MY.UAНовини
2020 рік — один з кращих в історії SpaceX. Згадуємо, чого досягла компанія
2020 рік — один з кращих в історії SpaceX. Згадуємо, чого досягла компанія

2020 рік — один з кращих в історії SpaceX. Згадуємо, чого досягла компанія

Як і багато з нас SpaceX мала амбітні цілі на 2020 рік. Але на відміну від більшості компанія їх досягла.

Фото: тут і далі — Flickr компанії SpaceX

За 18 років свого існування компанія Ілона Маска вже звикла мати приставку «вперше» до своїх досягнень. Falcon 1 у 2008 році став першою рідкопаливною ракетою, розробленою на приватні кошти, що досягла орбіти. Dragon — перший приватний космічний корабель, що побував на орбіті, зістикувався з Міжнародною космічною станцією, і цілим повернувся на Землю. Вже п’ять років як перший ступінь Falcon 9 — єдиний бустер орбітального класу, здатний приземлятися. І три роки як єдиний у світі, що використовується для польотів повторно. 

У 2020 SpaceX додала ще декілька досягнення з відміткою «вперше». 

«Сьогодні починається нова ера пілотованих космічних польотів»

8 липня 2011 року об 11:29 узбережжя Флориди наповнилось надзвичайним гуркотом. «Останній зліт Атлантісу — на плечах спейс-шатла Америка продовжуватиме ідти за мрією», — підсумував комментатор NASA Джордж Діллер 30 років польотів космічного човника. 

На продовження мрії довелося чекати майже рівно 9 років. Але 30 травня у ліфт того самого стартового майданчика, де стояв Атлантіс, знов зайшли американські астронавти. Боб Бенкен та Даг Герлі сіли у зовсім новий просторий космічний корабель, геть не схожий на кабіну шатлу Ендевор, в якому вони літали до МКС 10 років тому. Ще менше спільного він мав із здебільшого ще радянським Союзом, яким американці мали послуговуватись 9 років до цього дня. 

Crew Dragon — перший пілотований космічний корабель, не тільки вироблений, а й розроблений приватною компанією, що мав дістатись орбіти. До 2020 року лише три «організації» створили технології, здатні доставити людину в космос: США, СРСР та Китай. В Америці приватні компанії приймали участь у космічній програмі ще 60 років тому, а лише як виробники. Дизайном і розробкою займалась державна агенція — NASA. 

У випадку ж Crew Dragon, і його допоки не такого успішного колеги по програмі Commercial Crew Development — Boeing CST-100 Starliner — NASA давало лише вимоги до корабля. Тобто, замість детального креслення вже спроєктованого судна, SpaceX та Boeing отримали лише високорівневі вимоги:

  • Безпечно доставити і повернути екіпаж з чотирьох людей та їх обладнання до МКС;
  • Забезпечити гарантоване повернення екіпажу у випадку непередбаченої ситуації;
  • Забезпечити 24-годинний притулок для астронавтів у випадку непередбаченої ситуації;
  • Можливість бути зістикованим зі станцією протягом 210 днів. 

Яким чином компанії виконають ці вимоги залежало вже від їх інженерів, а не представників NASA. 

Як виявилось в 2020 році, такий підхід врешті зекономив мільярди доларів для американських платників податків. Хоча протягом 15 років він зазнав чимало критики. 

«SpaceX, Dragon, ми готові до запуску. Давайте запалимо цю свічку», — за 33 секунди до старту 31 травня 2020 року скаже Боб Бенкен. Всього за 12 хвилин після цього він відстібатиметься від крісла на орбіті, а головний інженер команди Falcon 9, як представник звичайної авіакомпанії скаже: «Боб і Даг, від імені всієї команди запуску дякую, що летіли на Falcon 9 сьогодні. Сподіваємось, вам сподобалась поїздка і бажаємо чудової місії!»

Після цього тріумфу решта подій місії отримали вже не так багато уваги публіки. За добу після старту корабель, якому Боб і Даг дали ім’я Ендевор (на честь шатла, на якому вони обидва літали), зістикувався з МКС. Після двох місяців на орбіті, Dragon з астронавтами на борту успішно приводнився біля узбережжя Флориди. За весь час місії збоєм можна назвати хіба що те, що Даг Герлі стукнувся головою об шлюз, коли переходив із Dragon в МКС. 

«Він летів дуже добре, дуже чітко. Ми не могли б очікувати більшого від корабля», — поділився враженнями від польоту Герлі. 

