MY.UAНовини
Fair use і міфічні 30 секунд. Пояснюємо, як, хто і чому може заблокувати ютуб-канал
Fair use і міфічні 30 секунд. Пояснюємо, як, хто і чому може заблокувати ютуб-канал

Fair use і міфічні 30 секунд. Пояснюємо, як, хто і чому може заблокувати ютуб-канал

«"1+1" вмер. І вмер уже давно. Ну а по собі залишив дорогий напомаджений труп», — це слова з одного з останніх відео ютуб-каналу Geek JournalЦей сюжет видалений ютубом (але його можна подивитися тут), як і низка інших, через які телеканал «1+1» звинуватив у піратстві автора каналу — запорізького блогера Тайлера Андерсона. Сам відеоблогер вважає, що канал просто образився на критику, й наполягає, що використовував уривки програм «1+1» у межах правил ютуба — за принципом fair use. У дискусіях про цю історію часто можна побачити згадки про тридцять секунд — мовляв, уривки відео, коротші за півхвилини, можна використовувати без згоди правовласника, й це не буде порушенням авторських прав. Чи справді це так? І чи захищає виконання правил YouTube від судових позовів щодо порушення законів України? Спробуймо розібратися.

То що сталося з Geek Journal?

Канал Geek Journal розповідає про фільми та серіали України і світу вже кілька років. До скандалу в нього було менше ста тисяч підписників, зараз — близько півтораста. Тайлер робить огляди, критикує телекінопродукт і використовує для ілюстрації уривки відео, про яке говорить.

Першу скаргу від «1+1» на використання контенту без дозволу — так званий страйк — Geek Journal отримав у листопаді 2020 року. А після публікації відео, в якому Тайлер ностальгував за старим «1+1» і нарікав на теперішній, прилетіло ще три страйки. Загалом компанія поскаржилася на вісім сюжетів блогера, деякі з них, за словами автора каналу, були завантажені два-три роки тому. Канал мали видалити. І хоча дехто вважає Андерсона упередженим до «1+1», конфлікт викликав хвилю обурення в соцмережах та поклав початок кампанії, яка супроводжувалася хештегом #saveGeekJournal. Люди, які стали на бік Андерсона, розцінили дії телеканалу як наступ на свободу слова. Інші — як «війну ютуба з телевізором», у якій, мовляв, неминуче переможе сучасніший і динамічніший ютуб.

Кампанія тривала кілька днів. Тайлер Андерсон створив резервний канал і водночас закликав підписуватися на Geek Journal — мовляв, що більше буде підписників, то важче ютубу буде наважитися на видалення. Новий канал набрав понад 80 тисяч підписників.

23 січня з каналу Geek Journal зникли сюжети, на які скаржився «1+1». Водночас зникли й усі страйки, як повідомив Тайлер Андерсон. Але суперечка про те, хто правий із погляду авторського права, не припинилася.

То що таке принцип fair use?

Щохвилини на ютуб завантажують кількасот годин відео (подивіться самі на лічильник). Модерувати весь цей контент неможливо — не вистачить ані рук, ані грошей. Тому значна частина відповідальності за контроль контенту покладена на користувачів через механізм скарг.

У правилах користування ютуб попереджає, що за перше порушення зазвичай надсилають лише повідомлення, яке виноситься один раз і залишається на каналі, що впливає на репутацію. Повторне недотримання правил спільноти призведе до попередження. А в разі серйозного порушення відеохостинг може видалити канал, навіть не відправляючи власнику листа. Особливою увагою користується авторське право і його порушення, себто піратство. Якщо блогер чи власник каналу вважає, що не заслужив страйк, то подає апеляцію, пояснюючи, що не порушував принципи спільноти або авторські права.

Більшість правовласників дозволяють використовувати свій контент у некомерційних цілях. Ютуб пояснює принцип добросовісного використання (fair use) так: «Це юридичний принцип, згідно з яким захищені авторським правом матеріали за певних умов можна використовувати без дозволу власника цих авторських прав».

