MY.UAНовости
Як українські медіа описують найпопулярніші теми?
Як українські медіа описують найпопулярніші теми?

Як українські медіа описують найпопулярніші теми?

Ми проаналізували новини 36 онлайн-ЗМІ, щоб перевірити, на які теми вони пишуть найчастіше та які «фарби» при цьому використовують. Найбільш негативна тема – надзвичайні події та розслідування, переважно в негативному ключі ЗМІ пишуть про війну, світ та політику. Позитивні новини найчастіше зустрічаються в темах шоу-бізнес, lifestyle та наука/технології. Детальний огляд читайте у статті.

В українських ЗМІ у жовтні-листопаді новини були здебільшого (44%) негативними. Позитивних та нейтральних ми нарахували по 28%. В п’яти основних категоріях — політика, надзвичайні події, коронавірус, економіка і закордонна політика — найбільшу частку також становили негативні новини (графік 1).

Зате в менш серйозних темах — шоу-бізнес і культура, життя і lifestyle — позитивні новини становили аж 71%. Ще по 35%-45% позитивних публікацій назбиралося в категоріях суспільство, спорт, наука і технології. Такий розподіл тональності в медіа чимось нагадує звичні випуски телевізійних новин, де сюжети про політику, вбивства та нещасні випадки приправляють матеріалами про тваринок та шопінг.

Далі ми зупинимось детальніше на п’яти найпопулярніших темах, щоб зрозуміти, як вони висвітлюються у ЗМІ та які події викликають найбільший медійний резонанс.

Як ми рахували: Ми категоризували 280 тисяч новин за жовтень-листопад 2020 року на 15 тем (більше про категоризацію читайте у статті «Теми місяця»). В 5 найпопулярніших категоріях новин ми знайшли головні інформаційні приводи використовуючи модель для тематичного моделювання LDA. Потім ми визначили сентимент (тональність) новин за допомогою моделі, що базується на тональних словниках та синтаксичних правилах (детальніше про весь процес — в методології наприкінці статті).

Головні висновки:

  1. В українських медіа у жовтні-листопаді переважали негативні новини: таких було 44%.
  2. У 5 найпопулярніших категоріях найбільшою також була частка новин з негативною тональністю: від 38% в економіці до 82% в надзвичайних подіях.
  3. В новинах української та закордонної політики головні інформаційні приводи були досить ситуативними, як-от: вибори, кризи, збройні конфлікти. В решті категорій основні теми доволі сталі, наприклад, курс валют, статистика Covid-19 чи злочини та їхні розслідування.
  4. Категорії новин, де частки негативних та позитивних найбільші (надзвичайні події і шоу-бізнес відповідно) відрізняються також сильнішим емоційним забарвленням новин.

Політика: популярна й переважно негативна

Українська політика, яка зазвичай є однією з найпопулярніших тем у медіа, у жовтні-листопаді впевнено лідирує: 16% усіх публікацій (або 45 тис.) за досліджуваний період є політичними новинами. Більшість (42%) новин про політику у ЗМІ негативні, 33% — нейтральні і ще 25% — позитивні.

Засилля політики, звісно, пов’язане з політичною подією 2020 року — місцевими виборами, — про які ЗМІ писали найчастіше (25% усіх політичних новин). Частки негативних і позитивних новин про вибори майже рівні: 30% і 27% відповідно, а нейтральних тут 43%.

Наступною за популярністю політичною темою після виборів було рішення Конституційного суду щодо закону про запобігання корупції. Ухвалене воно було 27 жовтня, але аж 10% політичних новин у жовтні стосувалися КСУ, а в листопаді їхня частка зросла до 14%. 69% новин про це рішення та спричинену ним кризу були негативними на кшталт «Конституційний Суд офіційно скасував кримінальну відповідальність за брехню в декларації»Проте знайшлося і 10% позитивних новин на цю тему, як-от новина «Безвізу з ЄС бути. Стефанішина прокоментувала скандальне рішення КСУ».

