MY.UAНовости
NewsOne, ZIK, «112 Україна» почали зникати з ефіру
NewsOne, ZIK, «112 Україна» почали зникати з ефіру

NewsOne, ZIK, «112 Україна» почали зникати з ефіру

Про це пише на своїй фейсбук-сторінці фахівець із телекомунікацій та супутникового телебачення Олександр Глущенко

«Зеонбуд - отключен ZIK. Спутник - отключены 112, ZIK, NewsOne», – повідомляє він.

Олександр Глущенко також навів перелік провайдерів, що вже станом на 1:00 відключили сигнал каналів ZIK, NewsOne  та «112 Україна». Серед них  «Ланет», «Павутина Телеком», Triolan, LocalNet.

Нагадаємо, що Президент ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Указ опублікований на сайті глави держави ввечері 2 лютого. Рішення передбачає запровадження санкцій проти народного депутата України Тараса Козака та компаній, які володіють ліцензіями телеканалів «групи Медведчука» — «112», NewsOne і ZIK.

«Підтримати пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), внесені Верховною Радою України (Постанова Верховної Ради України від 4 жовтня 2018 року № 2589–VIII) та Службою безпеки України», — йдеться у рішенні РНБОУ. 

Санкції, запроваджені на п’ять років, передбачають:

«1) блокування активів — тимчасове обмеження права особи користуватися та розпоряджатися належним їй майном;

2) обмеження торговельних операцій;

3) обмеження, часткове чи повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України;

4) запобігання виведенню капіталів за межі України;

5) зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань;

6) анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності;

7) повна або часткова заборона вчинення правочинів щодо цінних паперів, емітентами яких є особи, до яких застосовано санкції згідно з цим Законом;

8) припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну

з іноземної держави чи вивезення з України валютних цінностей та обмеження видачі готівки за платіжними картками, емітованими резидентами іноземної держави;

9) заборона передання технологій, прав на об'єкти права інтелектуальної власності»

Також запроваджені санкції проти юридичних осіб телеканалів «112» (ТОВ «ТРК-112-ТВ» має супутникову ліцензію), NewsOne (ТОВ «Новини 24 години» має супутникову ліцензію), ZIK (ТОВ «ТРК Нові комунікації» має цифрову та супутникову ліцензії), а також регіональних телекомпаній, які до 2019 року мовили під логотипом «112 Україна», але Нацрада не продовжила їм у 2019 році ліцензії: «Новий формат», «Аріадна ТВ», «ТВ Вибір», «Партнер ТВ» та «Лідер ТВ».  Ці санкції передбачають:

«1) блокування активів;

2) запобігання виведенню капіталів за межі України;

3) зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань;

4) анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності;

5) заборона користування радіочастотним ресурсом України;

6) припинення надання послуг з ретрансляції/розповсюдження телепрограм/надання телекомунікаційних послуг і використання телекомунікаційних мереж загального користування» тощо.

За законом санкції можна застосовувати до «іноземної держави, іноземної юридичної особи, юридичної особи, яка знаходиться під контролем іноземної юридичної особи чи фізичної особи-нерезидента, іноземців, осіб без громадянства, а також суб’єктів, які здійснюють терористичну діяльність». Петро Порошенко пояснював, що за часів, коли він був президентом, санкції проти Віктора Медведчука, його оточення та підконтрольних йому медіа не були запроваджені саме тому, що закон забороняє санкції проти українських громадян та компаній.

«Українська правда» в телеграм-каналі повідомила, що опитала членів Ради національної безпеки і оборони: «переконують, що Закон дозволяє запроваджувати санкції проти громадян України. Їх можливо буде оскаржити, але це буде досить проблематична процедура».

У заяві каналів групи «Медведчука», що з’явилась на сайті «112 Україна», рішення РНБО називають «решением об уничтожении трех оппозиционных телеканалов» та «политической расправой над неугодными СМИ». Канали, йдеться в заяві, «намерены бороться за свое право вещать для украинцев, доносить правду до граждан и быть в эфире». Однак автори заяви не уточнили, про які методи боротьби йдеться.

