MY.UAНовини
Як Україна може допомогти білорусам, які рятуються від репресій. Погляд правозахисників
Як Україна може допомогти білорусам, які рятуються від репресій. Погляд правозахисників

Як Україна може допомогти білорусам, які рятуються від репресій. Погляд правозахисників

П’ятий місяць тривають протести в Білорусі. Вони почалися після виборів президента в серпні 2020 року, переможцем яких ЦВК оголосила незмінного главу держави Олександра Лукашенка. Відтоді було затримано понад десять тисяч громадян, які вийшли на мітинги висловити свою незгоду з фальсифікаціє виборів у Республіці Білорусь.

За даними ООН, понад 450 затриманих білорусів піддалися тортурам і жорстокому поводженню з боку силовиків. «Більшість людей, зниклих безвісти, були знайдені, але викликає тривогу той факт, що місцезнаходження і стан здоров'я принаймні шести людей невідомі. Ми також, як і раніше, стурбовані тим, що випадків насильницьких зникнень може побільшати, якщо триватиме жорстка реакція на мирні протести», – заявили в організації. Загиблими, за офіційними даними, вважаються чотири людини.

Щоб урятуватися від репресій, частина активних білорусів виїжджає за кордон, зокрема й в Україну. У відповідь на це невизнаний демократичним світом Олександр Лукашенко закрив кордони з країнами ЄС та Україною.

За даними міграційної служби, лише за серпень-вересень цього року в Україну в’їхала 71 тисяча білорусів. Більшість із них намагається легалізувати своє перебування в країні, проте через бюрократичні процеси це не завжди вдається.

Спеціально для спецпроєкту «Громадянське суспільство» «Детектор медіа» поспілкувався з координаторкою проєктів Центру прав людини Zmina Людмилою Янкіною та координаторкою громадської ініціативи Free Belarus Center Поліною Бродік про те, як Україна може допомогти білорусам, які рятуються від репресій та переслідувань.

– Нещодавно Кабмін спростив отримання тимчасового дозволу на проживання в Україні громадянам Білорусі, які працюють у сфері ІТ або є підприємцями. Як правозахисники відреагували на такі зміни?

Поліна Бродік: У цілому, можна сказати, що це позитивні зміни, тому що для когось із тих, хто приїжджає в Україну, умови спростилися. Їм буде простіше отримати або посвідку на постійне проживання, або ще якісь додаткові документи, які, наприклад, допоможуть знайти роботу.

З іншого боку, ми розуміємо, що не всі ті, хто приїжджає в Україну, – це IT-спеціалісти. У мене виникає питання, як бути з усіма іншими білорусами різних спеціальностей. Ми з початку протестів у Білорусі вели комунікацію з українським урядом щодо того, щоб ці зміни стосувалися всіх білорусів, які виїжджають зі своєї країни через політичні переслідування. Проте наразі ми бачимо вибіркову допомогу саме тим громадянам, які є більш економічно вигідними для України.

Людмила Янкіна: Я абсолютно погоджуюся з Поліною тому, що я вважаю, що це така собі імітація відкритості країни. Коли в Білорусі почалися протести і затримання мирних громадян, ми розуміли, що потерпають від авторитарного режиму, від того, що відбувається на вулицях, від насилля правоохоронних органів дуже різні люди. Відповідно в Україну мусили приїхати не тільки представники ІТ-галузі чи сфери інновацій, як вказано в цій постанові, або підприємці, це абсолютно різні люди.

Я вважаю, що таке рішення є несправедливим стосовно інших громадян Білорусі. Воно є ексклюзивним, а це означає, що можливості для одних громадян є ширшими або кращими, ніж для інших. Спрощення процедури легалізації перебування в Україні має бути передбачено для всіх громадян Білорусі, які зазнали політичних репресій.

– Яка ситуація в Білорусі на даний момент?

