/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Ffcb1ac8f-ab8f-43b5-97ca-0afec04ab501.jpeg)
В Криму нова катастрофа: кадри
Ситуація з забезпеченням водою в Криму досі не вирішена. Проблем додало ще й те, що 2020 рік став одним з найзадушливіших за останні 150 років. Російська влада спочатку заперечувала існування проблеми, але згодом визнала – дефіцит води найбільш гостра проблема в Криму
В 2021 рік півострів ввійшов з важкою водною проблемою. Вже 5 кримських водосховищ підійшли до відмітки «мертвий об’єм» - більше забирати воду неможна.
В Інкерманському кар’єрі в Криму закінчилася вода. На початку січня минулого року окупаційний уряд перетворив озеро у водойму.
З кінця листопада 2020 року там був розпочав збір води. Зараз же всі водозабірні споруди демонтували. Російська влада Севастополя повідомила, що за тиждень з озера вдалося викачати близько 800 кубометрів води.
За даними ЗМІ жителі Інкермана виступали проти рішення місцевого уряду.
Ситуація з водою в окупованому Криму суттєво погіршується. Водойми поступово висихають.
Раніше 85% потреб у воді Криму та м. Севостополь забезпечувала Україна. Після анексії Криму Росією в 2014 році постачання води на півострів припинили.
«Кримська платформа»
Судячи з ситуації з водопостачанням в Криму - в цьому році розпочнеться активна робота України з кримського питання.
А саме - старт "Кримської платформи", яка вперше збереться приблизно до річниці подій на півострові в 2014 році. Тобто навесні. Про це пише KlymenkoTime.
Глава МЗС України Дмитро Кулеба в інтерв'ю "Обозревателю" заявив, що "Україна безсумнівно поверне Крим", додавши, що "Крим для Росії - це відкрита рана". За його словами, РФ буде робити все, щоб "мінімізувати успіх Кримської платформи".
Реальними успіхами для авторів платформи можуть стати тільки нові санкції щодо РФ. А прості обговорення проблем за трибуною - це всього лише обговорення.
Але, наскільки реальний цей сценарій - поки сказати складно. Росія в принципі збирається ігнорувати існування платформи.
Чекаємо на Вас в Telegram та Viber!
Що відбувається в Криму
Зараз ситуація з подачею води в Криму не змінилася. За повідомленнями в Ялті подача води відбувається за графіком: 3 години вранці, 3 години ввечері.
В Євпаторії вимкнули ще й гарячу воду.
30 населених пунктів з різних частин півострова залишилися без води, бо спустошені їхні свердловини, колодязі та річки. Тепер мешканці повністю залежать від привозної води.
Для цивільного населення запасів води в Криму достатньо. Це підтверджують експертизи.
Віце-прем’єр-міністр України Олексій Рєзніков нагадав позицію України – вода з материка буде тільки після звільнення Криму. Про це повідомило «Радіо Свобода».
Рєзніков також наголосив, що міжнародне гуманітарне право говорить, що за всі матеріальні потреби на окупованій території відповідальність несе окупант.
За прогнозами навіть якщо зима та весна 2021 року будуть багатими на опади, наповнити водосховища це не дозволить. Так вважає заступник директора Інституту водних проблем і меліорації Михайло Яцюк.
Опади, які випадають, не є стокоформуючими. Вони більше поповнюють вологозапаси грунту, але не формують стік.
Це підтверджують висихаючи водосховища в Криму. Аянське водосховище, що забезпечувало водою Сімферополь, вже нагадує невелику калюжку.
Екологи впевнені, що влада продовжить качати воду з-під кар’єрів, використовуючи всі доступні ресурси тим самим ще посилюючи проблему.
Влада ж Криму запевняє, що вже з 2021 року запрацюють опріснювачі. Хоча за всіма прогнозами вони не зможуть вирішити проблему – не ті потужності.
Раніше сайт новин MY.UA писав, що Аянського водосховища в Криму більше немає.
На свята кримчанам зробили подарунок - воду давали без перерви. Читайте всі новини Криму на MY.UA.
Дізнавайтеся актуальні новини на нашому каналі в Twitter
Приєднуйтесь до нас в Flipboard