MY.UAНовини
Fair use і міфічні 30 секунд. Пояснюємо, як, хто і чому може заблокувати ютуб-канал
Fair use і міфічні 30 секунд. Пояснюємо, як, хто і чому може заблокувати ютуб-канал

Fair use і міфічні 30 секунд. Пояснюємо, як, хто і чому може заблокувати ютуб-канал

«"1+1" вмер. І вмер уже давно. Ну а по собі залишив дорогий напомаджений труп», — це слова з одного з останніх відео ютуб-каналу Geek JournalЦей сюжет видалений ютубом (але його можна подивитися тут), як і низка інших, через які телеканал «1+1» звинуватив у піратстві автора каналу — запорізького блогера Тайлера Андерсона. Сам відеоблогер вважає, що канал просто образився на критику, й наполягає, що використовував уривки програм «1+1» у межах правил ютуба — за принципом fair use. У дискусіях про цю історію часто можна побачити згадки про тридцять секунд — мовляв, уривки відео, коротші за півхвилини, можна використовувати без згоди правовласника, й це не буде порушенням авторських прав. Чи справді це так? І чи захищає виконання правил YouTube від судових позовів щодо порушення законів України? Спробуймо розібратися.

То що сталося з Geek Journal?

Канал Geek Journal розповідає про фільми та серіали України і світу вже кілька років. До скандалу в нього було менше ста тисяч підписників, зараз — близько півтораста. Тайлер робить огляди, критикує телекінопродукт і використовує для ілюстрації уривки відео, про яке говорить.

Першу скаргу від «1+1» на використання контенту без дозволу — так званий страйк — Geek Journal отримав у листопаді 2020 року. А після публікації відео, в якому Тайлер ностальгував за старим «1+1» і нарікав на теперішній, прилетіло ще три страйки. Загалом компанія поскаржилася на вісім сюжетів блогера, деякі з них, за словами автора каналу, були завантажені два-три роки тому. Канал мали видалити. І хоча дехто вважає Андерсона упередженим до «1+1», конфлікт викликав хвилю обурення в соцмережах та поклав початок кампанії, яка супроводжувалася хештегом #saveGeekJournal. Люди, які стали на бік Андерсона, розцінили дії телеканалу як наступ на свободу слова. Інші — як «війну ютуба з телевізором», у якій, мовляв, неминуче переможе сучасніший і динамічніший ютуб.

Кампанія тривала кілька днів. Тайлер Андерсон створив резервний канал і водночас закликав підписуватися на Geek Journal — мовляв, що більше буде підписників, то важче ютубу буде наважитися на видалення. Новий канал набрав понад 80 тисяч підписників.

23 січня з каналу Geek Journal зникли сюжети, на які скаржився «1+1». Водночас зникли й усі страйки, як повідомив Тайлер Андерсон. Але суперечка про те, хто правий із погляду авторського права, не припинилася.

То що таке принцип fair use?

Щохвилини на ютуб завантажують кількасот годин відео (подивіться самі на лічильник). Модерувати весь цей контент неможливо — не вистачить ані рук, ані грошей. Тому значна частина відповідальності за контроль контенту покладена на користувачів через механізм скарг.

У правилах користування ютуб попереджає, що за перше порушення зазвичай надсилають лише повідомлення, яке виноситься один раз і залишається на каналі, що впливає на репутацію. Повторне недотримання правил спільноти призведе до попередження. А в разі серйозного порушення відеохостинг може видалити канал, навіть не відправляючи власнику листа. Особливою увагою користується авторське право і його порушення, себто піратство. Якщо блогер чи власник каналу вважає, що не заслужив страйк, то подає апеляцію, пояснюючи, що не порушував принципи спільноти або авторські права.

Більшість правовласників дозволяють використовувати свій контент у некомерційних цілях. Ютуб пояснює принцип добросовісного використання (fair use) так: «Це юридичний принцип, згідно з яким захищені авторським правом матеріали за певних умов можна використовувати без дозволу власника цих авторських прав».

