенсию не начислят: тысячи пожилых людей столкнулись с проблемой
Хвиля
2025-06-29T17:15:44Z
Почему нельзя отказываться купаться 23 июня и что нужно выпрашивать сегодня: приметы и запреты на Агрипины
Знай
2025-06-23T04:03:11Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Россия атаковала Харьков: что известно о "прилете"
TSN
2025-06-29T06:06:56Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
В Харькове прогремели взрывы, россияне атаковали город и область ударными дронами
ZN UA
2025-06-29T21:52:59Z
Расследование не выявило нарушений во время мобилизации медика Романа Замрия
Комсомольская правда
2025-07-01T12:12:07Z
Безуглая набросилась на Сырского и Зеленского: объяснила, почему в войске ненавидят Главкома
Comments UA
2025-07-01T12:06:11Z
Еще один китаец попал в плен ВСУ: что рассказывает наемник об армии РФ
TSN
2025-06-27T16:33:46Z
В Киеве на месте разрушенного подъезда многоэтажки произошло повторное разрушение
ZN UA
2025-06-23T09:57:04Z
В Киеве приспустили главный флаг Украины: какая причина
TSN
2025-06-29T06:18:48Z
ОГП: В Одессе нашли убитой 7-летнюю девочку. Задержан 31-летний сосед – видео
Лига
2025-06-19T20:18:17Z
В Ивано-Франковской области нашли в лесу 5-летнего мальчика спустя трое суток поисков
Комсомольская правда
2025-06-21T07:57:23Z
В Харькове задержанного оставили умирать в камере - ГБР расследует. ВИДЕО
Новости Украины
2025-06-27T10:18:49Z
Атака на Киевщину: разрушен отель с клиникой, есть погибшая и пострадавшие
Корреспондент
2025-06-23T03:15:35Z
В России разбился истребитель Су-25 - соцсети
Корреспондент
2025-07-01T12:09:42Z
Женщина постирала своего кота в стиральной машинке: что с ним произошло
Comments UA
2025-07-01T12:06:47Z
На Закарпатье пограничник сбежал в Словакию, где попросил убежище
Корреспондент
2025-06-28T02:48:46Z
Девятая жертва российской атаки на Киев - 11-летняя девочка
Корреспондент
2025-06-23T16:55:02Z
Удар по Киеву: разрушен подъезд, есть погибшие
Корреспондент
2025-06-23T04:18:26Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
В России умерла звезда фильма Ирония судьбы
Корреспондент
2025-06-21T09:09:23Z
Звезда Лиги смеха вернулась после кровоизлияния в мозг
Корреспондент
2025-06-24T08:24:02Z
Камалия шокировала, какие зависимости помогают ей успокаиваться: "Ужасная привычка"
TSN
2025-06-28T05:03:18Z
Украинская озвучка Paramount+ появится на Megogo и Kyivstar TV с 1 июля
Лига
2025-07-01T12:12:05Z
Руслана шокировала подробностями "прилета" возле своего дома: "Пошли трещины"
TSN
2025-07-01T12:06:16Z
"Быстро растет и убивает": Камалия поделилась историей борьбы с раком груди
Апостроф
2025-06-27T15:51:58Z
"Все как и должно быть": бывшая жена Остапчука рассказала, как поделили дом после развода
Апостроф
2025-06-27T12:00:17Z
Ольга Мартыновская ответила на упреки относительно "купленной" победы Нэнси в "МастерШеф"
Апостроф
2025-07-01T11:48:02Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Франция требует от Tesla прекратить рекламировать автомобили как беспилотные и угрожает штрафом
Европейская правда
2025-06-24T15:54:56Z
Рекордный май: какие электрокары выбирают украинские водители
Хвиля
2025-07-01T10:45:57Z
Под какими деревьями не стоит парковать авто летом: советы
Gazeta UA
2025-07-01T00:36:09Z
Сэкономил 200 долларов: "путешественник" угнал 8 машин, чтобы не платить за авиабилеты
Фокус
2025-06-30T17:12:45Z
Китай вводит более строгие требования к безопасности батарей электрокаров
Корреспондент
2025-06-30T16:42:48Z
Топливо с подвохом: как посещение АЗС может обернуться штрафом или лишением прав
Знай
2025-06-30T16:21:39Z
В «Дие» появилась новая услуга для водителей
Comments UA
2025-06-30T13:45:30Z
Водитель, запомни: что делать, когда пролил кофе на кнопки авто
Хвиля
2025-06-30T10:36:53Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Саудовский гранд предлагает Эрнандесу феноменальный контракт
Корреспондент
2025-06-23T15:45:30Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Нападающий Металлиста 1925 договорился с новым клубом УПЛ
Корреспондент
2025-07-01T12:18:37Z
Хьюи Фьюри о реванше с участием Дюбуа: Он может только побежать бить, и все
Корреспондент
2025-07-01T11:45:37Z
Из Александрии уходят вратарь и игрок полузащиты
Корреспондент
2025-07-01T10:57:37Z
Процедура взвешивания Деревянченко и Рамоса перед боем: оба в своем теле
Корреспондент
2025-07-01T10:30:02Z
Костюк - Эрьявец: онлайн-трансляция матча "Уимблдон-2025"
Telegraf
2025-07-01T10:06:30Z
Литиевая батарея будет служить рекордно долго: что придумали ученые
Фокус
2025-06-19T08:42:36Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
Многие даже не догадываются: один нюанс может в разы ускорить зарядку смартфонов
Фокус
2025-07-01T12:15:20Z
Создатель "Игры в кальмара" объяснил неожиданный финал 3 сезона: есть ли в нем намек на спин-офф
Фокус
2025-07-01T12:12:22Z
СМИ: Ubisoft планирует выпустить ремейк Prince of Persia: The Sands of Time в течение года
GameMag
2025-07-01T12:06:45Z
Favbet Team: как за год команда превратилась в одну из самых громких на украинской киберспортивной сцене
Bagnet
2025-07-01T11:55:38Z
Корона Мономаха: фермер нашел тысячелетнюю реликвию в поле
Фокус
2025-07-01T11:51:31Z
Впервые на "Вернадский" пришел пернатый гость
TSN
2025-07-01T11:48:10Z
С "воскрешения" ужасных волков прошло полгода: гены лютоволка активизировались
Фокус
2025-07-01T11:36:21Z