У М’янмі сьогодні, 7 лютого, десятки тисяч людей вийшли на акції протесту по всій країні, виступаючи проти військового перевороту, що відбувся у країні 1 лютого.
Як повідомляє Reuters, це найбільші акції протесту в країні після Шафранової революції 2007 року, що допомогла стимулювати демократичні реформи.
Чимало людей уже другий день поспіль виходять на вулиці найбільшого міста країни Янгона. Багато з учасників мітингів одягнуті у червоні сорочки, а у руках вони тримають червоні прапори та повітряні кулі - кольору "Партії національної ліги за демократію" (NLD), яку очолює Аун Сан Су Чжі, котра до перевороту була фактичною очільницею уряду.
"Ми не хочемо військової диктатури! Ми хочемо демократії", - скандують, зокрема, протестувальники.
Люди вимагають звільнити арештовану військовими Су Чжі. А все це відбувається на тлі блокування військовими доступу до інтернету.
Військовий переворот у М’янмі: що відбулося
- 1 лютого військові М'янми заявили, що беруть владу в країні у свої руки і оголошують у країні надзвичайний стан на один рік.
- Глава уряду, лауреат Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжі та низка інших керівників країни були взяті під варту в ході рейдів силовиків 1 січня.
- Переворот був викликаний незгодою військових із парламентськими виборами, що минули в листопаді. На виборах партія, яку підтримували військові, посіла 26 і 7 місця в нижній і верхній палаті парламенту відповідно.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Аліна Вишневська