MY.UAНовости
10 важных книг 2020 года
10 важных книг 2020 года

10 важных книг 2020 года

Рассказываем о 10 знаковых книгах, вышедших в Украине в 2020 году.

«Амадока» Софії Андрухович

Фото: @chytaty.modno

«Амадока» – це третій роман письменниці Софії Андрухович та книга, що перемогла у книжковому конкурсі «Еспресо. Вибір читачів 2020».

Роман отримав персональні відзнаки директорки Українського інституту книги Олександри Коваль та голови Львівської обласної державної адміністрації Максима Козицького під час BookForum Best Book Award 2020 та увійшов до короткого списку в номінації Книга року BBC - 2020.

Понівечений до невпізнаваности в одній із гарячих точок на Сході України, герой роману «Амадока» тільки дивом залишився живим. Це сумнівна втіха, оскільки важкі травми призвели до повної втрати пам’яти: чоловік не пам’ятає ні свого імени, ні звідки походить, не пригадує жодної близької людини, жодного фрагмента свого попереднього життя. Таким його і віднаходить жінка, любов і терпіння якої здатні творити дива: сягати найглибших пластів забуття і спогадів, поєднувати розрізнені клапті понівеченої свідомости, зшивати докупи спільну історію.

Амадока — найбільше в Европі озеро, розташоване на території сучасної України, вперше згадане Геродотом і впродовж кількох століть відтворюване на мапах середньовічними картографами, аж до свого раптового і цілковитого зникнення. Яким чином безслідно випаровуються великі озера, як зникають цілі світи, цілі культури — і що залишається натомість? Чи може існувати зв’язок між єврейською Катастрофою Східної Европи і знищенням української інтеліґенції в часи сталінських репресій? Чи може забуття однієї людини сягати на кілька поколінь під землю? Чи пов’язують нас знаки і шрами понівеченої пам’яти? Чи здатні любов і терпіння дати змогу торкнутися свідомости іншої людини?

«Хлібне перемир’я» Сергія Жадана

Фото: @tava_yokko_reads

Що робити, коли не довіряєш навіть найближчим рідним? Як вибиратися з пастки, до якої сам себе загнав? Кому можна розповісти про найважливіше, якщо мову зламано, а вміння слухати й розуміти залишилося в довоєнному минулому?

Події п’єси «Хлібне перемир’я» відбуваються влітку 2014 року. Історія однієї смерті поступово перетворюється на історію цілого покоління, на історію стосунків між дітьми та батьками, на історію зради й недовіри, сповнену комічних слів і трагічних сенсів, поєднувати які так досконало вміє Сергій Жадан. Війна триває, і жодне перемир’я не здатне загоїти завданих ран: вони й далі нитимуть, назавжди змінюючи життя людей, які зовсім не збиралися воювати.

«Тюремна пісня» Олени Герасим'юк

Фото: @luta_sprava

Олена Герасим'юк — одна з найяскравіших представниць поетичного покоління десятих, яка, щойно розпочавши літературну діяльність, одразу стала в рівень з найвідомішими поетами. Авторка гучнозвісного «Розстрільного календаря», волонтерка, парамедик добровольчого батальйону «Госпітальєри». Має нагороду «За збережене життя».

«Тюремна пісня» — це друга книжка віршів Олени Герасим'юк. У її основі лежить однойменна поема, вже знайома читачам; вона презентувалася у квітні 2016 року в підвалі Мистецького Арсеналу, спеціально уперше відкритому для цієї події. Читання поеми супроводжувалося перформансом, сценаристкою якого була Наталя Ворожбит, а головні ролі виконували бійці та колишні в'язні. Збірка Олени Герасим'юк, відомої і шанованої у мистецьких колах під ім'ям Герич, є апогеєм танатосу, даного нам у почуттях наших. Вона екстремальна і схожа на гарячий шмат правди, створений зрілим майстром, сповнена вогню, дзвонів, собачого гавкання і пахощів в'язниці. Вірші Герасим'юк вражають своїм стилістичним та інтонаційним багатством, і, менше з тим, важко згадати іншого молодого поета, який би так міцно спирався на українську культурну традицію в усіх її проявах.

Книга-лауреат премії BookForum Best Book Award 2020 у номінації «Сучасна українська поезія»   — за поетичну неординарність.

