MY.UAНовини
Як Україна може допомогти білорусам, які рятуються від репресій. Погляд правозахисників
Як Україна може допомогти білорусам, які рятуються від репресій. Погляд правозахисників

Як Україна може допомогти білорусам, які рятуються від репресій. Погляд правозахисників

П’ятий місяць тривають протести в Білорусі. Вони почалися після виборів президента в серпні 2020 року, переможцем яких ЦВК оголосила незмінного главу держави Олександра Лукашенка. Відтоді було затримано понад десять тисяч громадян, які вийшли на мітинги висловити свою незгоду з фальсифікаціє виборів у Республіці Білорусь.

За даними ООН, понад 450 затриманих білорусів піддалися тортурам і жорстокому поводженню з боку силовиків. «Більшість людей, зниклих безвісти, були знайдені, але викликає тривогу той факт, що місцезнаходження і стан здоров'я принаймні шести людей невідомі. Ми також, як і раніше, стурбовані тим, що випадків насильницьких зникнень може побільшати, якщо триватиме жорстка реакція на мирні протести», – заявили в організації. Загиблими, за офіційними даними, вважаються чотири людини.

Щоб урятуватися від репресій, частина активних білорусів виїжджає за кордон, зокрема й в Україну. У відповідь на це невизнаний демократичним світом Олександр Лукашенко закрив кордони з країнами ЄС та Україною.

За даними міграційної служби, лише за серпень-вересень цього року в Україну в’їхала 71 тисяча білорусів. Більшість із них намагається легалізувати своє перебування в країні, проте через бюрократичні процеси це не завжди вдається.

Спеціально для спецпроєкту «Громадянське суспільство» «Детектор медіа» поспілкувався з координаторкою проєктів Центру прав людини Zmina Людмилою Янкіною та координаторкою громадської ініціативи Free Belarus Center Поліною Бродік про те, як Україна може допомогти білорусам, які рятуються від репресій та переслідувань.

– Нещодавно Кабмін спростив отримання тимчасового дозволу на проживання в Україні громадянам Білорусі, які працюють у сфері ІТ або є підприємцями. Як правозахисники відреагували на такі зміни?

Поліна Бродік: У цілому, можна сказати, що це позитивні зміни, тому що для когось із тих, хто приїжджає в Україну, умови спростилися. Їм буде простіше отримати або посвідку на постійне проживання, або ще якісь додаткові документи, які, наприклад, допоможуть знайти роботу.

З іншого боку, ми розуміємо, що не всі ті, хто приїжджає в Україну, – це IT-спеціалісти. У мене виникає питання, як бути з усіма іншими білорусами різних спеціальностей. Ми з початку протестів у Білорусі вели комунікацію з українським урядом щодо того, щоб ці зміни стосувалися всіх білорусів, які виїжджають зі своєї країни через політичні переслідування. Проте наразі ми бачимо вибіркову допомогу саме тим громадянам, які є більш економічно вигідними для України.

Людмила Янкіна: Я абсолютно погоджуюся з Поліною тому, що я вважаю, що це така собі імітація відкритості країни. Коли в Білорусі почалися протести і затримання мирних громадян, ми розуміли, що потерпають від авторитарного режиму, від того, що відбувається на вулицях, від насилля правоохоронних органів дуже різні люди. Відповідно в Україну мусили приїхати не тільки представники ІТ-галузі чи сфери інновацій, як вказано в цій постанові, або підприємці, це абсолютно різні люди.

Я вважаю, що таке рішення є несправедливим стосовно інших громадян Білорусі. Воно є ексклюзивним, а це означає, що можливості для одних громадян є ширшими або кращими, ніж для інших. Спрощення процедури легалізації перебування в Україні має бути передбачено для всіх громадян Білорусі, які зазнали політичних репресій.

– Яка ситуація в Білорусі на даний момент?