Після мандрівки Боба і Дага більшість мабуть і забули, що це була лише демонстраційна місія. Завдяки їй NASA сертифікувало Falcon 9 та Crew Dragon для пілотованих запусків. За три з половиною місяці після повернення Ендевор, 16 листопада, до МКС на Crew Dragon в рамках першої офіційної місії відправились вже чотири астронавти.

До 2026 року Dragon має здійснити ще п’ять місій до МКС. Проте NASA — лише один з клієнтів SpaceX. У жовтні 2021 року компанія зможе додати ще один «перший» здобуток до свого послужного списку — повнюстю приватний політ до МКС. Сподіваємось, Том Круз зніме непоганий фільм про цю подорож. 

Хто оплатить квиток на Марс

В 2020 році, згідно даних Світового банку, близько половини населення Землі все ще не мають доступу до інтернету. Побудови наземних мереж коштують дорого. Часто оператори не мають економічного зиску будувати їх у віддалених районах. Теперішній супутниковий інтернет на основі великих геостаціонарних сателітів дорогий і має великі затримки. Саме цю проблему намагається вирішити проєкт Starlink від SpaceX. 

Компанія Маска — не єдина, хто почав працювати над ідеєю супутникової мережі з тисячі малих сателітів, що обертаються на низькій навколоземній орбіті. Цю ж мету переслідують і британська OneWeb, канадська Telesat, Amazon з «проєктом Койпер», Virgin Orbit Річарда Бренсона. Проте всі ці компанії не пройшли і половину шляху SpaceX у 2020. 

Своє бажання запустити супутникового інтернет-оператора Маск вперше озвучив майже рівно 5 років тому — 17 січня 2015 року.  Через два роки всі дізнались, який саме зиск має Starlink принести SpaceX. Згідно внутрішніх планів компанії, вперше опублікованих The Wall Street Journal, доходи від космічного інтернету мали б перевищити виручку від пускових послуг вже в 2020 році. До 2025 він мав би згенерувати $15-20 млрд операційного прибутку. Фактично, Starlink має оплатити людству квиток на Марс. 

Такі надамбітні плани — доволі звична для Маска річ. Вони зазвичай здійснюються, хоч і з затримками. У 2019 році SpaceX запустила дві перші партії по 60 супутників: одну — експериментальну, другу — вже операційну. У 2020 році компанія планувала доставляти такі партії як гарячі пиріжки. Саме це й сталося. 

Вже у січні SpaceX додала до свого угрупування 120 «космічних роутерів» і стала найбільшим супутниковим оператором. Влітку, коли на орбіті було вже 560 супутників, SpaceX почала закрите тестування мережі в США. А в жовтні запрацювала відкрита програма Better Than Nothing Beta («Бета краще ніж нічого»). 

Бажаючі, з якими зв’язалась компанія, могли за $499 отримати набір необхідного обладнання (антена, користувацькій термінал та роутер). Самі ж інтернет-послуги обходяться у $99 на місяць. З’єднання не завжди стабільне, що нормально для бета-тестування. Що ж до швидкостей, то завантаження могло сягати 191 Мбіт/сек, а відвантаження — 15-25 Мбіт/сек при затримці в 20-40 мс. Такі показники не завжди доступні по кабелю. Українці ж, хоч і можуть бачити супутники у нічному небі, навряд чи зможуть скористатися інтернетом з них ще декілька років.

Загалом за 2020 рік SpaceX запустила 14 місій Starlink, що довели кількість працюючих на орбіті супутників до 900. Для перспективи: наразі навколо Землі обертаються лише 3300 сателітів, а з часів першого супутника Корольова, згідно даних Європейського космічного агентства, у космосі побувало 10 500 апаратів. 

Проте 900 старлінків — лише початок. Компанія вже має дозвіл від телеком-регулятора США на запуск 12 000 супутників. Заявка на ще 30 000 чекає на затвердження. 

Завдяки старту реальної роботи інтернету у 2020, SpaceX вже має зацікавленість від серйозних партнерів. Starlink тестували в американському оборонному секторі. Компанія отримала майже $900 млн субсидій від уряду на надання доступу у віддалених місцевостях США. До космічної мережі приєднається хмарний сервіс Microsoft Azure. У 2021 Starlink може запрацювати у США та Канаді вже повноцінно. Це дозволить генерувати кошти для розробки ракети, що доставить людей на Місяць і Марс.