4% політичних новин стосувалися «опитування» Володимира Зеленського під час виборів. 44% новин на цю тему були негативними, а 18% — позитивними. Позитивними були заяви ініціаторів опитування, як-от стаття «Думка народу про «300 депутатів» потрібна Президенту як аргумент для політиків – ОП», а негативними — висновки решти людей (наприклад, «Ризик і загроза вплинути на думку людей. Фракції Ради розкритикували “опитування” Зеленського»). 

Міжнародна політика України також висвітлювалася в 4% новин. Серед них позитивними були аж 52%, ще 29% були нейтральними і 19% — негативними. Позитивними тут були новини про міжнародну допомогу та співпрацю, наприклад, «Глава представництва ЄС заявив, що європейський вектор є вибором українського народу, і процитував Стуса» чи «Україна та НАТО за останні роки суттєво зміцнили співпрацю — Вінніков». А негативними – про призупинення цієї співпраці, на кшталт «ЄС вдруге попередив Україну через спроби зруйнувати реформи у Міносвіти» чи «Посол Німеччини: Судова реформа – найважливіша для України, але вона майже не починалася».

Надзвичайні події і розслідування: 82% негативних новин

Наступною за популярністю темою в досліджуваних ЗМІ були надзвичайні події і розслідування (13% або 35,3 тис. новин у жовтні-листопаді). Тут значно переважали новини з негативним емоційним забарвленням — таких аж 82%, а позитивних тільки 4%.

Серед новин про надзвичайні події медіа найчастіше пишуть про злочини, правопорушення і відповідно реакцію правоохоронних органів (18% новин у цій категорії). Серед них 91% негативних, а позитивних – лише 2%. Приклади негативних новин: «Чоловік порізав ножем свого друга та заховався в підвалі» чи »На АЗС у Закарпатті спецназ блискавично затримав озброєного рецидивіста з наркотиками». До нечисленних позитивних потрапили такі новини як «Столичные патрульные спасли 20-летнюю девушку пытавшуюся спрыгнуть с 25 этажа» і «Львівські копи врятували покусаного собакою малюка».

Ще 14% новин у цій категорії — про ДТП. А після них ідуть надзвичайні новини, що стосуються справ посадовців та розслідувань СБУ, ДБР, НАБУ та САП — їх 11%. Сюди входять такі новини як «Керівника Івано-Франківського обласного бюро судмедекспертизи затримали за хабар» чи «Розслідування зґвалтування в Кагарлику можуть завершити цього місяця – ДБР» (обидві негативні). В обох вищезгаданих темах схожий розподіл: по 86% негативних, 3% позитивних і 11% нейтральних новин. Для прикладу, позитивними тут були новини на кшталт: «На Дніпропетровщині державі повернуть 40 незаконно приватизованих ділянок вартістю 1 млн грн» чи «В Одесі попередили незаконну забудову військового містечка».

Коронавірус: негативніше, ніж у світі

Третьою найчисельнішою категорією новин був Covid-19 (12% або 34,8 тис. новин). 54% новин про нього негативні, 17% — позитивні і 29% — нейтральні.

Детально про головні «коронавірусні» теми ми розповідали в окремому дослідженні. У жовтні-листопаді це були статистика захворювань, одужань та смертей по Україні (22% новин про коронавірус), Covid-19 у світі (16%) та про те, як медична система України справляється з пандемією (11%). 

В новинах про українську статистику частка негативних становила 72%, тоді як у новинах про світову статистику їх було 65%. Позитивних новин на ці теми назбиралося всього 3% та 7% відповідно. В новинах про медичну систему 40% були негативними, 22% позитивними і 37% нейтральними.

Восени однією з головних тем стали вакцини проти Covid-19, новин про які було 10%. І в цій темі нарешті змінилося емоційне забарвлення новин: 52% тут позитивні, 33% нейтральні і 15% негативні.

Економіка: збалансовані емоції

Ще 9% або 24 тис. новин ЗМІ присвятили економіці. Серед першої п’ятірки категорій економіка виявилася найменш негативною: 38% новин тут негативні, 33% — нейтральні і 29% — позитивні.

В цій категорії найчастіше траплялися новини про курс валют — їх було 11%. Публікації про курс здебільшого були нейтральними — 72%, ще 17% були негативними і 11% позитивними. До негативних новин потрапила, наприклад, така: «Карантин може несподівано розвернути курс долара: аналітики дали прогноз», а до позитивних «На межбанке укрепился курс гривны».