«"Світлий Шлях": історія одного концтабору» Станіслава Асєєва

Фото: @pen_ukraine

В’язниця, що насправді є концтабором, де застосовують моторошні тортури, діє в сучасній Україні. За тюремним парканом немає жодних законів, тут зовсім інше життя: у приниженні, страху й непевності, з ранами та слідами опіків на тілі, з болем від переламаних кісток і часто — від зламаної волі й свідомості. Тут головне завдання — вижити, коли жити вже не хочеться й від тебе майже нічого не залежить, зберегти здоровий глузд, коли вже близький до божевілля, залишитися людиною в нелюдських умовах, де віра, прощення, ненависть і навіть погляд між катом і жертвою набувають інших сенсів.

Щоб вижити в пеклі концтабору, журналіст Станіслав Асєєв написав цю книжку — відверту, емоційну, глибоку, в якій питань більше, аніж відповідей, бо життя людей після звільнення з полону назавжди розділилося на «до» і «після».

«Ніч на Венері: 113 письменниць, які сяють у темряві» Ганни Улюри

Фото: @ilatanka

113 письменниць: відомих, знаних, забутих. Ще і вже невідомих.

Кожна з них зробила в літературі щось першою або зробила щось краще за інших.

У кожної з них непересічна біографія. Їхні історії — про відмову від чогось: кожній щось було конче важливим на старті й поступово втрачало значущість у процесі письма.

Це історії священних жертв і містичних ритуалів.

Це утопія жіночої солідарності й продовження традиції. 113 письменниць пишуть одна одну. Читають одна одну. Співіснують поруч поза межами часу і простору.

І сяють у темряві.

Книга Ганни Улюри «Ніч на Венері: 113 письменниць, які сяють у темряві» нагороджено на BookForum Best Book Award 2020 персольнальною відзнакою директорки ГО "Форум видавців" за строкату й цілісну водночас панораму жіночих голосів літературного Всесвіту.

«Нація овочів? Як інформація змінює мислення і поведінку українців» Оксани Мороз

Фото: @om_books

Ця книжка – посібник від маніпулятора-практика про те, як протистояти зараженню інформаційними вірусами.

Ці віруси інфікують нас щодня. Вони — провідники для тисяч шкідливих тверджень. Вони вбивають свідомість і перетворюють своїх жертв на слухняне стадо. Вони полюють не тільки на нас, а й на наступні покоління.

Прочитавши її ви:

  • дізнаєтеся, що таке інформаційні віруси, і навчитеся їх розпізнавати.
  • зрозумієте, як захистити себе, дітей і близьких від Індустрії вірусмейкерства.
  • познайомитеся з роботою Індустрії, яка створює інформаційні віруси.

І без зайвої конспірології дізнаєтеся, як Індустрія вже змінила кожного з нас.

Книга отримала персональну відзнаку директорки Українського інституту книги Олександри Коваль під час BookForum Best Book Award 2020. 

«Ґарет Джонс. Людина, яка забагато знала» Мірослава Влеклого

Фото: @liliia_shutiak

Книга польського репортера та письменника Мірослава Влеклого — жанрово унікальна. З одного боку, автор створив репортаж-реконструкцію подорожі до Радянського Союзу в 1930-х роках Ґарета Джонса — британського репортера, який першим розповів у західних медіях правду про Великий голод в Україні. З іншого боку, ця книга — докладна та драматична біографія Ґарета Джонса, якого за опубліковані тексти про «комуністичний рай» цькували деякі корумповані західні журналісти, а через декілька років він помер за достатньо загадкових обставин.

Мірослав Влеклий – польський письменник і репортер, автор репортажних книг «Я був тут. Тоні Галік», «All Inclusive. Рай, у якому секс є богом», «Рабан! Про церкву з іншого світу».

Лауреат премії «Маґеллан» у номінації «Репортажна книга» («Я був тут. Тоні Галік»), номінований на премію ім. Беати Павляк та тричі – на премію Newsweek ім. Тереси Торанської.

«Реактори не вибухають. Коротка історія Чорнобильської катастрофи»

Катерини Міхаліциної, Станіслава Дворницького

Фото: @bokmal_universe

Чорнобиль як місто, як атомна електростанція, як Зона відчуження, як трагедія і як символ. Цю книжку створено, щоб пояснити катастрофу людям, які народилися вже далеко по ній. Аби «Чорнобиль» був не просто словом, за яким упізнають Україну, а усвідомленим історичним досвідом. Його тут показано в кількох вимірах: технічному, емоційному, природничому, політичному.

Унікальність видання – це складові, що допомагають дорослим знайти правильні слова для обговорення психологічних моментів з дітьми та глибшого розуміння історичного контексту.