Дуже велика ракета

Всі «вперше», які SpaceX досягла за останні 10 років, відбулись «на плечах» ракети Falcon 9. У 2020 відбувся її 100-й запуск. Вона також стала найбільш використовуваною ракетою Америки. Всі вже звикли до успішних посадок її першого ступеня. Його повторне використання — також нікого не дивує. При цьому два бустери в 2020 поставили рекорд — вони побували у космосі по 7 разів. Мабуть, жодна річ чи організм на світі стільки разів не перетинали лінію Кармана. Проте цього замало, щоб доставити людей на Марс. 

З цією метою Маск давно хотів розробити корабель, який має:

  • бути великим і потужним. Falcon 9 здатний вивести 16,8 т на низьку навколоземну орбіту при повторному використання бустера, а за планом потрібно як мінімум 100 т. 
  • використовуватися повторно повністю. У Falcon 9 лише перший ступінь може літати повторно до 10 разів. Також повторно використовується носовий обтікач. Другий ступінь ракети не повертається.
  • швидко бути готовим до повторного польоту. Після приземлення перший ступінь Falcon 9 потребує перевірки та ремонту. Час потрібний на це поступово скорочується: у другій половині 2020 року він становив в середньому 75 днів проти 140 днів у 2019 році. Рекорд же на сьогодні становить 51 день. Проте за задумом Маска ракета має працювати як пасажирський літак: сідати, заправлятися, проводити стандартні перевірки і знов летіти.

За останні 5 років ім’я, концепція і технології великої ракети SpaceX мінялись декілька разів. Для публіки до 2019 року те, що зараз ми знаємо як Starship, залишалось здебільшого концепцією. 

В минулому році у Техасі ми вже побачили реале залізо — те, що нагадувало велику сталеву бляшанку чи Пепелац з фільму «Кін-дза-дза». До прототипу приладнали новітній двигун Raptor і він здійснив два «стрибки» на 20 та 150 м. 

З тих пір швидкість розробки лише прискорювалася. Команда SpaceX діяла за звичним для стартапів графіком: прототип збирали, тестували, декілька разів він вибухав, дані аналізували, вносили правки і знов на тест. 

Врешті решт у 2020 році ми побачили 9 кораблів різного ступеню готовності. Повнорозмірні SN5 та SN6 (серійний номер) успішно «стрибнули» на 150 м і сіли на землю. Але вишенькою на торті у 2020 році для SpaceX став політ SN8. Starship, що зовнішньо вже схожий на фінальну версію майбутнього корабля, злетів на висоту 12,5 км. В цьому польоті він відзначився декількома важливими «вперше»:

  • декілька новітніх двигунів Raptor вперше працювали на одному прототипі, при цьому встановивши рекорд за тривалістю роботи;
  • вперше в світі ракета контрольовано падала «пузом» униз з великої висоти і спланувала точно до місця посадки;
  • компанія вперше продемонструвала можливість маневру з «пузом вниз» до «хвостом вниз».

Це може звучати трохи смішно і як не надто визначне досягнення. Але ніхто в світі такого не робив з ракетами. І це одні з ключових гіпотез у побудові корабля, що може повністю використовуватись повторно. «Ми отримали всі дані, які нам були потрібні! Вітаю команду SpaceX! Таак, чорт забирай!» — написав Маск після тесту.

SN8, на жаль, не зміг м’яко сісти на землю і вибухнув. Проте це не провал, а лише тест. Маск і інженери SpaceX не були певні, що Starship навіть досягне потрібної висоти. У новому прототипі SN9, політ якого має відбутися вже цього місяця, врахують помилки попередника. 

«Дрібні неприємності з низькою тягою при посадці, і, як наслідок, красивим вибухов на посадковому майданчику — зовсім не проблема. Ми це вже вирішили при посадці Falcon 9, порішаємо і тут», — написав після тесту українець Олексій Пахунов, що давно працює над розробкою ПЗ для Starship і Falcon 9.

До орбітального польоту, де Starship чекає справжнє випробування на виживання, у компанії ще багато роботи. Але засновник і головний інженер обіцяє, що це станеться вже у 2021. 

У Маска як завжди амбітні плани. Перший Starship може відправитись на Марс вже у 2024 році. Але не тільки команда SpaceX вірить у корабель. У квітні в NASA заявили, що нададуть компанії $135 млн на розробку Starship та ракети Super Heavy. Вони можуть повернути людство на Місяць протягом 5 років. 