7% економічних новин були про газ, тарифи та опалювальний сезон. Сюди потрапили новини з такими заголовками як «В Україні більш ніж достатньо запасів палива на зиму – Буславець» (позитивна) чи «Нафтогаз застеріг від зриву початку опалювального сезону у пів сотні міст і сіл» (негативна). 42% таких новин були негативними, 17% — позитивними і 41% — нейтральними.

Новини про світову економіку та економічні прогнози становили ще 7% економічних публікацій. В цій темі негативних новин було 44%, позитивних 27%, а нейтральних — 29%.

Близько 6.5% становили новини, що стосувалися зарплат, пенсій та соціального захисту. Тут нейтральних новин виявилося найбільше (39%), а частки негативних та позитивних становили по 30%.

Закордонна політика: негатив переважає

П’ятою за популярністю категорією у жовтні-листопаді стала закордонна політика, про яку опублікували 8% або 22 тис. новин. За емоційним забарвленням новини тут розподілені подібно до української політики: 48% негативних та по 26% позитивних і нейтральних.

Головною темою закордонної політики у ЗМІ цього періоду став конфлікт у Нагірному Карабасі, частка новин про який становила 20%. Не дивно, що переважають серед цих новин негативні — їх 75%, тоді як позитивних 10%. Позитивними новинами про Нагірний Карабах стали такі статті як «Вірменія і Азербайджан домовилися про припинення вогню» та «Вірменія готова обговорювати введення миротворців РФ до Нагірного Карабаху — Пашинян», бо використаний алгоритм, на жаль, не вміє відрізняти російських миротворців від справжніх миротворців.

Трохи менше уваги українські медіа приділяли виборам президента США, які згадували в 19% світових політичних новин. Ці новини виявилися значно позитивнішими: негативних тут 25%, нейтральних 31%, а позитивних аж 44%.

Третьою топ-темою в закордонній політиці залишилися події в Білорусі та реакція на них міжнародної спільноти. Цій темі було присвячено 10% новин, із яких 56% негативні і 15% позитивні.

Наскільки негативні новини в українських ЗМІ?

Емоційне забарвлення кожної новини ми визначали в числовому вигляді на основі позитивних/негативних слів у її тексті, що мають відповідно додатне/від’ємне значення (детальніше про це в методології). Негативними ми вважаємо новини із сентиментом менше -1, позитивними — більше 1, а сентимент з відрізка [-1, 1] вважаємо нейтральним.

Для прикладу, найбільш негативною публікацією за досліджуваний період виявилася новина «Повітряна тривога і кривавий бій: останні дані про війну Вірменії та Азербайджану за Нагірний Карабах»: її тональність -216. А найбільш позитивною новиною стала «Феномен Анны Варпаховской. Актриса, которая переехала из Канады в Киев» із сентиментом 178. Проте ці статті дуже довгі (418 та 511 речень відповідно при медіані у 16), тому для врахування розміру новини ми поділили значення сентименту на кількість речень. 

Після такої нормалізації за довжиною ми розбили значення сентименту новин на декілька інтервалів, щоб перевірити, наскільки емоційно забарвлені були новини в кожній із категорій (графіки 2а та 2б). Таким чином на графіку можемо порівняти частки новин з різною тональністю: від найнегативніших («Смертельна ДТП на Хмельниччині: загинуло троє людей») до слабко негативних («Жовта зона: як херсонці пережили перший день посилення карантину») і від слабко позитивних («Православну церкву України визнав впливовий предстоятель») до найпозитивніших («Є тільки одна Україна, яку ми повинні захищати: Зеленський прийняв клятву в ліцеїстів»).

 

Тональність економічних новин розподілена нормально: в обидва боки від центру в «навколо нейтральній» тональності чим різкішими стають новини, тим меншою стає їхня частка. Подібна ситуація і в політичних новинах, тільки з незначною перевагою негативної тональності.

В новинах про закордонну політику та коронавірус маса розподілу більше зміщена в бік негативного сентименту, проте найбільше все одно вирізняється категорія надзвичайні події і розслідування. Тут центр розподілу тональності взагалі змістився до сильно негативних новин (як-от стаття із заголовком «На Рівненщині троє людей загинули під час пожежі у приватному будинку»). 

