MY.UAНовини
Pitch UA, дубль три: нові теми – нові можливості
Pitch UA, дубль три: нові теми – нові можливості

Pitch UA, дубль три: нові теми – нові можливості

Консалтингова компанія Media Resources Management (MRM ) за підтримки USAID та сприяння Міністерства культура та інформаційної політики України оголосила третій сезон конкурсу соціально вагомого контенту про Україну Pitch UA.

Серед переможців попередніх пітчингів – тревел-проєкт «Борщ» з кухарем Євгеном Клопотенком у ролі ведучого та серіал «І будуть люди», який вийшов на каналі СТБ у вересні цього року. Обидва проєкти виробляв Film.ua, і саме їх організатори поставили в приклад на онлайн-відкритті третього пітчингу, адже лише одна тільки перша серія «І будуть люди» має понад мільйон переглядів у YouTube, а автори документальної стрічки «Борщ» після успішної прем’єри борються за те, аби страву визнали культурною спадщиною України.

У нинішньому, третьому, конкурсі є кілька відмінностей від попередніх. Перша і найбільша – він проходить в рамках нового проєкту USAID Transformation Communications Activity (ТСА), який презентували разом із запуском конкурсу 16 грудня. Двома попередніми пітчингами разом із MRM займався проект міжнародної технічної допомоги  «Українська ініціатива міцнення громадської довіри» UCBI , частина команди якого тепер перейшла в ТСА.

Основна мета нового проєкту – побудова партнерства та ефективної комунікації між урядом України, креативним сектором та громадянським суспільством для зміцнення української демократії за допомогою інноваційних комунікаційних ініціатив. Pitch UA стане одним із основних напрямків роботи ТСА. Про це розповіла заступниця керівника і контент директорка TCA Віра Костенко-Кузнєцова.

Директор Місії USAID в Україні та Білорусі Джим Хоуп зазначив, що ТСА є новим видом діяльності для USAID, хоч медіа та комунікації не є новими сферами для організації. ТСА працюватиме 5 років, в бюджет закладено майже 40 млн доларів на вирішення основних викликів.

Партнером нового проєкту вже стало Міністерство культури та інформаційної політики –  заступник міністра Тарас Шевченко назвав цю співпрацю дуже важливою в питаннях подолання інформаційних загроз.  

Директорка MRM Катерина Удут, Віра Костенко-Кузнецова, Джим Хоуп, Тарас Шевченко

Pitch UA вигідно відрізняється від решти пітчингів, до яких ми звикли, тим, що проєкти проходять не лише презентацію перед експертами, а й скрипт-докторинг – тобто автори, які вийшли до другого туру, допрацьовують та корегують свої ідеї разом із міжнародними і вітчизняними експертами.

До участі в конкурсі приймаються серіали, документальні проєкти, телешоу, анімація, фільми, соціальна реклама, вебсеріали, кросплатформенні проєкти на стадії ідеї, розробки або виробництва. Продюсери можуть претендувати як на часткове фінансування всього проєкту, так і на повне фінансування девелопменту (розробки), включно з виробництвом пілотного епізоду серіалу чи шоу.

Теми третього Pitch UA:

  • Я відчуваю зміни: реформуючи Україну.
  • Об’єднуючи Україну: єдність у різноманітності.
  • Медіа мають значення.
  • Російськомовний контент: з’єднати роз’єднане.

Організатори конкурсу традиційно запросили на відкриття експертів, які детальніше розкрили теми пітчингу та порадили, на що слід звернути увагу сценаристам і продюсерам у тій чи іншій сфері.

Тема 1. Я відчуваю зміни: реформуючи Україну

Проєкти мають розповідати про реформи в Україні, а також висвітлювати, як вони розвивають відповідальність громадян за особисте здоров'я, суспільне життя, поведінку онлайн тощо. ТСА пропонує зосередитися на тих сферах, де реформи надають громадянам відчуття реальних змін у країні: земельна реформа, децентралізація, цифрова трансформація та здоров'я (включно з імунізацією).  

Керівниця комунікаційних програм UNICEF Анна Суходольська зазначила, що в Україні насамперед має відбутися «реформа свідомості», бо кожна людина несе власну відповідальність за своє здоров’я, натомість, наприклад, мало хто з дорослих українців знає, яке наступне щеплення потрібно робити і коли. Аудиторію потрібно спонукати відповідально ставитися до свого здоров’я, в тому числі розбиратися в медичній реформі, а також розрізняти фейки на медичну тему. Ще серед викликів –  підняти довіру до лікарів.  