Теги за темою
Ілон МаскNASASpaceX
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Не лише, щоб покупатися: 5 причин, чому варто поїхати на Світязь ще цього літа
24tv
2025-07-27T11:06:22Z
Кінець липня, а качанів ще немає: чим обробити капусту, щоб виросли гігантські головки
TSN
2025-07-27T11:06:11Z
Фінансовий гороскоп на тиждень з 28 липня по 2 серпня
GlavRed
2025-07-27T11:00:59Z
Знайдіть 5 офісних небезпек за 10 секунд: оптична ілюзія перевірить вашу гостроту зору
Фокус
2025-07-27T11:00:55Z
Як доглядати за волоссям влітку, щоб воно не перетворилося на солому
Gazeta UA
2025-07-27T10:36:24Z
Вапняний наліт "сповзе" з плитки та лійки миттєво: який засіб творить дива
GlavRed
2025-07-27T10:27:57Z
День бургера: як приготувати вдома найпопулярніший фастфуд світу
Gazeta UA
2025-07-27T09:39:34Z
Досить ПОкати: коли "по-" у мовленні казати неправильно – перевірте себе
24tv
2025-07-27T09:24:05Z
15 корисних звичок, які сприяють збільшенню заробітку вдвічі
Gazeta UA
2025-07-27T08:42:08Z
Під час фестивалю в Юрмалі: Лайма Вайкуле публічно висловилась про війну Росії з Україною
24tv
2025-07-27T11:06:45Z
Секрет стильного гардероба: ось 3 речі з секонду, які зекономлять вам тисячі
24tv
2025-07-27T11:06:36Z
Рецензія на другий сезон серіалу «Пісочний чоловік» / The Sandman
ITC
2025-07-27T11:04:36Z
Як обрати зручне взуття для водіння
AutoCentre
2025-07-27T11:03:52Z
«Миротворець» подорожує паралельними світами у новому трейлері, а Джеймс Ганн розповідає про світ DCU
ITC
2025-07-27T10:52:40Z
Наречена Міка Джаггера показала сина від 82-річного музиканта і здивувала його схожістю з батьком
TSN
2025-07-27T10:51:05Z
Sunday news з Софією Єгоровою! До Перемоги!
FM-TV
2025-07-27T10:48:24Z
«Довга хода» Стівена Кінга оживає: режисер «Голодних ігор» показав новий трейлер на Comic-Con
ITC
2025-07-27T10:31:48Z
Лайма Вайкуле зробила гучну заяву про війну в Україні та поставила на місце журналіста
TSN
2025-07-27T10:18:24Z
Чому після схуднення на Оземпік "падають" сідниці
24tv
2025-07-27T08:12:38Z
Уряд доручив МОЗ та Мінсоцполітики вирішити проблемні питання з протезування
УкраинФорм
2025-07-27T07:30:53Z
Які хвороби можуть загрожувати кожному знаку зодіаку: пояснення астрологів
TSN
2025-07-27T07:18:47Z
Червоний рівень магнітної бурі, як уберегти себе?
360ua.news
2025-07-27T07:18:00Z
Скільки заробляють медики в Україні й де платять більше
24tv
2025-07-27T06:36:58Z
Привітання з Днем медичного працівника: які теплі слова сказати лікарям
24tv
2025-07-27T05:12:12Z
Немовля з "пухлиною" у роті приголомшило лікарів: що це було насправді
TSN
2025-07-27T04:33:52Z
Зі святом, медики! Найкрасивіші привітання у картинках та листівках зі святом 27 липня
Telegraf
2025-07-27T03:18:42Z
Гуманітарна допомога для пенсіонерів та ВПО у Хмельницькому: де українці можуть отримати безкоштовну медичну підтримку
Политека
2025-07-27T03:00:44Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
У NYT назвали причину скорочення допомоги ЄС для України
iPress
2025-07-27T11:12:44Z
Західні санкції проти Росії посилюють ізоляцію Калінінграда - розвідка
УкраинФорм
2025-07-27T11:04:09Z
Британська розвідка відзначила перше скасування в РФ параду до дня ВМФ
Европейская правда
2025-07-27T11:03:35Z
У Берліні десятки тисяч людей взяли участь у ЛГБТ-параді
Европейская правда
2025-07-27T11:03:28Z
Хто може стати майбутнім президентом США? У Білому домі назвали ймовірного наступника Трампа
Telegraf