П.Б.: П’ять місяців поспіль відбуваються протести. В основному вони активізуються щонеділі, коли проходять найбільш масові акції. І впродовж тижня люди виходять, як правило, не на великі протести, а на вуличні зібрання, які відбуваються в більш дружньому форматі. Тобто вони не йдуть з плакатами й не скандують лозунги, вони виходять для того, щоб поспілкуватися, познайомитися із сусідами та знайти нових однодумців. Люди по-новому переосмислюють те, що зараз відбувається з ними, те як розвивалася історія країни за останні 26 років. Нарешті таки з’явилася нова білоруська сильна самоідентифікація. Люди об'єднуються під одними й тими ж символами. Коли символи, які були винищені або заборонені на початку 90-х Лукашенком, відроджуються й стають по-справжньому національними символами для всіх, хто зараз уболіває за Білорусь. Звичайно, це дозволяє людям відчути плече свого сусіда поруч, солідарність і усвідомити те, що кожен робить свій внесок для кардинальних змін у країні.

Паралельно із цим, звісно, не зупиняються самі репресії з боку правоохоронних органів. І виражається це в тому, що людей продовжують затримувати, людей продовжують переслідувати по кримінальних справах, адміністративних справах, саджають в ізолятори, погрожують, у тому числі, матерям позбавленням батьківських прав, звільняють з роботи.

Єдине, що змінилося, – немає жорсткого демонстративного насильства стосовно протестантів. Воно трохи модернізувалося. Але все це досі відбувається за зачиненими дверима. Ми бачимо по тих людях, які зараз приїжджають в Україну, – дійсно, це IT-спеціалісти, менеджери, студенти, теслярі, шахтарі – усі хто завгодно. Абсолютно будь-яка категорія людей не залишилася недоторканою.

– Нещодавно в Мінську затримали засновницю «Пресклубу Білорусь» Юлію Слуцьку та зрештою арештували її та ще чотирьох співробітників «Пресклубу». Як ви можете прокоментувати цю ситуацію? Чи відчувають себе в безпеці журналісти в Білорусі?

П.Б.: Журналісти теж не є винятком, вони також потерпають від переслідувань. Ще в серпні багатьох іноземних журналістів позбавили акредитації, а білоруси, які працювали на іноземні ЗМІ, також втратили свою акредитацію. Деякі ЗМІ були змушені переїхати в Україну або в інші країни. Власне, це не перша спроба придушити свободу слова в Білорусі.

Ситуація з Юлією нас сильно потрясла, адже спільно з «Пресклубом» ми планували захід у кінці грудня саме в Києві. Вони зібрали ще в серпні збірку цитат з білоруських ЗМІ від постраждалих, які розповідали, як до них ставилися в СІЗО, як себе поводили міліціонери. Зібрали це все в книгу і зараз у різних країнах, у тому числі в Україні, проходять театральні читання з усіма цими цитатами. Безумовно, ми переживаємо й співчуваємо колегам у Білорусі та сподіваємося, що з ними все буде добре, справи щодо них будуть припинені і вони повернуться до своєї роботі.

– Вперше в історії сучасної Білорусі ми спостерігаємо масштабні протести по всій країні. Чи можна говорити про незворотні зміни в білоруському суспільстві?

Л.Я.: Я думаю так, абсолютно. По-перше, дійсно, самі білоруси багато років спостерігали за тим, що відбувалося в Україні. І я, наприклад, особисто отримувала багато слів підтримки від білорусів, які або живуть за кордоном, або вже виїхали через те, що не вважають життя у своїй країні безпечним, або продовжували жити там, але відчували дискомфорт через неможливість волевиявлення.

Ми зараз бачимо абсолютно феноменальну річ, коли цей нарив прорвало. Зараз люди, напевно, вже відчули, наскільки інакше можна ставитись одне до одного, наскільки, все ж таки, варто підтримувати одне одного, наскільки свобода має значення. І те, що ми сьогодні говоримо про затримання Юлії Слуцької, Алли Шарко, – це дуже важливо. Ці затримання, як і все, що відбувається близько п'яти місяців, – це абсолютне пригнічення свободи слова, свободи волевиявлення, всіх інших свобод. У цьому випадку весь цивілізований світ включно з Україною має постійно нагадувати про те, що всі процеси, які відбуваються в Білорусі з точки зору пригнічення свобод і прав людини, – це неправильно.