Представниця проєкту AGRO Вікторія Онікієнко вважає, що людям потрібно доступно пояснити, що таке земельна реформа і як вона може вплинути на життя кожної окремої людини, щоб вони перестали її боятися. Вона виокремила декілька важливих тем, над якими можна працювати – наприклад, боротьба з корупцією, можливість залучення інвестицій, збільшення ціни на землю тощо.

Заступниця директора програми USAID DOBRE Юлія Єсмуханова розповіла, що децентралізація є однією з найуспішніших реформ в Україні – з жовтня цього року всі населені пункти об’єднані у громади. Наразі маємо 1469 об’єднаних територіальних громад. Тож людей вже не потрібно мотивувати до об’єднання, але важливо показати, як кожна конкретна людина може долучитися до змін в своєму місті, селищі, селі.

Заступниця міністра цифрової трансформації Валерія Іонан упевнена, що цифровізація може допомогти України зробити суттєвий стрибок в економічному плані, тож це важлива сфера, яка потребує всебічного висвітлення. Держава розробила бренд «Дія», що включає п’ять проєктів – «Дія. Застосунок», «Дія City», «Електронні послуги», «Бізнес», «Цифрова освіта», у кожного з яких є своя цільова аудиторія, для них можна створювати контент на цю тему. Міністерство теж планує знімати освітні фільми вже найближчим часом.

Модератор, Broadcast Creative Development Lead ТСА Олександр Клейманов, Анна Суходольська, Вікторія Онікінко, Юлія Єсмуханова та Валерія Іонан

Тема 2. Об’єднуючи українців: єдність у різноманітності

Організатори приділяють особливу увагу контенту про історію України, її культуру та активну позицію громадян. Теми, які нині роз’єднують українців –  мова, історичні та політичні події, як свідчать дані дослідження «Арени» – інноваційної програми, присвяченої подоланню проблем дезінформації та поляризації. А от об’єднує українців, наприклад, спільне минуле –  скажімо, аварія на Чорнобильській АЕС чи перемога  нашої співачки Руслани на «Євробаченні» тощо.

Керівниця проєкту IREX «Мріємо та діємо» Ірина Ніколаєнко впевнена, що різноманіття об’єднує, адже неможливо створити щось нове і цікаве без різних точок зору і поглядів на життя. Вона працює з молодим поколінням, якому так важливо донести цінність толерантності. «У нашому суспільстві багато булінгу, одна із задач нашого проєкту – давати можливості та навички молоді, щоб молоді люди навчилися чути одне одного, намагалися розуміти іншу точку розу», – сказала вона.

Ірина Ніколаєнко

Тема 3. Медіа мають значення

Ця тема присвячена боротьбі з дезінформацією, фейками, маніпуляціями в ЗМІ. Організатори шукають ігровий контент, який зможе пояснити, як працюють медіа (на зразок серіалів «Ранкове шоу» чи «Ньюзрум»).

Голова ГО «Детектор медіа», шеф-редакторка онлайн-видання «Детектор медіа» Наталія Лигачова зауважила, що українці не обізнані про дійсний стан речей у медійній сфері. Наприклад,  мало хто усвідомлює, що редакційна політика медіа часто залежить від власника, а більшість медіа в Україні є оліхаргічними, тобто просувають перш за все їхні інтереси, а не суспільства. За даними досліджень «Детектора медіа», лише  для 4% українців важливим чинником для вибору певного ЗМІ є знання, хто їм володіє,  і лише 40% громадян  вважають, що знати, хто є власниками певних ЗМІ – важливо або важливо певною мірою.

Ще одна проблема – недовіра суспільства до медіа. У той же час дослідження показують, що довіра росте до проросійських каналів, наприклад, «112 Україна», ZIK і NewsOne, які належать Віктору Медведчуку – куму Путіна. Тож не треба підсилювати недовіру до ЗМІ в цілому, адже вони є важливим інструментом демократії. Але  потрібно донести до аудиторії, за якими критеріями знаходити ті медіа, яким можна довіряти,  як перевіряти інформацію тощо.

