MY.UAНовини
ЗМІ: "Плати гроші або терпи мітинги". Як заробляє ГО "Стоп Корупції"
ЗМІ: "Плати гроші або терпи мітинги". Як заробляє ГО "Стоп Корупції"

ЗМІ: "Плати гроші або терпи мітинги". Як заробляє ГО "Стоп Корупції"

У травні 2019 року поліція затримала двох осіб, які назвалися членами організації “Стоп корупції”. За версією слідства, вони вимагали $100 тис у чиновника з Мінекології в обмін на припинення акцій протесту під цим відомством

Генеральна прокуратура заявила, що має докази причетності затриманих до однієї з громадських організацій, що спеціалізується на замовних протестах. У квітні 2020 року розслідування було завершено, а обвинувальний акт скерований до суду, пише "Цензор".

Засновник ГО "Стоп корупції" Роман Бочкала тоді публічно відхрестився від затриманих активістів, назвавши їх “шахраями, які прикриваються ім'ям організації”, і цьому можна було б повірити, якби не один нюанс: “Стоп корупції” дійсно в цей час проводила акції протесту під стінами згаданої держустанови, а імена затриманих активістів фігурували у новинах на сайті організації, де вони були підписані як члени "Стоп корупції".

Через три місяці, в серпні 2019 року, СБУ затримала в Житомирі ще одного представника “Стопкору”. Силовики заявили, що затриманий вимагав у директора лісгоспу $30 тис за нерозповсюдження компрометуючого відео в соцмережах. Також, за версією правоохоронців, затриманий не вперше займався подібними аферами. “Активіста” затримали при отриманні чергового траншу в $5,5 тис, які він намагався заховати в трусах.

Активістом виявився такий собі Олександр Громов. Зазвичай ЗМІ титровали його як керівника місцевого осередку ГО "Стоп корупції". Центральний офіс організації відповів, що Громов лише претендував на місце глави, але не отримав його і взагалі не має жодного відношення до “Стопкору”. Знову ж таки, в це можна було б повірити, якби за рік до цього "Стопкор" не висвітлював напад на Громова, називаючи його своїм співробітником та главою житомирського осередку проекту. Ці публікації досі доступні на сторінках організації в Facebook.

Комерціалізація боротьби з корупцією у громадському секторі набрала обертів після Революції Гідності. Пошук активів, розслідування незаконного збагачення представників режиму Януковича, а також контроль за діяльністю нових чиновників стали неораним полем для журналістів і спричинили справжній бум журналістських розслідувань в Україні. Саме в цей період отримали максимальну популярність проекти “Схеми”, “Слідство.Інфо”, “Bihus.info” та ін. Однак знайшлися й ті, хто побачив у цьому тренді комерційний потенціал і почав використовувати розслідування та вуличний активізм як інструмент внутрішньополітичної боротьби та бізнес-конкуренції, продаючи його зацікавленим особам.

Раніше Бочкала та його колеги вже були фігурантами моїх матеріалів, а нещодавній текст про них - “Активісти за викликом” - викликав дуже нервову реакцію керівників "Стоп корупції", і це дало мені всі підстави вважати, що він влучив у ціль. Саме ця агресивна реакція мотивувала мене та моїх колег на подальше вивчення діяльності “Стопкору”. В результаті ми вивчили доходи, дослідили нерухомість та майно керівництва “Стопкору” і нарешті склали повну картину того, як Бочкала та його соратники побудували бізнес на вуличних акціях, замовних розслідуваннях і тиску на бізнес.

Організація “Стоп корупції” була створена в 2013 році. З 2015 року вона запустила однойменний проект журналістських розслідувань. Спочатку сюжети виходили на 5 каналі, потім перейшли в інтернет. У 2019 проект “Стоп корупції” був виключений з Глобальної мережі журналістів-розслідувачів GIJN. Організація назвала причиною рішення “зайву залученість в політичну активність, відсутність журналістського професіоналізму та конфлікт інтересів”. Рішення стало прецедентом: в історії організації GIJN, яка об'єднує журналістів з 177 ЗМІ у 76 країнах світу, подібний випадок стався вперше. Рішення про виключення "Стоп корупції" приймалося двічі: спочатку у вересні 2018, коли за це одностайно проголосувала рада GIJN, потім у лютому 2019, коли рішення підтвердила Рада директорів GIJN.

