MY.UAНовости
Тарас Козак купив «112 Україна» та NewsOne за 103 мільйони гривень через Білорусь – УП
Тарас Козак купив «112 Україна» та NewsOne за 103 мільйони гривень через Білорусь – УП

Тарас Козак купив «112 Україна» та NewsOne за 103 мільйони гривень через Білорусь – УП

Народний депутат від «Опозиційної платформи – За життя» Тарас Козак купив телеканали «112 Україна» та NewsOne за 103 мільйони гривень, які в 2018-2019 роках він сплачував швейцарським фірмам через Білорусь. Про це 11 лютого повідомила «Українська правда» в матеріалі «Козак Медведчука. Звідки у соратника кума Путіна гроші на телеканали».

«Скуповувати телеканали Тарас Козак почав у 2018 році, коли надходження йому дивідендів з кіпрської компанії Turul Investments стали системними та стабільними», – пише видання.

Тарас Козак у формі про суттєві зміни за 12 жовтня 2018 року задекларував набуття корпоративних прав на ТОВ «Новини 24 годин» від Швейцарської MW Investment AG, яку контролював на той час Євген Мураєв. Їх вартість становила 41 мільйон гривень.

За три місяці нардеп купив «112 України». 2 грудня 2018 він задекларував придбання корпоративних прав дев'яти українських юридичних осіб від Швейцарської компанії Plirofories AG. Ці компанії входять в структуру власності телеканалу «112», на шість з них у 2021 році наклали санкції РНБО. За даними про суттєві зміни у майновому стані, вартість корпоративних прав цих фірм складає 72,9 мільйони гривень. 

  

«Загальна сума вартості корпоративних прав на куплені два телеканали становила 114 мільйонів гривень, однак згідно з розділу декларації "видатки та правочини" Тарас Козак по факту заплатив за них лише 103 мільйони», – йдеться в розслідуванні.

У червні 2019 року Тарас Козак купив телеканал ZIK, який належав бізнесмену Петру Димінському через кіпрську компанію Alvho Trading limited. З 14 червня 2019 новим єдиним акціонером Alvho Trading limited стала Turul investments limited. «Українська правда» не наводить вартості телеканалу, однак пише – статутний капітал кіпрської Alvho на момент переходу до структур Тараса Козака становив 17,1 тисяч євро. У 2019 році ведуча Тетяна Даниленко говорила, що Тарас Козак придбав канал ZIK за значно більшу суму, ніж чотири мільйони євро.

Зазначається, що медіаменеджери тоді оцінювали ZIK у 15-20 мільйонів доларів, натомість Петро Димінський наприкінці 2017 року нібито починав торг з 53 мільйонів доларів. 

«Операції з придбання принаймні двох з трьох телеканалів (NewsOne та 112), Козак провів чомусь у Білорусі, що підтверджується даними з його електронних декларацій», – розповіли в УП.

Як писав ДМ, згідно з деклараціями Тараса Козака за 2017-2018 роки, він отримав дивіденди від своєї кіпрської кампанії Turul Investments Limited у розмірі 164 мільйони 489 тисяч 594 гривні. За деклараціями, купівля телеканалів «112 Україна» і NewsOne обійшлася народному депутату в 113 мільйонів 825 тисяч 546 гривень, тобто орієнтовно трохи більше $4 мільйонів. Таким чином, якщо пан Козак більше ні на що не витрачав свої дивіденди, у нього перед купівлею ZIK мала залишитися сума 50 млн 664 тисячі 48 грн ($1,9 мільйонів).

Тарас Козак – близький соратник українського політика, одного з лідерів партії «Опозиційна платформа - За життя» і кума Володимира Путіна Віктора Медведчука, їхні брати – бізнес-партнери. 5 жовтня 2018 року Тарас Козак став власником телеканалу NewsOne. 14 грудня 2018 року він став кінцевим бенефіціаром ще й каналу «112 Україна». Згідно з поданою ним декларацією, він заплатив за «112 Україна» і NewsOne близько $ 4 млн. 14 червня 2019 року стало відомо, що він став новим власником каналу ZIK та об’єднав три свої інформаційні телеканали – «112 Україна», NewsOne і ZIK – у медіахолдинг «Новини», який очолив Олексій Семенов (колишній керівник телеканалів «112 Україна», NewsOne і Прямого каналу).

