КИЇВ. 15 лютого. УНН. У Польщі група громадян Грузії напала з ножами на групу українців. Бійка із використанням ножів сталася, за словами польських слідчих, через порахунки між чоловіками і, можливо, через національне походження. Про це повідомляє Польське радіо, передає УНН.
Цитата:
"Увечері минулого четверга, 11 лютого, у центрі міста Сєракув у Великопольському воєводстві на заході Польщі група громадян Грузії напала з ножами на групу громадян України. За інформацією слідчих, причиною бійки стали порахунки між чоловіками, можливо, за національною ознакою", - сказано у повідомленні видання.
Деталі
Четверо дорослих іноземців напали на групу трьох інших іноземців із використанням гострих предметів, ймовірно, ножів. Після бійки вони втекли з місця події, залишивши закривавлених поранених чоловіків.
Наразі однозначно невідомо, що стало мотивом злочину. "Однак все вказує на те, що це були порахунки між чоловіками, ймовірно, через національне походження", - відзначає видання.
Відомо, що один із поранених чоловіків після інциденту прибіг до сусідньої крамниці та попросив про допомогу. Бійку побачив один із жителів сусіднього будинку і він повідомив про інцидент поліцію та швидку допомогу.
Потім виявилося, що побиті чоловіки – це громадяни України. Натомість зловмисники – громадяни Грузії. Усі вони є жителями Мєндзиходзького повіту Великопольського воєводства, працівники місцевих фірм. Потерпілим із численними ножовими пораненням надали медичну допомогу, а поліція невдовзі затримала чотирьох злочинців, пише видання.
Громадян Грузії арештували та висунули обвинувачення, за які їм загрожує від шести місяців до восьми років позбавлення волі.
Постраждалих українців натомість госпіталізували, а одного з них мусили прооперувати.
Доповнення
Напади на українців у Польщі, де багато громадян України працюють, стаються час від часу. Ще у 2019 році в Офісі Омбудсмена відзначали, що за чотири роки кількість випадків ксенофобії, дискримінації та ворожнечі до українців у Польщі зросла з 30 до 190 випадків.
Питання захисту прав трудових мігрантів у тому ж році обговорили омбудсмени обох країн. Предметами переговорів були випадки вчинення злочинів щодо громадян України на ґрунті ненависті, зокрема, порушення права на життя, свободу та особисту недоторканість, права вільно користуватися правами та свободами без дискримінації за будь-якою ознакою. У цьому контексті Уповноваженим було наголошено на необхідності вжиття всіх можливих заходів з метою недопущення злочинів, пов’язаних із мовою ворожнечі, та правопорушень на ґрунті ненависті щодо українських громадян у Польщі. З огляду на це сторонами було підписано Лист про наміри, у якому вони задекларували, що обмінюватимуться інформацією щодо конкретних справ і втручань, поглядів та набутого досвіду.