Це не перший випадок, коли компанії з репутацією відмовлялися від співпраці з Бочкалою та його організацією. У 2018-му “Стоп корупції” оголошувала про співпрацю з телеканалом "ПравдаТУТ Львів" та організацією розслідувань WikiInvestigation, але вже у 2019-м WikiInvestigation відмовилася співпрацювати з організацією Бочкали, оскільки таку вимогу поставили її міжнародні донори. Незабаром співпрацю зі “СтопКором” припинив і львівський телеканал "ПравдаТУТ", причиною назвали ангажованість розслідувань.

На сьогоднішній день зі "Стоп корупції" припинили співпрацювати всі грантові організації, які колись мали спільні програми з проектом Романа Бочкали, зокрема Freedom House, Міжнародна мережа журналістів-розслідувачів SCOOP, USAID, програма МАТРА Королівства Нідерландів, Антикорупційна ініціатива Європейського союзу (EUACI), Міністерство закордонних справ Королівства Данія (DANIDA). Однією з причин згортання програм, крім токсичності Бочкали, співрозмовники, які мають відношення до згаданих установ, off the records називають непрозорість освоєння коштів.

Втративши підтримку західних донорів, “Стоп корупції” розпочала співпрацю з українськими правоохоронними органами. В 2016 році році Бочкала стає членом Київської конкурсної комісії Генпрокуратури з відбору керівного складу місцевих прокурорів. Тоді ж Бочкала стає членом Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України. Саме з 2016 року матеріальний стан Бочкали та членів його сім'ї різко покращується, але про це трохи згодом.

Незважаючи на припинення співпраці з міжнародними донорськими організаціями, ГО “Стоп корупції” та її керівництво не відчуває браку коштів: сьогодні проект налічує 77 філій по країні, а сам Бочкала пересувається столицею на новому позашляховику Range Rover з особистим водієм. Чим же заробляє “Стопкор” і як це пов’язано зі зростанням благополуччя сім'ї Бочкали?

Спочатку коротка автобіографічна довідка. Роман Бочкала народився в Старому Осколі Бєлгородської області, РФ, виріс в Криму. У 2001 Бочкала починає роботу журналістом: спочатку в кримських ТРК, потім, після переїзду до Києва в 2008-му році, на столичних К1 та "Інтері". У 2013 році Бочкала стає одним із співзасновників та координатором громадської організації “Стоп корупції”, що визначає його кар'єрний вектор на наступні 7 років.

Ця організація була створена за ініціативою Льва Парцхаладзе - відомого українського забудовника, двічі депутата Київради (2002-2006, 2008-2014), першого заступника голови Київської обласної державної адміністрації (2015), голови Київської обласного осередку «БПП-Солідарність» (2015), заступника голови Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (2016-2019). У 2016 році Роман Бочкала називав ініціатором проекту "Стоп корупції" саме Парцхаладзе. Директором "Стопкору" тоді був Тарас Лилик: він керував іншим проектом Парцхаладзе - комунальним підприємством "Готово". Пізніше Лилик разом з Парцхаладзе перейшов на роботу до Мінрегіонбуду.

Також відомо, що Бочкала мав ще одного впливового покровителя - на сьогодні вже екс-заступника Генпрокурора України Сергія Кизя. За даними ЗМІ, Кизь користувався послугами "Стопкору", коли потрібно було скомпрометувати своїх опонентів та прорекламувати відкриття кримінальних проваджень за допомогою хвалебних сюжетів.

Організація складається з правління і трьох департаментів: юридичного, правозахисного та медійного. Юристи надають консультації підрозділам організації та представляють інтереси в суді. Правозахисний департамент - це регіональні підрозділи по всій Україні. Створення цієї мережі Бочкала вважає своїм головним досягненням. Втім, за даними моїх джерел, франшизу на відкриття нового осередку можна придбати за певну суму грошей і після цього спокійно кошмарити місцевих чиновників, відраховуючи відсоток від заробленого центральному офісу. Медійний департамент "Стопкору", згідно з даними на сайті організації, навчає "активістів" збирати та поширювати інформацію, тобто виконувати журналістську роботу. Він включає редакцію "журналістських розслідувань", "антикорупційних новин" та власний медіацентр для проведення прес-конференцій. В реальності це конвеєр замовних матеріалів, фейків та чорного піару.