П.Б.: П’ять місяців поспіль відбуваються протести. В основному вони активізуються щонеділі, коли проходять найбільш масові акції. І впродовж тижня люди виходять, як правило, не на великі протести, а на вуличні зібрання, які відбуваються в більш дружньому форматі. Тобто вони не йдуть з плакатами й не скандують лозунги, вони виходять для того, щоб поспілкуватися, познайомитися із сусідами та знайти нових однодумців. Люди по-новому переосмислюють те, що зараз відбувається з ними, те як розвивалася історія країни за останні 26 років. Нарешті таки з’явилася нова білоруська сильна самоідентифікація. Люди об'єднуються під одними й тими ж символами. Коли символи, які були винищені або заборонені на початку 90-х Лукашенком, відроджуються й стають по-справжньому національними символами для всіх, хто зараз уболіває за Білорусь. Звичайно, це дозволяє людям відчути плече свого сусіда поруч, солідарність і усвідомити те, що кожен робить свій внесок для кардинальних змін у країні.

Паралельно із цим, звісно, не зупиняються самі репресії з боку правоохоронних органів. І виражається це в тому, що людей продовжують затримувати, людей продовжують переслідувати по кримінальних справах, адміністративних справах, саджають в ізолятори, погрожують, у тому числі, матерям позбавленням батьківських прав, звільняють з роботи.

Єдине, що змінилося, – немає жорсткого демонстративного насильства стосовно протестантів. Воно трохи модернізувалося. Але все це досі відбувається за зачиненими дверима. Ми бачимо по тих людях, які зараз приїжджають в Україну, – дійсно, це IT-спеціалісти, менеджери, студенти, теслярі, шахтарі – усі хто завгодно. Абсолютно будь-яка категорія людей не залишилася недоторканою.

– Нещодавно в Мінську затримали засновницю «Пресклубу Білорусь» Юлію Слуцьку та зрештою арештували її та ще чотирьох співробітників «Пресклубу». Як ви можете прокоментувати цю ситуацію? Чи відчувають себе в безпеці журналісти в Білорусі?

П.Б.: Журналісти теж не є винятком, вони також потерпають від переслідувань. Ще в серпні багатьох іноземних журналістів позбавили акредитації, а білоруси, які працювали на іноземні ЗМІ, також втратили свою акредитацію. Деякі ЗМІ були змушені переїхати в Україну або в інші країни. Власне, це не перша спроба придушити свободу слова в Білорусі.

Ситуація з Юлією нас сильно потрясла, адже спільно з «Пресклубом» ми планували захід у кінці грудня саме в Києві. Вони зібрали ще в серпні збірку цитат з білоруських ЗМІ від постраждалих, які розповідали, як до них ставилися в СІЗО, як себе поводили міліціонери. Зібрали це все в книгу і зараз у різних країнах, у тому числі в Україні, проходять театральні читання з усіма цими цитатами. Безумовно, ми переживаємо й співчуваємо колегам у Білорусі та сподіваємося, що з ними все буде добре, справи щодо них будуть припинені і вони повернуться до своєї роботі.

– Вперше в історії сучасної Білорусі ми спостерігаємо масштабні протести по всій країні. Чи можна говорити про незворотні зміни в білоруському суспільстві?

Л.Я.: Я думаю так, абсолютно. По-перше, дійсно, самі білоруси багато років спостерігали за тим, що відбувалося в Україні. І я, наприклад, особисто отримувала багато слів підтримки від білорусів, які або живуть за кордоном, або вже виїхали через те, що не вважають життя у своїй країні безпечним, або продовжували жити там, але відчували дискомфорт через неможливість волевиявлення.

Ми зараз бачимо абсолютно феноменальну річ, коли цей нарив прорвало. Зараз люди, напевно, вже відчули, наскільки інакше можна ставитись одне до одного, наскільки, все ж таки, варто підтримувати одне одного, наскільки свобода має значення. І те, що ми сьогодні говоримо про затримання Юлії Слуцької, Алли Шарко, – це дуже важливо. Ці затримання, як і все, що відбувається близько п'яти місяців, – це абсолютне пригнічення свободи слова, свободи волевиявлення, всіх інших свобод. У цьому випадку весь цивілізований світ включно з Україною має постійно нагадувати про те, що всі процеси, які відбуваються в Білорусі з точки зору пригнічення свобод і прав людини, – це неправильно.