Сам факт добросовісного використання визначає суд, розглядаючи кожен окремий випадок. Деякі держави використовують схоже із fair use поняття «чесна угода». У США, де й був запроваджений принцип fair use, прийнято вважати добросовісним використання захищених авторським правом продуктів у коментарях, критиці, новинах та в освіті й науково-дослідницькій діяльності. Там судді виділяють чотири фактори добросовісного використання:

  1. «Трансформаційне використання». Воно передбачає зміну оригінального задуму продукту або його змісту, яке надає новий сенс матеріалу, захищеному авторським правом, а не просто його копіювання. При цьому, якщо відео має комерційний характер, тобто містить, наприклад, рекламу, його використання навряд чи визнають добросовісним, хоча є поодинокі випадки, коли відеоролики одночасно монетизуються й захищаються за принципом fair use.
  2. «Походження оригіналу». Тут мається на увазі, що використання матеріалів з оригінальних документальних творів має більше шансів вважатися добросовісним, ніж використання винятково художніх творів. А тому блогер, який використовує фрагменти документальної стрічки, має менше шансів нарватися на позов або програти в суді. Проблеми радше виникнуть із художніми творами.
  3. «Обсяг». Хронометраж має значення. Для суду суттєво, наскільки велику чи значущу частину чужого твору використала особа, яка не має на нього авторських прав. Проте немає жодного визначеного таймінгу, який би гарантував, що суд визнає добросовісним використання фрагменту твору: навіть невеличкий уривок може бути визнаний порушенням принципу, якщо він передає «суть» твору. Навіть якщо блогер взяв п’ятисекундне відео.
  4. «Наслідки використання твору не власного виробництва». У США судді враховують, як позначилося те, що ви взяли частину чийогось твору, на прибутку власника авторських прав. Хоча є винятки для пародій, наприклад.

Кожен може спробувати довести в суді, що використовував чуже відео за принципом fair use, але процес може тривати довго. Тому ютуб радить відеоблогерам, перш ніж завантажувати відео з уривками захищеного авторським правом матеріалу, консультуватись із юристами. Ось пояснювальне відео про це: 

 

Як ютуб захищає авторське право?

Будь-хто, хто вважає певний ютуб-контент неприйнятним, може повідомити про це через форму. Адміністратори, які працюють цілодобово без вихідних, перевірять контент. Скарги анонімні й не передбачають автоматичного видалення роликів. Після перевірки вилучається контент, який порушує правила спільноти, а на контент, який може бути неприйнятним для молодшої аудиторії, накладаються вікові обмеження.

Вимоги до сповіщень про порушення авторських прав серйозніші й не можуть бути анонімними. Якщо правовласник виявив у ролику іншого користувача свій контент, захистити авторські права можна у два способи.

Перший — подати скаргу. Тоді відео буде видалено, а його автор отримає попередження.

Другий спосіб — відправити на ролик заявку через систему Content ID. Тут є кілька опцій: власник авторських прав може відстежувати відео, монетизувати його (отримувати з нього гроші за покази) або заблокувати в деяких країнах. Якщо на ваше відео залишили заявку Content ID, на сторінці «авторські права» поруч із ним з’явиться напис «Відео містить матеріали, захищені авторським правом». Такі заявки генеруються автоматично, якщо користувач завантажив відео, яке повністю або частково збігається з іншим роликом у системі Content ID.

У випадку з Content ID автори оскаржуваних відео не отримують попереджень, їхні канали не блокують і відео не видаляють. Хоча на заявки теж можна подавати апеляції. За статистикою співвідношення заявок Content ID до скарг на порушення авторських прав становить 50:1. Певно, заробляти на чужих відео, де є ваш контент, вигідніше, ніж боротися за видалення.

Скарги на порушення авторських прав розглядаються відповідно до закону США «Про авторське право в цифрову епоху» (DMCA). Скаргу подають паперовою чи електронною поштою, факсом або через вебформу запиту на вилучення через порушення авторських прав. Лише після отримання запиту, оформленого за всіма правилами, ютуб починає розгляд скарги щодо ймовірного порушення авторського права.

Якщо адміністрація відеохостингу знайде порушення, то видалить ролик зі сторінки каналу відповідно до законодавства про авторське право. Користувач, який завантажив спірне відео, отримає в цьому випадку попередження, поряд із його відеороликом з'явиться напис «Відео видалено (порушення авторських прав)».

