/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F5a34aeff-385d-48d5-9e53-8733aac3fcbb.jpeg)
Пенсійні виплати зможуть отримувати не всі: хто залишиться без державної допомоги
Зараз українська влада веде стратегію максимальної оптимізації виплат пенсії через обмежене фінансування. Значна частина українців зіткнулася з проблемою нестачі трудового стажу для виходу на пенсію.
В Україні зовсім без пенсії залишаться ті, хто не заробив 15 років стажу. Головне – правильно порахувати роки. Суттєву роль відіграють місяці та навіть дні. Особливу увагу варто звернути на службу в армії, відпустку по догляду за дитиною та навчання. Щоб правильно порахувати стаж краще звернутися до спеціалістів.
Така норма діє вже досить багато років.
Поради спеціалістів
Інколи люди самостійно намагаються порахувати свій трудовий стаж за записами у трудовій книжці. Зробити це реально, розповідає начальник одного з управлінь Пенсійного фонду в Івано-Франківській області Галина Григорчук, але можуть виникнути проблеми.
Потенційні отримувачі пенсії часто забувають про роки навчання, службу в армії чи декретну відпустку.
Страховий стаж визначається за записами в трудовій книжці. Але при цьому треба звернути увагу на те, що роки навчання також зараховуються до стажу, навіть, якщо немає запису в трудовій книжці, але це підтверджується документом (дипломом) про стаціонарне навчання.
Неважливо, який навчальний заклад видав диплом – чи технікум, чи училище, чи вищий навчальний заклад. Якщо так сталося, що диплом десь загубився, то підставою зарахування років стажу є довідка з навчального закладу про період навчання.
Для чоловіків, які проходили військову службу в армії підставою зарахування років стажу є запис у військовому квитку.
Якщо військовий квиток загубився, то необхідно взяти довідку у військовому комісаріаті про проходження такої служби. Допомогу в отриманні такої довідки може надавати орган Пенсійного фонду.
Відпустка по догляду за дитиною до досягнення 3-річного віку також повинна враховуватися. Особливо це суттєво, коли людина має двоє, троє чи більше дітей. Якщо особа в цей період працювала, потім звільнилася і кілька місяців не працювала, то весь цей час також можна врахувати до стажу. Підставою є свідоцтво про народження дитини.
Працівники Пенсійного фонду часто знаходять у документах помилки чи виправлення. Навіть одна змінена буква може спричинити одержувачу пенсії проблеми.
Якщо трудова книжка заповнена російською мовою, то прізвище, ім’я та по батькові мають повністю відповідати сторінці паспорта, яка заповнена російською.
Часто людина знаходить помилку та просто підправляє запис. Працівники Пенсійного фонду наголошують, що ні в якому разі не треба здійснювати будь-які правлення самостійно. Вносити правки може лише організація, яка заводила трудову книжку (перше місце роботи), або остання занесена до трудової книжки організація, де працювала людина.
Якщо це неможливо через ліквідацію підприємства, то треба звернутися до суду про встановлення факту належності документу.
Приєднуйтесь до нашого каналу Viber! Читайте нас в Telegram!
Зміни в кількості необхідних років стажу для виходу на пенсію
З 2022 року на пенсію в 60 років зможуть виходити тільки ті, хто має 29 років стажу, а в 63 роки - від 19 до 29 років. Решті доведеться або працювати до 65 років, або взагалі залишатися без виплати від держави.
У 2021 році українські пенсіонери отримуватимуть більші виплати, але не всі. Найбільше пощастить тим, кому за 65 років. Вже з січня ця категорія отримала надбавку в розмірі 300 грн., з липня додадуть ще 200 грн.
Раніше сайт новин MY.UA писав, що Пенсійний фонд повідомив про стан фінансування пенсій на лютий.
Одна з пільгових категорій пенсіонерів зможе отримувати значно збільшену пенсію. Про кого мова, читайте на порталі MY.UA.
Приєднуйтесь до нас в Twitter
Слідкуйте за нами в Flipboard