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБОУ від 2 лютого 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Воно передбачає запровадження санкцій проти народного депутата України Тараса Козака та компаній, які володіють ліцензіями телеканалів «групи Медведчука» — «112 Україна», NewsOne і ZIK. Санкції запроваджені на п’ять років.

З 19 членів ради 17 проголосували «за» санкції, один був відсутній, спікер парламенту Дмитро Разумков – утримався. Він вважає, що відповідальних за співпрацю з РФ та фінансування тероризму мають карати згідно з законодавством. Натомість санкції, на його думку, запроваджують проти осіб, яких не можуть притягнути до відповідальності перед українським судом. 

Власник медіахолдингу «Новини» Тарас Козак назвав дії РНБО незаконними, а рішення про санкції актом цензури. У заяві каналів групи «Медведчука», що з’явилась на сайті «112 Україна», рішення РНБО називають «решением об уничтожении трех оппозиционных телеканалов» та «политической расправой над неугодными СМИ». Канали, йдеться в заяві, «намерены бороться за свое право вещать для украинцев, доносить правду до граждан и быть в эфире». Однак автори заяви не уточнили, про які методи боротьби йдеться.

Президент Володимир Зеленський та голова СБУ Іван Баканов вважають заборону каналів групи «Медведчука» боротьбою в інформаційній війні за правду та європейські цінності, а також кроком у боротьбі з російською гібридною агресією. Чому закриття каналів Медведчука — це не наступ на свободу слова читайте в матеріалі «Детектора медіа».

Секретар РНБО Олександр Данілов заявив, що в Україні працює багато антиукраїнських телеканалів і РНБО вводитиме санкції щодо них після отримання відповідних документів. Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков сказав, що надані СБУ матеріали, які лягли в основу рішення РНБО про санкції, є цілком достатніми та вичерпними. Дмитро Разумков розповів, що представники спецслужб не надали додаткової інформації для ознайомлення під час засідання РНБО. Пан Данілов уточнив, що частина документів про фінансування телеканалів засекречена. 

4 лютого перший заступник голови Національної ради з питань телерадіомовлення Валентин Коваль повідомив, що в усіх регіонах України провайдери вимкнули телеканали «112 Україна», ZIK і NewsOne — як на супутнику, так і в кабелі. Регулятор контролює виконання рішення РНБО, оскільки це зона відповідальності Нацради. Телеканали продовжують транслювати свої ефіри на YouTube. Міністерство культури та інформаційної політики раніше повідомило, що направить до компанії запит з проханням заблокувати сторінки телеканалів.

Того ж дня Верховний Суд отримав два позови проти указу президента про санкції щодо Тараса Козака та його каналів. Пізніше ВС отримав ще один подібний позов, який подав харківський юрист, член Чугуївської правозахисної групи Роман Лихачов. 9 лютого 2021 року один позов ВС залишив без руху і дав позивачу 10 днів для усунення недоліків, за другим — відмовився відкрити провадження, третій позов із подібними вимогами ще не розглядали. 

5 лютого сайти телеканалів «112 Україна», NewsOne та ZIK повідомили, що більше не можуть використовувати власні доменні імена. Вони відтепер доступні на резервних адресах zikua.tv, 112ua.tv и newsoneua.tv.

