MY.UAНовини
Pitch UA, дубль три: нові теми – нові можливості
Pitch UA, дубль три: нові теми – нові можливості

Pitch UA, дубль три: нові теми – нові можливості

Консалтингова компанія Media Resources Management (MRM ) за підтримки USAID та сприяння Міністерства культура та інформаційної політики України оголосила третій сезон конкурсу соціально вагомого контенту про Україну Pitch UA.

Серед переможців попередніх пітчингів – тревел-проєкт «Борщ» з кухарем Євгеном Клопотенком у ролі ведучого та серіал «І будуть люди», який вийшов на каналі СТБ у вересні цього року. Обидва проєкти виробляв Film.ua, і саме їх організатори поставили в приклад на онлайн-відкритті третього пітчингу, адже лише одна тільки перша серія «І будуть люди» має понад мільйон переглядів у YouTube, а автори документальної стрічки «Борщ» після успішної прем’єри борються за те, аби страву визнали культурною спадщиною України.

У нинішньому, третьому, конкурсі є кілька відмінностей від попередніх. Перша і найбільша – він проходить в рамках нового проєкту USAID Transformation Communications Activity (ТСА), який презентували разом із запуском конкурсу 16 грудня. Двома попередніми пітчингами разом із MRM займався проект міжнародної технічної допомоги  «Українська ініціатива міцнення громадської довіри» UCBI , частина команди якого тепер перейшла в ТСА.

Основна мета нового проєкту – побудова партнерства та ефективної комунікації між урядом України, креативним сектором та громадянським суспільством для зміцнення української демократії за допомогою інноваційних комунікаційних ініціатив. Pitch UA стане одним із основних напрямків роботи ТСА. Про це розповіла заступниця керівника і контент директорка TCA Віра Костенко-Кузнєцова.

Директор Місії USAID в Україні та Білорусі Джим Хоуп зазначив, що ТСА є новим видом діяльності для USAID, хоч медіа та комунікації не є новими сферами для організації. ТСА працюватиме 5 років, в бюджет закладено майже 40 млн доларів на вирішення основних викликів.

Партнером нового проєкту вже стало Міністерство культури та інформаційної політики –  заступник міністра Тарас Шевченко назвав цю співпрацю дуже важливою в питаннях подолання інформаційних загроз.  

Директорка MRM Катерина Удут, Віра Костенко-Кузнецова, Джим Хоуп, Тарас Шевченко

Pitch UA вигідно відрізняється від решти пітчингів, до яких ми звикли, тим, що проєкти проходять не лише презентацію перед експертами, а й скрипт-докторинг – тобто автори, які вийшли до другого туру, допрацьовують та корегують свої ідеї разом із міжнародними і вітчизняними експертами.

До участі в конкурсі приймаються серіали, документальні проєкти, телешоу, анімація, фільми, соціальна реклама, вебсеріали, кросплатформенні проєкти на стадії ідеї, розробки або виробництва. Продюсери можуть претендувати як на часткове фінансування всього проєкту, так і на повне фінансування девелопменту (розробки), включно з виробництвом пілотного епізоду серіалу чи шоу.

Теми третього Pitch UA:

  • Я відчуваю зміни: реформуючи Україну.
  • Об’єднуючи Україну: єдність у різноманітності.
  • Медіа мають значення.
  • Російськомовний контент: з’єднати роз’єднане.

Організатори конкурсу традиційно запросили на відкриття експертів, які детальніше розкрили теми пітчингу та порадили, на що слід звернути увагу сценаристам і продюсерам у тій чи іншій сфері.

Тема 1. Я відчуваю зміни: реформуючи Україну

Проєкти мають розповідати про реформи в Україні, а також висвітлювати, як вони розвивають відповідальність громадян за особисте здоров'я, суспільне життя, поведінку онлайн тощо. ТСА пропонує зосередитися на тих сферах, де реформи надають громадянам відчуття реальних змін у країні: земельна реформа, децентралізація, цифрова трансформація та здоров'я (включно з імунізацією).  

Керівниця комунікаційних програм UNICEF Анна Суходольська зазначила, що в Україні насамперед має відбутися «реформа свідомості», бо кожна людина несе власну відповідальність за своє здоров’я, натомість, наприклад, мало хто з дорослих українців знає, яке наступне щеплення потрібно робити і коли. Аудиторію потрібно спонукати відповідально ставитися до свого здоров’я, в тому числі розбиратися в медичній реформі, а також розрізняти фейки на медичну тему. Ще серед викликів –  підняти довіру до лікарів.  