По-друге, не може допускатися така поведінка стосовно журналістів, до будь-кого, хто хоче показати, яка насправді ситуація в країні. Ми зараз спостерігаємо певну проблему: є велика різниця між тим, як Україна висловлюється на підтримку білоруських громадян, які приїхали до України, і яка ситуація відбувається на місцях. Ми як правозахисники багато часу приділяємо тому, щоб якимось чином допомагати тим людям, які опинилися в Україні через переслідування, але, на жаль, ми не бачимо, яким чином Україна зараз реально допомагає громадянам Білорусі, які мусили втекти.

– Народний депутат від фракції «Слуга народу» Євген Шевченко відвідав Мінськ з офіційним візитом. Про це він написав у своєму телеграм-каналі. Про що може свідчити така зустріч Євгена Шевченка з головою комісії з міжнародних відносин національного зібрання Республіки Білорусь Андрієм Савіних?

Л.Я.: Це може свідчити про те, що якоїсь обговореної всередині фракції єдиної позиції не існує. На жаль, є громадяни, які не розділяють підтримку Україною білорусів і які не засуджують режим Лукашенка. Мені хотілося б почути позицію Зеленського з цього приводу. Проте її не було.

– Поліно, на початку вересня ви створили громадську ініціативу Free Belarus Center, яка займається гуманітарною допомогою білорусам, які вимушені виїхати з країни через насилля та репресії. З якими запитати найчастіше до вас звертаються?

П.Б.: Зараз актуальним питанням є легалізація білорусів в Україні, які тікають з дому. Люди починають розуміти, що вони мають знайти шляхи, як офіційно залишитися в країні, а якщо це не вдається, шукають можливість переїзду в інші сусідні країни. Саме тому в нас є юридична служба, де наші юристи консультують усіх, хто звертається з питань легалізації проживання. В основному це питання отримання посвідки на проживання або продовження термінів перебування в країні.

У людей, які вимушені тікати з політичних міркувань зі своєї країни, які піддаються репресіям, тиску з боку силовиків, часто немає жодної підстави для того, щоб отримати цей вид на проживання. До них відноситься, наприклад, возз’єднання родини. Не в усіх білорусів в Україні є родичі. Або отримання дозволу на роботу. Як ми знаємо, досить високі вимоги для того, щоб отримати дозвіл на роботу, особливо для тих, хто не є IT-спеціалістом. Це, зокрема, 50 тисяч гривень заробітку щомісяця. Я думаю, що не всі українці стільки заробляють. Це можуть бути журналісти іноземних видань, волонтери, які влаштовуються на волонтерську роботу в громадську організацію в Україні. Але число людей, які сюди приїжджають, зовсім не може бути охоплено цими варіантами.

За даними міграційної служби, тільки за серпень-вересень в Україну в'їхала 71 тисяча білорусів. Я нагадаю, що в цей період кордони були закриті. Тобто це той період, коли взагалі іноземці сюди практично не потрапляли й самі білоруси могли в'їхати тільки на тій підставі, що на кордоні вони говорили, що потребують додаткової допомоги, додаткового захисту, або подавали заяву на біженство. Якби заборони на в'їзд не було, то ця цифра була б набагато більшою, і це тільки перші два місяці.

Яка ситуація зараз із легалізацією білорусів в Україні?

П.Б.: У білорусів, які виїхали ще в серпні, минув термін перебування в Україні й вони або залишилися в сірій правовій зоні, або поїхали далі – в Польщу чи Литву. Ці країни запровадили гуманітарні візи, які дозволяють білорусам залишатися впродовж року без перешкод. Більше того, можна працювати на підставі цієї візи.