Мені вдалося отримати зразок “понятійки”, яка укладається “Стопкором” зі своїми клієнтами. Це т.з. меморандум про співпрацю на восьми сторінках. Документ не має законної сили, про що відразу попереджає організація, не є договором в розумінні Цивільного та Господарського кодексів та не накладає жодних юридичних зобов'язань на його сторони. Будь-які розбіжності, що виникають в процесі роботи, клієнту пропонується вирішувати з організацією шляхом перемовин, а будь-яка інформація, яка стане відомою сторонам в процесі співпраці повинна залишатися конфіденційною. А позаяк меморандум має безстрокову дію, то є конфіденційним назавжди, себто клієнт не може згадувати про методи роботи “СтопКору” або розповідати про вартість послуг в процесі та після завершення співпраці. Окремо забороняється показувати третім особам і сам меморандум.

Звинувачувати журналістів у замовний природі їх матеріалів - звичайна поведінка фігурантів антикорупційних розслідувань, їх ручних активістів та медіаобслуги. У випадку з матеріалами “Стопкору» аби зробити висновок про заангажованість сюжетів, достатньо їх просто подивитися.

Наприклад, реклама забудовника озер на Осокорках. У 2018-му організація Бочкали активно висвітлювала забудову берегів озер на столичних Осокорках. Будівництвом займався збанкрутілий нині банк "Аркада". Місцеві жителі вимагали створення парку, як це було передбачено генпланом Києва, в той час коли забудовник планував звести десятки багатоповерхівок ЖК "Патріотика на озерах". Можна було б припустити, що організація з назвою "Стоп корупції" протестувала проти будівництва цього ЖК та захищала мешканців, але ні. У своїх сюжетах вона рекламувала забудовника, розповідаючи про його діяльність виключно у комплементарній формі (1, 2). На момент написання матеріалу ролики набрали 866 та 297 переглядів відповідно.

31 січня 2019 року Київрада розірвала угоду про оренду землі з замовником будівництва на Осокорках через мільйонні борги, однак забудовник продовжив освоєння землі. На місце будівнитва ЖК "Патріотика на озерах" прийшли місцеві мешканці та активісти, щоб перешкодити йому. На це у "Стоп корупції" випустили сюжет, вставивши в нього архівні кадри знесення паркану навколо будмайданчика та звинувативши людей у нападі, але чомусь забули розповісти в сюжеті, що будівництво охороняла група озброєних титушок, які в результаті й були затримані поліцією.

Сьогодні прорекламований "антикорупціонерами" банк "Аркада" визнаний неплатоспроможним, його президента Костянтина Паливоду правоохоронці заарештували та оголосили підозру в розкраданні 50 млн грн, а ошукані вкладники та інвестори будівництва розгорнули намети і вже кілька місяців мітингують під будівлею КМДА.

Ще один приклад: вимагання у забудовника ЖК "Чайка". “Стопкор” звинуватила забудовника Олексія Кулагіна у створенні комунальних підприємств на території комплексу, через які мешканці повинні були сплачувати послуги з урахуванням комісії на користь забудовника. Кулагін, у свою чергу, заявляв, що "антикорупціонери" пропонували йому за певну суму "відбілити" репутацію і припинити кампанію з його дискредитації.

"Вони з'явилися наприкінці 2016 року, як тільки мене почала"розгойдувати" СБУ. Вони були як група підтримки: виставляли намети, скидали негативну інформацію. Звернувся я до Льва Ревазовича Парцхаладзе. Він поставився з розумінням, швидко звів мене з Тарасом (Лилик) і звів мене з Бочкалою. Після розмови вони мені запропонували кошторис. Він (Бочкала) мені сказав, що у мене погана медійна підтримка, що я повинен розвивати медійні зв'язки. Кошторис був десь на 50 тисяч доларів. Вони мені обіцяли підтримку медійну на всіх порталах. Від цього я охренів. Я не медійний і не збираюся себе розкручувати, як артист. В результаті вони продовжили блокування мого підприємства. Це "качали", які зараз хочуть перефарбуватися під бійців з рейдерством. Це чисті посібники рейдерів", - розповідав Кулагін у 2019-му.

Як доказ своїх слів він надає лист від Тараса Лилика та Романа Бочкали від 26 жовтня 2018 року з медіапланом позитивного висвітлення в ЗМІ. У документі пропонувалося випустити серію сюжетів за участю Кулагіна на телеканалах "Інтер", "Перший Національний", "Еспресо", ICTV, а також матеріали проти його опонентів.

В результаті Кулагін відмовився від пропозиції та звернувся до правоохоронних органів.