Фото: ТСН, УП

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Перемирʼя Трампа між Індією та Пакистаном розлютило високопосадовців Нью-Делі – Bloomberg
Лига
2025-05-12T08:06:57Z
Що означає загострення тактичної боротьби навколо теми мирних переговорів
Лига
2025-05-12T08:06:57Z
Чи згодна Україна на переговори без перемир'я: Єрмак розкрив позицію Києва
GlavRed
2025-05-12T08:06:54Z
Глава МЗС Польщі оголосив про намір закрити консульство РФ в Кракові
Европейская правда
2025-05-12T08:04:36Z
Індія обурена втручанням США у врегулювання конфлікту з Пакистаном
360ua.news
2025-05-12T08:03:38Z
В Офісі президента розповіли, коли може запуститися угода про надра
Факти ICTV
2025-05-12T08:01:14Z
Про відносини з Росією можна буде думати після реалізації «формули миру» Зеленського - Єрмак
УкраинФорм
2025-05-12T08:00:18Z
The Guardian опублікував карикатуру про відповідь Путіна щодо пропозиції Європи про припинення вогню в Україні
Детектор М
2025-05-12T07:58:15Z
В уряді Німеччини заявили, що Росія повинна припинити вогонь до початку переговорів
УкраинФорм
2025-05-12T07:57:55Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
Історія кохання Ольги Сумської і Віталія Борисюка та їх весільні фото
Gazeta UA
2025-05-12T08:06:48Z
Актор Андрій Ісаєнко, в будинок якого потрапив російський дрон, розповів про наслідки прильоту
Комсомольская правда
2025-05-12T08:04:33Z
Танець на пілонах під пісню "Катюша": на справу взялась "королева доносів"
FaceNews
2025-05-12T07:46:59Z
Дженніфер Лопес влаштувала ніжну зйомку в бікіні на березі океану
Gazeta UA
2025-05-12T07:42:29Z
Покажуть правду про війну: організатори Каннського кінофестивалю підтримають Україну
24tv
2025-05-12T07:42:06Z
Фільм про війну в Україні здобув Bafta TV Awards 2025 – список переможців
Факти ICTV
2025-05-12T07:37:58Z
Антоніо Бандерас і не тільки: 8 найпопулярніших іспанських акторів
Вива
2025-05-12T07:36:02Z
El Кравчук показав архівне фото, на якому цілує Могилевську: як відреагувала співачка
Факти ICTV
2025-05-12T07:28:57Z
Перемир’я не сталось: вночі Україну атакували 108 «шахедів»
ZN UA
2025-05-12T08:06:18Z
Бронювання від мобілізації: хто зі священників має на нього право
ZN UA
2025-05-12T08:03:45Z
Згадав про Україну: що сказав Папа Лев XIV під час першої недільної меси
FaceNews
2025-05-12T08:03:40Z
У Вашингтоні урочисто завершився навчальний рік в українській школі ім. Шевченка
УкраинФорм
2025-05-12T07:55:40Z
Американські розробники вперше успішно запустили ракету з бойового дрона BQM-34
InternetUA
2025-05-12T07:46:00Z
Виплати при народженні другої дитини: скільки можна отримати в Україні
24tv
2025-05-12T07:36:15Z
“Біжи як від колишньої”: як Володимир Крепосняк перетворив шлюб на інструмент шахрайства
Известия Киев
2025-05-12T07:34:40Z
Українські розробники представили інноваційний бойовий морський дрон Seawolf
InternetUA
2025-05-12T07:28:57Z
У лелек Одарки та Грицика вже вилупилося п'ятеро пташенят
Комсомольская правда
2025-05-12T07:10:35Z
Міжнародний день медсестри 2025: дата і привітання
Комсомольская правда
2025-05-12T07:31:54Z
Знайшли поєднання факторів, які втричі підвищують ризик раку грудей
24tv
2025-05-12T07:24:23Z
Депресія, апатія, ПТСР: від початку війни українці почали вдвічі частіше звертатися до лікарів
Факти ICTV
2025-05-12T07:13:45Z
Легкий спосіб схуднути: прийом їжі в певний час призводить до значного зниження ваги
Фокус
2025-05-12T06:36:29Z
Науковці довели негативний вплив на дітей навіть короткої реклами шкідливої їжі
Факти ICTV