Сам факт добросовісного використання визначає суд, розглядаючи кожен окремий випадок. Деякі держави використовують схоже із fair use поняття «чесна угода». У США, де й був запроваджений принцип fair use, прийнято вважати добросовісним використання захищених авторським правом продуктів у коментарях, критиці, новинах та в освіті й науково-дослідницькій діяльності. Там судді виділяють чотири фактори добросовісного використання:

  1. «Трансформаційне використання». Воно передбачає зміну оригінального задуму продукту або його змісту, яке надає новий сенс матеріалу, захищеному авторським правом, а не просто його копіювання. При цьому, якщо відео має комерційний характер, тобто містить, наприклад, рекламу, його використання навряд чи визнають добросовісним, хоча є поодинокі випадки, коли відеоролики одночасно монетизуються й захищаються за принципом fair use.
  2. «Походження оригіналу». Тут мається на увазі, що використання матеріалів з оригінальних документальних творів має більше шансів вважатися добросовісним, ніж використання винятково художніх творів. А тому блогер, який використовує фрагменти документальної стрічки, має менше шансів нарватися на позов або програти в суді. Проблеми радше виникнуть із художніми творами.
  3. «Обсяг». Хронометраж має значення. Для суду суттєво, наскільки велику чи значущу частину чужого твору використала особа, яка не має на нього авторських прав. Проте немає жодного визначеного таймінгу, який би гарантував, що суд визнає добросовісним використання фрагменту твору: навіть невеличкий уривок може бути визнаний порушенням принципу, якщо він передає «суть» твору. Навіть якщо блогер взяв п’ятисекундне відео.
  4. «Наслідки використання твору не власного виробництва». У США судді враховують, як позначилося те, що ви взяли частину чийогось твору, на прибутку власника авторських прав. Хоча є винятки для пародій, наприклад.

Кожен може спробувати довести в суді, що використовував чуже відео за принципом fair use, але процес може тривати довго. Тому ютуб радить відеоблогерам, перш ніж завантажувати відео з уривками захищеного авторським правом матеріалу, консультуватись із юристами. Ось пояснювальне відео про це: 

 

Як ютуб захищає авторське право?

Будь-хто, хто вважає певний ютуб-контент неприйнятним, може повідомити про це через форму. Адміністратори, які працюють цілодобово без вихідних, перевірять контент. Скарги анонімні й не передбачають автоматичного видалення роликів. Після перевірки вилучається контент, який порушує правила спільноти, а на контент, який може бути неприйнятним для молодшої аудиторії, накладаються вікові обмеження.

Вимоги до сповіщень про порушення авторських прав серйозніші й не можуть бути анонімними. Якщо правовласник виявив у ролику іншого користувача свій контент, захистити авторські права можна у два способи.

Перший — подати скаргу. Тоді відео буде видалено, а його автор отримає попередження.

Другий спосіб — відправити на ролик заявку через систему Content ID. Тут є кілька опцій: власник авторських прав може відстежувати відео, монетизувати його (отримувати з нього гроші за покази) або заблокувати в деяких країнах. Якщо на ваше відео залишили заявку Content ID, на сторінці «авторські права» поруч із ним з’явиться напис «Відео містить матеріали, захищені авторським правом». Такі заявки генеруються автоматично, якщо користувач завантажив відео, яке повністю або частково збігається з іншим роликом у системі Content ID.

У випадку з Content ID автори оскаржуваних відео не отримують попереджень, їхні канали не блокують і відео не видаляють. Хоча на заявки теж можна подавати апеляції. За статистикою співвідношення заявок Content ID до скарг на порушення авторських прав становить 50:1. Певно, заробляти на чужих відео, де є ваш контент, вигідніше, ніж боротися за видалення.

Скарги на порушення авторських прав розглядаються відповідно до закону США «Про авторське право в цифрову епоху» (DMCA). Скаргу подають паперовою чи електронною поштою, факсом або через вебформу запиту на вилучення через порушення авторських прав. Лише після отримання запиту, оформленого за всіма правилами, ютуб починає розгляд скарги щодо ймовірного порушення авторського права.

Якщо адміністрація відеохостингу знайде порушення, то видалить ролик зі сторінки каналу відповідно до законодавства про авторське право. Користувач, який завантажив спірне відео, отримає в цьому випадку попередження, поряд із його відеороликом з'явиться напис «Відео видалено (порушення авторських прав)».

Попередження не буде знято, навіть якщо автор каналу видалить відео. Якщо ютубер вважає, що відео видалено помилково, можна попросити правовласника відкликати скаргу або подати зустрічне повідомлення. Попередження перестане діяти автоматично за три місяці.

YouTube звертає увагу на те, що навіть згадка авторів запозиченого відеоматеріалу, фрази «всі права належать автору» і «я не є власником» не означають, що використання є добросовісним або блогер отримав дозвіл власника на використання його відео, оскільки враховуються ще й інші фактори.

