!["Топ-подія": в ОП назвали дату першого саміту "Кримської платформи"](https://thumbor.my.ua/G2rcnUrweyJarAKJqA1d6jzo5ig=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2F13b5871e7d9b3151f4718608acef747f.jpg)
"Топ-подія": в ОП назвали дату першого саміту "Кримської платформи"
Саміт "Кримської платформи", у якому запланована участь лідерів іноземних держав, запланований на 23 серпня 2021 року.
Про це заявив заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква в інтерв’ю ТСН.ua, повідомляє прес-служба ОП.
"Вже чітко визначено дату проведення Кримського саміту (саміту "Кримської платформи" - УНІАН) – 23 серпня 2021 року. Офіс президента працює разом з МЗС для підготовки відповідних запрошень світовим лідерам, відповідної концепції, програми саміту, організаційних моментів", – сказав Жовква.
Він наголосив, що на саміті "Кримської платформи" необхідно ухвалити конкретні рішення щодо деокупації півострова.
"Ми не проводимо саміт заради саміту. Нам не потрібно провести саміт і знову забути цю тему. Тому після саміту має з’явитися, очевидно, декларація, а що ще більш важливо – скоординований міжнародний інструментарій для деокупації Криму та захисту прав українців у Криму", – зазначив заступник керівника Офісу президента.
Жовква зауважив, що саміт буде пов’язаний з урочистостями з нагоди 30-річчя незалежності України.
За його словами, президент Володимир Зеленський під час телефонних розмов з лідерами іноземних держав запрошує їх до участі в цих подіях.
"Сподіваємося на широку міжнародну присутність у ці два дні", – додав заступник керівника Офісу глави держави.
Кримська платформа: що про неї відомо
- 23 вересня 2020 року президент Володимир Зеленський під час дебатів на 75-й сесії Генасамблеї ООН закликав партнерів приєднатися до міжнародної платформи з деокупації Криму.
- У грудні Зеленський повідомив, що створення Кримської платформи вже підтримали в Європі та Північній Америці.
- Кримська платформа працюватиме на кількох рівнях. Перший - найвищий - політичний, до якого приєднаються глави іноземних держав та урядів. Другий - рівень керівників зовнішньополітичних відомств і міністрів оборони, третій - міжпарламентський рівень, а четвертий - неурядових експертів. Для посилення ефективності дій держави, а також для залучення додаткових інтелектуальних ресурсів до роботи платформи буде створена експертна мережа.
Окупація Криму Росією: довідка УНІАН
- Росія окупувала український Крим, увівши на територію півострова військових і організувавши в березні 2014 року псевдореферендум про його самовизначення. Самопроголошена кримська влада заявила, що 96,77% жителів півострова висловилися за приєднання Криму до РФ.
- 18 березня 2014 року в Кремлі було підписано так званий "договір" про прийняття до складу РФ Криму і Севастополя.
- Країни Заходу не визнали анексію Криму і запровадили санкції проти Росії.
- Верховна Рада офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Костянтин Гончаров