А єдиними категоріями, де центр розподілу тональності навпаки зміщений до позитивних новин, були шоу-бізнес і культура та життя/lifestyle.

Методологія

Для визначення емоційного забарвлення україномовних та російськомовних новин ми використали модель, описану в статті «Universal, Unsupervised (Rule-Based), Uncovered Sentiment Analysis»Вона працює на основі тональних словників шляхом пошуку в тексті не нейтральних слів, при цьому також враховуючи деякі синтаксичні правила. Модель змінює сентимент речення, а точніше його частини, якщо там є заперечення (введені через «не», «ні», «ані», «нема» і т.д.), протиставлення («але») чи умови («якщо»). Крім того, на сентимент впливають підсилювальні/послаблювальні слова, як-от: «дуже», «ледве», «вкрай», які зібрані в окремий словник.

Описана модель універсальна, і при роботі з різними мовами змінюються тільки правила та тональні словники. Ми використовували тональні словники української та російської мов, де негативні слова мають оцінки -1, -2, а позитивні — 1 і 2 відповідно. За основу для них ми взяли декілька джерел: український словник від спільноти lang-uk, російський від проекту «Карта слов» та перекладений на українську та російську мови тезаурус WordNet-Affect.

Приклад: у реченні «Ситуація дуже небезпечна – Фурса про головні проблеми бюджету-2021» є 2 не нейтральні слова з оцінками -1: «небезпечний» і «проблема». «Дуже» збільшує тональність слова вдвічі, тож сумарна тональність речення буде -3.

Називаючи новини негативними, позитивними чи нейтральними, ми спираємося тільки на наявні в тексті емоційно забарвлені слова. Тож обчислена нами тональність в першу чергу залежить від подій, описаних в новині, в той час як сприйняття може змінюватися в залежності від читача.

Для дослідження ми сформували список українських онлайн-медіа взявши за основу відкриті рейтинги Інтернет Асоціації України, GemiusKantar, дані Similar web, дослідження USAID-Internews, моніторингів Інституту масової інформації та Детектор медіа. 

Ми додаємо медіа до моніторингу враховуючи такі фактори: позиція медіа у рейтингах та дослідженнях наведених вище, технічні можливості збору даних, оцінки стосовно релевантності медіа від редакційної колегії та нас як дослідників.

Для спрощення під «новинами» ми маємо на увазі всі матеріали, які потрапили до нашого аналізу (це можуть бути статті і колонки – в залежності від структури сайту ЗМІ).

Дисклеймер: Статтю підготовлено в рамках проекту «Медіа Екосистема» за підтримки US Embassy. В цьому проекті ми досліджуємо український медійний простір, аналізуємо новини найпопулярніших онлайн-ЗМІ, щоб надавати актуальну агреговану інформацію про теми, меседжі та зв’язки між медіа.

