/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F47d063c7-58b3-4841-bed1-185e1e107bb2.jpeg)
Лікар Комаровський дав важливу пораду українцям: категорично не можна
Синоптики прогнозують, що наступні 10 днів Україну буде замітати снігом, а стовпчики термометрів продовжать опускатися донизу. В таку холодну погоду особливо важливо знати, що не варто робити задля того, щоб зігрітися. Правила першої допомоги при обмороженні нагадав українцям лікар Євгеній Комаровський.
Першими ознаками переохолодження у людини є озноб, тремтіння, синюшність шкіряних покривів, біль у пальцях рук чи ніг, млявість та сонливість.
Типова зимова ситуація
Лікар Євген Комаровський, котрий більше займається педіатрією, описав типову для зими ситуацію, коли дитина торкається язиком до металічного предмету і язик примерзає.
Лікар порадив за можливості перенести дитину разом з тим, що примерзло до язика в тепле приміщення. Цей варіант легший.
Якщо ж зробити це немає можливості, то треба роздобути теплу воду – це найкращий спосіб відірвати язик з мінімальними пошкодженнями.
Воду треба набрати в поліетиленовий пакет. Пакет можна прикласти до рота і язика потерпілого. Бажано, щоб він контактував і з предметом, нагріваючи його, і з тілом.
Паралельно дорослий має розмістити свої руки поближче до язика та намагатися зігріти його диханням.
Якщо людей поруч багато, можна дихати по черзі. Зазвичай цього достатньо.
Є ще екстремальний варіант допомоги. Для нього потрібен також поліетиленовий пакет. Якщо води поруч немає і дістати її ніяк не можна, пакет треба наповнити сечею та повторити всі описані дії.
Якщо пакета немає, у водійській аптечці є резинова рукавичка або інші резинові пристосування.
Чекаємо на Вас в Telegram та Viber!
Перша допомога
Гарячий душ, інтенсивне розтирання руками чи снігом та алкоголь при переохолодженні чи обмороженні категорично заборонені.
Перша допомога потерпілому полягає в тому, щоб максимально зігріти його: напоїти гарячим чаєм та помістити людину в тепло.
Зігрівати потерпілого треба поступово та зсередини, але не алкоголем.
При обмороженні перше правило – не нашкодити. Якщо обмороження глибоке та є потемніння шкіри, утворилися пухирі , то розтирати шкіру не можна. При розтиранні пошкодженої шкіри від фізичної дії на неї руйнуються тканинні зв’язки.
На пошкоджені тканини треба накласти термоізоляційні пов’язки, щоб максимально ізолювати тепло навколо шкіри. Необхідні для цього бинт та вата обов’язково є в будь-якій водійській аптечці.
Пов’язку треба накладати бережно, не здавлювати кінцівки. Зверху накласти поліетилен, щоб утримувати природне тепло тіла. На поліетилен вже можна накласти будь-яку теплу тканину, одяг.
Раніше сайт новин MY.UA повідомляв, що, не дивлячись на пандемію, необхідно гуляти на свіжому повітрі, але подалі від скупчень людей.
Уряд пояснив, як в Україні будуть проходити етапи вакцинації. Дізнавайтеся всі новини медицини на порталі MY.UA.
Читайте нас також в Twitter
Слідкуйте за нами в Flipboard