2025-07-27T10:54:27Z
У Польщі націоналістична опозиція вже помітно випереджає партію влади
Европейская правда
2025-07-27T10:46:22Z
Економіка та оборона: Свириденко підбила підсумки першого тижня роботи нового уряду
УкраинФорм
2025-07-27T10:45:49Z
Нардеп розповів, чи будуть блокувати мобільний зв’язок під час атаки дронів
TSN
2025-07-27T10:27:52Z
У Британії дешево продається незвичайний трикутний будинок, проте є одна заковика
Фокус
2025-07-27T11:06:34Z
Військовий облік: коли на нього треба стати 17-річним юнакам
Украина Криминальная
2025-07-27T11:06:18Z
У Полтавській області через удари росіян підрозділи ТЦК та СП перемістили в інші будівлі
ZN UA
2025-07-27T10:46:05Z
Українська наука: в Міносвіти розказали, чи планується скорочення кількості університетів та звільнення
ZN UA
2025-07-27T10:46:03Z
Щорічний парад на день ВМФ у Санкт-Петербурзі скасували через "найбільшу атаку дронів"
24tv
2025-07-27T10:45:51Z
Жінка – значить "штурмовик ширінок", – військова відверто розповіла про стереотипи
24tv
2025-07-27T10:45:48Z
Власниця одеської кішки, яка сама біжить додому з укриття, заробила на вірусному відео
Комсомольская правда
2025-07-27T10:42:05Z
Календар Днів ангела на серпень 2025 року: хто святкуватиме свої іменини
24tv
2025-07-27T10:42:01Z
Чи можуть забрати авто за несплату штрафів через ухилення від мобілізації - пояснення
TSN
2025-07-27T10:36:54Z
У Кривому Розі поліція перевіряє відео побиття чоловіка військовим ТЦК – відео
Лига
2025-07-27T11:06:17Z
У дворі їх не має бути: в ці дерева найчастіше влучає блискавка
24tv
2025-07-27T11:00:30Z
У США через проблему із шасі загорівся літак, є постраждалий
УкраинФорм
2025-07-27T11:00:26Z
В Одесі пролунали вибухи
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T10:30:41Z
Ленінградську область РФ атакували дрони, в регіоні зупиняли авіасполучення
УкраинФорм
2025-07-27T10:27:46Z
Таїланд раптово зупинив бої з Камбоджею: подробиці
iPress
2025-07-27T10:19:42Z
Через аномальну спеку Туреччину охопили пожежі: зʼявилися моторошні кадри
GlavRed
2025-07-27T09:54:06Z
У Ленінградській області лунали вибухи після атаки дронів: припинено роботу аеропорту
Gazeta UA
2025-07-27T09:42:45Z
Пекельна спека: в Європі зафіксували рекордну температуру, метеорологи кажуть про нову норму
Фокус
2025-07-27T09:39:49Z
Завтра в Україні дощі, грози та спека - подекуди до +38°
УкраинФорм
2025-07-27T11:09:20Z
Відпочивальники на пляжі в Одесі дивляться, як ППО працює по "Шахедах": у мережі показали відео
24tv
2025-07-27T11:06:42Z
Графік відключення газу на тиждень з 28 липня по 3 серпня у Вінниці та області: оприлюднено перелік населених пунктів
Политека
2025-07-27T11:00:28Z
Росіяни вдарили дроном по Сумах, є пошкодження
УкраинФорм
2025-07-27T10:48:24Z
В Одесі гримлять вибухи: місто атакує рій російських дронів
GlavRed
2025-07-27T10:39:44Z
Спека в Україні: синоптик сказала, коли чекати на зміну погоди
GlavRed
2025-07-27T10:27:53Z
Прогноз погоди у Дніпрі на тиждень з 28 липня по 3 серпня: градуси підуть вверх, синоптики назвали дні пекельної спеки
Политека
2025-07-27T10:00:41Z
Циклон Karlheinz насувається на Україну: де очікувати негоди
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T09:57:33Z
Кілька міст у Донецькій області залишилися без води: оголошено графік підвезення
24tv
2025-07-27T09:54:46Z
Рома зробила запит щодо півзахисника РБ Лейпциг
Football.ua
2025-07-27T11:04:44Z
Зірка Шахтаря опинився на радарі тріумфатора Ліги Європи