У заяві каналів групи «Медведчука», що з’явилась на сайті «112 Україна», рішення РНБО називають «решением об уничтожении трех оппозиционных телеканалов» та «политической расправой над неугодными СМИ». Канали, йдеться в заяві, «намерены бороться за свое право вещать для украинцев, доносить правду до граждан и быть в эфире». Однак автори заяви не уточнили, про які методи боротьби йдеться.

Нагадаємо, 4 жовтня 2018 року Верховна Рада прийняла постанову, якою схвалила пропозиції санкцій щодо семи компаній, яким належать ліцензії телеканалів «112 Україна» та NewsOne. Свої пропозиції парламент скерував до Ради національної безпеки та оборони України. Появі постанови передувала петиція про припинення діяльності телеканалів «112 Україна» та NewsOne, зареєстрована на сайті Верховної Ради 20 вересня. А за тиждень до того голова Нацради з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко, пояснюючи зволікання Нацради з розглядом продовження цифрових ліцензій «112 України», сказав, що до парламенту вноситься якийсь законопроект, який дозволить застосовувати певні важелі до тих медіа, на які є вплив іноземного резидента. В РНБО оголосили, що рішення буде ухвалене після перевірки СБУ за дорученням президента.

У Верховній Раді створили тимчасову слідчу комісію для проведення розслідування відомостей щодо дотримання вимог законодавства під час зміни власників інформаційних телеканалів та забезпечення протидії інформаційному впливу Російської Федерації. Вона завершила роботу та відзвітувалась 17 квітня 2020 року. Верховна Рада не підтримала звіт комісії. 

У липні 2019 року новопризначений в.о. голови СБУ Іван Баканов на засіданні РНБО запропонував прийняти рішення про застосування санкцій до юридичних осіб телеканалів «112 Україна» і NewsOne та ввести їх у дію відповідним указом Президента України. Однак такого рішення РНБО досі не прийняла.

Народний депутат від «Слуги народу» і радник команди президента Микита Потураєв розповідав, що у команди президента є напрацювання рішень щодо каналів, підконтрольних Віктору Медведчуку.

У серпні видання «theБабель» повідомило, що СБУ порушила кримінальне провадження щодо телеканалу «112 Україна» за статтею 206 Кримінального кодексу (протидія законній господарській діяльності). «Детектору медіа» у відповідь на запит в СБУ не надали ніяких коментарів та інформації, посилаючись на таємницю слідства.

Наприкінці серпня Володимир Зеленський в інтерв’ю на каналі «1+1» анонсував «гучну історію з поганим закінченням» для партії та каналів, контрольованих Віктором Медведчуком.

За результатами моніторингу проросійських дезінформаційних наративів, який проводила громадська організація «Детектор медіа» восени 2020 року, телеканали «групи Медведчука» відповідальні за більш ніж половину зафіксованих випадків проросійської пропаганди.