Попередження не буде знято, навіть якщо автор каналу видалить відео. Якщо ютубер вважає, що відео видалено помилково, можна попросити правовласника відкликати скаргу або подати зустрічне повідомлення. Попередження перестане діяти автоматично за три місяці.

YouTube звертає увагу на те, що навіть згадка авторів запозиченого відеоматеріалу, фрази «всі права належать автору» і «я не є власником» не означають, що використання є добросовісним або блогер отримав дозвіл власника на використання його відео, оскільки враховуються ще й інші фактори.

Ютуб пояснює, що багато запитів на видалення відео від власників авторських прав прилітає щодо відеороликів, які вважаються очевидними прикладами добросовісного використання. І хоча це робиться дуже рідко, але часом відеохостинг просить тих, хто скаржиться, надати підтвердження перевірки відео на «добросовісність». Часом адміністрація навіть просить правовласників переглянути їхнє рішення щодо видалення відео й відновити їх, або ж (зрідка) допомагає в суді тим, хто бореться за відновлення своїх роликів. Ютубу вигідно, аби користувачі завантажували більше популярного контенту, а не сварились і блокували одне одного через авторські права.

А що каже український закон?

Нагадаємо, що все це — про ютуб, який працює за законами США і штату Каліфорнія. В Україні ж немає гарантій захисту для блогерів, які використовують відео, права на яке їм не належить. Юристка корпоративної практики адвокатського об’єднання «Міллер» Юлія Рябець пояснює, що українське законодавство про авторське право, на відміну від американського, дуже деталізоване й має вичерпні переліки, де і як можна використовувати чужі матеріали.

Український закон допускає «використання цитат (коротких уривків) з опублікованих творів в обсязі, виправданому поставленою метою, в тому числі цитування статей з газет і журналів у формі оглядів преси, якщо воно зумовлене критичним, полемічним, науковим або інформаційним характером твору, до якого цитати включаються, а також вільне використання цитат у формі коротких уривків з виступів і творів, включених до фонограми (відеограми) або програми мовлення»; «використання літературних і художніх творів в обсязі, виправданому поставленою метою, як ілюстрацій у виданнях, передачах мовлення, звукозаписах чи відеозаписах навчального характеру; вільне відтворення примірників твору для навчання» (стаття 21 закону «Про авторське право та суміжні права»). Важливий момент: усе це дозволено для некомерційного використання. Наприклад, викладач у виші може показати студентам уривок відомого фільму, аби навчити їх — але не влаштовувати платний кінозал.

«Ютуб-канал сам по собі вмикає монетизацію. Тобто все, що блогери туди додають, завчасно розраховано на комерційну вигоду», — коментує Юлія Рябець. Тут блогер, окрім проблем із порушеннями авторського права, може нарватись на питання щодо оподаткування його доходів. Виконання правил ютуба ніяк не захищає українського блогера від судових позовів і відповідальності за порушення національного законодавства. Тому такі конфлікти блогерам, якщо вони не цілком упевнені у своїй правоті, до судів краще не доводити.

Юлія Рябець припускає, що «1+1» міг би захищати репутацію компанії в суді, але обрав простіший і оперативніший спосіб усунення небажаного контенту. У каналу вже був успішний досвід боротьби за авторські права в ютубі. Правниця вважає, що якби «1+1» вимагав грошової компенсації за порушення авторських прав, її виплатив би ютуб, а потім сам мав би позиватися до блогера по відшкодування, оскільки «факт порушення точно є, а вже на відповідача (блогера) буде покладений обов'язок оскаржувати такий факт». Щоб захиститись у суді, блогеру довелося б поставити під сумнів права «1+1» на фільми, уривки яких він використовував, наприклад, серіали «Школа» і «Чорний ворон». Це проблематично, адже «1+1» ці права вочевидь має. Можна спробувати інший аргумент: мовляв, Тайлер Андерсон використовував дуже маленькі уривки і робив це з освітньою метою. Але суду потрібні докази.

Що робити відеоблогерам?