По-друге, не може допускатися така поведінка стосовно журналістів, до будь-кого, хто хоче показати, яка насправді ситуація в країні. Ми зараз спостерігаємо певну проблему: є велика різниця між тим, як Україна висловлюється на підтримку білоруських громадян, які приїхали до України, і яка ситуація відбувається на місцях. Ми як правозахисники багато часу приділяємо тому, щоб якимось чином допомагати тим людям, які опинилися в Україні через переслідування, але, на жаль, ми не бачимо, яким чином Україна зараз реально допомагає громадянам Білорусі, які мусили втекти.

– Народний депутат від фракції «Слуга народу» Євген Шевченко відвідав Мінськ з офіційним візитом. Про це він написав у своєму телеграм-каналі. Про що може свідчити така зустріч Євгена Шевченка з головою комісії з міжнародних відносин національного зібрання Республіки Білорусь Андрієм Савіних?

Л.Я.: Це може свідчити про те, що якоїсь обговореної всередині фракції єдиної позиції не існує. На жаль, є громадяни, які не розділяють підтримку Україною білорусів і які не засуджують режим Лукашенка. Мені хотілося б почути позицію Зеленського з цього приводу. Проте її не було.

– Поліно, на початку вересня ви створили громадську ініціативу Free Belarus Center, яка займається гуманітарною допомогою білорусам, які вимушені виїхати з країни через насилля та репресії. З якими запитати найчастіше до вас звертаються?

П.Б.: Зараз актуальним питанням є легалізація білорусів в Україні, які тікають з дому. Люди починають розуміти, що вони мають знайти шляхи, як офіційно залишитися в країні, а якщо це не вдається, шукають можливість переїзду в інші сусідні країни. Саме тому в нас є юридична служба, де наші юристи консультують усіх, хто звертається з питань легалізації проживання. В основному це питання отримання посвідки на проживання або продовження термінів перебування в країні.

У людей, які вимушені тікати з політичних міркувань зі своєї країни, які піддаються репресіям, тиску з боку силовиків, часто немає жодної підстави для того, щоб отримати цей вид на проживання. До них відноситься, наприклад, возз’єднання родини. Не в усіх білорусів в Україні є родичі. Або отримання дозволу на роботу. Як ми знаємо, досить високі вимоги для того, щоб отримати дозвіл на роботу, особливо для тих, хто не є IT-спеціалістом. Це, зокрема, 50 тисяч гривень заробітку щомісяця. Я думаю, що не всі українці стільки заробляють. Це можуть бути журналісти іноземних видань, волонтери, які влаштовуються на волонтерську роботу в громадську організацію в Україні. Але число людей, які сюди приїжджають, зовсім не може бути охоплено цими варіантами.

За даними міграційної служби, тільки за серпень-вересень в Україну в'їхала 71 тисяча білорусів. Я нагадаю, що в цей період кордони були закриті. Тобто це той період, коли взагалі іноземці сюди практично не потрапляли й самі білоруси могли в'їхати тільки на тій підставі, що на кордоні вони говорили, що потребують додаткової допомоги, додаткового захисту, або подавали заяву на біженство. Якби заборони на в'їзд не було, то ця цифра була б набагато більшою, і це тільки перші два місяці.

Яка ситуація зараз із легалізацією білорусів в Україні?

П.Б.: У білорусів, які виїхали ще в серпні, минув термін перебування в Україні й вони або залишилися в сірій правовій зоні, або поїхали далі – в Польщу чи Литву. Ці країни запровадили гуманітарні візи, які дозволяють білорусам залишатися впродовж року без перешкод. Більше того, можна працювати на підставі цієї візи.

Істотною відмінністю є те, що навіть якщо білорус отримує тимчасову посвідку на проживання в Україні, то це не є підставою знайти роботу. У нього дуже мало можливостей офіційно працевлаштуватися. Хоча, здавалося б, це могло бути навпаки вкрай вигідно для української сторони, адже ми вже згадували: ті, хто виїжджають, доволі хороші фахівці. Було б логічно надати їм можливість влаштовуватися на роботу, платити податки та робити свій власний внесок в економіку України. Проте на цей момент ми бачимо, що така позиція з боку України в основному спрямована тільки на представників IT-сфери.