2025-05-12T06:16:52Z
Скільки грамів м'яса можна споживати без шкоди для здоров'я та планети
24tv
2025-05-12T05:03:18Z
З Міжнародним днем медсестри 2025: найтепліші привітання у картинках і словах
24tv
2025-05-12T03:52:07Z
Кількість звернень українців з приводу розладів ментального здоров’я зросла вдвічі
УкраинФорм
2025-05-12T03:42:44Z
Риба, яку всі ігнорують: чим форель корисніша за лосося
Gazeta UA
2025-05-12T00:00:39Z
У Хмельницькому в ДТП загинув 64-річний скутерист
Украина Криминальная
2025-05-12T08:06:17Z
43-річну жительку Ізмаїла засуджено за оборудки з особливо небезпечними психотропами
Украина Криминальная
2025-05-12T07:57:33Z
Затримано російських агентів, які намагалися підірвати наряд поліції біля Рівного
Украина Криминальная
2025-05-12T07:51:38Z
У Вінниці судитимуть двох підприємців, причетних до шахрайства на понад пів мільйона гривень
Украина Криминальная
2025-05-12T07:46:08Z
Поліція встановила "блогерів", які напідпитку в мережі хизувались зброєю
Khreschatyk
2025-05-12T07:30:53Z
У Білозерці на Херсонщині через російський обстріл постраждала дитина
УкраинФорм
2025-05-12T07:21:02Z
РФ вгатила по будинку в Білозерці: під завалами опинилася дитина
Факти ICTV
2025-05-12T07:12:52Z
Атака на Білгород-Дністровський: пошкоджені будинки та пожежна частина, є постраждалий
Факти ICTV
2025-05-12T07:09:52Z
Підлітка смертельно поранили під час розіграшу "Ding Dong Ditch" у TikTok
InternetUA
2025-05-12T07:01:44Z
Біткоїн очікує рекорду вище $109 тис. на тлі прогресу на переговорах США і Китаю
InternetUA
2025-05-12T08:01:22Z
НБУ пом'якшив низку валютних обмежень для підтримки економіки
AgroPortal
2025-05-12T08:00:57Z
Підвищення тарифів на газ у Харкові: що буде з цінами найближчим часом
Политека
2025-05-12T08:00:28Z
Два критичні місяці: коли в Україні можуть початися відключення світла
Telegraf
2025-05-12T07:57:32Z
В Україні дорожчає цибуля
УкраинФорм
2025-05-12T07:55:59Z
Ризик віялових відключень електроенергії влітку: стало відомо, коли це станеться
FaceNews
2025-05-12T07:55:56Z
Перед стартом нового сезону в Україні зростає попит на залізничні перевезення зерна
Agravery
2025-05-12T07:51:52Z
В Україні у понеділок знижується споживання електроенергії
УкраинФорм
2025-05-12T07:51:51Z
КНР та США домовилися створити механізм торговельно-економічних консультацій
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T07:51:48Z
Грози, град і навіть мокрий сніг: які сюрпризи приготувала погода на цей тиждень, — синоптик
Фокус
2025-05-12T08:06:59Z
В окупованому Сімферополі росіяни відкрили телестудію на вкраденому українському обладнанні
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T08:06:37Z
На Сіверському напрямку росіяни накопичили мотоцикли для штурмів позицій ЗСУ
Хвиля
2025-05-12T08:06:00Z
Столичного адвоката підозрюють у шахрайському заволодінні трьома квартирами та приміщенням померлого іноземця
Украина Криминальная
2025-05-12T07:51:34Z
На ТОТ Луганщини продають підробки на українські цукерки та напої - Жовта стрічка
УкраинФорм
2025-05-12T07:51:12Z
Сюрприз – у платіжках: які тарифи підвищують мешканцям багатоквартирних будинків
Фокус
2025-05-12T07:36:50Z
Гороскоп на завтра 13 травня: Левам - неочікувана зустріч, Стрільцям - подорож
GlavRed
2025-05-12T07:28:35Z
Росіяни зранку атакували Сумську громаду безпілотниками, пошкоджені автівки та будинки
УкраинФорм
2025-05-12T07:28:30Z
РФ проігнорувала перемир'я: вдарила бомбами та БпЛА, є поранені та прильоти
GlavRed
2025-05-12T07:28:27Z
