/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Ff34b2fa5-4c59-435b-97b9-faa01480d934.png)
В Україні затвердили план вакцинації від ковіду: кому пощастить
Як стало відомо з повідомлення ЦГЗ, вакцинація населення України відбудеться поетапно - в період з січня - 2021 по березень - 2022.
Процедура імунізації проводитиметься в пунктах щеплень, мобільними бригадами з імунізації і в тимчасово облаштованих центрах вакцинації.
Таку інформацію повідомила прес-служба ЦГЗ.
Що відомо про новий документ
Згідно з текстом повідомлення, станом на сьогодні оперштаб Мінохорони здоров’я України з вакциноскерованих інфекцій затверджено план імунізації населення від COVID-19. Документ був розроблений фахівцями Центру громадського здоров’я України разом з експертами ВООЗ та ЮНІСЕФ.
Виконуючий обов'язки гендиректора ЦГЗ Ігор Кузін повідомив, що цей документ має буде більш гнучким, його будуть актуалізувати в залежності від ситуації з коронавірусом та в залежності від нової статистики щодо вакцинації, а також орієнтуючись на доступність самої вакцини проти хвороби. При цьому успішність його здійснення буде прямо залежати від партнерів і тісноти співпраці з регіональними закладами охорони здоров’я, місцевими органами влади, лікарями та громадськістю.
Ми є в Viber, а ще в Telegram!
А також, за його словами, мета вказаного плану - охоплення протягом 2021–2022 рр вакцинацією від COVID-19 хоча б половини населення України, що становить 20 млн людей.
Відомо, що план оновлюватиметься кожні два тижні, щоб забезпечити його відповідність реальності. Мета цільової групи, логістичних маршрутів, освіти для медиків, комунікацій та діяльності мобільних бригад — це основна частина документа. ЇЇ можна змінити тільки при отриманні абсолютно нової інформації. Щодо етапів розробки вакцин, кваліфікаційних та реєстраційних процедур, поставок вакцин, то ці частини оновлюватимуть регулярно.
Які нові етапи вакцинації передбачено
Відповідно до плану затверджені наступні 4 етапи вакцинації українців:
1) в січні—квітні 2021 року — люди із найвищим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією COVID-19;
2) в квітні—червні 2021 року — люди із надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто надає медичні послуги;
3) в червні—вересні 2021 року — люди із високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави;
4) у вересні 2021 — березні 2022 року — люди із підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави.
Нагадуємо, що раніше MY.UA повідомляв про те, як змінилася коронавірусна статистика на 22 грудня. Деталі - в матеріалі.
Не пропустіть наші новини на каналі в Twitter, а також читайте нас в Flipboard!