У проекті Генерального плану міста Києва передбачено, що на багатьох підприємствах, які шкодять довкіллю, буде проведено реконструкцію та модернізацію. Або часткове винесення цехів за межі столиці.
Про це йдеться на сторінці Генерального плану Києва у Facebook.
Проектом Генплану столиці передбачено наступні покращення екологічної ситуації в місті:
- ДСП Київський ДМСК ДК УкрДо Радон – перебазування пункту захоронення радіоактивних відходів з ділянки по вул. Комунальній, 1 до пункту Вектор на території 30-кілометрової зони відчуження Чорнобильської АЕС;
- ПАТ Фармак – винесення шкідливого виробництва, впровадження екологобезпечних технологій;
- м. Київ, вул. Пирогівський шлях Полігон №6 (будівельних відходів) ВАТ Київспецтранс – технічне переоснащення, реконструкція, санація території.
- КП Автодорсервіс – ліквідація підприємства, створення на рекультивованих територіях нових виробництв IV-V класу;
- державне науково-виробниче підприємство Захід – санація території;
- завод Енергія КП Київтеплоенерго – модернізація заводу з встановленням сучасної високотехнологічної системи хімічного очищення димових газів.
Ці зміни (перелік не є вичерпним) безумовно позитивно вплинуть на життя міста, поліпшать його екологічний стан, покращать умови життя, винесуть з території міста потенційно небезпечне виробництво, звільнять сотні гектарів території від забруднень, – зазначається у дописі.
В Україні починають моніторинг за викидами парникових газів
З 1 січня 2021 року в Україні набрав чинності Закон України Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів.
Впровадження системи МЗВ дозволить забезпечити в країні торгівлю квотами на парникові викиди.
Закон дозволить отримувати точну інформацію про обсяги емісії парникових газів від виробничих установок.