MY.UAНовини
Європарламент про медіа та свободу слова в Україні: що говорить резолюція від 11 лютого 2021 року
Європарламент про медіа та свободу слова в Україні: що говорить резолюція від 11 лютого 2021 року

Європарламент про медіа та свободу слова в Україні: що говорить резолюція від 11 лютого 2021 року

Резолюція Європарламенту від 11 лютого 2021 року з оцінкою імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС вже спричинила появу в українських медіа низки оглядів та відгуків (не завжди неупереджених). У цьому матеріалі я спробую максимально повно й достовірно висвітлити все, що насправді сказано в цій резолюції про інформаційну ситуацію в Україні. Мінімум коментарів та переказів, максимум цитат, висновки робіть самі.

 

1. Преамбула (загальний опис поточної ситуації в Україні)

Загальною рамкою оцінювання «європейської перспективи» України Європарламент вважає її відданість «копенгагенським критеріям та принципам демократії», повагу до «засадничих свобод, прав людини та меншин», дотримання «верховенства права» (пункт B). Вочевидь, однією з цих «засадничих свобод» є свобода слова.

Серед загальних обставин ситуації в Україні Європарламент зазначає «значний підрив» «незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України» «цілеспрямованими кампаніями дезінформації (disinformation), кібератаками та іншими гібридними загрозами» (пункт W).

Європарламент окремо зазначає систематичні «порушення свободи слова» (поряд з іншими значними порушеннями) «на окупованих частинах сходу України та окупованому Кримському півострові» (пункт AD).

Європарламент зазначає, що в світовому індексі свободи преси за 2020 рік Україна посіла 96-те місце. Хоча «Україна ухвалила низку реформ, включно із законом про прозорість володіння медіа», досі «потрібно зробити набагато більше, щоб послабити жорсткий контроль за медіа з боку олігархів, заохотити редакційну незалежність та здолати безкарність насильницьких злочинів проти журналістів» (пункт AE). Наразі «медійний ландшафт в Україні залишається під потужним впливом власників медіа, природа яких олігархічна», а журналісти, зокрема «розслідувачі корупції та шахрайства, постійно стикаються із загрозою насильства, залякування та смерті», а їхня праця зазнає «правового тиску» (наводяться приклади Вадима Комарова та судової справи проти Bihus.info; пункт AF).

2. Розділ «Співробітництво у сфері спільної закордонної та безпекової політики»

Європарламент закликає ЄС та Україну посилити співробітництво «у сфері кібербезпеки та боротьби проти дезінформації» (пункт 21).

Європарламент «вітає посилення співробітництва між українською владою та європейським публічним та приватним сектором для боротьби з гібридними загрозами, насамперед з боку Росії, з метою, зокрема, поширення хибної інформації, підбурення до насильства, підживлення антиурядових і антиєвропейських настроїв» (пункт 23).

3. Розділ «Права людини і засадничі свободи»

Європарламент суворо засуджує «масштабні та постійні порушення прав людини та засадничих свобод, як-от свобода виразу (freedom of expression)», вчинені «російськими окупаційними силами» в Криму та «підтриманими Росією озброєними групами» на непідконтрольних Україні територіях Донбасу (пункт 53). Додатково погіршення ситуації зі «свободою вираження» в Криму зазначено також далі (пункт 57).

Європарламент наполягає, щоб українська влада «приділила увагу проблемам єдиного телевізійного каналу кримськотатарською мовою, ATR, і запропонувала стабільний механізм фінансової та технічної підтримки, щоб дати змогу цьому телеканалу продовжити його мовлення на окупований Росією Криму» (пункт 60).

Європарламент «підтримує свободу вірувань, поглядів та вираження й наголошує на важливості надання рівного доступу всім національним, етнічним та мовним меншинам до інформації як критично важливих складових будь-якої демократії; засуджує мову ненависті та дискримінацію на основі етнічності чи мови, а також підроблені новини (fake news) та хибну інформацію (misinformation), мішенню яких є національні, етнічні та мовні меншини» (пункт 64).

Європарламент «висловлює стурбованість стосовно браку належних дій з боку української влади для здолання дискримінації та мови ненависті, мішенню яких є групи меншин, особливо ромська спільнота» (пункт 65).

4. Розділ «Медійний ландшафт»

Цей розділ варто перекласти повністю.