Без уривків чужого контенту Geek Journal просто не існував би: ти не можеш анонсувати, прокоментувати чи покритикувати фільм, не показавши з нього жодного кадра. Втім інші ютуб-канали, які не стосуються кіно й телебачення, теж не цілком у безпеці, якщо бодай колись використовують чуже відео, звук чи навіть зображення. Чи стануть вони обережнішими після конфлікту Geek Journal і «1+1»?

Письменник і перекладач Остап Українець, який разом зі співавторами Катериною Дудкою та Євгеном Ліром займається створенням контенту для ютуб-каналу «Твоя підпільна гуманітарка», розповів, що фрагменти для ілюстрування його команда бере або з відкритих джерел, або напряму з ютуба. Тому претензій щодо порушення авторських прав не бояться.

«Оскільки контент, який ми створюємо, на сто відсотків підпадає під fair use, жодних застережень із цього приводу в нас немає. Лише на “Твоїй підпільній Катеринці”, запасному каналі для стримів, який ми не монетизуємо, ми крутимо пісні, які є інтелектуальною власністю гуртів. Жодних майнових прав ми не порушуємо, а з немайновими чинимо відповідно до закону», — каже Остап. Він розповідає, що деякі музичні гурти дали «Твоїй підпільній гуманітарці» дозвіл на використання їхнього контенту. Дозволу інших гуртів вони не питали, але, на думку Остапа, й не порушували закон при використанні.

«Єдине автоматичне блокування відео, яке в нас поки що було — правова скарга щодо Warner Brothers, бо ми показали фрагмент фільму “Гладіатор”», — розповідає блогер. За його словами, в таких випадках є сенс подавати апеляцію, адже великі компанії давно не проти використання їхнього відео як ілюстративного матеріалу. А деякі навіть заохочують таке використання.

«Тут іще специфічний момент: якщо, скажімо, один український канал поскаржиться на інший, то ютуб може прислати оскаржуваному попередження і запропонувати самостійно залагодити проблему. Але якщо на контент поскаржиться корпорація, як правило, без попереджень прилітає страйк. І це дуже сумно, бо багато для кого ютуб якраз сприймається як більш незалежна альтернатива корпоративному шоу-бізнесу і телебаченню», — коментує Остап Українець.

Історик Владлен Мараєв, автор і ведучий ютуб-каналу «Історія Без Міфів» зі 104 тисячами підписників, каже, що також дотримується принципу fair use: «Фрагменти відео ми зазвичай беремо з ютуба, тривалістю 5-15 секунд. Так, знаємо й використовуємо принципи “fair use”. Навіть використовували фрагменти фільму “Віднесені вітром” 1939 року. Був збіг по авторським правам, ми апелювали, посилаючись сам на те, що в нас освітній контент і ми використовуємо відеофрагменти не з метою створення розважального контенту, а саме з просвітницькою метою. І за 2-3 дні без санкцій отримали дозвіл. Але щоб отримувати дозвіл через запит? Ні».

Більшість українських ютуб-блогерів, які використовують уривки телепрограм, кіно чи відеоробіт, права на які належать іншим людям, навряд чи постраждають так, як це мало не сталося із Geek Journal. Адже корпорації, як і ютуб, не мають ресурсів, аби шукати свій контент у величезній кількості роликів, скаржитись на них, а надто тягти блогерів у суд. Втім знати й прогнозувати наслідки варто, як і розуміти, що fair use не робить блогера цілком невразливим до претензій правовласників.