Ще один кейс - переслідування адвоката Костянтина Лікарчука та членів його сім'ї. З січня 2019 року по серпень 2020 "Стоп корупції" проводить кампанію проти адвоката Костянтина Лікарчука, екс-заступника голови Державної фіскальної служби. Його звинувачують у незаконному збагаченні, покриванні діяльності рейдерів і титрують у сюжетах як "скандального адвоката з заплямованою репутацією". Розслідування організації Бочкали стосувалися діяльності не лише адвоката, а і його батька - екс-глави Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука. У “Стопкор” звинуватили Ігоря Лікарчука у підробці результатів зовнішнього незалежного оцінювання, в результаті якої до престижних вузів потрапляли діти з заможних сімей, а також влаштовували мітинги під будівлею суду, де мала розглядатися відповідна справа.

Далі: атака на “ОККО”, цькування секретаря міської ради Славутича та реклама секти Мунтяна.

Замовний характер сюжетів "Стопкору" помітили і в компанії ОККО, яку звинуватили в крадіжці землі в Карпатах для будівництва гірськолижного курорту. Люди Бочкали знімали сюжети, влаштовували мітинги і публікували матеріали на сайті, при цьому, як правило, позиція ОККО, яку обвинувачували, в них не згадувалася.

Володимира Борисова, секретаря міськради Славутича, «Стоп корупції» звинувачували в проросійській позиції і захопленні будівельного ринку міста.

Після того, як Борисов дізнався про ці матеріали, він розіслав посилання на статтю особам, яких вважав причетними до публікації матеріалу на сайті. Протягом години стаття зникла з сайту "Стоп корупції".

Ще один фігурант "розслідувань "Стопкору" - власник будівельної компанії "Т.М.М." Микола Толмачов. Його звинуватили у бізнесі з Росією та виведенні грошей в офшори. На думку бізнесмена, замовником подібних матеріалів міг виступити "Альфабанк".

Наталя Крупица, сільський голова села Крижанівка (Одеська область), яка є постійним героєм публікацій “Стоп корупції”, пов'язує сюжети організації з місцевими виборами. За словами Крупиці, активісти ніколи не зв'язувалися і навіть не намагалися отримати її коментар.

Реклама діяльності скандального пастора церкви “Відродження” Володимира Мунтяна - ще одна цікава історія за участю ГО “Стоп корупції”. Про нього "Стопкор" випустив у 2017 році цілих три позитивних сюжети (1,2,3). Колишні підлеглі Мунтяна розповіли, що організація Бочкали отримала за них $30 тис. Також вони розповіли, що глава "СтопКору" регулярно відвідував святкові заходи, організовані Мунтяном, і пропонував послуги зі зливу особистого листування опонентів з Viber та WhatsApp.

Крім замовних телесюжетів, "Стопкоор" надає послуги з організації мітингів за участю найнятих "активістів". Причому не тільки з організації тиску на окремих бізнесменів, а й проти, наприклад, керівництва Нацбанку України. Так, у листопаді-грудні 2019 року організація проводила акції протесту "Зупинимо корупцію в НБУ" під стінами будівлі банку і біля будинку тодішнього глави НБУ Якова Смолія та його першого заступника Катерини Рожкової. Присутні на акції журналісти запитували у "активістів", проти кого вони протестують, але чіткої відповіді не отримали. Під час однієї з акцій журналіст Василь Крутчак провів експеримент - підійшов до мітингувальників зі словами: "Я від Романа Бочкали. Сьогодні під Нацбанком будемо стояти менше, але заплатимо більше - 500 грн. Але потрібно буде голосніше кричати «Рожкову у відставку!» - питань у активістів не виникло.

Тепер ми повертаємось до питання напрочуд дивного благополуччя сімейства Бочкали. Іноді може здаватися, що шлях до громадської діяльності лежить через відмову від матеріальних благ та аскетичний спосіб життя, але в дійсності боротьба з корупцією часто стає прибутковим бізнесом. Починаючи з 2015 року, тобто з моменту запуску проекту “Стоп корупції”, рівень життя Романа Бочкали і його оточення стрімко йде вгору, а сімейні активи поповнюються квартирами, автомобілями та земельними ділянками. Далі - стисла хронологія зростання добробуту Бочкали.

2011 рік. Роман та Ірина Бочкала купують квартиру площею 92,9 кв.м на столичних Позняках, вартість квартири становить близько 97 тисяч доларів. За податковими звітами, які потрапили до журналістів, загальний дохід Романа Бочкали за весь трудовий стаж на той момент складав близько $43,5 тис - удвічі менше вартості покупки.