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Британець купив картину і з’ясував, що вона коштує у 20 разів дорожче
TSN
2025-10-11T13:06:20Z
В Данії вимагають змінити режисера документального фільму про Україну
Детектор М
2025-10-11T13:06:07Z
В Івано-Франківську відбулася низка заходів з нагоди 115-річчя драмтеатру
УкраинФорм
2025-10-11T13:00:26Z
Весілля під загрозою: наречена поскаржилася на дешеву каблучку від нареченого-мільйонера
Фокус
2025-10-11T12:45:42Z
Реальні злочини на великому екрані: 4 кримінальні драми, що вражають правдою
24tv
2025-10-11T12:45:08Z
Ексдружина Бєднякова вперше розкрила причину їхнього розлучення: "Дуже неочікувано й боляче"
TSN
2025-10-11T12:30:46Z
Рецензія на другий сезон серіалу “Миротворець” / Peacemaker
ITC
2025-10-11T12:27:50Z
Розкриваємо козацькі символи: що визначало честь і силу воїнів
GlavRed
2025-10-11T12:27:29Z
Взуття Мері Джейн: що відомо про головний тренд осені 2025
Вива
2025-10-11T12:27:09Z
Вчителям подвоїли доплати: у яких областях уже діє новий розмір виплат
24tv
2025-10-11T13:06:59Z
Історичний момент: поновлювані джерела вперше дали більше енергії, ніж вугілля
Фокус
2025-10-11T13:06:49Z
Дунайське пароплавство планує збільшити перевезення до 3 млн т
AgroPortal
2025-10-11T13:00:13Z
Stakhova Invest потрапив до списку сумнівних структур НКЦПФР
Знай
2025-10-11T12:51:16Z
Шоколад буде дешевшати: світові ціни на какао обвалилися до півторарічного мінімуму
ZN UA
2025-10-11T12:48:50Z
Чи існує купюра 200 євро
24tv
2025-10-11T12:33:34Z
Відключатимуть цілими районами: росіяни знищили понад половину видобутку газу в Україні
Знай
2025-10-11T12:30:53Z
Mars перевела заводи в Європі на відновлювану енергію
AgroPortal
2025-10-11T12:30:45Z
Робота для пенсіонерів у Дніпропетровській області: на яких посадах платять від 45 тисяч
Политека
2025-10-11T12:30:09Z
Україна та Велика Британія підписали договори щодо оборонного партнерства
ГЛАВКОМ NET
2025-10-11T13:06:36Z
Медогляд Трампа показав що його серце молодше на 14 років
360ua.news
2025-10-11T13:06:00Z
Зеленський зараз проводить розмову з Трампом, – Єрмак
24tv
2025-10-11T13:03:52Z
Нобелівський комітет розслідує можливий витік інформації щодо переможниці премії миру
InternetUA
2025-10-11T13:00:01Z
Американці починають відчувати наслідки шатдауну, проблеми можуть поглибитися — NYT
ZN UA
2025-10-11T12:51:55Z
У Польщі заявили про зростання кількості кібератак з боку Росії на критичну інфраструктуру
УкраинФорм
2025-10-11T12:42:06Z
Місце Парубія у Раді: Чорновол відповіла, чи піде до парламенту
24tv
2025-10-11T12:39:11Z
Це сталося не вперше: у МЗС назвали мету китайських супутників у небі над Україною
24tv
2025-10-11T12:33:10Z
Росіяни б'ються в істериці: у РФ розсекретили фінансове становище Пугачової
GlavRed
2025-10-11T12:27:43Z
На Кіровоградщині по-звірячому вбили 16-річну дівчину: поліція розкрила подробиці
TSN
2025-10-11T13:06:56Z
В Одесі «Шахед» влетів у квартиру багатоповерхівки
ГЛАВКОМ NET
2025-10-11T13:06:09Z
У Лозовій чоловік підірвав гранату: двоє поранених, ще один помер у лікарні
УкраинФорм
2025-10-11T13:00:02Z
В Одесі мікроавтобус проїхав на червоне світло та зіткнувся з легковиком - восьмеро постраждалих
УкраинФорм
2025-10-11T12:48:06Z
У Києві в автівці виявили тіло підприємця і блогера з простреленою головою
УкраинФорм
2025-10-11T12:36:01Z
У Хмельницькому нейрохірурга звинуватили у смерті пацієнтки
TSN
2025-10-11T12:24:45Z
Одеська поліція розшукує зниклу 14-річну дівчину