24tv
2025-07-27T11:00:38Z
Президент Комо мріє про трансфер Мессі
Football.ua
2025-07-27T10:58:08Z
У МОК розповіли про можливий допуск росіян на зимову Олімпіаду-2026
ZN UA
2025-07-27T10:57:49Z
Влахович може перейти до Мілана
Football.ua
2025-07-27T10:40:47Z
Баєр оголосив про підписання нападника Манчестер Сіті
Football.ua
2025-07-27T10:33:38Z
Не тільки завдяки футболу: як заробляє та які статки має Кріштіану Роналду у 2025 році
24tv
2025-07-27T10:33:24Z
Страсбур придбав восьмого за літо гравця, загальні витрати сягнули 80 млн євро
Football.ua
2025-07-27T09:57:57Z
Феліш погодився на перехід до Ан-Насра
Football.ua
2025-07-27T09:57:57Z
Підходить до завершення: чому у світі закінчується ера дешевих продуктів
24tv
2025-07-27T11:06:16Z
Як зміниться вартість м’яса в Україні: економіст озвучив неочікуваний прогноз
GlavRed
2025-07-27T11:03:10Z
Lactalis закриває завод із виробництва рослинних напоїв у Канаді
AgroPortal
2025-07-27T10:30:00Z
У росії цього року єдиним бенефіціаром економіки є ритуальний бізнес – розвідка
iPress
2025-07-27T10:19:39Z
Урожай буде грандіозним: садівники розповіли про важливу обробку малини
24tv
2025-07-27T10:09:33Z
Україна очікує на санкції проти російських металів, газу та інших ресурсів - Власюк
УкраинФорм
2025-07-27T10:06:37Z
Працювали все життя, а пенсія мізерна: як система з’їдає ваші гроші
24tv
2025-07-27T10:03:16Z
В Україні ціни на популярний овоч почали стрімко зростати
TSN
2025-07-27T09:18:21Z
Скільки дають землі під забудову в Україні у липні 2025 року
24tv
2025-07-27T09:03:29Z
Сили безпілотних систем ЗСУ створили інтерактивну гру про роботу аеророзвідника
InternetUA
2025-07-27T11:04:34Z
У листопаді цього року інопланетяни можуть атакувати Землю – New York Post
TSN
2025-07-27T10:51:40Z
Стали відомі кольори та обсяги пам'яті Samsung Galaxy S25 FE
InternetUA
2025-07-27T10:31:17Z
Купатися — це погано: учені розповіли, чому кішки насправді не люблять воду
Фокус
2025-07-27T10:30:13Z
Названо розміри дисплеїв складаного смартфона Apple iPhone Fold
InternetUA
2025-07-27T10:01:42Z
Українські полярники взяли рідкісні зразки тканин косатки в Антарктиці
УкраинФорм
2025-07-27T09:57:27Z
Підлітки в Британії видають себе за Нормана Рідуса, щоб обійти перевірку віку в Discord
InternetUA
2025-07-27T09:01:09Z
Сонце не дрімає. Чи очікується найближчим часом магнітна буря
Telegraf
2025-07-27T09:00:25Z
NASA відмінила революційну космічну місію TRACERS через критичну несправність
InternetUA
2025-07-27T08:58:51Z
Як чотиривісні вантажівки використовують для перевезення цінностей
AutoCentre
2025-07-27T11:03:33Z
Швидкісний Corvette E-Ray прибуває до Європи за подвійною ціною та з функцією безшумного руху
Топ Жир
2025-07-27T10:51:41Z
Потужність — понад 700 сил: у Києві помітили новітній BMW на "бляхах" за $160 000
Фокус
2025-07-27T10:42:13Z
Дорога капсула часу: 24-річне купе від Honda продали за ціною Porsche 911 Turbo
Фокус
2025-07-27T09:51:26Z
Toyota оновила моделі Corolla Cross і Frontlander
Gazeta UA
2025-07-27T08:00:48Z
Що означає індикатор батареї в автомобілі та як діяти, коли він загорівся
24tv
2025-07-27T03:18:17Z
Як на заводі Mercedes-Benz у Верті виготовили першу вантажівку
AutoCentre
2025-07-27T01:46:59Z
На колишньому заводі Van Hool йде складання 24-метрових електробусів
AutoCentre
2025-07-27T01:46:03Z
Який автомобіль в жодному разі не варто купувати: відповідь автомеханіка
GlavRed
2025-07-26T23:27:18Z