Оксана Тимченко

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Хорватія обурилась вигнанням своїх громадян із Сербії через підтримку протестів
Европейская правда
2025-04-10T16:25:45Z
Мішель Обама вперше прокоментувала чутки про розлучення з експрезидентом США
GlavRed
2025-04-10T16:24:57Z
"Це терор": що стало метою для удару РФ по Дніпру
GlavRed
2025-04-10T16:24:27Z
Сікорський розповів, як і коли Трамп може переглянути політику щодо Росії
Хвиля
2025-04-10T16:21:45Z
Ексканцлеру Німеччини Шредеру з третьої спроби не вдалось повернути свій офіс
Европейская правда
2025-04-10T16:19:26Z
ЄС потрібно прискорити постачання озброєнь в Україну — депутат Європарламенту
Telegraf
2025-04-10T16:18:47Z
Зеленський прийняв вірчі грамоти від послів Португалії, Кореї та В’єтнаму
1News
2025-04-10T16:15:10Z
"Коаліція рішучих" у Брюсселі озвучила чотири цілі для сил гарантування безпеки в Україні
Европейская правда
2025-04-10T16:06:51Z
ЄС спрямує 2,1 млрд євро від заморожених російських активів на закупіплю зброї - Шмигаль
Подробности
2025-04-10T16:06:23Z
У Дніпрі прямим влучанням знищено склади виробника продукції "Фрекен Бок"
24tv
2025-04-10T16:24:45Z
Втрати та результати наступу РОВ за перший тиждень квітня в цифрах
GlavRed
2025-04-10T16:15:32Z
Скільки коштують найдешевші квартири у Києві: ціни на ринку дивують
Политека
2025-04-10T16:01:05Z
Маска запросили до міста неподалік Одеси: чи ризикне він приїхати до Києва
Telegraf
2025-04-10T15:54:35Z
Важча ніч: деталі ударів російських БпЛА по Миколаєву
24tv
2025-04-10T15:51:15Z
Скандал із землею біля Львова: чиновників підозрюють у масштабному дерибані на мільярди
ZN UA
2025-04-10T15:36:37Z
Скандальна декларація начальника Київської митниці: як без досвіду в бізнесі Сергій Сілюк став багатим навіть під час війни
Antikor
2025-04-10T15:30:59Z
«Мене в Україні годують краще». Полонений китаєць не хоче повертатися до Росії
ГЛАВКОМ NET
2025-04-10T15:30:22Z
У Києві внаслідок ракетної атаки знищено склад з гаджетами: компанія втратила понад 100 тисяч одиниць товару
Antikor
2025-04-10T15:15:26Z
МКСК оголосило конкурс на розробку інформаційних кампанії про соцпослуги для ВПО
Детектор М
2025-04-10T16:25:26Z
Учасників "Левів на джипі" розкритикували через висловлювання про секс без бажання партнерки
24tv
2025-04-10T16:06:27Z
Магазини завалені кролями. Що відомо про символ Великодня, який підхопила Україна
ГЛАВКОМ NET
2025-04-10T16:03:58Z
20 років: королева Камілла назвала секрет щасливого життя з королем Чарльзом
GlavRed
2025-04-10T16:03:36Z
США візьмуть участь у зустрічі "Рамштайн" дистанційно
iPress
2025-04-10T15:45:38Z
Розширилася програма "єВідновлення": ще одна категорія українців зможе отримувати компенсації
VGorode
2025-04-10T15:36:54Z
В Україні змінили правила дорожнього руху: кого це стосується
GlavRed
2025-04-10T15:27:28Z
Вербування підлітків спецслужбами РФ наростатиме зі спадом інтенсивності бойових дій — психолог
ZN UA
2025-04-10T15:16:59Z
Понад 30 років разом і мають четверо дітей: що відомо про дружину скандального Такера Карлсона
Telegraf
2025-04-10T15:15:49Z
На кінофестивалі у Швейцарії документальний фільм про Маріуполь здобув нагороду
Детектор М
2025-04-10T16:15:34Z
Джеймс Кемерон: «Штучний інтелект може вдвічі здешевити блокбастери»
ITC
2025-04-10T16:10:35Z
Звук перезавантаження Microsoft і саундтрек до Minecraft увійшли до Національного реєстру звукозаписів США
AIN
2025-04-10T16:00:00Z
З епізодом-сиквелом: Netflix представив 7 сезон Чорного дзеркала
Факти ICTV
2025-04-10T15:57:44Z