– Чи достатньо роблять профільні державні органи влади для спрощення бюрократичних процедур, які легалізують перебування білорусів в Україні?

Л.Я.: Я сподіваюся, що одного дня це все ж таки завершиться тим, що дійсно будуть робочі, спрощені процедури. Наразі я розумію, що Міністерство закордонних справ робить більше, ніж, наприклад, наша Державна міграційна служба. На початку протестів у Білорусі президент Зеленський декларував, що вже одразу ми повинні мати єдину політику, дружню до білорусів. Декларування принципів – це одне, а реальність на місцях показує інше – «бюрократичне пекло». Люди мусять по п'ять разів повертатися в держорган для того, щоб оформити якісь посвідки тощо. І постійно йдеться про якісь абсолютно безглузді причини для відмови, мовляв, у вас тут печатки не вистачає, тут підпису немає, тут ми забули вам сказати, що ще якась довідка потрібна.

– Як Україна може допомогти білорусам, які рятуються від переслідувань?

П.Б.: Із серпня-вересня спільно з іншими українськими правозахисними організаціями ми надсилали офіційні листи різноманітним міністерствам. Ми переконували їх збільшити термін перебування білорусів з 90 днів до 180 або 360, як, наприклад, це в Грузії зараз працює. Це, власне, було зроблено щодо IT-фахівців та висококваліфікованими спеціалістів. Це б дуже багатьом допомогло, оскільки в іншому випадку люди потрапляють у сіру зону, в якій вони просто залишаються без будь-яких прав. Вони не можуть отримати банківську картку, не можуть подати документи на продовження термінів перебування в країні.

Єдине послаблення на цей момент полягає в тому, що до закінчення коронавірусу вони можуть перебувати тут безперешкодно. Їх ніхто не депортує. Більше того, на них не будуть накладатися стягнення та штрафи, коли вони будуть виїжджати з країни, але адміністративне правопорушення залишається в силі.

На наш погляд, дружнім жестом з боку України було б розширення термінів перебування не тільки для IT-спеціалістів, але й для інших громадян Білорусі, які виїжджають з країни через політичні переслідування.

– Як громадяни України можуть підтримати білорусів у цій ситуації?

Л.Я.: По-перше, висловлювати публічну підтримку. По-друге, допомагати якщо є така можливість. Йдеться про моральну підтримку, гуманітарну допомогу. І бути небайдужими до чужого горя.

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами у нашому телеграм-каналі "Що там у ГО?". 

