/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Ffe2a58aa54a887a6edc18f2a02554f25.jpg)
Збирав інформацію про технічні розробки: у Харкові науковця засудили до 12 років за співпрацю з ФСБ
Викритого контррозвідкою СБУ агента російських спецслужб, науковця з Харкова засуджено до 12 років позбавлення волі. Чоловіка звинувачують у державній зраді.
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
Верховний Суд України підтвердив вирок .
Встановлено, що улітку 2017 року співробітники СБУ викрили завербованого представниками ГУ Генштабу Збройних сил РФ мешканця Харкова і науковця Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут". Він збирав інформацію про технічні розробки у межах оборонного замовлення для передачі спецслужбам Росії.
Науковця -агента ФСБ затримали під час спроби отримання таємних відомостей від працівника інституту.
Науковця визнав винним у державній зраді Орджонікідзевський районний суд Харкова, далі рішення суду першої інстанції підтвердив Харківський апеляційний суд. У лютому 2021 року Верховний Суд України також відмовив у задоволенні касаційної скарги.
Триває досудове слідство щодо інших учасників агентурної мережі.
Нагадаємо, що у Одеській області контррозвідники СБУ затримали командира розвідувально-диверсійної групи одного з підрозділів незаконного збройного формування так званої "ЛНР".
Відео Новини України: силовики російської ФСБ провели незаконні обшуки у будинках кримських татар
Знову репресії в окупованому Криму. О четвертій ранку силовики російської ФСБ вдерлися у сім будинків кримських татар. Активісти "Кримської солідарності" повідомляють: кількагодинні обшуки проходили у кримців, які мешкають у Бахчисараї, Сімферополі, Севастополі, Білогірську та Радянському районі. Більше розкаже ТСН.
- Telegram
- Messenger
- Viber
- Автор:
- Юлія Шевченко