«Не треба хейтити всі медіа, треба допомагати людям розрізняти якісні від неякісних, а ще – нагадувати, що в соцмережах ми маємо справу перш за все з думками, а не фактами», – підсумувала Наталія Лигачова.

Програмна менеджерка проєкту Learn to Discern, IREX Марина Дорош додала, що важливо розповісти широкій аудиторії, чому проблема дезінформації важлива.  Можна показати наочно, як якийсь конкретний фейк призводить до змін у житті людини, групи людей, країни. Важливо також показати, що вплив на людей може бути з різних джерел – телебачення, соціальних мереж, тобто треба розуміти, хто стоїть не лише за телеканалами, а й за деякими блогерами.

Марина Дорош, Наталія Лигачова

Тема 4. Російськомовний контент: з’єднати роз’єднання

Проєкти цієї теми мають протистояти російській пропаганді, яка запевняє, що Україна є неспроможною державою, та розповісти російськомовній аудиторії про головні позитивні зміни в країні з часів Революції гідності. Цільовою аудиторією цього контенту мають стати мешканці східних та південних регіонів України, люди, що залишаються на непідконтрольних Україні територіях Донбасу та в Криму, а також громадяни колишнього СНД.

Українські історії, створені російською мовою, мають демонструвати, як Україна змінюється після 2014 року, та сприяти кращому розумінню міжнародних відносин у світі, – вважають організатори пітчингу.

Регіональний радник USAID / OTI Орен Мерфі відповів на запитання, навіщо потрібен російськомовний контент в Україні. Він переконаний, що аудиторію треба шукати там, де вона є, а не там, де, на чиюсь думку, вона має бути. І якщо аудиторія в Криму та непідконтрольних Україні територіях Донбасу має певні вподобання щодо російської мови, цей попит потрібно задовільнити. «Ми хочемо достукатися до цих людей з позитивними наративами про все чудове, що відбувається в Україні після Революції гідності. Якщо ми цього не зробимо, то втратимо цю ключову аудиторію. Дуже важливо для національної ідентичності України – охоплювати аудиторію різними мовами, які відповідають її вподобанням», – сказав він.  

Віра Костенко-Кузнецова, Орен Мерфі

***

Насамкінець команда ТСА розповіла організаційні подробиці проведення конкурсу. Так, Broadcast Creative Content Development Lead  Олександр Клейманов зауважив, що участь в пітчингу можуть взяти продюсери та сценаристи (ФОП третьої групи) або кінокомпанії за умови, що вони зареєстровані в Україні й не мають росіян серед кінцевих бенефіціарів. Подавати можна кілька проєктів.

Керівниця напрямку діджитал у ТСА Катерина Чернолуцька нагадала, що контент затверджується донором (ТСА), а отже потрібно зважати на вимоги та обмеження – наприклад, не використовувати кадрів із вживанням наркотиків, алкоголю, палінням, недопустимі також насильство, сексизм, гомофобія, об’єктивація жінок тощо. Також узгоджувати з організацією потрібно всі рекламні прояви – недопустима співпраця з алкогольними компаніями, ставками на спорт або компаніями із сумнівною репутацією. Крім того, Катерина порадила не намагатися осягнути усі теми одразу, а краще зосередитися на одній, а також надавати перевагу діджитал проєктам, адже їх легше реалізувати, ніж телевізійні.

Олександр Клейманов, Віра Костенко-Кузнєцова, Катерина Чернолуцька

Нагадаємо ключові дати конкурсу:

  • 16 грудня 2020 – відкриття конкурсу;
  • 17 грудня 2020 – 27 січня 2021 – прийом заявок першого етапу;
  • 21 лютого 2021 – оголошення шорт-листа за результатами першого етапу;
  • 23 лютого 2021 – докторинг-майстерня проєктів з шорт-листа;
  • 1 – 28 березня 2021 – прийом заявок для фінального відбору;
  • 12 квітня 2021 – оголошення фіналістів конкурсу;
  • 20 квітня 2021 – фінальний пітчинг;
  • 29 квітня 2021 – оголошення переможців конкурсу.

Усі деталі – на сайті Pitch UA.