Представниця проєкту AGRO Вікторія Онікієнко вважає, що людям потрібно доступно пояснити, що таке земельна реформа і як вона може вплинути на життя кожної окремої людини, щоб вони перестали її боятися. Вона виокремила декілька важливих тем, над якими можна працювати – наприклад, боротьба з корупцією, можливість залучення інвестицій, збільшення ціни на землю тощо.

Заступниця директора програми USAID DOBRE Юлія Єсмуханова розповіла, що децентралізація є однією з найуспішніших реформ в Україні – з жовтня цього року всі населені пункти об’єднані у громади. Наразі маємо 1469 об’єднаних територіальних громад. Тож людей вже не потрібно мотивувати до об’єднання, але важливо показати, як кожна конкретна людина може долучитися до змін в своєму місті, селищі, селі.

Заступниця міністра цифрової трансформації Валерія Іонан упевнена, що цифровізація може допомогти України зробити суттєвий стрибок в економічному плані, тож це важлива сфера, яка потребує всебічного висвітлення. Держава розробила бренд «Дія», що включає п’ять проєктів – «Дія. Застосунок», «Дія City», «Електронні послуги», «Бізнес», «Цифрова освіта», у кожного з яких є своя цільова аудиторія, для них можна створювати контент на цю тему. Міністерство теж планує знімати освітні фільми вже найближчим часом.

Модератор, Broadcast Creative Development Lead ТСА Олександр Клейманов, Анна Суходольська, Вікторія Онікінко, Юлія Єсмуханова та Валерія Іонан

Тема 2. Об’єднуючи українців: єдність у різноманітності

Організатори приділяють особливу увагу контенту про історію України, її культуру та активну позицію громадян. Теми, які нині роз’єднують українців –  мова, історичні та політичні події, як свідчать дані дослідження «Арени» – інноваційної програми, присвяченої подоланню проблем дезінформації та поляризації. А от об’єднує українців, наприклад, спільне минуле –  скажімо, аварія на Чорнобильській АЕС чи перемога  нашої співачки Руслани на «Євробаченні» тощо.

Керівниця проєкту IREX «Мріємо та діємо» Ірина Ніколаєнко впевнена, що різноманіття об’єднує, адже неможливо створити щось нове і цікаве без різних точок зору і поглядів на життя. Вона працює з молодим поколінням, якому так важливо донести цінність толерантності. «У нашому суспільстві багато булінгу, одна із задач нашого проєкту – давати можливості та навички молоді, щоб молоді люди навчилися чути одне одного, намагалися розуміти іншу точку розу», – сказала вона.

Ірина Ніколаєнко

Тема 3. Медіа мають значення

Ця тема присвячена боротьбі з дезінформацією, фейками, маніпуляціями в ЗМІ. Організатори шукають ігровий контент, який зможе пояснити, як працюють медіа (на зразок серіалів «Ранкове шоу» чи «Ньюзрум»).

Голова ГО «Детектор медіа», шеф-редакторка онлайн-видання «Детектор медіа» Наталія Лигачова зауважила, що українці не обізнані про дійсний стан речей у медійній сфері. Наприклад,  мало хто усвідомлює, що редакційна політика медіа часто залежить від власника, а більшість медіа в Україні є оліхаргічними, тобто просувають перш за все їхні інтереси, а не суспільства. За даними досліджень «Детектора медіа», лише  для 4% українців важливим чинником для вибору певного ЗМІ є знання, хто їм володіє,  і лише 40% громадян  вважають, що знати, хто є власниками певних ЗМІ – важливо або важливо певною мірою.

Ще одна проблема – недовіра суспільства до медіа. У той же час дослідження показують, що довіра росте до проросійських каналів, наприклад, «112 Україна», ZIK і NewsOne, які належать Віктору Медведчуку – куму Путіна. Тож не треба підсилювати недовіру до ЗМІ в цілому, адже вони є важливим інструментом демократії. Але  потрібно донести до аудиторії, за якими критеріями знаходити ті медіа, яким можна довіряти,  як перевіряти інформацію тощо.