Істотною відмінністю є те, що навіть якщо білорус отримує тимчасову посвідку на проживання в Україні, то це не є підставою знайти роботу. У нього дуже мало можливостей офіційно працевлаштуватися. Хоча, здавалося б, це могло бути навпаки вкрай вигідно для української сторони, адже ми вже згадували: ті, хто виїжджають, доволі хороші фахівці. Було б логічно надати їм можливість влаштовуватися на роботу, платити податки та робити свій власний внесок в економіку України. Проте на цей момент ми бачимо, що така позиція з боку України в основному спрямована тільки на представників IT-сфери.

– Чи достатньо роблять профільні державні органи влади для спрощення бюрократичних процедур, які легалізують перебування білорусів в Україні?

Л.Я.: Я сподіваюся, що одного дня це все ж таки завершиться тим, що дійсно будуть робочі, спрощені процедури. Наразі я розумію, що Міністерство закордонних справ робить більше, ніж, наприклад, наша Державна міграційна служба. На початку протестів у Білорусі президент Зеленський декларував, що вже одразу ми повинні мати єдину політику, дружню до білорусів. Декларування принципів – це одне, а реальність на місцях показує інше – «бюрократичне пекло». Люди мусять по п'ять разів повертатися в держорган для того, щоб оформити якісь посвідки тощо. І постійно йдеться про якісь абсолютно безглузді причини для відмови, мовляв, у вас тут печатки не вистачає, тут підпису немає, тут ми забули вам сказати, що ще якась довідка потрібна.

– Як Україна може допомогти білорусам, які рятуються від переслідувань?

П.Б.: Із серпня-вересня спільно з іншими українськими правозахисними організаціями ми надсилали офіційні листи різноманітним міністерствам. Ми переконували їх збільшити термін перебування білорусів з 90 днів до 180 або 360, як, наприклад, це в Грузії зараз працює. Це, власне, було зроблено щодо IT-фахівців та висококваліфікованими спеціалістів. Це б дуже багатьом допомогло, оскільки в іншому випадку люди потрапляють у сіру зону, в якій вони просто залишаються без будь-яких прав. Вони не можуть отримати банківську картку, не можуть подати документи на продовження термінів перебування в країні.

Єдине послаблення на цей момент полягає в тому, що до закінчення коронавірусу вони можуть перебувати тут безперешкодно. Їх ніхто не депортує. Більше того, на них не будуть накладатися стягнення та штрафи, коли вони будуть виїжджати з країни, але адміністративне правопорушення залишається в силі.

На наш погляд, дружнім жестом з боку України було б розширення термінів перебування не тільки для IT-спеціалістів, але й для інших громадян Білорусі, які виїжджають з країни через політичні переслідування.

– Як громадяни України можуть підтримати білорусів у цій ситуації?

Л.Я.: По-перше, висловлювати публічну підтримку. По-друге, допомагати якщо є така можливість. Йдеться про моральну підтримку, гуманітарну допомогу. І бути небайдужими до чужого горя.

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами у нашому телеграм-каналі "Що там у ГО?". 