Фото: скріншоти

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
США сперечаються про долю України: Віткофф пропонує віддати Росії чотири регіони
Vlasti
2025-04-12T05:27:45Z
ЦРУ шукало Гітлера ще 10 років після війни — NYP
Antikor
2025-04-12T05:27:45Z
Як Китай може "зробити" Трампа
GlavRed
2025-04-12T05:27:34Z
Нідерланди назвали головну умову для введення європейських військ в Україну
ГЛАВКОМ NET
2025-04-12T05:21:58Z
Келлог спростував повідомлення The Times: не йшлося про поділ території України
Antikor
2025-04-12T05:06:07Z
Феномен Homay: хто такі башкири, як їх віками знищувала Росія і чому воюють за Путіна і в ЗСУ
24tv
2025-04-12T05:03:40Z
Як розкручували «український слід» у замаху на Трампа, і що є скандального в новому підручнику з історії?
Детектор М
2025-04-12T05:00:52Z
Після годин у клініці Трамп розповів, що показав його медогляд
ZN UA
2025-04-12T04:57:39Z
Сили ППО збили на Дніпропетровщині 17 російських безпілотників
УкраинФорм
2025-04-12T04:53:58Z
Атака дронів по Києву: у Святошинському районі пошкоджено промислове підприємство
Antikor
2025-04-12T05:18:25Z
Втрати ворога станом на 12 квітня 2025 – Генштаб ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-04-12T05:09:01Z
Весняне тепло нарешті повертається: коли в Україні знову пригріє до +20 градусів
24tv
2025-04-12T05:03:01Z
Вибухи в Харкові: РФ тричі вгатила Шахедами по місту, є постраждалий
Факти ICTV
2025-04-12T05:00:52Z
Завершення опалювального сезону в Києві: прийнято несподіване рішення щодо подачі тепла
Политека
2025-04-12T05:00:34Z
Квітневий сніг відступає: наступного тижня в Україні потеплішає до +20°
Факти ICTV
2025-04-12T05:00:08Z
СБУ назвала імена трьох російських військових, які викрали ветерана АТО на Харківщині
24tv
2025-04-12T04:54:57Z
На Донеччині до 14 років ув’язнення засуджено трьох колаборантів - експрацівників ДСНС
УкраинФорм
2025-04-12T04:53:59Z
В Азовському та Чорному морях ворожі бойові кораблі відсутні
УкраинФорм
2025-04-12T04:53:46Z
ЗСУ отримають новий безпілотник "Рарог-10": подробиці
InternetUA
2025-04-12T05:28:32Z
В Україні поширюється шахрайська схема від імені відомого бренду: що потрібно знати
InternetUA
2025-04-12T05:28:25Z
Втік з України і заговорив російською: де зараз Спартак Суббота і чим займається
Telegraf
2025-04-12T05:24:18Z
У жодному разі не викидайте: що робити з тогорічною свяченою вербою
24tv
2025-04-12T05:03:56Z
Воїни ГУР отримали від благодійників дрони і термінали Starlink
УкраинФорм
2025-04-12T04:53:22Z
ДСНС проводить обстеження кладовищ напередодні поминальних заходів у прифронтових регіонах
УкраинФорм
2025-04-12T04:53:20Z
Прикордонники отримали від поліції Німеччини автомобілі, розвідувальні БПЛА і швидкісні катери
УкраинФорм
2025-04-12T04:53:16Z
Вербна неділя: заборони і прикмета свята
ZN UA
2025-04-12T04:34:16Z
Страсний тиждень: що та в які можна їсти перед Великоднем
ГЛАВКОМ NET
2025-04-12T04:28:53Z
Ziferblat переспівали переможну пісню Сальвадора Собрала з "Євробачення-2017"
Комсомольская правда
2025-04-12T05:22:04Z
World press foto не запросить фотографа російського агентства ТАСС на нагородження
Комсомольская правда
2025-04-12T05:06:58Z
Час: дивитися онлайн
CutInsight
2025-04-12T04:32:23Z
Іловайськ 2014. Батальйон „Донбас“: дивитися онлайн
CutInsight
2025-04-12T03:42:07Z
В Академії Бойчука, яку пошкодила російська ракета, відкрилася виставка сучасного мистецтва "Тіло/крихкість"