Книга-лауреат премії BookForum Best Book Award 2020 у номінації «Література для підлітків і YA» — за чесну і вражаючу розповідь про Чорнобильську катастрофу для підліткової читацької аудиторії.

«Реактори не вибухають» перемогли у всеукраїнському конкурсі «Найкращий книжковий дизайн 2020» від Книжкового Арсеналу у номінації «Дитяча книга».

Книга також увійшли до короткого списку найкращих видань для дітей і підлітків рейтингу «Топ БараБуки 2020». 

 «Я змішаю твою кров із вугіллям. Зрозуміти український Схід» Олександра Михеда

Фото: @kyrychenko.nastia

Наприкінці 2016 року Олександр Михед вирушив у подорож шістьма містами Донецької та Луганської областей, досліджуючи тамтешнє життя, а також історії, заховані в архівах. Проте найважливіше для автора — почути голоси місцевих жителів. Розкопуючи пласти історії та нашарування міфів, письменник розповідає дивовижну історію Сходу, приборкати який намагалися британські й бельгійські інвестори, імперські та радянські правителі. Як одна з найстаріших черепах у світі пов’язана із заснуванням Донецька? Якою ціною дається кожна тонна видобутого вугілля? І які історії заховано у вільних степах Дикого поля? 

Олександр Михед ділиться унікальними розмовами з відомими письменниками, митцями, істориками, які народилися на Сході: Сергієм Жаданом, Алевтиною Кахідзе, Ігорем Козловським, Романом Мініним, Володимиром Рафєєнком та Оленою Стяжкіною. Людьми, які від часу війни допомагають осмислювати жах нової повсякденності та зрозуміти багатоголосся українського Сходу. 

Книга отримала персональну відзнаку директорки Українського інституту книги Олександри Коваль під час BookForum Best Book Award 2020.

«Смертельний ворог. Людство проти мікробів-убивць» Майкла Остергольма, Марка Олшейкера

Фото: @laboratoria.ua

Інфекційні захворювання є однією з найбільш смертоносних та найбільш імовірних причин занепаду людства. Бо ми теоретично здатні вплинути на такі ризики як можливість термоядерної війни чи зміна клімату; а ось поява нових вірусів і бактерій, які постійно еволюціонують швидше за нашу імунну систему, людині непідвладна. Проте, не поспішайте впадати у відчай: наслідки нових інфекційних хвороб можна звести до мінімуму, якщо знати, як до них підготуватися та як їх правильно досліджувати.

Лікар-епідеміолог Майкл Остергольм вже понад 45 років бореться з новими викликами в сфері епідеміології. Це його телефон розривається від запитів щоразу, як тільки виникає нова недуга. І він невтомно, з ретельністю слідчого, який ніби викриває місця злочину мікробів, шукає відповіді, здатні врятувати увесь світ.

У цій книзі, написаній за допомогою автора Марка Олшейкера, Остергольм розповість і вам, як проходили перші дослідження ВІЛ/СНІД, SARS, гарячки Ебола та інших. А в передмові 2020 року зазначить, чому COVID-19 навряд чи вдасться найближчим часом зупинити, і це не найстрашніша новина - більш масштабні пандемії чекають попереду. Та до жахливих наслідків ще не пізно підготуватися. Поки що.

Чим хороша ця книжка:

  • У ній є готовий прописаний план для держав, що варто зробити, аби бути підготовленими до пандемій (а COVID-19, як зазначає автор, це лиш початок хвилі можливих пандемій).
  • Автор Майкл Остергольм довгий час працював в таких держустановах США, як наприклад, Центри з контролю та профілактики захворювань. Тож у книзі він розповідає про залаштунки роботи епідеміологів, боротьбу з усіма найбільшими епідемічними кризами - від СНІДу до Еболи, від SARS до синдрому токсичного шоку.
  • Висвітлено питання вакцинації — автори розповідають механізм дії вакцин та дають відповіді на такі очевидні питання, як наприклад «Чому і досі немає вакцини від ВІЛ?».