2015 рік. Ірина Бочкала набуває права власності на низку нежитлових приміщень площею 103 кв.м у Шевченківському районі Києва. Офіційно покупка обходиться в $74 тис. При цьому, за всі роки роботи пані Бочкала задекларувала близько $28 тис. У травні 2020 ці приміщення передали в оренду на 5 років ТОВ "АРІТЕЙЛ" (під розміщення магазину "Коло").

У тому ж 2015-му Роман Бочкала купує мікроавтобус Renault Master 2010 року випуску (близько $10 тис).

2016 рік. Роман Бочкала подає декларацію кандидата на посаду члена Ради громадського контролю при НАБУ, в якій зазначені заощадження в $98 тис, €11,3 тис і 545 тис грн готівкою.

Таким чином, станом на кінець 2016 року подружжя за весь свій трудовий стаж (16 років) заробили разом $181 тис. А вклали в нерухомість (квартиру та нежитлові приміщення) - $171 тис. Виходить, що на життя впродовж усіх цих 16 років у них залишалося $10 тис, але незважаючи на це вони відклали майже $100 тис заощаджень.

У тому ж 2016 році батьки Ірини Бочкали купують квартиру в київському ЖК New York Concept House площею 48,8 кв.м, вартість. Вартість покупки складає не менше $80 тисяч. Того ж року теща Романа Бочкали - Галина Нефьодова - набуває право власності на земельну ділянку в с.Старі Безрадичі Київської області, а також нежитлові приміщення загальною площею 111,9 кв м у Харкові (зараз у власності не значаться, можливо були продані). На земельній ділянці біля озера в Київській області відразу розпочинається будівництво житлового будинку. При цьому, сама Галина Нефьодова залишається жити в Харківській області, а Роман Бочкала регулярно відвідує ділянку в Старих Безрадичах, і це дозволяє зробити висновок про те, що квартира та земельна ділянка належать батькам Ірини Бочкали лише формально.

2017 рік. Батьки Ірини Бочкали продовжують інвестувати в столичну нерухомість і купують ще одну квартиру - 44,4 кв м вартістю близько $50 тис в одному з будинків на проспекті Перемоги. Тесть Романа купує Volkswagen Passat 2014 року, вартість автомобіля - приблизно $20 тис (це другий автомобіль, зареєстрований на Юрія Нефьодова, з 2014 року він володіє Volkswagen Caddy 2010 року випуску, а в 2018-му придбає третій).

2018 рік. Ірина Бочкала реєструє Audi Q3 2014 року випуску вартістю близько $22 тис. Андрій Бочкала, брат Романа Бочкали, купує квартиру площею 61,5 кв м у Софіївській Борщагівці, передмісті Києва. У тестя Бочкали - Юрія Нефьодова - цьому ж року з'являється автомобіль бізнес-класу Audi Q7, вартістю близько $80 тис, яким, за інформацією очевидців, користується сам Бочкала

2019 рік. У жовтні 2019 року Ірина Бочкала стає власницею 10 соток землі в Києві неподалік метро “Видубичі” під будівництво житлового будинку. Також Юрій Нефьодов набуває право власності на нежитлові приміщення площею 147,6 кв м у Києві. У 2020-му вони так само, як і нерухомість Ірини Бочкали, були здані в оренду на 5 років магазину "Коло".

За даними журналістів, тільки у 2017-2018 р.р. Роман Бочкала виїжджав за кордон 16 разів, переважно до країн Європи, з періодичністю приблизно 1 раз на місяць. Всього за півтора року Бочкала перебував за кордоном 111 днів - фактично третину року. Навіть за мінімальними розрахунками, сума, витрачена Бочкалою на ці подорожі, складає кілька десятків тисяч доларів, при цьому її не зазначено в його деклараціях.

2020 рік. Журналіст Василь Крутчак фіксує Бочкалу на автомобілі Range Rover. Активіст приїжджає грати на ньому в футбол. Вартість такого автомобілю починається від $100 тис.