Якщо хочете бути в курсі головних новин про життя громадянського суспільства в Україні, підписуйтесь на нашу розсилку. Пишемо раз на тиждень і без спаму.
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Мріяв з дитинства: квиток 85-річної давності допоміг чоловікові побачити "Вежу Сонця"
Фокус
2025-05-10T07:30:18Z
Євробачення 2025: список учасників, де і коли дивитись трансляцію онлайн
VGorode
2025-05-10T07:13:58Z
Рецензія на фільм «Шалені копи» / Greedy People
ITC
2025-05-10T07:01:16Z
Помер видатний композитор, керівник оркестру Луганської філармонії: що він казав про війну та Росію
Telegraf
2025-05-10T07:00:37Z
"Клоун Френдо": про що новий фільм жахів із підлітками, YouTube і кукурудзяним полем
Фокус
2025-05-10T07:00:14Z
Ольга Фреймут відповіла на чутки про сварку з Машею Єфросиніною: Їй подобався мій чоловік
Комсомольская правда
2025-05-10T06:04:09Z
Помер режисер "Карткового будиночка" та сиквелів "50 відтінків сірого" Джеймс Фоулі
Комсомольская правда
2025-05-10T05:39:16Z
У Києві відкрили виставку про українок у часи війни
ZN UA
2025-05-10T05:33:48Z
Від медсестри до топмоделі: 20 пікантних фото "янгола" Victoria's Secret Лаїс Рібейро
Gazeta UA
2025-05-10T01:15:12Z
Спецслужбовця СБУ Лойфа звільнили з посади після розслідування «УП»
Детектор М
2025-05-10T07:43:29Z
Глава МЗС Німеччини хоче посилити безпеку в Балтійському регіоні: Ситуація хитка
Лига
2025-05-10T07:41:34Z
Єврокомісар з оборони вважає, що РФ не зможе досягти "якихось великих перемог"
Европейская правда
2025-05-10T07:41:23Z
Макрон, Мерц, Туск та Стармер їдуть до Києва: 10 травня вже будуть у столиці
Telegraf
2025-05-10T07:40:37Z
Макрон назвав три ключові теми, які визначають мету візиту в Київ представників країн ЄС
Европейская правда
2025-05-10T07:40:15Z
Іран поставить РФ пускові установки для ракет Fath-360: у Reuters назвали ризики
GlavRed
2025-05-10T07:40:01Z
Франція обслуговуватиме передані Україні Caesar за рахунок заморожених активів РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-10T07:36:39Z
Захід готує рішучий крок проти Кремля
360ua.news
2025-05-10T07:36:00Z
Четвірка лідерів країн-союзниць на Майдані в Києві, їх зустріли Зеленський із першою леді
FaceNews
2025-05-10T07:30:24Z
Британські розробники представили новітній дрон StormShroud з вбудованою системою РЕБ
InternetUA
2025-05-10T07:43:47Z
Пенсія в Києві: у чоловіка вимагали понад 11 тисяч гривень, суд вирішив його долю
Политека
2025-05-10T07:30:57Z
Виплати до Дня Незалежності: хто може отримати та про які суми йдеться
ZN UA
2025-05-10T07:18:30Z
Як називати нового Папу Римського: Лев чи Лео? 10 запитань до мовознавиці
ГЛАВКОМ NET
2025-05-10T07:15:10Z
Розкриті технічні характеристики грецького важкого бойового дрона Atlas 8
InternetUA
2025-05-10T07:10:14Z
"Патріотизм – це не узор на шкірі": Аліна Михайлова різко висловилася про скандальну Алхім
24tv
2025-05-10T07:09:44Z
Як отримувати соціальну пенсію у 60 років і що для цього потрібно
24tv
2025-05-10T07:09:10Z
Свято наближається: найгарніші привітання з Днем матері у картинках
24tv
2025-05-10T07:03:59Z
Робота для пенсіонерів у Дніпрі: де платять від 22 тисяч гривень
Политека
2025-05-10T07:00:53Z
Змінити обличчя без косметології легко: спробуйте цей метод
24tv
2025-05-10T07:33:00Z
Скоро скринінг раку шийки матки можна буде робити вдома: як таке можливо
ZN UA
2025-05-10T07:07:52Z
Окріп, оцет та сода: як раз і назавжди позбутися нудотного запаху від зливу
Знай
2025-05-10T06:51:32Z
Чому деяким людям достатньо 3 годин сну: вчені знайшли відповідь
24tv
2025-05-10T06:42:54Z
Норвегія продовжила угоду з Євросоюзом про медичну евакуацію українців