«Не треба хейтити всі медіа, треба допомагати людям розрізняти якісні від неякісних, а ще – нагадувати, що в соцмережах ми маємо справу перш за все з думками, а не фактами», – підсумувала Наталія Лигачова.

Програмна менеджерка проєкту Learn to Discern, IREX Марина Дорош додала, що важливо розповісти широкій аудиторії, чому проблема дезінформації важлива.  Можна показати наочно, як якийсь конкретний фейк призводить до змін у житті людини, групи людей, країни. Важливо також показати, що вплив на людей може бути з різних джерел – телебачення, соціальних мереж, тобто треба розуміти, хто стоїть не лише за телеканалами, а й за деякими блогерами.

Марина Дорош, Наталія Лигачова

Тема 4. Російськомовний контент: з’єднати роз’єднання

Проєкти цієї теми мають протистояти російській пропаганді, яка запевняє, що Україна є неспроможною державою, та розповісти російськомовній аудиторії про головні позитивні зміни в країні з часів Революції гідності. Цільовою аудиторією цього контенту мають стати мешканці східних та південних регіонів України, люди, що залишаються на непідконтрольних Україні територіях Донбасу та в Криму, а також громадяни колишнього СНД.

Українські історії, створені російською мовою, мають демонструвати, як Україна змінюється після 2014 року, та сприяти кращому розумінню міжнародних відносин у світі, – вважають організатори пітчингу.

Регіональний радник USAID / OTI Орен Мерфі відповів на запитання, навіщо потрібен російськомовний контент в Україні. Він переконаний, що аудиторію треба шукати там, де вона є, а не там, де, на чиюсь думку, вона має бути. І якщо аудиторія в Криму та непідконтрольних Україні територіях Донбасу має певні вподобання щодо російської мови, цей попит потрібно задовільнити. «Ми хочемо достукатися до цих людей з позитивними наративами про все чудове, що відбувається в Україні після Революції гідності. Якщо ми цього не зробимо, то втратимо цю ключову аудиторію. Дуже важливо для національної ідентичності України – охоплювати аудиторію різними мовами, які відповідають її вподобанням», – сказав він.  

Віра Костенко-Кузнецова, Орен Мерфі

***

Насамкінець команда ТСА розповіла організаційні подробиці проведення конкурсу. Так, Broadcast Creative Content Development Lead  Олександр Клейманов зауважив, що участь в пітчингу можуть взяти продюсери та сценаристи (ФОП третьої групи) або кінокомпанії за умови, що вони зареєстровані в Україні й не мають росіян серед кінцевих бенефіціарів. Подавати можна кілька проєктів.

Керівниця напрямку діджитал у ТСА Катерина Чернолуцька нагадала, що контент затверджується донором (ТСА), а отже потрібно зважати на вимоги та обмеження – наприклад, не використовувати кадрів із вживанням наркотиків, алкоголю, палінням, недопустимі також насильство, сексизм, гомофобія, об’єктивація жінок тощо. Також узгоджувати з організацією потрібно всі рекламні прояви – недопустима співпраця з алкогольними компаніями, ставками на спорт або компаніями із сумнівною репутацією. Крім того, Катерина порадила не намагатися осягнути усі теми одразу, а краще зосередитися на одній, а також надавати перевагу діджитал проєктам, адже їх легше реалізувати, ніж телевізійні.

Олександр Клейманов, Віра Костенко-Кузнєцова, Катерина Чернолуцька

Нагадаємо ключові дати конкурсу:

  • 16 грудня 2020 – відкриття конкурсу;
  • 17 грудня 2020 – 27 січня 2021 – прийом заявок першого етапу;
  • 21 лютого 2021 – оголошення шорт-листа за результатами першого етапу;
  • 23 лютого 2021 – докторинг-майстерня проєктів з шорт-листа;
  • 1 – 28 березня 2021 – прийом заявок для фінального відбору;
  • 12 квітня 2021 – оголошення фіналістів конкурсу;
  • 20 квітня 2021 – фінальний пітчинг;
  • 29 квітня 2021 – оголошення переможців конкурсу.

Усі деталі – на сайті Pitch UA.