Європарламент:

«68. Зазначає продовження реформаторських зусиль у царині медіа; наголошує, що реформа, зокрема, має забезпечити незалежність, неупередженість та підзвітність регуляторного органу, прозорість медіавласності, рівні можливості для ЗМІ з чесною конкуренцією на ринку; висловлює стурбованість планами надати регуляторній агенції нові широкі повноваження, що тягне за собою ризик замаху на свободу медіа та зміст онлайнових і друкованих медіа; наголошує стосовно проєкту закону про боротьбу з дезінформацією, що теперішній проєкт може привести до розширення втручання держави в контент медіа та в журналістську діяльність, жертвуючи свободою медіа, й не буде ефективним у протистоянні дезінформації й закликає до організації ширших консультацій із медійною спільнотою та відповідними міжнародними організаціями, щоб уникнути ризиків для свободи вираження;

69. Зазначає зі стурбованістю, що телевізійний медіамаркет в Україні, будучи плюралістичним, як і раніше характеризується надмірним впливом олігархів; закликає Україну сприяти розвитку вільних та незалежних медіа та зміцнювати медійний плюралізм; наголошує на важливості надійного суспільного мовника, незалежного медіарегулятора та громадянського суспільства в розбудові опору дезінформації та іншим дестабілізуючим чинникам; закликає Верховну Раду та уряд дотримуватися зобов’язань держави перед суспільним мовником і забезпечити фінансову та політичну підтримку його подальшої модернізації, незалежності та спроможності займатися розслідувальною журналістикою;

70. Повторює, що ЄС потрібно продовжити підтримку України у протистоянні гібридним загрозам, боротьбі з дезінформацією та підробленими новинами, у тому числі через зміцнення незалежних медіа і стратегічного поширення медіаграмотності, з метою зміцнення життєстійкості України; вітає оголошення про початок кібердіалогу між ЄС та Україною;

71. Висловлює стурбованість погіршенням робочого середовища для представників медіа, зокрема журналістів-розслідувачів, які розповідають про корупцію та шахрайство; сумує про будь-які дії, вчинені з метою обмеження праці журналістів, включно з обмеженням доступу до інформації, кримінальними розслідуваннями, примусом до розкриття джерел та мовою ненависті, зокрема мовою ненависті проти незалежних медіа; стурбований тим, що члени Верховної Ради, відповідно до нещодавнього аналізу, проведеного платформами українських журналістів-розслідувачів, стали жертвою адресних кампаній дезінформації, чи навіть свідомо допомагали поширенню таких кампаній;

72. Шкодує про численні атаки на журналістів та громадських активістів, зафіксовані у період 20172019 років; закликає українську владу переслідувати порушників і гарантувати безпеку працівників медіа та журналістів; наполегливо просить українську владу дотримуватися пропорційного підходу в регулюванні медіа;

73. Шкодує, що політичний клімат у країні погіршився, а залякування, мова ненависті та політичний тиск широко використовуються з політичною метою; наполегливо просить владу суворо засудити й заборонити діяльність екстремістських груп та вебсайтів, які спонукають до ненависті, як-от "Миротворець", які збуджують напруження в суспільстві та зловживають персональними даними сотень людей, включно із журналістами, політиками та членами груп меншин;

74. Закликає до розвитку демократичного, незалежного, плюралістичного та збалансованого медіаландшафту в Україні, який поклав би край політично вмотивованим переслідуванням медійних каналів, включно з відкликанням ліцензій, забезпечив захист місцевих журналістів, осіб, що формують громадську думку, та дисидентських голосів від утисків та залякувань, уможливив недискримінаційний доступ до онлайнової та офлайнової інформації та осмислену участь у громадському житті, охороняв та гарантував права людини і громадянські права; наголошує, що журналісти, правозахисники та адвокати мають бути спроможними працювати незалежно, без недоречного втручання та залякування; вітає працю українських правозахисних організацій та прокуратури Криму, яка, тимчасово працюючи з території материкової України, реєструє порушення прав людини та зловживання; наполягає на тому, що всі порушення прав людини потрібно розслідувати, а порушників притягнути до відповідальності».

5. Розділ «Торгівля та економічне співробітництво, охорона здоров’я, праця й соціальні питання, мобільність працівників»

Європарламент зазначає, що «не було досягнуто видимих результатів у деолігархізації країни, бо олігархи досі мають сильний вплив на українську економіку та політики, зокрема в царині володіння медіа» (пункт 84).