УкраинФорм
2025-05-09T18:58:38Z
Співайте, щоб почуватися краще: ось маловідомі переваги співу для здоров'я, згідно з наукою
24tv
2025-05-09T18:54:00Z
Як відбілити тюль: від результату будуть шоковані всі
24tv
2025-05-09T17:24:06Z
Поширений в Україні прилад значно збільшує ризик раку у дітей
24tv
2025-05-09T17:18:16Z
Що поїсти, що не відчувати себе голодним: ТОП продуктів, які надають відчуття ситості
Фокус
2025-05-09T16:30:29Z
В Ужгороді жінка викинула палаючу ковдру сусідам на балкон
ГЛАВКОМ NET
2025-05-10T07:15:17Z
Під Києвом 14-річну дівчину вдарило струмом на даху вагону
Украина Криминальная
2025-05-10T07:13:48Z
Розігрував тепловізори та айфони: в Україні судитимуть афериста, який крав гроші людей через Instagram
InternetUA
2025-05-10T07:04:01Z
Росіяни атакували дроном чоловіка у Херсоні, він загинув
УкраинФорм
2025-05-10T06:58:57Z
Дивом вижив: журналіст Логвиненко заявив про серйозну ДТП за участі "ексберкутівця"
Telegraf
2025-05-10T06:18:04Z
Прибиральницю засудили за продаж двох інтимних фото в Telegram
InternetUA
2025-05-10T05:43:50Z
На Херсонщині за добу через удари РФ постраждали дві людини
УкраинФорм
2025-05-10T05:19:09Z
Підприємець скористався «Шляхом», щоб вивезти 5 військовозобов’язаних — суд виніс вирок
InternetUA
2025-05-10T04:13:39Z
«Напозичала» ₴50 мільйонів: жительку Франківська судитимуть за масштабне шахрайство
УкраинФорм
2025-05-10T04:12:25Z
Ріст цін на продукти в Україні побив рекорд в 75%: що подорожчало найбільше
GlavRed
2025-05-10T07:27:57Z
Україна не відмовляється від долара на користь євро: чому потрібно читати статті, а не тільки заголовки
Фокус
2025-05-10T07:00:25Z
"Безкоштовна" енергія в борг: чи є сенс у кредитах на сонячно-вітрові електростанції
Фокус
2025-05-10T07:00:02Z
Білл Гейтс наказав своєму фонду витратити все до 2045 року
InternetUA
2025-05-10T06:46:36Z
Дохід в інтернеті під контролем: як оподатковуватимуть онлайн-заробітки в Україні
24tv
2025-05-10T06:42:26Z
Курс долара у травні: стабільність чи затишшя перед бурею
24tv
2025-05-10T06:39:47Z
Україна витіснила Болгарію з ринку пшениці Індонезії
AgroPortal
2025-05-10T06:30:12Z
Будівництво житла в Україні: як за останні три роки зросла собівартість та чому
ZN UA
2025-05-10T06:28:58Z
Курс валют в Україні 10 травня 2025 року: скільки коштує долар та євро
VGorode
2025-05-10T06:24:18Z
Тюнери схрестили раритетний VW Beetle з Porsche Boxster, гібрид виставили на продаж
AutoCentre
2025-05-10T07:04:35Z
Словацька компанія анонсувала продаж літаючих авто
ГЛАВКОМ NET
2025-05-10T06:21:57Z
Українці активно купують нові авто: на які марки зріс попит у квітні
24tv
2025-05-10T05:09:46Z
Феррарі врізалася у Вольво, але дивно постраждала саме шведська машина
Топ Жир
2025-05-10T01:30:13Z
Один із найвідоміших італійських дизайнерських брендів може стати наступною великою втратою Audi
Топ Жир
2025-05-10T01:00:29Z
Faraday Future зазнала збитків у 48 мільйонів доларів та випустила лише два автомобілі у першому кварталі
Топ Жир
2025-05-10T00:00:40Z
Mercedes надав C-Class такий дизайн, який може сподобатися лише зірці
Топ Жир
2025-05-09T23:30:29Z
Легендарний спорткар продали за смішні гроші через корумпованого поліцейського
Топ Жир
2025-05-09T22:45:35Z
Новий кросовер Renault приховує таємницю, і це не лише маскувальний камуфляж
Топ Жир
2025-05-09T22:00:23Z
На Житомирщині вирощують лохину в горщиках
AgroPortal
2025-05-10T07:30:36Z
У Маріуполі загарбники створили нову військову базу
УкраинФорм
2025-05-10T07:27:12Z
У Києві станція метро «Майдан Незалежності» відновила роботу у звичайному режимі
УкраинФорм
2025-05-10T07:25:42Z