Теги за темою
СтатьиПроизводство
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Келлог вважає, що відносини між Києвом і Вашингтоном "повернулися на правильний шлях"
Европейская правда
2025-04-12T05:37:44Z
Онлайн-карта бойових дій в Україні: де точаться бої на 12.04.2025
Факти ICTV
2025-04-12T05:36:59Z
Канадці стали суттєво менше їздити до США на тлі торговельної війни
УкраинФорм
2025-04-12T05:36:36Z
Напруга на україно-американських переговорах щодо надр: джерела говорять про «антагоністичну атмосферу»
Antikor
2025-04-12T05:36:18Z
Келлог спростував повідомлення The Times: не йшлося про поділ території України
Antikor
2025-04-12T05:33:52Z
Зарплату посла Залужного засекречено. НАЗК і посольства пояснили причину
ГЛАВКОМ NET
2025-04-12T05:33:26Z
США сперечаються про долю України: Віткофф пропонує віддати Росії чотири регіони
Vlasti
2025-04-12T05:27:45Z
ЦРУ шукало Гітлера ще 10 років після війни — NYP
Antikor
2025-04-12T05:27:45Z
Як Китай може "зробити" Трампа
GlavRed
2025-04-12T05:27:34Z
Командир батальйону 47 ОМБр «Маґура»: Цивільні не усвідомлюють усієї загрози від Росії
Украина Криминальная
2025-04-12T05:33:09Z
Атака дронів по Києву: у Святошинському районі пошкоджено промислове підприємство
Antikor
2025-04-12T05:18:25Z
Втрати ворога станом на 12 квітня 2025 – Генштаб ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-04-12T05:09:01Z
Весняне тепло нарешті повертається: коли в Україні знову пригріє до +20 градусів
24tv
2025-04-12T05:03:01Z
Вибухи в Харкові: РФ тричі вгатила Шахедами по місту, є постраждалий
Факти ICTV
2025-04-12T05:00:52Z
Завершення опалювального сезону в Києві: прийнято несподіване рішення щодо подачі тепла
Политека
2025-04-12T05:00:34Z
Квітневий сніг відступає: наступного тижня в Україні потеплішає до +20°
Факти ICTV
2025-04-12T05:00:08Z
СБУ назвала імена трьох російських військових, які викрали ветерана АТО на Харківщині
24tv
2025-04-12T04:54:57Z
На Донеччині до 14 років ув’язнення засуджено трьох колаборантів - експрацівників ДСНС
УкраинФорм
2025-04-12T04:53:59Z
ТЦК засипає штрафами: юрист розвіяв міфи про порушення військового обліку
Знай
2025-04-12T05:36:12Z
Вербна неділя 2025: привітання у віршах і прозі
Комсомольская правда
2025-04-12T05:31:17Z
Карта бойових дій на 12 квітня 2025 року – ситуація на фронті
Факти ICTV
2025-04-12T05:30:14Z
ЗСУ отримають новий безпілотник "Рарог-10": подробиці
InternetUA
2025-04-12T05:28:32Z
В Україні поширюється шахрайська схема від імені відомого бренду: що потрібно знати
InternetUA
2025-04-12T05:28:25Z
Втік з України і заговорив російською: де зараз Спартак Суббота і чим займається
Telegraf
2025-04-12T05:24:18Z
У жодному разі не викидайте: що робити з тогорічною свяченою вербою
24tv
2025-04-12T05:03:56Z
Воїни ГУР отримали від благодійників дрони і термінали Starlink
УкраинФорм
2025-04-12T04:53:22Z
ДСНС проводить обстеження кладовищ напередодні поминальних заходів у прифронтових регіонах
УкраинФорм
2025-04-12T04:53:20Z
Ziferblat переспівали переможну пісню Сальвадора Собрала з "Євробачення-2017"
Комсомольская правда
2025-04-12T05:22:04Z
World press foto не запросить фотографа російського агентства ТАСС на нагородження
Комсомольская правда
2025-04-12T05:06:58Z
Час: дивитися онлайн
CutInsight
2025-04-12T04:32:23Z
Іловайськ 2014. Батальйон „Донбас“: дивитися онлайн
CutInsight
2025-04-12T03:42:07Z
В Академії Бойчука, яку пошкодила російська ракета, відкрилася виставка сучасного мистецтва "Тіло/крихкість"