Ютуб пояснює, що багато запитів на видалення відео від власників авторських прав прилітає щодо відеороликів, які вважаються очевидними прикладами добросовісного використання. І хоча це робиться дуже рідко, але часом відеохостинг просить тих, хто скаржиться, надати підтвердження перевірки відео на «добросовісність». Часом адміністрація навіть просить правовласників переглянути їхнє рішення щодо видалення відео й відновити їх, або ж (зрідка) допомагає в суді тим, хто бореться за відновлення своїх роликів. Ютубу вигідно, аби користувачі завантажували більше популярного контенту, а не сварились і блокували одне одного через авторські права.

А що каже український закон?

Нагадаємо, що все це — про ютуб, який працює за законами США і штату Каліфорнія. В Україні ж немає гарантій захисту для блогерів, які використовують відео, права на яке їм не належить. Юристка корпоративної практики адвокатського об’єднання «Міллер» Юлія Рябець пояснює, що українське законодавство про авторське право, на відміну від американського, дуже деталізоване й має вичерпні переліки, де і як можна використовувати чужі матеріали.

Український закон допускає «використання цитат (коротких уривків) з опублікованих творів в обсязі, виправданому поставленою метою, в тому числі цитування статей з газет і журналів у формі оглядів преси, якщо воно зумовлене критичним, полемічним, науковим або інформаційним характером твору, до якого цитати включаються, а також вільне використання цитат у формі коротких уривків з виступів і творів, включених до фонограми (відеограми) або програми мовлення»; «використання літературних і художніх творів в обсязі, виправданому поставленою метою, як ілюстрацій у виданнях, передачах мовлення, звукозаписах чи відеозаписах навчального характеру; вільне відтворення примірників твору для навчання» (стаття 21 закону «Про авторське право та суміжні права»). Важливий момент: усе це дозволено для некомерційного використання. Наприклад, викладач у виші може показати студентам уривок відомого фільму, аби навчити їх — але не влаштовувати платний кінозал.

«Ютуб-канал сам по собі вмикає монетизацію. Тобто все, що блогери туди додають, завчасно розраховано на комерційну вигоду», — коментує Юлія Рябець. Тут блогер, окрім проблем із порушеннями авторського права, може нарватись на питання щодо оподаткування його доходів. Виконання правил ютуба ніяк не захищає українського блогера від судових позовів і відповідальності за порушення національного законодавства. Тому такі конфлікти блогерам, якщо вони не цілком упевнені у своїй правоті, до судів краще не доводити.

Юлія Рябець припускає, що «1+1» міг би захищати репутацію компанії в суді, але обрав простіший і оперативніший спосіб усунення небажаного контенту. У каналу вже був успішний досвід боротьби за авторські права в ютубі. Правниця вважає, що якби «1+1» вимагав грошової компенсації за порушення авторських прав, її виплатив би ютуб, а потім сам мав би позиватися до блогера по відшкодування, оскільки «факт порушення точно є, а вже на відповідача (блогера) буде покладений обов'язок оскаржувати такий факт». Щоб захиститись у суді, блогеру довелося б поставити під сумнів права «1+1» на фільми, уривки яких він використовував, наприклад, серіали «Школа» і «Чорний ворон». Це проблематично, адже «1+1» ці права вочевидь має. Можна спробувати інший аргумент: мовляв, Тайлер Андерсон використовував дуже маленькі уривки і робив це з освітньою метою. Але суду потрібні докази.

Що робити відеоблогерам?

Без уривків чужого контенту Geek Journal просто не існував би: ти не можеш анонсувати, прокоментувати чи покритикувати фільм, не показавши з нього жодного кадра. Втім інші ютуб-канали, які не стосуються кіно й телебачення, теж не цілком у безпеці, якщо бодай колись використовують чуже відео, звук чи навіть зображення. Чи стануть вони обережнішими після конфлікту Geek Journal і «1+1»?

Письменник і перекладач Остап Українець, який разом зі співавторами Катериною Дудкою та Євгеном Ліром займається створенням контенту для ютуб-каналу «Твоя підпільна гуманітарка», розповів, що фрагменти для ілюстрування його команда бере або з відкритих джерел, або напряму з ютуба. Тому претензій щодо порушення авторських прав не бояться.

