Проєкт «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні» спільно з Офісом омбудсмана видав посібник «Рекомендації̈ Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань додержання конституційного права людини і громадянина на доступ до інформації̈».
Авторами посібнику стали національні експерти з питань доступу до інформації̈: Тетяна Олексіюк, Людмила Опришко, Христина Буртник, Віктор Барвіцький, Олексій Кабанов.
Крім того, проєкт Рада Європи оприлюднив аналітичний огляд «Правові позиції Європейського суду з прав людини щодо доступу до публічної інформації», авторкою якого стала Христина Буртник.
Як писав ДМ, у січні 2021 року Офіс Ради Європи в Україні повідомив, що опублікував аналітичний огляд рішень Європейського суду з прав людини у справах із доступу до публічної інформації.
Нагадаємо, 12 квітня 2018 року Україна підписала Конвенцію Ради Європи про доступ до офіційних документів, ухвалену 18 червня 2009 року у м. Тромсе. Представники громадянського суспільства підтримували ратифікацію Конвенції з 2018 року.
У січні 2020 року Рада з питань свободи слова та захисту журналістів при Президентові України закликала підтримати ратифікацію Конвенції. 20 травня 2020 року Верховна Рада ратифікувала Конвенцію Ради Європи про доступ до офіційних документів. Цим документом держави визнають право на доступ до інформації та погоджуються забезпечувати таке право і співпрацювати у сфері доступу. Україна стала десятою країною, яка ратифікувала Конвенцію та, відповідно, відкрила шлях до набуття нею чинності.
1 грудня 2020 року набрала чинності Конвенція Ради Європи про доступ до офіційних документів (Тромська конвенція).