Украина Криминальная
2025-10-11T12:15:29Z
У Судані через удар дрона по табору для біженців загинули 30 людей
УкраинФорм
2025-10-11T12:12:50Z
Ліквідувано міжрегіональний наркосиндикат, який діяв під керівництвом російського організатора
Украина Криминальная
2025-10-11T12:00:46Z
24 000 гривень надбавки: хто з пенсіонерів може отримати
Знай
2025-10-11T13:12:14Z
Жінка наполягає на віддаленій роботі через її собаку: як це пояснює
TSN
2025-10-11T13:06:56Z
Модифіковані балістичні ракети РФ легше обходять Patriot: експерт стривожив прогнозом
TSN
2025-10-11T13:06:49Z
16-річні школярки прославились на весь інтернет після заяви про чоловіків та гроші
Фокус
2025-10-11T13:00:48Z
Майже 100 кг золота і срібла: де в Україні знайшли найбільший скарб в історії
GlavRed
2025-10-11T12:45:58Z
Мобілізація після 50 років: кого мобілізують насамперед, а хто не потрапить до війська
24tv
2025-10-11T12:39:51Z
Лісовий розповів, чи виїжджають зараз масово студенти за кордон
24tv
2025-10-11T12:36:02Z
Улюблене свято дітей: через скільки днів настане День Святого Миколая
24tv
2025-10-11T12:33:23Z
Орган співрегулювання онлайн-медіа почав роботу над кодексом, який дозволить визначити критерії онлайн-медіа, - Галина Петренко
Детектор М
2025-10-11T12:30:54Z
Розкрито причину ожиріння - їжа тут ні до чого
TSN
2025-10-11T13:06:48Z
Перша негативна – для всіх поранених: як змінилися правила донорства в Україні
Комсомольская правда
2025-10-11T13:03:04Z
Як мити волосся лише раз на тиждень і виглядати бездоганно: шість простих правил
TSN
2025-10-11T12:18:06Z
Що купиш за 300 гривень, а що – за 5 тисяч: різниця між медичним та справжнім золотом
24tv
2025-10-11T09:42:54Z
П’ять захворювань, за яких кабачки стають справжнім порятунком — і як вони діють
TSN
2025-10-11T09:36:45Z
Отрута у ліках: багато дітей померло після вживання сиропу від кашлю, що містив токсичний спирт
TSN
2025-10-11T09:36:03Z
Найкращі винаходи в медицині 2025 року за версією TIME
ZN UA
2025-10-11T08:57:20Z
Стало відомо, які професії точно не знищить штучний інтелект: експерти назвали перелік
InternetUA
2025-10-11T07:09:07Z
Неочевидні ознаки інсульту: як розпізнати загрозу за кілька днів до її появи
TSN
2025-10-11T04:51:56Z
Веселить усіх водіїв: в авто знайшли загадкову кнопку "пуск медузи"
GlavRed
2025-10-11T12:27:10Z
Водії отримають особливе "бронювання": достатньо одного кліку в Дії
Хвиля
2025-10-11T12:00:18Z
Як в Україні працює раритетна вантажівка польського виробництва
AutoCentre
2025-10-11T10:09:01Z
ТОП-5 електромобілів вересня: найпопулярніші моделі серед українців
24tv
2025-10-11T09:12:11Z
Техогляд стане розкішшю: водіїв попередили про різке подорожчання
Знай
2025-10-11T08:51:50Z
Дебютували надлегкі електробуси Irizar
AutoCentre
2025-10-11T08:06:36Z
"Красивий" номер на авто: водіям пояснили важливий нюанс при замовленні
Хвиля
2025-10-11T03:00:23Z
Дешевший за "Дастер": дебютував найдоступніший електрокросовер Renault
Фокус
2025-10-10T17:06:47Z
Opel виводить на ринок сімейний електрокросовер із запасом ходу майже 700 км
Фокус
2025-10-10T16:21:09Z
Сильний вітер та трохи сонця: погода на 12 жовтня
24tv
2025-10-11T13:12:34Z
Диван зачекає: куди піти у Києві цими вихідними, 11 – 12 жовтня
VGorode
2025-10-11T13:03:00Z
Обмеження руху транспорту в Чернівцях: де саме вони діятимуть майже два місяці
Политека
2025-10-11T13:00:58Z
Росіяни скинули бомбу на територію храму в Донецькій області: є загиблі та поранені
ZN UA
2025-10-11T13:00:51Z