***

Незважаючи на перелічені вище факти вимагання, шантажу та рекету, організація “Стоп корупції” продовжує свою діяльність. Оскільки в Києві до послуг Бочкали вдається дедалі менше багатих людей, він сконцентрувався на розвитку мережі регіональних організації. Сьогодні ГО “Стоп корупції” відкриває свої філії у селищах, а сюжети на її сайті дедалі частіше присвячені головам сільрад. Зрозуміло, що без потужної підтримки у правоохоронних органах це було б неможливо, але про це - в наступному матеріалі.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Внезапную гибель Вселенной смоделировали на квантовом компьютере: сценарий конца света
TSN
2025-02-12T05:21:09Z
Игроки считают, что Square Enix может объявить о возвращении Parasite Eve на презентации State of Play от Sony
GameMag
2025-02-12T01:19:17Z
Самцы японских палочников перестали участвовать в размножении: самки теперь делают все сами
Telegraf
2025-02-12T01:15:58Z
Слух: Ремастеры греческой саги God of War будут анонсированы совсем скоро
GameMag
2025-02-11T23:09:46Z
Хидео Кодзима покажет Death Stranding 2 на SXSW 2025 в марте
GameMag
2025-02-11T23:09:31Z
Ждём на State of Play? Скоро состоится анонс Senua’s Saga: Hellblade II на PlayStation 5 — инсайдер
GameMag
2025-02-11T23:09:26Z
Каннибализм по-европейски: ученые раскрыли жуткую правду в польской пещере
Фокус
2025-02-11T19:57:13Z
Patapon 3 готовится выйти на PlayStation 5 и PlayStation 4 — ждём в PlayStation Plus
GameMag
2025-02-11T19:39:24Z
"Прекрасно справился с задачей": Харрисон Форд высоко оценил работу Троя Бейкера в Indiana Jones and the Great Circle
GameMag
2025-02-11T19:27:12Z
Этих знаков Зодиака называют худшими любовниками
Comments UA
2025-02-12T03:30:29Z
Ничего не вернуть: 20 признаков, что вы окончательно разлюбили партнера
Marie Claire
2025-02-12T03:00:46Z
Как красиво уложить отрастающую челку: видео с пошаговой инструкцией
Marie Claire
2025-02-12T02:00:38Z
Гороскоп на 12 февраля: к кому деньги потекут рекой, а кому стоит затянуть пояса
Gazeta UA
2025-02-11T22:39:24Z
День ангела 12 февраля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-02-11T22:21:15Z
Выращивание рассады: какую культуру специалисты советуют не ставить на подоконник, сделайте только хуже
TSN
2025-02-11T19:21:56Z
Гороскоп на 12 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-02-11T18:54:50Z
В Буковеле открыли аквапарк "Мавка": что предлагают посетителям и сколько стоит отдых
Telegraf
2025-02-11T18:00:40Z
5 причин, почему в доме должен быть умный пылесос
Marie Claire
2025-02-11T17:31:52Z
Взрывы в Киеве: ВС РФ ударили баллистическими ракетами, первые фото разрушений
Фокус
2025-02-12T05:45:47Z
Киев содрогался от ударов баллистики: стали известны последствия
Comments UA
2025-02-12T05:00:58Z
На Киевщине обломками сбитых беспилотников повреждены 9 частных домов и автомобиль
TSN
2025-02-12T04:48:00Z
Ракетный удар РФ по Киеву: падения обломков, разрушения в разных районах города и раненый ребенок
TSN
2025-02-12T04:06:02Z
Среди раненых в Киеве из-за российской атаки есть 9-летняя девочка: погиб минимум один мужчина
ZN UA
2025-02-12T04:01:55Z
Ракетный удар по Киеву: в ГСЧС сообщили подробности
Хвиля
2025-02-12T03:51:21Z
В результате ракетного удара РФ по Киеву есть погибший — Кличко
TSN
2025-02-12T03:48:27Z
Ночью по Украине кружили вражеские дроны: где раздались взрывы
TSN
2025-02-12T02:51:32Z
В Киеве посреди ночи произошла драка со стрельбой: что известно
Telegraf
2025-02-11T22:51:25Z
За один день – полный комплект медалей. Какие успехи имеет Украина на "Играх непокоренных"
Telegraf
2025-02-12T05:42:39Z
Беринчик и Дэвис провели первую битву взглядов перед титульным боем
ZN UA
2025-02-11T19:39:18Z