Класичний Dodge Charger повернули на дороги після 30-річного простою
AutoCentre
2025-05-12T08:06:45Z
Топ-10 міфів про Jeep Grand Cherokee: що з цього правда?
ITC
2025-05-12T08:01:45Z
Продажі авто з Китаю в Україні різко зросли: найпопулярніші моделі
Фокус
2025-05-12T07:57:13Z
Tesla призупинить виробництво Cybertruck та Model Y у США
24tv
2025-05-12T07:27:56Z
Кардинально змінився: новий Jeep Cherokee 2026 вперше потрапив на фото
Фокус
2025-05-12T07:10:50Z
Renault вивів на тести новий кросовер, більший за Duster
AutoCentre
2025-05-12T07:07:52Z
Знову DS, але електричний: Емманюель Макрон отримав незвичайний президентський лімузин
ЗаРулем
2025-05-12T07:03:19Z
Українці почали частіше купувати автомобілі з Китаю: ТОП-10 популярних моделей
AutoCentre
2025-05-12T06:43:53Z
Скільки китайських авто придбали українці за минулий місяць
Gazeta UA
2025-05-12T06:18:10Z
Китайський гороскоп на завтра 13 травня: Зміям - нещасний випадок, Коням - сварка
GlavRed
2025-05-12T08:00:19Z
Обережніше в Повню. Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 12 травня 2025 року
Фокус
2025-05-12T08:00:18Z
Печінка може бути вишуканою: готуємо неймовірний паштет з ягідним конфітюром
24tv
2025-05-12T07:48:35Z
Нізащо не садіть ці 5 квітів біля дому: тільки створите собі проблеми
24tv
2025-05-12T07:36:05Z
Квітковий Місяць: 4 знаки зодіаку, чий світ стрясає травнева повня
GlavRed
2025-05-12T07:28:23Z
Тут мешкав перший Джеймс Бонд: на Лазуровому березі продають знамениту віллу
24tv
2025-05-12T07:27:50Z
Двосторонній скотч — нова ізострічка: як він допоможе вдома
Telegraf
2025-05-12T07:27:36Z
Копієчний продукт врятує ваші троянди від чорної плямистості: як зробити розчин для обприскування
Telegraf
2025-05-12T07:21:37Z
Справжній музей: це історичне місто Іспанії стане відкриттям для туристів
24tv
2025-05-12T06:48:41Z
Затримка GTA 6 змушує інші студії змінювати плани релізів — серед них Battlefield
ITC
2025-05-12T08:01:45Z
Фізики відтворили оптичну ілюзію, передбачену Ейнштейном
ITC
2025-05-12T08:01:24Z
Найтонша "розкладачка": Samsung Galaxy Z Fold 7 йде на рекорд — але є одна проблема
Фокус
2025-05-12T07:57:05Z
Коли ШІ роздає зарплати: як технології змінюють економіку
Знай
2025-05-12T07:51:34Z
Hubble показав неймовірну карликову галактику Велика Магелланова Хмара
УкраинФорм
2025-05-12T07:48:16Z
IBM і Google обіцяють квантовий прорив у боротьбі зі старінням
Подробности
2025-05-12T07:46:13Z
Батарея для флагмана: 7 причин, чому розмір має значення
Фокус
2025-05-12T07:10:43Z
Альтернатива Windows: Huawei представила HarmonyOS для ПК
ITC
2025-05-12T06:58:04Z
Amazon запропонував робітникам змінити рід діяльності через нового ШІ-робота Vulcan
InternetUA
2025-05-12T06:55:54Z
Та: Ухвалю рішення щодо наступного клубу найближчим часом
Football.ua
2025-05-12T08:07:07Z
Б’юся, щоб виправити минуле, – Дюбуа розповів про мотивацію перед реваншем із Усиком
24tv
2025-05-12T08:06:18Z
Ашура звільнено з Полісся
Football.ua
2025-05-12T08:03:37Z
Барселона Фліка заново закохує у футбол
Football.ua
2025-05-12T08:01:17Z
Українські тенісистки зустрініться з іспанками у Кубку Біллі Джин Кінг
УкраинФорм
2025-05-12T08:00:22Z
Вернидуб прокоментував чутки про перемовини з ЛНЗ
Football.ua
2025-05-12T07:57:48Z
Стародубцева зіграє проти 17-ї «ракетки» на старті турніру WTA у Парижі
УкраинФорм
2025-05-12T07:21:17Z
Дембеле – найкращий гравець сезону в Лізі 1
Football.ua
2025-05-12T07:19:30Z
Шахтар обрав стадіон, на якому зіграє в єврокубках
24tv
2025-05-12T07:18:49Z