ZN UA
2025-04-11T23:06:51Z
Бульбашки на голові: як зробити популярну зачіску
Знай
2025-04-11T20:51:25Z
Пішов купувати квіти: соліст "ДК Енергетик" розповів, як його мобілізували
Фокус
2025-04-11T20:42:03Z
3 емоційні та драматичні серіали, які можна подивитися на Netflix
24tv
2025-04-11T20:27:25Z
Безстрашні лідери: 5 успішних чоловіків-Овнів, які надихнуть вас на зміни у житті
24tv
2025-04-11T20:12:25Z
РФ вночі вдарила по Києву: зруйнований будинок, у двох районах спалахнули пожежі
GlavRed
2025-04-12T05:27:27Z
Внаслідок атаки ударних БПЛА у двох районах Києва спалахнули пожежі, є поранені
УкраинФорм
2025-04-12T04:53:39Z
Росіяни атакували безпілотниками Київ - у місті пожежі, поранені двоє людей
Комсомольская правда
2025-04-12T04:38:44Z
Через російську дронову атаку у Київі спалахнуло кілька пожеж: у ДСНС показали фото наслідків
ZN UA
2025-04-12T04:31:51Z
Вибухи в Києві: горіли склади та будинок, постраждали двоє людей
Факти ICTV
2025-04-12T04:31:33Z
У ДСНС показали фото наслідків атаки ворожих безпілотників на столицю
Antikor
2025-04-12T04:18:21Z
Окупанти обстріляли Київ і Харків: виникли пожежі, є постраждалі
Gazeta UA
2025-04-12T04:10:34Z
Чоловік купляв через інтернет деревину та втратив 40 тисяч гривень
InternetUA
2025-04-12T04:08:27Z
Атака ворожих дронів на Київ: ДСНС працює над ліквідацією наслідків
ГЛАВКОМ NET
2025-04-12T03:57:07Z
Науковці назвали конкретні вправи, які треба виконувати для покращення пам'яті
24tv
2025-04-12T03:27:22Z
Як запобігти сухості шкіри рук: поради для догляду
Gazeta UA
2025-04-12T00:00:45Z
Ці продукти збивають тиск: дієтологи назвали найкорисніші види сиру
24tv
2025-04-11T17:45:39Z
Сексуальне виховання дітей: що і в якому віці потрібно розповідати
24tv
2025-04-11T17:18:46Z
Народилась перша в світі дитина, народжена внаслідок запліднення, виконаного апаратом
ГЛАВКОМ NET
2025-04-11T16:12:38Z
Гормональна контрацепція після пологів підвищує ризик депресії – дослідження
Факти ICTV
2025-04-11T16:00:07Z
У Херсоні на ремонт лікарні для діагностики раку виділять понад 45 мільйонів гривень
360ua.news
2025-04-11T15:00:45Z
Видима загроза — прихована небезпека: усе про боротьбу з пліснявою
BigMir
2025-04-11T14:54:07Z
Як оживити зів'ялу зелень або овочі: лайфхак на всі випадки життя
24tv
2025-04-11T14:36:07Z
Знову зростає обсяг контрабандних і підроблених сигарет в Україні – скільки втрачає бюджет
24tv
2025-04-12T05:24:20Z
Атака "шахедів" по аеропорту Дніпра 4 квітня: знищено чотири пасажирські літаки та бізнес-джет
Antikor
2025-04-12T05:15:59Z
Українське молоко дешевше, але не вигідніше: чому експорт не гарантує стабільності
Agravery
2025-04-12T05:06:51Z
В Україні знизилася ціна на один з овочів борщового набору
ZN UA
2025-04-12T05:03:53Z
Субсидія на літо під загрозою: у яких випадках без нової заяви не обійтись
24tv
2025-04-12T05:03:41Z
Як подати заяву на отримання земельної ділянки у 2025 році
24tv
2025-04-12T05:03:27Z
Відмова Китаю від кукурудзи США змінить світовий ринок зерна на багато років
AgroPortal
2025-04-12T05:00:28Z
Отакої: "антикризові" дії Маска зі зменшення витрат уряду призвели до їхнього збільшення
Telegraf
2025-04-12T05:00:04Z
Споживачам газу нададуть знижки: хто зможе платити менше
24tv
2025-04-12T04:39:02Z
В Іспанії біля Саґрада Фамілія створять "селфі-зону" за €2,7 мільйона через надмірний туризм
InternetUA
2025-04-12T05:16:54Z
Де 3 відмінності між дітьми: лише одиниці знайдуть їх за 21 секунду