"Один удар - это единственный шанс": легендарный Коллина предложил изменить правила футбола
Gazeta UA
2025-02-11T17:39:42Z
Известный украинский футболист вернулся в итальянский клуб
ZN UA
2025-02-11T16:16:26Z
"Принцип справедливости": Италия допустила Z-лыжника к соревнованиям
Telegraf
2025-02-11T15:54:48Z
Бывшую украинскую спортсменку осудили за поддержку армии РФ
Корреспондент
2025-02-11T15:06:56Z
Переобулся: компания известного футболиста зарегистировала свой бренд в России
Comments UA
2025-02-11T13:48:33Z
Известный журналист завел в тупик Андрея Шевченко. Что он у него спросил?
Telegraf
2025-02-11T13:30:26Z
Менеджер Фьюри выбрал соперника для Чисоры - это не Усик
Корреспондент
2025-02-11T12:45:25Z
Россияне сообщают об усилении атак на одном из направлений: «ВСУ бессильны»
Comments UA
2025-02-12T05:48:28Z
Киевские учителя не получили обещанную тысячу гривен: что известно про январские доплаты
Хвиля
2025-02-12T05:42:11Z
Не все потеряно: украинцы сбросили оккупанта вместе с триколором из шахты в Торецке
Comments UA
2025-02-12T05:36:41Z
Оккупанты массово перебрасывают технику и живую силу: какие направления укрепляют
Comments UA
2025-02-12T05:30:35Z
Последствия нового оружия или "пауза" россиян? Военные о том, что стоит за удачными контратаками ВСУ
Telegraf
2025-02-12T05:00:51Z
Прогноз погоды на 12 февраля: украинцев ждут рекордные морозы
Политека
2025-02-12T04:31:52Z
Враг нанес ракетный удар по Киеву: есть попадания
Хвиля
2025-02-12T04:03:30Z
Россияне обстреляли Купянский район: ранен человек, есть повреждения
Gazeta UA
2025-02-12T02:39:09Z
Гороскоп на 12 февраля: кому повезет, а кому придется включить терпение
Знай
2025-02-12T02:30:02Z
Стильный Карл Урбан в образе Джонни Кейджа на первом постере фильма "Мортал Комбат 2"
GameMag
2025-02-11T23:27:16Z
"Мечта сбудется моя… снова в Праге я": Олег Винник спел с женой, которую не так просто узнать
Апостроф
2025-02-11T19:57:14Z
​"В украинском языке слова "стерва" нет": писатель указал на ошибку в хите Тины Кароль
Апостроф
2025-02-11T19:27:07Z
«Замороженный» румянец: самый нежный бьюти-тренд февраля
Marie Claire
2025-02-11T19:00:49Z
Годится ей в сыновья: как выглядит избранник предательницы Свиридовой, которая грозилась "убить" Зеленского
Telegraf
2025-02-11T18:21:24Z
Тому и Джерри — 85! Кинокомпания Warner Bros целый февраль транслирует мультфильмы с любимыми героями
Фокус
2025-02-11T18:15:36Z
Елка, оливье и страх родов: почему Маша Ефросинина решила не рожать
Знай
2025-02-11T16:51:54Z
Участники "Евровидения" оскандалились поддержкой российской группы
Апостроф
2025-02-11T16:45:50Z
Модель с 15 размером груди Кузнецова раскрыла свои заработки и сколько ей приносит OnlyFans
TSN
2025-02-11T16:21:52Z
Существует лишь несколько условий: юристы рассказали, в каких случаях можно отказаться от повестки
Фокус
2025-02-12T05:57:32Z
Генштаб обновил потери РФ в войне
Корреспондент
2025-02-12T05:45:37Z
Специальность в дипломе может оказаться недействительной: вузы переименуют образовательные программы – кого затронет
Знай
2025-02-12T05:21:04Z
12 февраля: церковный праздник сегодня, о чем просят Иверскую икону, где ее ставят в доме
UAToday
2025-02-12T05:03:43Z
Субсидиантам дали 30 дней: кто не успеет – может потерять помощь
Знай
2025-02-12T04:36:38Z
Россия превратила школы в фабрики для будущих солдат: учитель сбежал из страны, чтобы показать миру правду
Знай
2025-02-12T04:21:13Z
Цветок мужества: как "Эдельвейс" защищает Украину и что символизирует шеврон бригады
Telegraf
2025-02-12T04:09:20Z
Алгоритмы возвращения из СОЧ: как действовать военным, совершившим его до ноября 2024
ZN UA
2025-02-12T04:04:55Z
В Германии заявили о повреждении военных кораблей диверсантами
Корреспондент