Фото: скріншоти

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Ситуація на Запорізькому фронті загострилася: військовий розповів про нову небезпеку, подробиці
Политека
2024-11-24T09:30:10Z
Через мобілізацію в Кривому Розі нікому вмикати опалення в будинках, — Криворіжтеплоцентраль
Фокус
2024-11-24T09:15:42Z
Через мобілізацію не вистачає кадрів: у Кривому Розі виникли серйозні проблеми з подачею тепла
TSN
2024-11-24T08:51:13Z
Українців попередили про нічні морози 25 листопада, у деяких областях випаде сніг
Комсомольская правда
2024-11-24T08:49:55Z
Генштаб: Наразі найбільш загрозливою є ситуація в районі Курахового
Петр и Мазепа
2024-11-24T08:36:15Z
У Києві виділять з бюджету ₴10 млн на переобладнання автівок військовим з інвалідністю
Khreschatyk
2024-11-24T08:21:52Z
На Харківському напрямку відбулося 13 бойових зіткнень, на Куп’янському за добу відбулося 12 атак росіян — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2024-11-24T08:06:56Z
З лінії фронту на Донеччині за добу евакуювали ще 120 людей
УкраинФорм
2024-11-24T07:57:43Z
План «Стійкого руху до перемоги»
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T07:45:57Z
У Швейцарії вирішують на референдумі, чи потрібно фінансувати "Євробачення-2025"
Европейская правда
2024-11-24T09:43:47Z
Reuters: Ердоган говоритиме з генсеком НАТО про війну в Україні
Европейская правда
2024-11-24T09:42:08Z
Загасити світло для мільйонів: РФ готує кібератаки на Великобританію - The Telegraph
GlavRed
2024-11-24T09:27:50Z
Закриття Туреччиною проток завадило Росії захопити Одесу та Миколаїв - посол
УкраинФорм
2024-11-24T09:27:31Z
Туреччина співпрацює з Україною і Заходом в протидії обходу санкцій Росією - посол
УкраинФорм
2024-11-24T09:21:41Z
Середній вік глав країн зріс до 62 років: The Economist проаналізував вік світових лідерів
24tv
2024-11-24T09:15:40Z
Антикорупційна прокуратура реабілітувала колишнього топпосадовця зі «злочинної організації Януковича»
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T09:12:26Z
В Британії попереджають про "хвилю кібератак" з боку Росії
Европейская правда
2024-11-24T09:02:26Z
Зацікавленість Туреччини у БРІКС не впливає на підтримку України - посол
УкраинФорм
2024-11-24T09:01:15Z
Дружина Володимира Остапчука розкрила, як його діти від колишньої відреагували на її вагітність
TSN
2024-11-24T09:21:39Z
Я відчула біль, – учасниця "Холостяка 13" емоційно висловилась про виліт з проєкту
24tv
2024-11-24T09:12:21Z
Рецензія на фільм «Мертві землі» / Elevation
ITC
2024-11-24T08:52:32Z
46-річна відома українська ведуча вдруге вийшла заміж і показала чоловіка, з яким живе в ОАЕ
TSN
2024-11-24T08:09:51Z
16-річний син Потапа зізнався, де святкуватиме Новий рік з батьком і яких традицій дотримується
TSN
2024-11-24T08:09:46Z
Серіал «Реванш»: інколи краще пробачити й відпустити. Але не всіх
Детектор М
2024-11-24T08:01:58Z
"Ельф", "Сам удома" та "Грінч": які фільми подивитися для зустрічі зими
Фокус
2024-11-24T07:00:56Z
Захисник України зворушив до сліз емоційним виконанням легендарної пісні Metallica
Знай
2024-11-24T06:51:40Z
Пластичний хірург прокоментував пластичну операцію Mommy Makeover, яку робила співачка MamaRika
Фокус
2024-11-24T06:12:25Z
Вчені виявили молекулу, яка лікує кишківник і бореться з розвитком раку
Portaltele
2024-11-24T07:45:49Z
У США виявили перший випадок зараження дитини на пташиний грип H5N1, – CDC
24tv
2024-11-24T07:15:16Z
Швидка допомога по-новому: куди везтимуть українців із серйозними діагнозами
Знай
2024-11-24T05:06:35Z