Європарламент «заохочує Єврокомісію до подальшої підтримки зусиль України в плані медіа та інформаційної грамотності» (пункт 88).

 

Це все в резолюції, що стосується медіа та свободи слова в Україні. Тепер, виклавши факти, дозволю собі кілька підсумкових спостережень на власну відповідальність.

  1. Європарламент цілковито визнає інформаційні загрози з боку Росії, яку в окремих пунктах прямо називає окупантом стосовно не лише Криму, а й сходу України. Ці загрози Європарламент чітко відокремлює від внутрішньої медійної ситуації в Україні, де головними загрозами названо вплив олігархів та безкарність різних форм опору журналістській діяльності. При цьому «за кадром» залишається питання «п’ятої колони»: формально українських медіа, які де-факто беруть участь у російській інформаційній агресії проти України. Європарламент і не визнає, і не заперечує наявність в Україні таких медіа, а просто обходить цей пункт мовчанням.
  2. Європарламент окремо зазначає наявність «гібридних» інформаційних загроз, причому не лише, а тільки «насамперед» з боку Росії. Метою цих інформаційних загроз Європарламент, зокрема, називає «підживлення антиурядових і антиєвропейських настроїв». Мені невідомо, щоб такі констатації з боку Європарламенту лунали раніше, хоча це явище має місце в Україні системно від самого початку російської агресії проти України.
  3. Європарламент вважає підроблені новини, дезінформацію та хибну інформацію серйозною загрозою й закликає до системної боротьби з цими явищами (не уточнюючи, хто є суб’єктом поширення всього названого). Європарламент вітає співпрацю ЄС та України в плані спільної боротьби з цими загрозами. Водночас, на погляд Європарламенту, ця боротьба не має призводити до посилення державного регулювання медіа та обмеження свободи медіа. Як примирити між собою перше та друге — це питання резолюція залишає повністю відкритим.
  4. Європарламент окремо закликає до повноцінної підтримки державою суспільного мовника загалом та його «спроможності займатися розслідувальною журналістикою» зокрема. (Варто зазначити, що наразі власні розслідування українського суспільного мовника роблять лише перші кроки; левова частка розслідувань в ефірі українського суспільного мовника наразі є програмами стороннього виробництва — насамперед «Схем» та Bihus.info).
  5. Європарламент визнає наявність в Україні «екстремістських груп та вебсайтів, які спонукають до ненависті». Це єдиний приклад, коли Європарламент прямо закликає Україну заборонити діяльність медіа, що перебувають в українській юрисдикції. Але це не «Страна.ua» (як можна би подумати, читаючи початок пункту 73 резолюції), а «Миротворець». Знов-таки, наявність в Україні проросійських медіа, які «спонукають до ненависті», використовують із політичною метою «мову ненависті та політичний тиск», резолюція залишає відкритим: не констатує й не заперечує. Водночас, Європарламент висловлює стурбованість «політично вмотивованим переслідуванням медійних каналів, включно з відкликанням ліцензій», але не уточнює, про які саме медійні канали йдеться (зокрема, чи мається на увазі рішення РНБО стосовно каналів «112 Україна», NewsOne та ZIK або, наприклад, анулювання ліцензії радіостанції «Прямий ФМ»).
  6. Європарламент констатує, що деякі українські парламентарії не лише «стали жертвою адресних кампаній дезінформації», а навіть «свідомо допомагали поширенню таких кампаній».