2025-02-12T03:58:42Z
Магнитная буря 12 февраля: как себя уберечь
TSN
2025-02-12T05:21:51Z
«Может ли гидрофильное масло вызывать прыщи?»
Marie Claire
2025-02-12T05:00:11Z
Все может закончиться операцией: почему нельзя глотать жвачку
Знай
2025-02-12T04:51:16Z
Умываться холодной водой опасно: к чему это может привести
Comments UA
2025-02-12T02:30:19Z
Домашние растения, незаменимые в народной медицине: топ рецептов
Comments UA
2025-02-12T01:36:46Z
Подогрев сидений в авто: комфортная функция, которая может навредить здоровью
Gazeta UA
2025-02-12T00:57:51Z
Крабовые палочки вредны для организма: какие реакции вызывает популярный продукт
Comments UA
2025-02-12T00:30:33Z
С подагрой не могут мобилизовать? Какие болезни костей и суставов освобождают от призыва
Telegraf
2025-02-12T00:18:21Z
Уникальные свойства пекинской капусты, о которых знают не все: топ вкусных салатов
Comments UA
2025-02-11T23:30:13Z
Тариф вырастет, а газ будет в дефиците: эксперт предупредил о серьезных проблемах
Знай
2025-02-12T05:36:52Z
Цены на овощи до нового урожая станут новым ударом по кошелькам: какого подорожания ждать
Политека
2025-02-12T05:30:38Z
В Wizz Air рассказали о планах возвращения в Украину после прекращения огня
ZN UA
2025-02-12T00:24:55Z
Франция вложит рекордную сумму в развитие ИИ-технологий
Хвиля
2025-02-11T21:06:14Z
Масло, мука и сахар: на сколько поднимутся цены в Украине
Знай
2025-02-11T20:30:53Z
Продукты и коммуналка бьют по кошельку: цены взлетели на 12,9%
Gazeta UA
2025-02-11T18:48:49Z
Как снять наличные без банкомата: НБУ напомнил о важной услуге, список мест
Знай
2025-02-11T17:21:12Z
Объект не работает: в ДТЭК раскрыли последствия российского удара по Полтавщине
Comments UA
2025-02-11T17:15:30Z
Эксперты пояснили, почему мы до сих пор не может пользоваться термоядерной энергией
Фокус
2025-02-11T17:15:28Z
Простой лайфхак позволит водителям сэкономить несколько сотен гривен за считанные минуты
Фокус
2025-02-11T18:06:50Z
Поможет Европе потеснить Китай: представлено решение важной проблемы с аккумуляторами
Фокус
2025-02-11T17:15:55Z
С мотором от Golf GTI: Volkswagen Passat и Tiguan получили мощные версии
Фокус
2025-02-11T16:30:22Z
Раритет из 80-х: обнаружен культовый внедорожник Chevrolet в заводской упаковке
Фокус
2025-02-11T14:42:41Z
Зимние дороги: 5 правил, которые спасут вас от неприятностей за рулем
Знай
2025-02-11T13:51:04Z
Сода в бардачке должна быть обязательно: неожиданные лайфхаки для водителей
Знай
2025-02-11T11:51:43Z
На рынок выходит американский коммерческий электрокар с богатым оснащением
Фокус
2025-02-11T10:15:01Z
Будущая классика: какие подержанные авто со временем подорожают
Фокус
2025-02-11T09:30:05Z
Водителей оштрафуют и лишат прав всего за одно: о чем нужно помнить
Знай
2025-02-11T06:51:07Z
В Москве ответили, готовы ли принять предложение Зеленского и пойти на обмен территориями
Comments UA
2025-02-12T05:51:23Z
В Белом доме создали для Маска особые условия: от чего освободили миллиардера
Comments UA
2025-02-12T05:42:18Z
Трамп отреагировал на освобождение учителя и вспомнил об Украине
Европейская правда
2025-02-12T05:42:09Z
Трамп отреагировал на "жест доброй воли" РФ
Comments UA
2025-02-12T05:18:18Z
Обмен территориями в случае переговоров: чего уже опасаются в Кремле
Comments UA
2025-02-12T05:09:37Z
Итоги 11.02: заявление Трампа и ленд-лиз Украины
Корреспондент
2025-02-12T05:06:34Z
Россия ограничивает информацию о Курщине - ISW
Корреспондент
2025-02-12T04:51:29Z
Главные новости ночи 12 февраля 2025: ракетный удар по Киеву и сокращение в США средств на образование
TSN
2025-02-12T04:48:19Z
На Западе назвали главное препятствие на пути к успешным переговорам по Украине
Comments UA
2025-02-12T04:39:47Z