Балансування на одній нозі протягом 10 секунд – чудова вправа для довголіття
24tv
2024-11-24T04:54:35Z
Навіщо потрібно додавати чашку чаю під час смаження курки
TSN
2024-11-24T02:39:43Z
Зима наближається: 7 продуктів, які допоможуть не хворіти
ZN UA
2024-11-24T02:04:50Z
7 порад від Гарварду для успішних силових тренувань
24tv
2024-11-23T20:15:08Z
3 продукти, які можуть призвести до вісцерального жиру: їх краще не вживати
24tv
2024-11-23T19:30:56Z
Близькі люди обмінюються мікрофлорою більше, ніж вважалось: які наслідки
24tv
2024-11-23T19:24:35Z
Українські юніорки виграли «золото» ЧС з акробатичного рок-н-ролу
УкраинФорм
2024-11-24T09:36:03Z
17-річна українська стрибунка з трампліна Глухова встановила унікальне досягнення
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T09:24:57Z
Оболонь — Кривбас. Напередодні
Football.ua
2024-11-24T09:24:08Z
Український боксер сенсаційно зазнав першої поразки в кар'єрі та втратив титул чемпіона Європи
TSN
2024-11-24T09:21:00Z
“Не знаю, як він може перемогти”: чемпіон світу зпрогнозував переможця реваншу Усик – Фʼюрі
24tv
2024-11-24T09:12:22Z
Зірці «Манчестер Сіті» Голанду загрожує один день ув'язнення у Швейцарії
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T09:06:17Z
Олійникова зіграє проти американки у відборі змагань WTA 125 в Аргентині
УкраинФорм
2024-11-24T08:57:25Z
Орлов переміг Крутих в українському дербі на шляху до фіналу турніру у Греції
УкраинФорм
2024-11-24T08:48:45Z
Сьогодні пройде стартовий етап чоловічого чемпіонату з баскетболу 3х3
УкраинФорм
2024-11-24T08:36:44Z
Сили оборони уразили ракетами радіолокаційну станцію ЗРК С-400 у Курській області
24tv
2024-11-24T09:42:31Z
Міноборони України оновлює екіпірування для жінок
360ua.news
2024-11-24T09:06:32Z
Новий рік 2025: скільки будуть відпочивати українці
ZN UA
2024-11-24T09:04:00Z
У Британії помітили невідомі дрони над авіабазами, які використовують ВПС США, – The Guardian
24tv
2024-11-24T09:00:59Z
Квартири, будинки, села: 5 мільйонам українцям пообіцяли доступ до житла з пільговою орендою
Знай
2024-11-24T08:36:53Z
У Татарстані сім'я хоче назвати дитину Орешником: вони вже мають дочку Росію-Святосію-Святоросію
24tv
2024-11-24T08:36:22Z
Український дух не зламати: свічки пам'яті про жертв Голодомору запалили на окупованих землях
24tv
2024-11-24T08:15:27Z
Київщина стала одним з найактивніших регіонів в проєкті "Армія відновлення"
Khreschatyk
2024-11-24T08:12:55Z
"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку
Знай
2024-11-24T08:06:56Z
Відключень світла стане ще менше: у ДТЕК повідомили хороші новини
TSN
2024-11-24T09:21:48Z
«Укрпромінвест-Агро» завершує спорудження нового корівника
Agravery
2024-11-24T09:06:55Z
Україна в неділю імпортує електроенергію з п'яти країн
УкраинФорм
2024-11-24T08:48:41Z
Використання сухої барди дозволяє зменшити собівартість кормів для свиней на 7%
AgroPortal
2024-11-24T08:30:30Z
Банки видали підприємцям кредитів під гарантії на портфельній основі на ₴131,6 мільярда - Мінфін
УкраинФорм
2024-11-24T08:18:43Z
Чи зростатимуть ціни на продукти далі і що здорожчає найбільше
24tv
2024-11-24T08:06:15Z
Ціни на опалення та електрику: якими вони будуть з 1 грудня
24tv
2024-11-24T07:54:08Z
Курс євро до гривні: як сезон акцій та бонусів вплине на курс
24tv
2024-11-24T07:36:36Z
Асиметрична акція: 2 причини, чому польські фермери знову заблокували кордон з Україною
24tv
2024-11-24T07:36:21Z
Добірка рідкісних і давньоукраїнських імен, якими можна назвати дитину у 2025 році
24tv
2024-11-24T09:36:08Z
Фінансовий гороскоп на тиждень з 25 листопада по 1 грудня