  7. Європарламент закликає до «деолігархізації» у країні в цілому та українських медіа зокрема, не особливо конкретизуючи питання про те, як це, власне, можливо (націоналізувати найвпливовіші медіа, які належать олігархам? змусити олігархів передати ці медіа в інші приватні руки? розорити цих олігархів, щоб вони не мали фінансових ресурсів підтримувати «власні» медіа? змусити олігархів і далі, із суто альтруїстичних міркувань (?), фінансувати впливові медіа, на редакційну політику яких вони зобов’язуються не мати жодного впливу? якщо не все назване, то що інше?).
  8. Європарламент однозначно захищає канал ATR, не звертаючи уваги на проблеми з його підзвітністю перед державою за вже надане фінансування.
Теги за темою
ІнфопростірСтатті
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
"Слуги народу" голосуватимуть за новий законопроєкт Зеленського щодо НАБУ і САП, — Палійчук
Фокус
2025-07-25T14:36:46Z
Транш Ukraine Facility затримують та уріжуть, бо Київ не провів обіцяні реформи
Европейская правда
2025-07-25T14:36:32Z
Patriot для України: Зеленський зробив важливу заяву
TSN
2025-07-25T14:36:06Z
Трамп про заяву Макрона щодо Палестини: "Його слова не мають значення"
Европейская правда
2025-07-25T14:34:56Z
У Росії скасували святковий парад кораблів: у чому причина
TSN
2025-07-25T14:33:50Z
Росія віднайшла новий спосіб, як відправляти в’язнів на війну - розвідка
УкраинФорм
2025-07-25T14:33:06Z
Італія засуджує ситуацію в Газі, але не готова визнати Палестину
Европейская правда
2025-07-25T14:30:21Z
Просування росіян є: які головні причини цього
24tv
2025-07-25T14:30:16Z
Тонкі млинці "3 склянки", які не рвуться: за цим рецептом вийдуть навіть у чайників
24tv
2025-07-25T14:33:44Z
Хто зі знаків зодіаку вже цими вихідними отримає хорошу новину
24tv
2025-07-25T14:33:37Z
Можна буде їсти цілу зиму: як правильно заморозити кавун, щоб зберегти смак
GlavRed
2025-07-25T14:27:17Z
Квіти залишаться свіжими кілька тижнів: просто додайте це у вазу
24tv
2025-07-25T14:27:15Z
П’ять ключових ознак, які можуть вказати на те, що ви психопат
TSN
2025-07-25T14:21:41Z
Ось як одним словом можна характеризувати кожний знак зодіаку
TSN
2025-07-25T14:21:14Z
Турист знайшов найнезвичніший секонд-генд світу: довелося лізти через "гори одягу"
Фокус
2025-07-25T14:15:01Z
Ангельська енергетика: які ТОП-4 дати народження змінюють світ на краще
GlavRed
2025-07-25T13:27:25Z
14 + 14 = ?: топова головоломка, яка зламала мозок не одному математику
GlavRed
2025-07-25T13:27:20Z
Де зараз Катерина Осадча, яка була ведучою "Світського життя"
24tv
2025-07-25T14:36:43Z
Дружина Преснякова пустилася берега: зважилася на радикальний крок
GlavRed
2025-07-25T14:27:57Z
"Правила флірту", або Ці голоси в голові: рецензія на фільм Паоло Дженовезе
Фокус
2025-07-25T14:27:07Z
Автор вірусного треку "Смарагдове небо" відповів, скільки заробляє на музиці
24tv
2025-07-25T14:06:40Z
KHAYAT відповів, чи погодився б взяти участь у шоу "Холостяк"
24tv
2025-07-25T13:36:42Z
У Польщі проходить виставка «Яворів. Народні барви Розточчя»
УкраинФорм
2025-07-25T13:30:31Z
Російські пропагандисти поширюють фейк про українця, який начебто збирав кошти на похорон музиканта Оззі Осборна
Детектор М
2025-07-25T13:15:55Z
Що одягнути в офіс у сильну спеку: 6 найкращих образів
24tv
2025-07-25T13:09:23Z
Одеський театр опери та балету створить 3D-копію своєї будівлі
УкраинФорм
2025-07-25T13:06:05Z
Не лише "стоматолог": як раніше називали зубних лікарів і до чого тут цирульники
GlavRed
2025-07-25T14:27:41Z
Коли донорська підтримка закінчується: як зберегти медичне обслуговування на своїх ресурсах
Лига
2025-07-25T14:27:27Z
Сльози — природна терапія: чому плач корисний не лише для душі
GlavRed
2025-07-25T14:27:02Z
Лікарі попередили про небезпеку власних торгових марок аптек: що приховує "аналог"
Gazeta UA
2025-07-25T13:48:11Z
Лікарка розповіла, який популярний засіб не допомагає при опіках