ZN UA
2025-04-11T23:06:51Z
Бульбашки на голові: як зробити популярну зачіску
Знай
2025-04-11T20:51:25Z
Пішов купувати квіти: соліст "ДК Енергетик" розповів, як його мобілізували
Фокус
2025-04-11T20:42:03Z
3 емоційні та драматичні серіали, які можна подивитися на Netflix
24tv
2025-04-11T20:27:25Z
Безстрашні лідери: 5 успішних чоловіків-Овнів, які надихнуть вас на зміни у житті
24tv
2025-04-11T20:12:25Z
РФ вночі вдарила по Києву: зруйнований будинок, у двох районах спалахнули пожежі
GlavRed
2025-04-12T05:27:27Z
Внаслідок атаки ударних БПЛА у двох районах Києва спалахнули пожежі, є поранені
УкраинФорм
2025-04-12T04:53:39Z
Росіяни атакували безпілотниками Київ - у місті пожежі, поранені двоє людей
Комсомольская правда
2025-04-12T04:38:44Z
Через російську дронову атаку у Київі спалахнуло кілька пожеж: у ДСНС показали фото наслідків
ZN UA
2025-04-12T04:31:51Z
Вибухи в Києві: горіли склади та будинок, постраждали двоє людей
Факти ICTV
2025-04-12T04:31:33Z
У ДСНС показали фото наслідків атаки ворожих безпілотників на столицю
Antikor
2025-04-12T04:18:21Z
Окупанти обстріляли Київ і Харків: виникли пожежі, є постраждалі
Gazeta UA
2025-04-12T04:10:34Z
Чоловік купляв через інтернет деревину та втратив 40 тисяч гривень
InternetUA
2025-04-12T04:08:27Z
Атака ворожих дронів на Київ: ДСНС працює над ліквідацією наслідків
ГЛАВКОМ NET
2025-04-12T03:57:07Z
Чому важливо щодня вживати по 5 овочів і фруктів: думка фахівців
Комсомольская правда
2025-04-12T05:34:57Z
Науковці назвали конкретні вправи, які треба виконувати для покращення пам'яті
24tv
2025-04-12T03:27:22Z
Як запобігти сухості шкіри рук: поради для догляду
Gazeta UA
2025-04-12T00:00:45Z
Ці продукти збивають тиск: дієтологи назвали найкорисніші види сиру
24tv
2025-04-11T17:45:39Z
Сексуальне виховання дітей: що і в якому віці потрібно розповідати
24tv
2025-04-11T17:18:46Z
Народилась перша в світі дитина, народжена внаслідок запліднення, виконаного апаратом
ГЛАВКОМ NET
2025-04-11T16:12:38Z
Гормональна контрацепція після пологів підвищує ризик депресії – дослідження
Факти ICTV
2025-04-11T16:00:07Z
У Херсоні на ремонт лікарні для діагностики раку виділять понад 45 мільйонів гривень
360ua.news
2025-04-11T15:00:45Z
Видима загроза — прихована небезпека: усе про боротьбу з пліснявою
BigMir
2025-04-11T14:54:07Z
Знову зростає обсяг контрабандних і підроблених сигарет в Україні – скільки втрачає бюджет
24tv
2025-04-12T05:24:20Z
Атака "шахедів" по аеропорту Дніпра 4 квітня: знищено чотири пасажирські літаки та бізнес-джет
Antikor
2025-04-12T05:15:59Z
Українське молоко дешевше, але не вигідніше: чому експорт не гарантує стабільності
Agravery
2025-04-12T05:06:51Z
В Україні знизилася ціна на один з овочів борщового набору
ZN UA
2025-04-12T05:03:53Z
Субсидія на літо під загрозою: у яких випадках без нової заяви не обійтись
24tv
2025-04-12T05:03:41Z
Як подати заяву на отримання земельної ділянки у 2025 році
24tv
2025-04-12T05:03:27Z
Відмова Китаю від кукурудзи США змінить світовий ринок зерна на багато років
AgroPortal
2025-04-12T05:00:28Z
Отакої: "антикризові" дії Маска зі зменшення витрат уряду призвели до їхнього збільшення
Telegraf
2025-04-12T05:00:04Z
Споживачам газу нададуть знижки: хто зможе платити менше
24tv
2025-04-12T04:39:02Z
В Іспанії біля Саґрада Фамілія створять "селфі-зону" за €2,7 мільйона через надмірний туризм
InternetUA
2025-04-12T05:16:54Z
