/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fc354ace9eb2703e69210e3b87203e5aa.jpg)
Через Україну: Лавров знову звинуватив ЄС у розриві відносин з Росією
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров звинуватив Європейський Союз у розриві відносин з РФ.
Про це заявив на зустрічі з фінським колегою Пеккою Хаавісто, інформує "Інтерфакс".
Лавров вважає, що відносини з Брюсселем були зруйновані у 2014 році через підтримку ЄС Революції Гідності в Україні.
"Євросоюз послідовно зруйнував всі без винятку механізми, які існували на основі угоди про партнерство та співробітництво, включаючи саміти, які проводилися двічі на рік, включаючи щорічні зустрічі уряду РФ з єврокомісарами", — сказав російський міністр.
Також він звинуватив ЄС у відсутності реакції на "переслідування російськомовних" в країнах Балтії та України. За словами міністра, це свідчить про те, що Євросоюз віддаляється від усього, що пов'язано з Росією.
У свою чергу Хаавісто нагадав, що причиною санкцій ЄС проти Росії стала окупація Криму та підтримка бойовиків на Донбасі.
В ЄС же заявили, що не коментуватимуть кожне висловлювання Лаврова.
"Ми не будемо коментувати кожну заяву пана Лаврова кожен раз, коли він висловлюється. Що важливо — це факти і позиція Росії. Мені здається, я буду лити воду на його млин, якщо звернуся щодо зробленої ним заяви", — сказав Петер Стано, офіційний представник глави дипломатії ЄС Жозепа Борреля.
Як повідомлялося, Росія видворила дипломатів з Німеччини, Польщі та Швеції за участь в акціях на підтримку Олексія Навального.
Президент Франції Еммануель Макрона і канцлер Німеччини Ангела Меркель під час спільної відеоконференції засудили це рішення, проте відзначили подальшу підтримку будівництва газопроводу "Північний потік-2".
Відео Новини світу: головний дипломат ЄС визнав невдалою зустріч із Лавровим
Провальний візит до Москви. Головний дипломат ЄС визнав невдалою свою зустріч з Лавровим. Росія та Європа все більше віддаляються одна від одної - такого висновку під час поїздки до російської столиці дійшов Жозеп Боррель. У своєму блозі він написав, зокрема, що метою поїздки було перевірити, чи готова Москва усунути розбіжності та змінити негативну тенденцію у відносинах з Євросоюзом.
- Telegram
- Messenger
- Viber
- Автор:
- Дмитро Гулійчук