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T13:39:11Z
Нова керівниця OpenAI має грандіозний план щодо штучного інтелекту для всіх нас
24tv
2025-07-25T13:33:55Z
Як довго зберігати свіжі кабачки: пролежать до весни
TSN
2025-07-25T13:06:30Z
Одна незначна зміна — і можна не боятися підвищення холестерину: кардіологи розповіли, з чого почати
TSN
2025-07-25T12:36:17Z
Невидимий маркетинг: як аптеки нав’язують власні бренди під виглядом аналогів
TSN
2025-07-25T12:18:42Z
Росія наступає на 11 напрямках – Генштаб
1News
2025-07-25T14:36:10Z
На Львівщині стартував марафон - військові пробіжать 1500 кілометрів через усю країну
УкраинФорм
2025-07-25T14:30:37Z
Обмеження руху транспорту в Дніпрі: на два тижні планують часткове перекриття, де діятимуть незручності
Политека
2025-07-25T14:30:09Z
Серпень готує сюрпризи: синоптик сказала, до якої погоди готуватися українцям
GlavRed
2025-07-25T14:27:41Z
Ворог закріплюється в Кам’янському, штурмує Степногірськ: DeepState оновив мапу боїв
TSN
2025-07-25T14:21:41Z
У Харкові кількість поранених внаслідок авіаудару РФ зросла до 17
УкраинФорм
2025-07-25T14:21:15Z
Температурний «шок»: на Дніпропетровщині у річці Вовча гине риба
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T14:18:31Z
Втрата двійні через лікарську недбалість: у Харкові трьом медикам повідомлено про підозру
Мій Харків
2025-07-25T14:10:09Z
Трамваї №5 і 8 тимчасово змінять маршрути
Мій Харків
2025-07-25T14:07:41Z
Дівчинка, якій пересадили серце під час обстрілів Києва, отямилася
Комсомольская правда
2025-07-25T14:36:55Z
Деякі навіть важко вимовити: які найрідкісніші імена дітей в Україні
GlavRed
2025-07-25T14:36:37Z
У Грузії розпочалися навчання НАТО
Европейская правда
2025-07-25T14:36:05Z
Як вдвічі збільшити пенсію: більше не доведеться жити впроголодь
Знай
2025-07-25T14:30:59Z
Чи обов’язково класти покійному копійки: священник дав відповідь
GlavRed
2025-07-25T14:27:40Z
Що їли князі Київської Русі - історик розкрив деталі меню давніх українців
GlavRed
2025-07-25T14:27:38Z
Нацрада рекомендує медіа вшанувати 28 липня пам'ять закатованих або загиблих у полоні
Детектор М
2025-07-25T14:27:15Z
Новий безпілотний "звір" проти "Шахедів": на що здатен перехоплювач AngryCat
Фокус
2025-07-25T14:27:10Z
Російські «шахеди» навчилися ухилятися від українських дронів-перехоплювачів — "Флеш"
ZN UA
2025-07-25T14:22:33Z
Львівські прокурори зупинили 23 шахрайські кол-центри
InternetUA
2025-07-25T14:25:48Z
На Закарпатті затримали зловмисника, який намагався підкупити прикордонника для незаконного переправлення осіб через кордон
Украина Криминальная
2025-07-25T14:24:26Z
В Харкові стрімко зростає кількість постраждалих внаслідок російського удару: серед них дитина
TSN
2025-07-25T14:21:35Z
Знесло цілий під'їзд: у Саратові прогримів вибух у багатоповерхівці, є жертви
Фокус
2025-07-25T14:15:44Z
На Сумщині взято під варту чоловіка, який звинуватив у крадіжці та убив знайому
Украина Криминальная
2025-07-25T14:06:22Z
"Ягуар" та розкішна резиденція: індієць 9 років видавав себе за посла неіснуючих держав
Фокус
2025-07-25T14:06:21Z
Один з російських ударів пошкодив будівлю Сумської ОВА, – ЗМІ
24tv
2025-07-25T13:54:29Z
На Київщині п’яний водій на Volkswagen збив жінку та втік з місця ДТП
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T13:51:46Z
До 9 років позбавлення волі засуджено кам’янчанина, який обікрав власну матір
Украина Криминальная
2025-07-25T13:36:41Z
ЛНЗ завершив літні збори звитягою над Кудрівкою й поразкою від Чорноморця
Football.ua
2025-07-25T14:34:28Z
Спаллетті – про звільнення зі збірної Італії: Я хотів пробудити гордість, яку сам відчував, але це виявилося помилкою