Якщо хочете бути в курсі головних новин про життя громадянського суспільства в Україні, підписуйтесь на нашу розсилку. Пишемо раз на тиждень і без спаму.
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Близнюкам доведеться з кимось попрощатись: гороскоп на 2 грудня
24tv
2024-12-02T03:03:09Z
ЗСУ мали успіхи в Курській області, ворог – біля Покровська й Гуляйполя: огляд боїв і карти ISW
24tv
2024-12-02T02:42:49Z
Обстріли Сумщини: за добу в десяти громадах пролунали 134 вибухи
УкраинФорм
2024-12-02T02:21:05Z
Бійці «Сталевого кордону» дроном знищили російський склад боєприпасів
УкраинФорм
2024-12-02T01:57:58Z
На фронті настав вирішальний момент: генерал розповів, чи є підстави для паніки
GlavRed
2024-12-02T01:27:04Z
Гороскоп на 2 грудня для всіх знаків Зодіаку: це день, повний проб та помилок
Политека
2024-12-02T01:00:53Z
Росія підступає до Куп'янська, "з'їдає" Курахове і контратакує на Курщині, – DeepState
24tv
2024-12-02T00:51:11Z
Астрологи вказали знаки Зодіаку, яких чекає новий етап у житті: на порозі значних змін
Политека
2024-12-01T23:39:02Z
Російські загарбники атакують Україну ударними БпЛА: мапа тривог
TSN
2024-12-01T22:36:45Z
Підтримують російську агресію: Бербок розкритикувала Китай напередодні візиту до Пекіну
TSN
2024-12-02T02:54:00Z
На виборах до парламенту Румунії перемагає владна Соціал-демократична партія
УкраинФорм
2024-12-02T02:45:00Z
Після "Орешника": чи з'явився ризик застосування ядерної зброї Росією
24tv
2024-12-02T02:36:13Z
Країни Балтії введуть санкції проти причетних до придушення протестів у Грузії
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T02:27:56Z
Ізраїльський експерт пояснив, чому війна у Сирії спалахнула саме зараз
TSN
2024-12-02T01:36:08Z
У Путіна "фантомні болі", – майор ЗСУ про погрози диктатора
24tv
2024-12-02T01:30:43Z
Путін готує удар по вищому керівництву України: з'явився тривожний прогноз
GlavRed
2024-12-02T01:27:27Z
"Шукайте іншого лоха": Трамп жорстко відповів БРІКС через долар
Хвиля
2024-12-02T01:06:59Z
Протест громадян не виходить за межі Конституції Грузії - Зурабішвілі
УкраинФорм
2024-12-02T00:27:38Z
Смерть від сказу: чоловік помер через місяць після укусу кажана
24tv
2024-12-01T21:12:38Z
Чим посипати доріжки, крім піску та солі: найкращі способи боротьби з ожеледицею
GlavRed
2024-12-01T20:27:17Z
Розчинна кава: чи є вона корисною та які є ризики споживання
24tv
2024-12-01T20:21:39Z
Не тільки з корицею: 7 причин пити каву з куркумою для схуднення
Фокус
2024-12-01T20:18:03Z
Один із авторів медичної реформи пояснив, що пішло не так і чому багато громадян незадоволені
ГЛАВКОМ NET
2024-12-01T20:00:24Z
Виявити деменцію за 6 років до появи симптомів допоможе звичайний аналіз крові
24tv
2024-12-01T19:06:19Z
Всесвітній день боротьби зі СНІДом - кількість випадків та фільм Річарда Гіра про захворювання в Україні
ZN UA
2024-12-01T16:46:07Z
Вибухова хвиля і слух: як навушники допомагають військовим уникнути травм
24tv
2024-12-01T16:06:57Z
У МОН зробили заяву про зменшення кількості медичних вишів
24tv
2024-12-01T16:06:53Z
Новий "бойфренд" Анджеліни Джолі публічно заговорив про стосунки
GlavRed
2024-12-02T00:27:19Z
"Чому ви такі сліпі?": Різ Візерспун зганьбилася рекламою російської культури
GlavRed
2024-12-02T00:27:16Z
Зірка Вечірнього Кварталу одружився та вперше показав кохану
GlavRed
2024-12-01T20:27:46Z
Що їдять Бейонсе і Селена Гомес: улюблені ласощі зірок виявилися жахливими на смак
Фокус
