/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F58d49a6f-c114-4641-a544-dcbae4806116.png)
Ігор Кондратюк розповів, як економити на опаленні: "До 40 тисяч гривень на рік"
Продюсер Ігор Кондратюк розповів у своєму новому пості, як можна економити мінімум 34 тисячі 300 гривень на рік на отопленні
Ігор Кондратюк написав у новому пості на Фейсбук, яку економію дає тепловий насос порівняно з газовим котлом. Ще в лютому 2020 року продюсер розповів, що з родиною встановив вдома сонячну електростанцію. Тепер продюсер ділиться з друзями та підписниками результатами експлуатації пристрою.
Економія з допомогою теплонасоса
Ігор Кондратюк підрахував, що за рік витратив менше 17 тисяч гривень на опалення будинку та користування гарячою водою.
«На опалення будинку та нагрівання гарячої води цим теплонасосом у 2019 році було використано 16 800 кВт*год електроенергії. Електроенергія коштувала 1,8 грн (з ПДВ). Але, враховуючи наявність теплотарифу – з 1 жовтня по 1 квітня при опаленні електроенергією 3000 кВт*год коштували вдвічі менше, а також – наявність двозонного лічильника день/ніч (споживання електроенергії вночі є вдвічі дешевшим), можна вважати, що фактична вартість електроенергії була до 1 гривні (з ПДВ). Виходить, за рік ми витратили менше 17 тисяч гривень на опалення будинку і користування гарячою водою», - написав Кондратюк в пості.
Продюсер розповів, що достеменно не знає вартість газу в Україні. Проте, подивившись дані в мережі, Кондратюк підрахував, що без своєї установки він би витратив не менше 50 тисяч гривень на опалення газовим котлом за рік.
«Таким чином, теоретична мінімальна економія 51300-17000=34300 гривень», - підрахував Ігор Кондратюк.
Новини України та економіки - у нашому Viber!
Яким теплонасосом користується продюсер
Ігор Кондратюк встановив собі геотермальний теплонасос Thermia Diplomat Duo 16 кВт. Щоб купити й встановити його, Кондратюк витратив приблизно 330 тисяч гривень. Для цього довелося бурити три скважини глибиною 70 метрів.
Кондратюк підрахував, що насос окупиться менш ніж за 9 років.
Слід додати, що опалення будинку (360 м2) продюсера відбувається в основному радіаторами, підлога з підігрівом гарячою водою є лише на кухні та у санвузлах. Це має значення для обігріву теплонасосом, оскільки підігрів підлоги є більш ефективним, і для нього потрібна менша температура теплоносія.
Головні новини економіки читайте в нашому Telegram!
Нагадаємо, раніше портал MY.UA повідомляв, що «Нафтогаз України» повідомив про підвищення ціни на газ для побутових споживачів на 14 % уже з 1 січня 2021 року.
Також портал MY.UA писав, що з нового року українцям доведеться платити більше податків.
Не пропустіть наші новини на каналі в Twitter та читайте нас у Flipboard