Огляд підготувала Оксана Ускова

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Росіяни намагаються взяти під вогневий контроль логістичні шляхи, які ведуть до Курахового - військові
УкраинФорм
2024-11-26T09:36:32Z
Військовозобов’язаний на Львівщині виграв суд у ТЦК
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T09:34:29Z
Синоптик назвала дату найхолоднішої ночі: кому і коли варто терміново утеплятися
GlavRed
2024-11-26T09:27:59Z
Графіки погодинних відключень не діють: де в Україні ввели екстрені обмеження
GlavRed
2024-11-26T09:27:50Z
Більше, ніж у Києві: у яких містах за оренду треба віддавати понад 80% середньої зарплати
24tv
2024-11-26T09:24:48Z
Росіяни активно штурмують біля Часового Яру, прагнуть перетнути канал Сіверський Донець: деталі ЗСУ
TSN
2024-11-26T09:21:02Z
У Тернополі найкритичніша ситуація зі світлом за весь час війни, – мер
24tv
2024-11-26T08:57:24Z
Подібної ситуації ще не було: як живе Тернопіль після атаки дронами
24tv
2024-11-26T08:54:26Z
Ситуація критична: військовий експерт розповів, що відбувається на Курахівському та Времівському напрямках
Политека
2024-11-26T08:43:22Z
Україна стане членом ЄС до кінця десятиліття, – пані посол ЄС в Україні
24tv
2024-11-26T09:33:44Z
Прем’єр Румунії подав у відставку після провалу на виборах
360ua.news
2024-11-26T09:33:08Z
Вступ до ЄС є головною гарантією, яку ми можемо запропонувати Україні - єврокомісар
УкраинФорм
2024-11-26T09:30:20Z
Фрілансера «Радіо Свобода» Андрія Кузнечика вже три роки тримають у білоруській в’язниці
Детектор М
2024-11-26T09:30:07Z
Євродепутат: Маємо забезпечити майбутнє членство України в НАТО
УкраинФорм
2024-11-26T09:28:25Z
Наступ росіян на Козачу Лопань: у РНБО відповіли, чи правдива інформація
TSN
2024-11-26T09:27:59Z
"Ще й громадянка України": зрадниця Лоліта приголомшила заявою
GlavRed
2024-11-26T09:27:36Z
Київ прагне переконати Трампа в економічній та стратегічній вигоді підтримки України — WP
ZN UA
2024-11-26T09:22:35Z
"Томагавки" для України: НАТО закликало передати Україні ракети дальностю понад 5000 кілометрів
24tv
2024-11-26T09:21:37Z
«Я вкрав ідею»: Рідлі Скотт каже, що «Гладіатор 3» надихався трилогією «Хрещений батько»
ITC
2024-11-26T09:31:02Z
"Дратуємо одне одного": Кіра Найтлі розповіла про свій шлюб
Фокус
2024-11-26T09:30:17Z
25-річний син Ірини Білик вийшов на український мітинг за кордоном
Комсомольская правда
2024-11-26T09:28:14Z
У мережі з'явилися чутки про заручини Леонардо ДіКапріо і Вітторії Черетті
Фокус
2024-11-26T09:27:17Z
Зірка "Спіймати Кайдаша" розповів, що підпрацьовує таксистом: чи впізнають його пасажири
24tv
2024-11-26T09:24:28Z
Колишній чоловік Ані Лорак засвітився у компанії молодої дівчини - що відомо про нову обраницю бізнесмена
Фокус
2024-11-26T08:51:42Z
Амадор Лопес потрапив до лікарні та показався в палаті під крапельницею
TSN
2024-11-26T08:51:36Z
У Колумбії з’явилася перша Українська книжкова поличка
УкраинФорм
2024-11-26T08:43:39Z
«Капітан Америка» в біді: тестовий показ фільму з Ентоні Макі провалився, а Marvel планує «ще щось» перезняти
ITC
2024-11-26T08:28:46Z
Відкрили рецептор, який може стати ключем у лікуванні запалення кишківника та раку
24tv
2024-11-26T09:15:22Z
Експерти назвали найкорисніший і найпоживніший вид сала
TSN
2024-11-26T09:09:47Z
Як часто насправді потрібно змінювати постільну білизну: відповідь вразить
24tv
2024-11-26T08:54:52Z
У вітамінах для вагітних знайшли небезпечні речовини та майже повну невідповідність до складу
24tv
2024-11-26T08:39:32Z
Інноваційний метод відновлення кісток: гель створюють із крові пацієнта