2024-12-01T20:15:09Z
Анджеліна Джолі зізналася, чим є для неї материнство та родина
Фокус
2024-12-01T20:06:16Z
Ці 3 светри знадобляться вам, щоб бути найкраще одягненим чоловіком 2024 року
24tv
2024-12-01T19:57:16Z
Присвятив своє життя українській пісні: у вічність відійшов поет-пісняр Богдан Грицак
24tv
2024-12-01T19:42:47Z
Не за сценарієм, – учасниця "Холостяка" пояснила, чому цілувалась з Тереном на очах в іншої
24tv
2024-12-01T19:36:42Z
"Зааділа його его": Мішель Андраде вперше розкрила причину сварки з Потапом
GlavRed
2024-12-01T19:27:33Z
Комунальні платежі: чи зросте тариф на світло з 1 грудня
ZN UA
2024-12-02T03:05:51Z
Укрзалізниця запустила новий поїзд на популярному напрямку: ціни на квитки та розклад
Хвиля
2024-12-02T00:03:10Z
Енергетики розповіли, як протистоять російським атакам
TSN
2024-12-01T23:06:31Z
Протестувати е-гривню можна буде вже у 2025 році — Нацбанк
InternetUA
2024-12-01T22:31:34Z
У "Дії" запрацювало онлайн-бронювання: хто зможе отримати
Хвиля
2024-12-01T22:04:36Z
SEC звинуватила компанію Touzi Capital в обмані 1200 інвесторів на $95 млн
InternetUA
2024-12-01T21:54:28Z
У парламенті розповіли, чи зросте в Україні ціна на електроенергію
TSN
2024-12-01T20:54:27Z
Київстар скасовує популярний пільговий тариф: яку альтернативу пропонує, зокрема, пенсіонерам
Знай
2024-12-01T20:30:03Z
Через падіння рубля китайські компанії призупиняють продажі в РФ
InternetUA
2024-12-01T20:28:00Z
Чи потрібна Україні мобілізація чоловіків 18-25 років? Військові відповіли
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T02:51:53Z
В Україні скоротять майже 50 вузів: коли та скільки навчальних закладів залишиться
Хвиля
2024-12-02T02:12:50Z
Портал Дія: які витяги можна отримати онлайн
ZN UA
2024-12-02T02:03:07Z
Влучні синоніми: як ще можна називати капюшон українською
ZN UA
2024-12-02T01:04:02Z
У Китаї з'явилась страховка для тих, хто забагато працює
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T01:03:51Z
Дмитро Кулеба зізнався, чому 13 років тому не забрав доньку з пологового будинку
GlavRed
2024-12-01T23:27:52Z
США мають дві програми створення бойової авіаційної системи майбутнього
InternetUA
2024-12-01T22:39:37Z
2 грудня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2024-12-01T22:00:00Z
Зіпсували киянам неділю: столицю атакує рій ворожих дронів - де чутно вибухи
GlavRed
2024-12-01T21:27:41Z
Удар дрона в Тернополі: вогонь охопив три поверхи житлового будинку
УкраинФорм
2024-12-02T03:00:47Z
Через удар "шахедом" в Тернополі спалахнула багатоповерхівка - в ОВА розповіли про загиблих та поранених
ZN UA
2024-12-02T01:22:46Z
У Тернополі БпЛА влучив у житловий будинок: е загиблі
TSN
2024-12-02T01:06:35Z
Дрон влучив у багатоповерхівку в Тернополі: є загиблий і важкопоранені
24tv
2024-12-02T01:06:33Z
Дрон влучив у житловий будинок у Тернополі: є жертви
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T00:54:48Z
Через атаку дронів у Тернополі загорівся житловий будинок
УкраинФорм
2024-12-02T00:15:12Z
У Тернополі вночі пролунав вибух — ЗМІ
TSN
2024-12-01T23:54:52Z
У районі Тернополя пролунали вибухи, "шахеди" долетіли до західних регіонів України
ZN UA
2024-12-01T23:22:06Z
Бобри-диверсанти: гризуни влаштували блекаут у кількох селах Росії
TSN
2024-12-01T21:54:49Z
Викидати не варто: що робити з яєчними жовтками – цікавий лайфхак
GlavRed
2024-12-02T02:06:56Z
Астрологи назвали найнадійніших знаків Зодіаку: з ними можна щиро ділитися переживаннями