«Оскільки контент, який ми створюємо, на сто відсотків підпадає під fair use, жодних застережень із цього приводу в нас немає. Лише на “Твоїй підпільній Катеринці”, запасному каналі для стримів, який ми не монетизуємо, ми крутимо пісні, які є інтелектуальною власністю гуртів. Жодних майнових прав ми не порушуємо, а з немайновими чинимо відповідно до закону», — каже Остап. Він розповідає, що деякі музичні гурти дали «Твоїй підпільній гуманітарці» дозвіл на використання їхнього контенту. Дозволу інших гуртів вони не питали, але, на думку Остапа, й не порушували закон при використанні.

«Єдине автоматичне блокування відео, яке в нас поки що було — правова скарга щодо Warner Brothers, бо ми показали фрагмент фільму “Гладіатор”», — розповідає блогер. За його словами, в таких випадках є сенс подавати апеляцію, адже великі компанії давно не проти використання їхнього відео як ілюстративного матеріалу. А деякі навіть заохочують таке використання.

«Тут іще специфічний момент: якщо, скажімо, один український канал поскаржиться на інший, то ютуб може прислати оскаржуваному попередження і запропонувати самостійно залагодити проблему. Але якщо на контент поскаржиться корпорація, як правило, без попереджень прилітає страйк. І це дуже сумно, бо багато для кого ютуб якраз сприймається як більш незалежна альтернатива корпоративному шоу-бізнесу і телебаченню», — коментує Остап Українець.

Історик Владлен Мараєв, автор і ведучий ютуб-каналу «Історія Без Міфів» зі 104 тисячами підписників, каже, що також дотримується принципу fair use: «Фрагменти відео ми зазвичай беремо з ютуба, тривалістю 5-15 секунд. Так, знаємо й використовуємо принципи “fair use”. Навіть використовували фрагменти фільму “Віднесені вітром” 1939 року. Був збіг по авторським правам, ми апелювали, посилаючись сам на те, що в нас освітній контент і ми використовуємо відеофрагменти не з метою створення розважального контенту, а саме з просвітницькою метою. І за 2-3 дні без санкцій отримали дозвіл. Але щоб отримувати дозвіл через запит? Ні».

Більшість українських ютуб-блогерів, які використовують уривки телепрограм, кіно чи відеоробіт, права на які належать іншим людям, навряд чи постраждають так, як це мало не сталося із Geek Journal. Адже корпорації, як і ютуб, не мають ресурсів, аби шукати свій контент у величезній кількості роликів, скаржитись на них, а надто тягти блогерів у суд. Втім знати й прогнозувати наслідки варто, як і розуміти, що fair use не робить блогера цілком невразливим до претензій правовласників.