В Одесі завершують відновлення багатоповерхівки, яка тричі постраждала від обстрілів РФ
УкраинФорм
2025-05-10T07:25:39Z
У Києві ліфти разом із людьми падають один за одним, а заміни чекати 160 років: "Це все схоже на "лагідний" шантаж"
Знай
2025-05-10T07:13:51Z
Жителька Олешок про життя в російській окупації, тортури та евакуацію: «Прикладом били. І в обличчя, і по спині, і по ключиці»
Украина Криминальная
2025-05-10T06:49:21Z
На Харківському напрямку росіяни 6 разів штурмували позиції Сил оборони, на Куп’янському минулої доби відбулося 3 атаки окупантів — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-05-10T06:43:29Z
Втрати ворога станом на 10 травня 2025 – Генштаб ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-10T06:43:05Z
У Києві прохолодно і волого: синоптики оновили прогноз на суботу
Gazeta UA
2025-05-10T06:42:53Z
Мінімум людей і незабутня атмосфера: чому кожному варто відпочити на Джуринському водоспаді
Telegraf
2025-05-10T07:30:23Z
Гороскоп Таро на сьогодні 10 травня: Дівам - відстояти себе, Терезам - слухати інтуїцію
GlavRed
2025-05-10T07:27:53Z
Сім правил етикету, які ми порушуємо і навіть не знаємо про це
GlavRed
2025-05-10T07:27:23Z
Чи можна підбирати знайдені копійки: знають одиниці
24tv
2025-05-10T07:03:59Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 10 травня 2025 року
Фокус
2025-05-10T06:51:04Z
Як захистити дім від навали мух: поради для чистоти та спокою
24tv
2025-05-10T06:27:29Z
Пляжний сезон у Польщі: 5 курортів, де Балтійське море найтепліше
24tv
2025-05-10T06:18:53Z
Літо кличе: 3 знаки зодіаку, в яких відбудуться кардинальні зміни у житті
24tv
2025-05-10T06:18:09Z
Не витратите ані копійки, а ягоди збиратимете відрами. Чим підживити полуницю під час цвітіння
Telegraf
2025-05-10T06:12:48Z
Промоутер Дюбуа розповів, як потрібно боксувати "Динаміту", аби перемогти Усика
24tv
2025-05-10T07:42:09Z
Проєкт УАФ «Ліга дужих» отримав нагороду UEFA FootbALL Awards
УкраинФорм
2025-05-10T07:30:03Z
Артета: Арсенал душив ПСЖ
Football.ua
2025-05-10T07:22:43Z
Рольфес: Разом із Хабі Алонсо ми створили команду, яка вразила весь футбольний світ
Football.ua
2025-05-10T07:22:09Z
Джурабаєв: Уже час звикати грати на дорослому рівні
Football.ua
2025-05-10T07:13:50Z
Форвард, який має українське коріння, оформив дубль за Мілан: відеоогляд матчу
24tv
2025-05-10T07:03:47Z
Підгурський: Рух налаштований на реванш проти Вереса
Football.ua
2025-05-10T06:52:31Z
Фабрегас – найкращий тренер місяця в Серії А
Football.ua
2025-05-10T06:30:13Z
Рим. Світоліна, Костюк та Кіченок зіграють у суботу
УкраинФорм
2025-05-10T06:28:17Z
Дослідження показує, що короткі відповіді, на вимогу користувача, у чат-ботів посилюють галюцинації
InternetUA
2025-05-10T07:01:41Z
Google запускає «неявне кешування», щоб зробити доступ до своїх новіих моделей штучного інтелекту дешевшим
InternetUA
2025-05-10T06:30:52Z
В Україні вирує масштабна магнітна буря: які регіони під найбільшою загрозою
GlavRed
2025-05-10T06:28:38Z
У травні Сатурн увійде в знак Овна: яких великих змін чекати до 2028 року
GlavRed
2025-05-10T06:28:27Z
Прогноз магнітних бур на 10-12 травня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-05-10T06:24:52Z
Meta залучила колишнього директора Google DeepMind до керівництва дослідницької лабораторії штучного інтелекту
InternetUA
2025-05-10T06:16:03Z
Співробітникам Microsoft заборонено використовувати додаток DeepSeek
InternetUA
2025-05-10T06:00:11Z
7 ознак того, що смартфон сам уповільнює роботу: як його можна прискорити
InternetUA
2025-05-10T05:31:46Z
Мексика подала до суду на Google через «Американську затоку»
УкраинФорм
2025-05-10T04:55:58Z