/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fe6789243-0ac4-44b5-8621-894f24c8cfac.jpeg)
Закон про мову: українців почнуть штрафувати, скільки доведеться платити
З 16 січня 2021 року сфера обслуговування має перейти на використання державної мови
Це означає, що всі магазини, салони, торговельні центри та навіть інтернет магазини мають першочергово обслуговувати та надавати інформацію про товари та послуги українською мовою.
Норма врегульована Законом України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
Самі працівники торгівельної сфери говорять, що й так підлаштовуються під кожного індивідуального покупця: приходять російськомовні люди – з ними спілкуються російською, приходять англомовні клієнти – намагаються спілкуватися англійською. Клієнтам має бути зручно, саме це перше правило в сфері обслуговування.
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь зауважив, що за порушення суб'єктами господарювання відповідних норм Законом передбачені штрафні санкції.
«Секретаріат Уповноваженого може здійснювати позапланові заходи контролю щодо порушень мовного закону. Якщо такі порушення протягом року будуть повторюватися і мати системний характер, ми маємо право накладати штраф. Здавалося б, комусь ця сума невелика (від 5 100 до 6 800 грн.), але вона буде бити не стільки по кишенях бізнесу, скільки - по репутації. А це якраз те, що напрацьовується роками», - наголосив він.
Головне завдання – не штрафувати, а максимально допомогти сфері обслуговування підготуватися до 16 січня 2021 року, провести інформаційну й роз’яснювальну роботу.
Мовний омбудсмен подякував величезній кількості підприємств, установ та організацій, які вже перейшли на українську мову у своїй роботі.
Представники соціально відповідального бізнесу не лише підтримують українську державу, а й сприяють популяризації державної мови, підвищенню рівня володіння нею серед своїх працівників.
Представники Європейської Бізнес Асоціації висловили підтримку Закону України та готовність тісно співпрацювати з Уповноваженим та іншими представниками влади.
Раді бачити Вас на наших каналах Telegram та Viber!
Культуролог Євген Савісько говорить, що такий закон є актуальним. Звісно, як завжди, будуть ті, хто заперечуватиме, говоритимуть, що складно перейти на українську мову, але нічого складного тут немає.
Він наголосив, що потрібно любити і вивчати українську мову. Адже ніхто не обмежує спілкування в побуті іншими мовами.
Юристи говорять, що закон розповсюджується на всі сфери діяльності, починаючи з найменшого магазину і закінчуючи державними органами. Фахівці згодні, що під час перехідного періоду треба робити спочатку попередження. Але фактично перехідний період вже закінчився, оскільки сам закон був прийнятий ще в 2019 році, вступає в силу з 2021 року. Тобто ці роки якраз і були тим часом, коли всі повинні були перейти на використання державної мови.
За дотриманням закону буде стежити уповноважена особа з питань мови. А Держпроцспожив служба зможе приймати скарги про порушення на місцях.
Портал MY.UA повідомляв, що Ангела Меркель цікавиться українською мовою. Найвпливовіша жінка-політик, як відомо, знає російську.
Підприємців будуть перевіряти на предмет обслуговування українською мовою. Деякі депутати закликають бізнесменів протестувати проти цього. Детальніше читайте матеріал на MY.UA.
Приєднуйтесь до нас в Twitter
Слідкуйте за нами в Flipboard