Теги за темою
СтаттіВиробництво
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
2025-05-02T19:57:23Z
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
2025-05-05T15:48:59Z
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
2025-04-29T14:03:43Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
Бегом смотреть: Хидео Кодзима поделился мнением о хитовом аргентинском сериале "Этернавт"
GameMag
2025-05-07T18:36:18Z
В сети показали кадры с репетиции Ziferblat на "Евровидении"
Комсомольская правда
2025-05-07T18:24:49Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
2025-05-04T16:51:38Z
После смерти Папы Франциска стремительно выросли просмотры этого фильма
Comments UA
2025-04-24T09:21:11Z
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
2025-05-02T17:28:37Z
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
72 часа до вероятной опасности: эксперты предсказывают атаки 8–9 мая
Новости Украины
2025-05-05T19:21:39Z
"Одноразовые исполнители": как Москва дистанционно управляет поджогом и дестабилизацией Запада
TSN
2025-05-04T17:19:27Z
Крайне негативный сценарий: какие угрозы для Украины от заморозки войны
Comments UA
2025-05-07T18:51:49Z
Трамп сделал заявление по поводу войны в Украине
Корреспондент
2025-05-07T18:51:49Z
В Кремле заявили, при каких условиях могут прекратить огонь в Украине
Comments UA
2025-04-27T18:27:28Z
Тело журналистки Виктории Рощиной вернули в Украину
ZN UA
2025-04-24T12:09:43Z
Трамп высказался о трехдневном "перемирии" Путина
Европейская правда
2025-05-05T21:01:44Z
Больше не дом: одна из стран ЕС оставит украинцев без помощи на жилье и денег
Знай
2025-04-24T19:12:14Z
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
2025-04-29T17:27:25Z
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
2025-05-03T17:18:22Z
Дроны прошли российскую ПВО: попадание в завод по производству "Шахедов"
Новости Украины
2025-04-24T07:45:11Z
Новые правила мобилизации: что изменилось с 6 мая
TSN
2025-05-07T18:48:21Z
Делал селфи: Зеленский вышел в центр Киева и фотографировался с людьми, — соцсети
Фокус
2025-05-07T18:18:33Z
Военный учет 17-летних: с чем у юношей могут возникнуть проблемы
TSN
2025-05-04T10:48:54Z
Зачем нужно ходить спиной вперед 27 апреля и где нельзя оставлять алкоголь сегодня: приметы и запреты на Стефана
Знай
2025-04-27T02:03:32Z
Почему нельзя сплетничать 5 мая и что нужно высадить в огороде сгеодня: приметы и запреты на Ирины
Знай
2025-05-05T05:46:16Z
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
2025-05-06T17:28:03Z
Уменьшает холестерин, улучшает сон и лечит кишечник: невероятные свойства обычного хумуса
Знай
2025-04-24T07:51:58Z
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
2025-05-04T12:03:37Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Почему волосы неидеальны: пять ошибок во время мытья головы
Фокус
2025-05-07T15:57:59Z
Наихудший чай для вашего здоровья: его многие пьют, но он способствует набору лишнего веса
UAToday
2025-05-07T14:45:57Z
Из-за изменений климата Европе угрожает грибок-убийца, - исследование
UAToday
2025-05-07T14:45:41Z
Румбамбар или ревень: польза и вред растения, что следует об этом знать
TSN
2025-05-07T14:03:31Z
Названы пять мест, где укроп никогда не взойдет: об этом обязательно нужно знать всем огородникам
TSN
2025-05-07T13:48:34Z
Учительница физики из Прикарпатья получила десять лет заключения за распространение наркотиков
Апостроф
2025-05-07T15:33:41Z
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
2025-05-07T09:07:24Z
В Запорожье возросло число травмированных. В ГСЧС показали последствия атаки 6 мая
ZN UA
2025-05-07T04:45:58Z
Удар по Киеву 24 апреля: количество жертв возросло
UAToday
2025-04-24T06:46:13Z
Выдала щетина - на границе задержали 26-летнего мужчину в женских одеждах, пытавшегося бежать в Молдову
Комсомольская правда
2025-05-07T17:40:29Z
Триллер во Флориде: россиянин пытался угнать элитную яхту, но что-то пошло не так
Новости Украины
2025-05-07T17:40:23Z
Массированная атака РФ на Запорожье: количество раненых резко возросло
Comments UA
2025-05-02T04:27:11Z
В Подольском районе Киева произошла стрельба: полиция установила причастных – фото
Лига
2025-04-24T13:31:15Z
«Інтерпайп» запустив виробництво надважких труб для інфраструктури й енергетики
AgroNews
2025-05-07T17:04:27Z
"Добрый вечер, мы из ПриватБанка": украинцев заставляют добровольно перечислять деньги в россию - новая мошенническая схема
Знай
2025-04-27T12:12:52Z
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
2025-04-28T03:52:35Z
Внешняя разведка назвала "маловероятным" укрепление рубля
Корреспондент
2025-04-27T16:01:15Z
МАГАТЭ бьет тревогу: украинские АЭС работают в условиях постоянной опасности
Gazeta UA
2025-04-25T13:27:20Z