Football.ua
2025-07-25T14:28:28Z
Еріксен на радарі Рексема: амбітний хід валлійців
Football.ua
2025-07-25T14:13:47Z
Лапорта – про Суперлігу: Бачу готовність Чеферіна до переговорів
Football.ua
2025-07-25T13:57:38Z
Барселона уникне штрафу від Манчестер Юнайтед за невикуп Рашфорда
Football.ua
2025-07-25T13:57:22Z
Ще один гравець Інтера може опинитися в Ботафогу
Football.ua
2025-07-25T13:57:11Z
Україна – Данія: де дивитися гру чемпіонату Європи з баскетболу U-18
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T13:57:02Z
У "Шахтарі" перед матчем із "Бешикташем" попросили Неймара поговорити з бразильцями команди
ZN UA
2025-07-25T13:54:14Z
ЄЮОФ-2025. Чергові медалі України - у легкій атлетиці та кульовій стрільбі
УкраинФорм
2025-07-25T13:51:24Z
Офіційні курси виросли, але є нюанс: як змінилися валюти
24tv
2025-07-25T14:36:11Z
Ціни на кукурудзу старого врожаю відновили зростання
AgroPortal
2025-07-25T14:30:48Z
Енергоатом отримав оновлені ліцензії на експлуатацію українських ядерних установок
УкраинФорм
2025-07-25T14:30:07Z
Різкий стрибок цін на оренду квартир: у яких областях житло помітно подорожчало
GlavRed
2025-07-25T14:27:28Z
Держагентство «ПлейСіті» оштрафувало Telegram-канал на майже 5 млн грн
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T14:27:19Z
Космічних цін вже не буде: в Україні різко здешевшала популярна ягода
GlavRed
2025-07-25T14:21:03Z
Особливих ризиків для курсової стабільності у серпні немає - банкір
УкраинФорм
2025-07-25T14:15:40Z
Скільки коштує бензин та інше пальне на АЗС України
УкраинФорм
2025-07-25T14:12:52Z
Значно скоротити доходи РФ допоможе зниження світових цін на нафту до $40-50 - експерт
УкраинФорм
2025-07-25T14:09:12Z
В Україні створили захист від дронів, який збирається на авто, як конструктор
Фокус
2025-07-25T14:36:17Z
Lisuan G100: китайська відеокарта випередила NVIDIA RTX 4060
ITC
2025-07-25T14:31:05Z
На Барбадосі виявили змію яку вважали вимерлою понад 20 років
360ua.news
2025-07-25T14:30:59Z
Смартфони Samsung Galaxy можуть залишитися без оновлень: які моделі потрапили до "чорного списку"
Фокус
2025-07-25T14:30:26Z
Нова вакансія CD Projekt Red розкриває Project Hadar, як екшн-RPG з ближнім боєм
ITC
2025-07-25T14:22:52Z
Ані луска, ані пір’я: вчені знайшли стародавню рептилію з нігтями на спині
ITC
2025-07-25T14:22:20Z
Більше ШІ у пошук: Google Web Guide «зручно групуватиме посилання»
ITC
2025-07-25T14:22:10Z
Українські стартапи залучили понад $50 млн зовнішніх інвестицій
InternetUA
2025-07-25T14:22:05Z
Літає 90 днів без підзарядки: як дрону Skydweller вдається триматися в небі так довго
Фокус
2025-07-25T14:21:51Z
Саморобне ретро: в Україні схрестили люксовий BMW 90-х та ГАЗ-М20 "Побєда"
Фокус
2025-07-25T14:12:13Z
Pogea Racing анонсувала рестомод за мотивами класичного Corvette
AutoCentre
2025-07-25T14:09:52Z
Електромобіль Zeekr створений для швидкості, а тепер ще й захищає від куль
Топ Жир
2025-07-25T14:03:16Z
Каліфорнійські покупці електромобілів все частіше обирають не Tesla
Топ Жир
2025-07-25T13:18:20Z
Найпопулярніші бензинові та дизельні авто, які купують українці у 2025 році
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T13:15:20Z
На ринок виходить сімейний електрокросовер від Huawei із запасом ходу 700 км
Фокус
2025-07-25T13:12:47Z
Цей Mustang Mach-E доводить, що електробатареї служать набагато довше, ніж очікувалося
Топ Жир
2025-07-25T12:33:55Z
Чекають дорогі наслідки: що станеться з авто, якщо проїхати глибоку калюжу
GlavRed
2025-07-25T12:27:47Z
В Україні зібрали перші висотні автогідропідйомники Dasan DS450 на шасі Renault Trucks 6×6
AutoCentre
2025-07-25T12:24:30Z