24tv
2024-11-26T07:27:52Z
Нове відкриття виявило, що серйозна інфекція COVID може зменшити пухлини
Portaltele
2024-11-26T06:55:38Z
Чи варто приймати гарячий душ, який, кажуть, шкідливий для шкіри та волосся
24tv
2024-11-26T04:33:01Z
Запаси на зиму: які продути треба мати вдома
ZN UA
2024-11-26T03:31:19Z
Як можна використовувати аспірин під час прання: три способи
TSN
2024-11-26T02:39:10Z
AUTOCENTRE Grand Prix – етап ЧЕМПІОНАТУ УКРАЇНИ в Австралії
AutoCentre
2024-11-26T09:36:23Z
Думка змінилася: Ф'юрі зізнався, хто був йому найкращим суперником у кар'єрі
24tv
2024-11-26T09:30:10Z
Ліга чемпіонів: розклад усіх матчів дня 26 листопада
ZN UA
2024-11-26T09:28:46Z
З Роналду судитимуться через ботокс: деталі інциденту
24tv
2024-11-26T09:04:55Z
27 футболістів «Шахтаря» прилетіли до Нідерландів на гру із ПСВ
УкраинФорм
2024-11-26T09:01:57Z
Одеські дзюдоїсти вибороли медалі національної першості
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T08:54:16Z
Барселона хоче викинути із клубу молодого гравця, погрожуючи влаштувати йому "пекло"
24tv
2024-11-26T08:54:10Z
Бєлік – перед матчем з ПСВ U-19: Шахтар може грати на рівних і перемагати будь-якого суперника
Football.ua
2024-11-26T08:48:03Z
"Я досі згадую промахи Довбика": в Італії рознесли українця за гру проти Наполі
24tv
2024-11-26T08:34:47Z
В уряді прогнозують зростання українського експорту 2025 року на 7% - Качка
УкраинФорм
2024-11-26T09:36:57Z
Названо головні ринки ЄС, на агроекспорті до яких має зосередитись Україна
AgroPortal
2024-11-26T09:30:20Z
Мільярди на "чорний день": Кожен восьмий у Великій Британії є власником криптовалют, — ЗМІ
Фокус
2024-11-26T09:27:13Z
Домогосподарства прифронтових областей можуть отримати гранти для підготовки худоби до зими
AgroNews
2024-11-26T09:24:36Z
Як ринок нафти реагує на ймовірне припинення конфлікту на Близькому Сході
24tv
2024-11-26T09:18:22Z
Укрзалізниця відкрила щоденний потяг до Молдови з квитками від 3979 грн
Комсомольская правда
2024-11-26T09:16:04Z
Хто зможе отримати "тисячу Зеленського" через Укрпошту
24tv
2024-11-26T09:15:09Z
Бронювання по-новому: «Дія», детенізація зарплат і додатковий ризик росту цін
Комсомольская правда
2024-11-26T09:13:47Z
230 мільйонів євро: Австрія заблокувала газ з Росії
24tv
2024-11-26T09:12:43Z
Виплати ВПО з 1 грудня: чи заплатять українцям більше
24tv
2024-11-26T09:33:06Z
Федоров спростував чутки навколо закупівель дронів: Система постачання на фронт побудована
УкраинФорм
2024-11-26T09:28:47Z
У НАТО назвали головну проблему своєї армії
InternetUA
2024-11-26T09:28:18Z
Багато українців не зможуть не зможуть вчасно вийти на пенсію: що зміниться у 2025 році
Фокус
2024-11-26T09:21:24Z
Топгенерал НАТО: Європі час прокидатись, щоб її ОПК встигав за рештою світу
Европейская правда
2024-11-26T09:16:36Z
Відступаємо чи відходимо? Що ж насправді роблять ЗСУ на лінії бойового зіткнення
Фокус
2024-11-26T09:15:53Z
Причини нештатного спрацювання 120-міліметрових мін розслідує міжвідомча комісія - Міноборони
УкраинФорм
2024-11-26T09:12:08Z
Хто з чоловіків може виїхати за кордон у грудні 2024 року: всі умови та підстави
24tv
2024-11-26T09:09:30Z
Всепогодний промінь-захисник: для американської армії презентували високоенергетичну лазерну систему зброї
InternetUA
2024-11-26T09:03:00Z
Зловмисник встановив «розтяжку» з гранатою Ф-1 в орендованій квартирі, щоб підірвати поліцейських
Украина Криминальная
2024-11-26T09:36:57Z
На Волині чоловіка засудили за витрати коштів покійної бабусі на онлайн-казино
InternetUA
2024-11-26T09:28:34Z