Северная Европа запустит оплату картой без интернета
Корреспондент
2025-05-07T18:27:00Z
Гетманцев спрогнозировал снижение налогов в Украине на две трети: "Не благодарите"
UAToday
2025-05-07T17:27:09Z
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
2025-05-03T14:30:07Z
Светлана Гринчук сообщила, что Украина договаривается с Европейским инвестбанком о "зеленых" проектах: от воды до лесов и мусора
Знай
2025-05-07T16:42:07Z
Минфин отчитался, сколько выделили на поддержку местных бюджетов
Хвиля
2025-05-07T16:31:49Z
В России жалуются на массированную атаку БПЛА
Корреспондент
2025-05-06T06:39:54Z
Новое наступление ВСУ? Бои в Курской области
Корреспондент
2025-05-05T19:10:27Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
Донбасс умирает от жажды: оккупанты выкачали водохранилища, а водопроводы развалились. ВИДЕО
Новости Украины
2025-05-07T18:33:49Z
В Киеве археологи нашли еще одни пещеры: почему особенные и где находятся
Telegraf
2025-05-07T18:18:06Z
Враг массированно атаковал Харьков ракетами
Хвиля
2025-04-24T03:57:06Z
Киевский метрополитен решил обновить мебель на 1,4 млн гривен, пока людям не на чем сидеть во время тревог
Знай
2025-05-07T18:12:25Z
Десять дней пролежала без еды под обстрелами: из Покровска спасли женщину на грани смерти
Фокус
2025-05-07T17:43:46Z
На складе Tesla накоплено более 10 тысяч непроданных пикапов Cybertruck
Корреспондент
2025-05-07T17:39:20Z
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
2025-05-04T09:15:41Z
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
2025-04-29T20:45:46Z
Volvo отзывает более 413 тысяч автомобилей в США из-за неисправности камер
Корреспондент
2025-05-07T18:30:20Z
Удобная функция "съедает" срок службы аккумуляторов на 40%: что делать
Фокус
2025-05-07T15:06:27Z
Эксклюзив за 2 миллиона евро: на продажу выставили самый дорогой BMW
Фокус
2025-05-07T13:42:43Z
Назвали самые популярные подержанные автомобили из-за рубежа
Gazeta UA
2025-05-07T10:57:40Z
Гибриды принесли Lamborghini почти €900 млн за квартал
Корреспондент
2025-05-06T18:15:55Z
Jeep представил новое поколение внедорожника Compass
Корреспондент
2025-05-06T16:34:01Z
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
2025-04-29T18:51:11Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
При какой температуре может замерзнуть картофель в земле: агрономы назвали точный градус мороза
TSN
2025-05-07T16:18:57Z
Это уже не модно: назвали пять ошибок в дизайне кухни
Gazeta UA
2025-05-07T15:36:25Z
Редиска, которая не потеряет хруст: как правильно хранить популярный овощ
Знай
2025-04-27T13:51:25Z
Как наладить доверительные отношения с подростком: полезные советы, которые помогут избежать конфликтов
TSN
2025-05-07T15:06:32Z
Лунный календарь на май 2025: дни для активности и отдыха
Факти ICTV
2025-05-07T14:19:43Z
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
2025-04-26T15:27:45Z
ПСЖ – "Арсенал": команды назвали стартовые составы на ответный матч полуфинала Лиги чемпионов
ZN UA
2025-05-07T17:55:00Z
Без овертаймов: клубы и УАФ согласовали новый формат Кубка Украины
Факти ICTV
2025-05-07T15:52:33Z
Усик в списке: Брэдли назвал лучших боксеров современности
Корреспондент
2025-05-07T15:42:05Z
Аджагба назвал боксера, который вместо Дюбуа должен драться с Усиком
Корреспондент
2025-05-07T15:11:44Z
Тренер Байера возглавит Реал на Мировом клубном чемпионате-2025
Корреспондент
2025-05-07T14:42:25Z
Стимул к миру? Трамп поднял тему возврата россии к участию на ЧМ-2026
Корреспондент
2025-05-07T13:18:00Z
ПСЖ – Арсенал: где смотреть трансляцию матча Лиги чемпионов
Факти ICTV
2025-05-07T13:17:51Z
Контракт новичка Динамо: раскрыта сумма отступных
Корреспондент
2025-05-07T13:06:09Z
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-04T17:16:09Z
Ветеран PlayStation Сюхэй Ёсида: Clair Obscur: Expedition 33 — идеальный пример современной качественной АА-игры
GameMag
2025-05-07T18:12:59Z
Любите Ghost of Tsushima? Тогда Ghost of Yotei для PlayStation 5 понравится вам еще больше — ветеран PlayStation Сюхэй Ёсида
GameMag
2025-05-07T17:40:27Z
Берите сейчас, потом будет дорого: Microsoft повышает цены на приставки, видеоигры и аксессуары
Знай
2025-05-07T16:51:32Z
Технічні коноплі та бавовник стали перспективними культурами для фермерів України
AgroNews
2025-05-07T16:04:23Z
Меньше слов – больше видео: Netflix меняет главную страницу
Telegraf
2025-05-07T16:03:00Z
«Свои идеи закончились?»: Bungie анонсировала расширение для Destiny 2 в стилистике Star Wars — игроки насторожились
GameMag
2025-05-07T15:52:23Z
Разработчики GTA 6 не верили, что игра выйдет в 2025 году
Знай
2025-05-07T15:51:19Z
На смартфонах появится функция, которая упростит миллионам жизнь: о чем речь
Фокус
2025-05-07T15:00:04Z