GlavRed
2025-04-12T04:29:30Z
Планетарій з найбільшим куполом і власним Марсом: у яких містах космос ближче до людей
Комсомольская правда
2025-04-12T04:13:39Z
Супертест на IQ: знайдіть чотири яблука в листі за 5 секунд
GlavRed
2025-04-12T03:27:48Z
На магазинну більше не глянете: простий рецепт домашньої французької гірчиці
GlavRed
2025-04-12T03:27:07Z
Дівам треба вийти з зони комфорту: гороскоп на 12 квітня
24tv
2025-04-12T02:06:43Z
Місячний календар на 12 квітня: що може додати проблем у цей день
GlavRed
2025-04-12T00:27:59Z
Чоловічі імена, які асоціюються з вірністю: кому можна довірити серце
Telegraf
2025-04-11T23:39:24Z
4 зодіаки зодіаку, яким нереально пощастить до кінця квітня
GlavRed
2025-04-11T23:27:42Z
Леганес — Барселона. Напередодні
Football.ua
2025-04-12T05:16:00Z
ЛНЗ — Шахтар 1:4 Відео голів та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2025-04-12T05:09:51Z
Кривбас — Динамо. Напередодні
Football.ua
2025-04-12T05:00:09Z
Рух — Олександрія. Напередодні
Football.ua
2025-04-12T04:53:15Z
"Пишаюсь, що представляю Росію": український боєць UFC змінив громадянство на російське
Фокус
2025-04-11T22:00:45Z
Меньян знепритомнів після зіткнення з Хіменесом в матчі з Удінезе
Football.ua
2025-04-11T21:47:01Z
Валенсія вирвала перемогу над Севільєю та обійшла їх в таблиці Ла Ліги
Football.ua
2025-04-11T21:29:20Z
Українка Анна Ушеніна - у топ-10 чемпіонату Європи з шахів
УкраинФорм
2025-04-11T20:58:41Z
Кубок Біллі Джин Кінг: Костюк здобула першу перемогу для України
ГЛАВКОМ NET
2025-04-11T20:58:27Z
В акумулятори додали деревну смолу, щоб вони могли працювати до 80 років
InternetUA
2025-04-12T04:59:42Z
Точніше в тисячу разів: астрономи виміряли швидкість обертання Урана навколо осі
УкраинФорм
2025-04-12T04:53:44Z
У мережі активізувалася шахрайська схема про «посилку» від Укрпошти
УкраинФорм
2025-04-12T04:53:12Z
Вчені виявили, що в нашій Сонячній системі можуть ховатися мільйони міжзоряних об’єктів
Portaltele
2025-04-12T04:13:09Z
Samsung перенесе виробництво смартфонів до Індії
InternetUA
2025-04-12T04:02:06Z
"Пивні пасочки" замість традиційних: TikTok-блогерка здивувала незвичним рецептом до Великодня
Telegraf
2025-04-12T03:39:27Z
Зі Всесвітнім днем авіації та космонавтики 2025: щирі привітання у картинках і словах
24tv
2025-04-12T03:33:30Z
Google об’єднає свої моделі ШІ Gemini та Veo
InternetUA
2025-04-12T02:04:10Z
Тім Кук погодився на великі витрати на ШІ, проте бюджет різко зменшили
InternetUA
2025-04-12T01:04:11Z
У Канаді зупинився ще один автозавод через мита Трампа
УкраинФорм
2025-04-12T04:53:25Z
Спорт у нього в моторі: у Києві засвітився дуже рідкісний автобус Ford
Знай
2025-04-12T03:51:49Z
Сенатор обіцяє «загортатися на кордоні», щоб заборонити імпорт китайських автомобілів
Топ Жир
2025-04-12T01:45:34Z
У Канаді лише одна Астон Мартін
Топ Жир
2025-04-12T01:00:02Z
Знайшли вигідну угоду: Porsche 911 T Coupe з пробігом всього 1 тис. миль
Топ Жир
2025-04-11T23:30:37Z
General Motors призупиняє роботу заводу в Канаді, проте мита – найменша з його турбот
Топ Жир
2025-04-11T23:00:33Z
Яка Чудова Подорож Може Побити Рекорди? Цей Електровелосипед Щойно Це Зробив
Топ Жир
2025-04-11T22:45:41Z
Mercedes закінчує виробництво своєї лінійки маленьких вантажівок
Топ Жир
2025-04-11T22:00:33Z
Новий електричний позашляховик Subaru 2026 у спільному доступі з Toyota
Топ Жир
2025-04-11T21:44:34Z