Із зірки бойовиків — у розповнілого підлабузника Путіна: як змінився Стівен Сігал і що про нього відомо
Telegraf
2025-04-10T15:54:11Z
Невідомий Шекспір: знайшли версію сонета, яка була загублена 400 років
24tv
2025-04-10T15:33:36Z
«Писанки. Відродження»: у ТРЦ Gulliver відкрилася квест-виставка до Великодня
Детектор М
2025-04-10T15:06:36Z
Серіал «Останні з нас» продовжили на третій сезон
Детектор М
2025-04-10T15:00:30Z
У прокат вийшла кіноверсія «Ти ». Чи прокатає те саме з іншими хітовими виставами?
Детектор М
2025-04-10T15:00:28Z
Внаслідок російських атак у Дніпрі один загиблий та п'ять поранених, у Нікополі - 13 постраждалих
Комсомольская правда
2025-04-10T16:25:29Z
Інцидент на автомийці в Київській області: ТЦК затягли чоловіка в машину, застосувавши балончик
Antikor
2025-04-10T16:24:34Z
У Київській області затримано організатора каналу переправки ухилянтів до ЄС
Antikor
2025-04-10T16:21:39Z
Підпал маркету Ikea у Литві міг вчинити неповнолітній українець за вказівкою РФ – NYT
ГЛАВКОМ NET
2025-04-10T16:15:05Z
Російський дрон атакував Ізюм: постраждала жінка
Antikor
2025-04-10T16:00:36Z
На Харківщині під час робіт на полі стався вибух, внаслідок якого постраждав чоловік
Antikor
2025-04-10T15:57:29Z
Вдарили по складу памперсів: стало відомо, куди у Дніпрі потрапила російська ракета
Telegraf
2025-04-10T15:54:30Z
Шахрайство на горі: аферист видурив у вдови захисника 300 тис. грн
ГЛАВКОМ NET
2025-04-10T15:48:45Z
Шторм дуже закінчується: коли закінчиться неймовірно сильна магнітна буря
GlavRed
2025-04-10T15:48:22Z
Рано розслаблятись: аналітик попередив про падіння біткоїна до $60 тис
ITC
2025-04-10T16:25:11Z
Плюс 80 копійок на літрі: скільки коштуватиме бензин зі спиртом на АЗС і що це взагалі таке
Фокус
2025-04-10T16:21:37Z
Заступницю генерального директора ДП «Львівстандартметрологія» викрили на недостовірному декларуванні майна на 4,1 мільйона гривень
Antikor
2025-04-10T16:09:55Z
Об'єднання люксових брендів: Prada погодилась придбати Versace
24tv
2025-04-10T16:00:18Z
Китай оголосив про відкриття нових родовищ кварцу для зменшення залежності від США
iPress
2025-04-10T15:45:45Z
Німеччина стикається з економічними проблемами через вплив США і Китаю – Bloomberg
iPress
2025-04-10T15:45:35Z
Україна та Грузія відновили поромне сполучення вперше з початку війни
iPress
2025-04-10T15:45:32Z
Яка сьогодні мінімальна зарплата в Польщі та як вона може зрости
24tv
2025-04-10T15:45:24Z
Португалія виділить понад 10 млрд євро на захист від тарифів Трампа
Европейская правда
2025-04-10T15:45:10Z
Болото по коліна і сніг замість крокусів: мережу розірвали відео з гори Кукул
24tv
2025-04-10T16:09:28Z
Сусіди здивуються багатому врожаю: що посадити в травні 2025 року
GlavRed
2025-04-10T15:54:40Z
Ці 5 подарунків від свекрухи краще не приймати: принесуть в дім скандали
24tv
2025-04-10T15:42:48Z
Забере красу та принесе біду: одна річ, яку не можна дарувати на день народження
24tv
2025-04-10T15:15:32Z
Щоб потім не шкодувати: найпоширеніші помилки при виборі м'яких меблів
24tv
2025-04-10T15:15:27Z
Люксова компанія запускає новий навколосвітній тур: розкіш у поєднанні з пейзажністю
24tv
2025-04-10T15:03:19Z
Чистий четвер 2025: як прибрати оселю до Великодня, щоб привернути щастя
24tv
2025-04-10T15:00:31Z
Так дешевше: пара продала майже все майно, щоб жити на круїзних лайнерах
Фокус
2025-04-10T14:57:59Z
Без зайвого пафосу: як підготувати пасхальний кошик, щоб він не був старомодним, але виглядав красиво
Telegraf
2025-04-10T14:54:01Z
Нові види спорту та гендерна рівність: програма Олімпійських ігор-2028 у Лос-Анджелесі
