У Конституційному суді пояснили те, чому голова суду Олександр Тупицький не з'явився в Офісі Генерального прокурора для вручення підозри – це начебто сталося через поважну причину. Там додали, що він не має намірів ухилятися від процесуальних дій. Про це повідомляє "5 канал".
Тепер підозру Тупицькому надішлють поштою. Також Офіс генпрокурора спрямував Президенту клопотання про відсторонення Тупицького з посади на два місяці.
Водночас у КС зазначили, що ані Конституція, ані закон України не оперують таким поняттям як "відсторонення судді КСУ від займаної посади". Кажуть, що є чіткий перелік підстав, через які суддя може припинити виконувати свої обов'язки. І клопотання від жодного з відомств у цьому списку немає.
Запобіжний захід Тупицькому не обиратимуть. В офісі генпрокурора пояснюють це тим, що злочин, у якому підозрюють суддю, не є тяжким. А закидають йому тиск і підкуп свідків незаконної приватизації Зуївського енергомеханічного заводу на Донеччині, а також надання завідомо неправдивих свідчень. Йдеться про період із 2006-го до 2010 року, коли Тупицький працював районним суддею в Донецьку.
Нещодавно журналісти програми "Схеми" оприлюднили записи його розмов, які нібито підтверджують ці оборудки.
"За даними слідства, він у 2018 році, займаючи посаду заступника керівника КСУ, з корисливих мотивів, в особистих інтересах та в інтересах колишнього голови вищого господарського суду, вчинив вплив на свідка у кримінальному провадженні шляхом підкупу для того, щоб він відмовився від дачі показань, або надав неправдиві показання. Підозра – підкуп свідка, а також завідомо неправдиві показання свідка", – повідомила працівниця пресслужби офісу генерального прокурора Марина Хоменко.
Нагадаємо, раніше голова Конституційного Суду Олександр Тупицький не прийшов до Офісу генерального прокурора. Його викликали для вручення підозри.
Після цього Офіс генпрокурора направив президенту Володимиру Зеленському клопотання про відсторонення глави Конституційного Суду України Олександра Тупицького з посади судді строком на два місяці.