DeepState: Росіяни просунулися в трьох населених пунктах на Донеччині та Запоріжжі
Украинская правда
2025-10-11T12:51:54Z
В Україні очікуються заморозки: якою буде погода для різних регіонів у середині жовтня
Фокус
2025-10-11T12:51:20Z
Суд у Росії залишив учасників «третьої Джанкойської» групи у СІЗО до 13 січня
УкраинФорм
2025-10-11T12:42:37Z
Ворог просунувся у Запорізькій області та на Донеччині — DeepState
TSN
2025-10-11T12:36:09Z
50 тисяч гривень після полону: Зеленський підписав закон про нові виплати військовим
24tv
2025-10-11T12:33:46Z
Авіакомпанії оновили правила перевезення гаджетів: що дозволено брати на борт
TSN
2025-10-11T13:06:56Z
Білі сліди солі на взутті зникнуть за 1 хвилину без хімії: половинка овоча — і замшеві чоботи сяють як нові
TSN
2025-10-11T12:36:13Z
У магазині такого не купити: "бабусина" підгодівля для пишного цвітіння будь-яких рослин
GlavRed
2025-10-11T12:27:47Z
Активний вікенд: 3 екстрим-локації Львова, куди варто піти негайно
24tv
2025-10-11T12:15:41Z
5 найживучіших кімнатних рослин: не зів’януть, навіть якщо про них забути
24tv
2025-10-11T11:57:50Z
Дачники зберігають цей спосіб у секреті: що робити з опалими яблуками
GlavRed
2025-10-11T11:27:38Z
Як за смішні гроші освіжити ремонт у туалеті
24tv
2025-10-11T11:06:31Z
Хумус: їжа пустельних кочівників, яка містить багато рослинного білка і корисна для серця
Комсомольская правда
2025-10-11T11:03:40Z
Ці 4 речі не варто брати з собою у відпустку: тільки пожалкуєте
24tv
2025-10-11T11:00:34Z
“Квантова революція вже в руках молоді”: заява лауреата Нобелівської премії Джона Мартініса
ZN UA
2025-10-11T13:06:53Z
Розробник Microsoft розповів правду про знаменитий піратський ключ для Windows XP
InternetUA
2025-10-11T13:03:43Z
Фейкові пісні, вигадані новини, книги і фільми: як ШІ-сміття заполоняє соцмережі та загрожує культурі
24tv
2025-10-11T13:03:04Z
Microsoft попереджає: Windows 11 23H2 скоро втратить підтримку
InternetUA
2025-10-11T12:33:26Z
Що потрібно купити для блекаута: прості, але дуже корисні прилади
GlavRed
2025-10-11T12:27:10Z
Кишеньковий дрон, домашній робот та УФ-принтер: TIME назвав найкращі винаходи 2025 року
ZN UA
2025-10-11T12:15:24Z
Працюють на iPhone, але не "дружать" з iPad: чому одні й ті самі додатки мають різний вигляд
Фокус
2025-10-11T12:00:01Z
У Китаї знайдено скам’янілість "дракона" віком 240 мільйонів років
TSN
2025-10-11T11:33:59Z
Таємниця мовної Вавилонії: учені пояснили, чому ми говоримо по-різному
GlavRed
2025-10-11T11:27:10Z
Судаков не допоможе збірній Україні у матчі з Азербайджаном
Football.ua
2025-10-11T13:00:26Z
Баварія цікавиться захисником Ноттінгем Форест – Bild
Football.ua
2025-10-11T13:00:22Z
Мартінес: Вся увага зосереджена на Ірландії. Ми не можемо їх недооцінювати
Football.ua
2025-10-11T12:45:51Z
«Кременчук» переміг «Крижинку-Кепіталз» у матчі чемпіонату України з хокею
УкраинФорм
2025-10-11T12:36:02Z
Йоуганессон: Ми робили безглузді помилки. Україна забивала практично з кожного удару
Football.ua
2025-10-11T12:24:47Z
Гаттузо: Італія не може розраховувати на вихід до чемпіонату світу автоматично
Football.ua
2025-10-11T11:45:58Z
Україна U-21 — Угорщина U-21 3:3 Відео голів та огляд матчу відбору Євро-2027
Football.ua
2025-10-11T11:45:19Z
Френк Воррен підтвердив інформацію, що Тайсон Ф’юрі активно готується до повернення на ринг
Известия Киев
2025-10-11T11:36:32Z
Матч Україна - Азербайджан розсудять австрійці
УкраинФорм
2025-10-11T11:33:27Z