24tv
2025-04-10T16:24:55Z
Юний перуанський футболіст загинув після зіткнення під час гри: моторошне відео
ГЛАВКОМ NET
2025-04-10T16:21:51Z
У Реалі розповіли про відновлення Луніна
Football.ua
2025-04-10T16:09:19Z
Конкурент Забарного викликав інтерес у Арсеналу
Football.ua
2025-04-10T15:58:10Z
Бущан увійшов до рейтингу найкращих голкіперів світу за останній рік
Football.ua
2025-04-10T15:34:08Z
Впливовий промоутер назвав можливих суперників "Нового Майка Тайсона"
24tv
2025-04-10T15:27:29Z
Обматюкав чемпіона: голова федерації РФ влаштував гучний скандал на ЧЄ
GlavRed
2025-04-10T15:27:19Z
Усик та Дюбуа близькі до проведення реваншу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-10T15:18:44Z
У Перу футболіст помер після зіткнення з воротарем на полі
Подробности
2025-04-10T15:18:10Z
Народна медицина: в Україні скасували спецдозволи для цілителів
Фокус
2025-04-10T16:12:26Z
Вчені оголосили про народження першої дитини, зачатої за допомогою роботів і ШІ
InternetUA
2025-04-10T15:58:22Z
Цибуля не постраждає: як врятувати її від заморозків дешевими методами
Telegraf
2025-04-10T15:36:20Z
Кожна господиня повинна це знати: як врятувати каламутний бульйон
24tv
2025-04-10T14:33:34Z
Щеплення БЦЖ проти туберкульозу: Україна отримала 170 тисяч доз вакцини для немовлят
УкраинФорм
2025-04-10T14:28:40Z
Потрібні зміни: нардеп пояснила, що буде з цінами на ліки в Україні
GlavRed
2025-04-10T14:27:38Z
Угорщина розслідує спалах ящуру
360ua.news
2025-04-10T14:06:16Z
Як покращити памʼять, концентрацію та увагу: знайшли простий та ефективний спосіб
24tv
2025-04-10T13:48:49Z
Перша дитина, що народилась завдяки штучному інтелекту – що відомо
Факти ICTV
2025-04-10T13:39:54Z
В Росії стався збій в Telegram: користувачі нарікають на роботу месенджера
Antikor
2025-04-10T16:21:06Z
Американці почали масово скупляти iPhone перед тим, як тарифи Трампа піднімуть на них ціну
24tv
2025-04-10T16:15:39Z
NVIDIA RTX 5060 Ti майже наздогнала 3070 Ti — витік тестів Geekbench
ITC
2025-04-10T16:10:12Z
Якого кольору веселки насправді не існує: вчені розповіли про "ілюзію мозку"
GlavRed
2025-04-10T15:48:39Z
Живе понад 100 років: науковці показали унікальну рибу, яка не старіє
GlavRed
2025-04-10T15:27:11Z
У мережі завірусився тренд з GPT Doll: як зробити картинку, від якої шаленіє мережа
24tv
2025-04-10T15:15:16Z
OpenAI подає зустрічний позов на Ілона Маска
AIN
2025-04-10T15:06:51Z
iPhone 16e тепер можна ремонтувати самостійно – Apple відкрила доступ до запчастин
InternetUA
2025-04-10T15:04:17Z
«Проголосуйте за дитину»: кіберполіція повідомила про нову шахрайську схему
Детектор М
2025-04-10T14:46:23Z
Ціни на ретроавтомобілі різко падають до рівня передпандемійної реальності: чи перевага це чи криза?
Топ Жир
2025-04-10T16:00:52Z
Гонщику Mercedes Антонеллі подарували суперкар, але їздити на ньому він зможе не скоро
Факти ICTV
2025-04-10T15:30:45Z
Чи зможе двигун HEMI V8 врятувати цей пошкоджений Dodge Charger Daytona EV від утилізації?
Топ Жир
2025-04-10T15:30:06Z
Компанія Vinile показала рестомод на базі класичного Range Rover
AutoCentre
2025-04-10T15:16:29Z
Stellantis вивів на ринок електрокросовер за $13 600: він очікується в Україні
Фокус
2025-04-10T14:51:50Z
Чи це електричний пікап за $25K від Джеффа Безоса чи щось інше?
Топ Жир
2025-04-10T14:45:03Z
Перебравши цей універсал Audi, хтось щойно заробив $55K
Топ Жир
2025-04-10T14:00:55Z
BYD представив дві новинки на 1000-вольтній архітектурі
AutoCentre
2025-04-10T13:16:42Z
Kia розробляє електричний пікап для ринку Америки
AutoGeek
2025-04-10T13:12:56Z