GlavRed
2024-11-24T09:27:06Z
Загубили гаманець у Токіо? Шанси на повернення — 70%
360ua.news
2024-11-24T09:24:19Z
Що робити, щоб котлети не прилипали до сковороди й не розвалювалися: 6 кулінарних хитрощів
TSN
2024-11-24T09:21:44Z
Парфуми багатих жінок: 3 аромати, від яких всі втрачають розум
24tv
2024-11-24T09:12:37Z
Як TikTok перетворив затишне кафе на туристичний хаос
360ua.news
2024-11-24T08:42:09Z
Якщо купили кислі мандарини, не засмучуйтесь: як швидко зробити фрукти солодкими
TSN
2024-11-24T08:39:00Z
Є правила, які не варто порушувати: чому сушені гриби пліснявіють
24tv
2024-11-24T08:36:33Z
Чорна П'ятниця довжиною в тиждень на BAYADERA.UA
VGorode
2024-11-24T08:12:42Z
Затриманий стрілець, який розстріляв людей у готелі Києва
TSN
2024-11-24T09:33:19Z
Пожежу бачило ціле місто: у Бердянській райраді озвучили деталі потужного удару по порту
24tv
2024-11-24T09:30:20Z
Затримано чоловіка, який влаштував стрілянину в одному з готелів Києва
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T09:27:59Z
Внаслідок нічної атаки дронам по Київщині влучань та постраждалих не зафіксовано — КОВА
Khreschatyk
2024-11-24T09:12:46Z
Трагедія на Рівненщині: внаслідок зсуву піску загинула дитина
TSN
2024-11-24T09:09:38Z
У Херсоні внаслідок артобстрілу постраждала літня жінка
УкраинФорм
2024-11-24T09:06:25Z
Гаджетів на майже півмільйона гривень намагався завезти в Україну житель Буковини
InternetUA
2024-11-24T08:46:15Z
В Абу-Дабі знайдено тіло зниклого рабина Цві Когана
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T08:36:45Z
Поліцейські встановлюють обставини вибуху гранати в Броварах, унаслідок якого постраждала жінка
Украина Криминальная
2024-11-24T08:06:49Z
Як пришвидшити заряджання смартфона за допомогою всього лише однієї функції
InternetUA
2024-11-24T09:31:03Z
Проект "Гра Мандрівка" продовжує свою місію допомагати Святому Миколаю
Форпост
2024-11-24T09:15:09Z
Популярний додаток для смартфона "з’їдає" багато пам’яті: як вирішити проблему
InternetUA
2024-11-24T09:01:11Z
6 критичних загроз для смартфона: як захиститися від них і продовжити гаджету "життя"
Фокус
2024-11-24T09:00:49Z
Apple робить ремонт динаміків MacBook Pro доступнішим
Portaltele
2024-11-24T08:46:16Z
У Telegram масово крадуть облікові записи: як захиститися
InternetUA
2024-11-24T08:22:36Z
Вимкнення шпигунських налаштувань Android
360ua.news
2024-11-24T08:15:24Z
Вчені щорічно отримують 789 кг олії та 891 МВт*год сонячної енергії з гектара землі
Фокус
2024-11-24T08:00:33Z
86 градусів Цельсія: у киплячій річці живцем може зваритися людина, де вона знаходиться
Фокус
2024-11-24T08:00:19Z
Понад 600 сил і 3,8 с до сотні: в Україну привезли новий спортивний седан Mercedes
Фокус
2024-11-24T08:51:23Z
Jaguar E-Type знаменитого шпигуна виставили на аукціон
AutoCentre
2024-11-24T08:03:54Z
KIA K5 та Porsche Cayenne майже задарма: співробітник ТЦК Дмитро Некраш на одну зарплату організував собі автопарк
Знай
2024-11-24T05:21:51Z
Механік назвав моделі авто, які б він ніколи не купив: деякі з них популярні в Україні
24tv
2024-11-23T21:24:32Z
Німеччина поки не буде купувати заміну своїм танкеткам Wiese
InternetUA
2024-11-23T20:00:45Z
Де можна побачити найнезвичайніші маршрутки
AutoCentre
2024-11-23T17:40:09Z
Маршрутки з дерев’яним кузовом і не тільки – автоекзотика Джакарти
AutoCentre
2024-11-23T16:52:40Z
Українці частіше купують вживані електромобілі
360ua.news
2024-11-23T15:06:16Z
Обман зору? Авто яких забарвлень найчастіше потрапляють в аварії в Україні
Знай
2024-11-23T14:52:40Z