Политека
2024-12-02T02:00:44Z
Про це знають одиниці: як використовувати господарське мило в побуті
24tv
2024-12-01T23:00:16Z
Не уявляють щастя без набитого гаманця: ТОП-3 наймеркантильніших знаків зодіаку
GlavRed
2024-12-01T22:27:57Z
Класика завжди актуальна: рецепт омлету, який обожнюють в усьому світі
24tv
2024-12-01T21:57:45Z
Ось як часто потрібно прати штори: майже всі роблять це недостатньо часто
24tv
2024-12-01T21:48:28Z
Салат з буряка: всього один інгредієнт зробить вашу святкову закуску загадкою
24tv
2024-12-01T19:27:27Z
Що зробити, щоб взуття не ковзало на ожеледиці: практичні та дієві поради
24tv
2024-12-01T19:21:20Z
Піна Колада: класичний рецепт святкового коктейлю
TSN
2024-12-01T18:54:13Z
Під час знаменитого Сінгапурського марафону після завершення пробігу помер спортсмен
ZN UA
2024-12-02T00:16:33Z
Гвардіола про 0:2 з Ліверпулем: Вітаю із заслуженою перемогою
Football.ua
2024-12-01T22:36:52Z
Ліверпуль — Манчестер Сіті 2:0 Відео голів та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2024-12-01T22:33:18Z
Слот про 7 матчів Сіті без перемог: Не варто жаліти Гвардіолу
Football.ua
2024-12-01T22:18:03Z
Лечче вирвав нічию у Ювентуса на 93-й хвилині
Football.ua
2024-12-01T21:45:01Z
Зупинилось серце прямо на полі: футболіст Фіорентини ледь не помер під час матчу Серії А
24tv
2024-12-01T21:18:12Z
Пушич: Відчуваємо розчарування після таких матчів
Football.ua
2024-12-01T20:45:12Z
"Ліверпуль" розібрався з "Манчестер Сіті" та продовжив домінувати на вершині АПЛ
TSN
2024-12-01T20:21:26Z
Футболіст знепритомнів на полі: матч чемпіонату Італії не дограли через моторошний інцидент
TSN
2024-12-01T20:18:46Z
Google Pixel отримав функцію виявлення шахрайських дзвінків
InternetUA
2024-12-02T03:05:27Z
RTX 5090 представлять уже в січні: виробник відеокарт випадково назвав дату анонса
InternetUA
2024-12-02T02:01:05Z
Інтернет на базі xPON в Україні мають майже чотири мільйони абонентів - Федоров
УкраинФорм
2024-12-02T01:06:15Z
«Це була помилка». Мільйон дописів з Bluesky вкрали для створення навчальних даних для ШІ
InternetUA
2024-12-02T01:01:33Z
Вперше в історії науковці відкрили квантову хімію за допомогою штучного інтелекту
InternetUA
2024-12-01T22:04:56Z
Найпопулярніші святкові пісні тіктока, під які треба зняти трендові відео в грудні
24tv
2024-12-01T22:03:07Z
"Потенційно небезпечні об’єкти": до Землі наближаються два астероїди — коли очікувати
TSN
2024-12-01T21:54:34Z
Google та Opera об’єднуються у боротьбі з Microsoft
InternetUA
2024-12-01T21:22:51Z
У вас є лише 5 секунд, щоб знайти справжню власницю кота на цьому малюнку
24tv
2024-12-01T21:12:42Z
Несподівані штрафи для водіїв: чим оберенеться використання літніх шин взимку
Знай
2024-12-01T19:51:41Z
Як зрозуміти, що на СТО вас дурять: механік розповів про лайфхак з "хрестиком"
GlavRed
2024-12-01T19:27:53Z
Колишній охоронець Міхаеля Шумахера підозрюється у шантажі
360ua.news
2024-12-01T18:24:20Z
Яким був перший автомобіль марки Rover
AutoCentre
2024-12-01T17:31:17Z
До яких кнопок в авто краще не торкатися взимку: застереження для водіїв
GlavRed
2024-12-01T17:27:55Z
Porsche Taycan Turbo GT з’явився в Україні
360ua.news
2024-12-01T14:33:48Z
Пікапам Mazda Familia виповнилося 60 років
AutoCentre
2024-12-01T13:06:58Z
Підготовка автомобіля до зими без зайвих нервів
360ua.news
2024-12-01T08:42:10Z
В Україні виявили унікальний 28-річний Mercedes від Brabus майже без пробігу
AutoCentre
2024-12-01T08:15:59Z