У Коста-Риці розбився літак із шістьма людьми на борту
УкраинФорм
2024-11-26T09:18:04Z
До трьох зросла кількість поранених унаслідок атаки російського безпілотника у Херсоні
УкраинФорм
2024-11-26T09:13:19Z
Росіяни з дрона скинули вибухівку на авто у Херсоні - поранена жінка
УкраинФорм
2024-11-26T09:06:42Z
Нарколабораторія на кухні: на Вінниччині викрили злочинне угрупування
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T08:52:19Z
За контрабанду лісоматеріалів судитимуть громадянина Греції
Украина Криминальная
2024-11-26T08:28:01Z
Жінка через інтернет-шахраїв втратила з рахунку 382 404 гривень
InternetUA
2024-11-26T08:22:49Z
Швеція попросила судно з Китаю, яке проходило біля пошкоджених кабелів, перейти у її води
Европейская правда
2024-11-26T08:12:07Z
Як красиво назвати дівчинку у 2025 році: 5 найгарніших імен, які вражають
24tv
2024-11-26T09:33:32Z
Китайський гороскоп на завтра 27 листопада: Козлам - складні проблеми, Собакам - травми
GlavRed
2024-11-26T09:27:20Z
Смакота з сюрпризом: святкові гарячі страви, які запам’ятають усі
24tv
2024-11-26T08:45:24Z
Які новорічні прикраси найбільш небезпечні для котів і собак: повний список
TSN
2024-11-26T08:39:13Z
Які знаки зодіаку народжені для того, щоб керувати людьми: таких лише три
TSN
2024-11-26T07:51:23Z
Ектор поділився у TikTok рецептом пасти, яку можна приготувати за 10 хвилин
24tv
2024-11-26T07:24:57Z
Хто зі знаків зодіаку буде активно шукати кохання у 2025 році
24tv
2024-11-26T07:09:24Z
Як Чорна п'ятниця змінила наші звички покупок
Корреспондент
2024-11-26T07:03:44Z
Найсмачніший шоколадний пиріг у світі: рецепт із грушами, який зробить вас королевою десертів
Знай
2024-11-26T06:51:15Z
У США хакери здійснили криптовалютну аферу на мільйони доларів
InternetUA
2024-11-26T09:31:15Z
На болотах фейкороби атакують комп’ютерні ігри: навіщо це ворогу
InternetUA
2024-11-26T09:16:15Z
Oppo Reno13 та Reno13 Pro представлені: новий чип Dimensity 8350, захист IP69 та батарея до 5800 мАгод
ITC
2024-11-26T09:16:06Z
Астронавти на МКС змушені рятуватися від смороду, який виходить з російського корабля
24tv
2024-11-26T09:04:55Z
СИЛА ТРЬОХ: обрано трійку найкращих ноутбуків зі штучним інтелектом
Фокус
2024-11-26T09:03:53Z
У Землю врізалися найпотужніші космічні промені в історії: їхнє джерело розташоване десь поруч
Фокус
2024-11-26T08:57:50Z
Як зарядити смартфон без світла: найкращі способи
InternetUA
2024-11-26T08:46:07Z
Чи стала еволюція на місці через прогрес: яке майбутнє нас чекає
Фокус
2024-11-26T08:45:27Z
На британському узбережжі знайшли загадкову істоту з "собачою головою" та плавниками
TSN
2024-11-26T08:39:33Z
Конкуруватиме з Maybach: JAC представив розкішний електричний седан під новим брендом
AutoGeek
2024-11-26T09:36:16Z
«Каділлак» стане одинадцятою командою «Формули-1»
УкраинФорм
2024-11-26T09:33:25Z
Alfa Romeo, Opel, Audi та інші: у Швейцарії виявлено цвинтар раритетних автомобілів
AutoCentre
2024-11-26T09:13:47Z
Більше та важче: новий гібридний Audi S5 розкрив усі характеристики
AutoGeek
2024-11-26T09:06:17Z
На базі унікального концепту: Chrysler готує новий електричний мінівен Pacifica
AutoGeek
2024-11-26T08:36:55Z
Легендарний Chevrolet Corvette ZR1 розігнали до 1000 к.с. та виставили на аукціон
AutoCentre
2024-11-26T08:10:33Z
Електричний кросовер Kia EV9 отримав найшвидшу та найпотужнішу версію
AutoGeek
2024-11-26T08:06:15Z
Тепер офіційно: Toyota повертає на ринок легендарну модель
ЗаРулем
2024-11-26T08:04:00Z
Працівник автосалону розбив новітній BMW M5 за $165 000
Фокус
2024-11-26T08:00:09Z