Де 3 відмінності між дітьми: лише одиниці знайдуть їх за 21 секунду
GlavRed
2025-04-12T04:29:30Z
Планетарій з найбільшим куполом і власним Марсом: у яких містах космос ближче до людей
Комсомольская правда
2025-04-12T04:13:39Z
Супертест на IQ: знайдіть чотири яблука в листі за 5 секунд
GlavRed
2025-04-12T03:27:48Z
На магазинну більше не глянете: простий рецепт домашньої французької гірчиці
GlavRed
2025-04-12T03:27:07Z
Дівам треба вийти з зони комфорту: гороскоп на 12 квітня
24tv
2025-04-12T02:06:43Z
Місячний календар на 12 квітня: що може додати проблем у цей день
GlavRed
2025-04-12T00:27:59Z
Чоловічі імена, які асоціюються з вірністю: кому можна довірити серце
Telegraf
2025-04-11T23:39:24Z
4 зодіаки зодіаку, яким нереально пощастить до кінця квітня
GlavRed
2025-04-11T23:27:42Z
Манчестер Сіті — Крістал Пелес. Напередодні
Football.ua
2025-04-12T05:31:39Z
Леганес — Барселона. Напередодні
Football.ua
2025-04-12T05:16:00Z
ЛНЗ — Шахтар 1:4 Відео голів та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2025-04-12T05:09:51Z
Кривбас — Динамо. Напередодні
Football.ua
2025-04-12T05:00:09Z
Рух — Олександрія. Напередодні
Football.ua
2025-04-12T04:53:15Z
"Пишаюсь, що представляю Росію": український боєць UFC змінив громадянство на російське
Фокус
2025-04-11T22:00:45Z
Меньян знепритомнів після зіткнення з Хіменесом в матчі з Удінезе
Football.ua
2025-04-11T21:47:01Z
Валенсія вирвала перемогу над Севільєю та обійшла їх в таблиці Ла Ліги
Football.ua
2025-04-11T21:29:20Z
Українка Анна Ушеніна - у топ-10 чемпіонату Європи з шахів
УкраинФорм
2025-04-11T20:58:41Z
В акумулятори додали деревну смолу, щоб вони могли працювати до 80 років
InternetUA
2025-04-12T04:59:42Z
Точніше в тисячу разів: астрономи виміряли швидкість обертання Урана навколо осі
УкраинФорм
2025-04-12T04:53:44Z
У мережі активізувалася шахрайська схема про «посилку» від Укрпошти
УкраинФорм
2025-04-12T04:53:12Z
Вчені виявили, що в нашій Сонячній системі можуть ховатися мільйони міжзоряних об’єктів
Portaltele
2025-04-12T04:13:09Z
Samsung перенесе виробництво смартфонів до Індії
InternetUA
2025-04-12T04:02:06Z
"Пивні пасочки" замість традиційних: TikTok-блогерка здивувала незвичним рецептом до Великодня
Telegraf
2025-04-12T03:39:27Z
Зі Всесвітнім днем авіації та космонавтики 2025: щирі привітання у картинках і словах
24tv
2025-04-12T03:33:30Z
Google об’єднає свої моделі ШІ Gemini та Veo
InternetUA
2025-04-12T02:04:10Z
Тім Кук погодився на великі витрати на ШІ, проте бюджет різко зменшили
InternetUA
2025-04-12T01:04:11Z
У Канаді зупинився ще один автозавод через мита Трампа
УкраинФорм
2025-04-12T04:53:25Z
Спорт у нього в моторі: у Києві засвітився дуже рідкісний автобус Ford
Знай
2025-04-12T03:51:49Z
Сенатор обіцяє «загортатися на кордоні», щоб заборонити імпорт китайських автомобілів
Топ Жир
2025-04-12T01:45:34Z
У Канаді лише одна Астон Мартін
Топ Жир
2025-04-12T01:00:02Z
Знайшли вигідну угоду: Porsche 911 T Coupe з пробігом всього 1 тис. миль
Топ Жир
2025-04-11T23:30:37Z
General Motors призупиняє роботу заводу в Канаді, проте мита – найменша з його турбот
Топ Жир
2025-04-11T23:00:33Z
Яка Чудова Подорож Може Побити Рекорди? Цей Електровелосипед Щойно Це Зробив
Топ Жир
2025-04-11T22:45:41Z
Mercedes закінчує виробництво своєї лінійки маленьких вантажівок
Топ Жир
2025-04-11T22:00:33Z
Новий електричний позашляховик Subaru 2026 у спільному доступі з Toyota
Топ Жир
2025-04-11T21:44:34Z