Після випадків отруєння школярів лікамиу кількох регіонах України у Міністерстві освіти і науки почала працювати гаряча телефонна лінія психологічної допомоги та чат-бот у Telegram і Viber для батьків та вчителів.
Про це повідомила пресслужба МОН.
У чат-боті "КІБЕРПЕС" можна дізнатись як діяти дітям, батькам і вчителям у разі кібербулінгу та анонімно отримати допомогу. Задля підвищення обізнаності батьків та організації взаємодії "дитина-інтернет-мобільний зв'язок" на сайті відомства є розділ "Безпека дітей в інтернеті". Крім того, на платформі "Дія" є освітній серіал для батьків "Безпека дітей в інтернеті.
Для дітей доступна "гаряча лінія". Телефони:
- 0-800-500-225 (безкоштовно зі стаціонарних);
- 116111 (безкоштовно з мобільних);
- цілодобова "гаряча лінія" для жертв домашнього насильства – 15-47;
- Національна гаряча лінія із запобігання домашньому насильству – 116-123.
"Ситуація в Інтернеті є дуже небезпечною і швидко змінюється, тому маємо постійно відслідковувати нові тенденції в цифровому середовищі, вчасно на них реагувати та підвищувати обізнаність батьків, вчителів та дітей щодо можливих ризиків", - йдеться у повідомленні МОН.
Міністерство також готує інформацію для батьків та вчителів щодо челенджів та флешмобів у соцмережа, а також поради та правила користування Інтернетом. Крім того, відомство наголошує на проведенні профілактичних заходів з дітьми щодо їхньої поведінки в Мережі.
Як повідомлялося, новина про школярів, які отруїлися спазмалітикамисколихнула суспільство: декілька фактично однакових випадків сталися всього за кілька днів. Щонайменше п'ять підлітків постраждали: дві школярки наковталися таблеток у Борці (одна дівчина померла), потім — дві учениці прийняли велику дозу ліків в Умані, в Києві 15-річного хлопця шпиталізували з отруєнням. За однією з версій поліції, напитися пігулок підлітків підштовхнуло відео в ТіkТоk.
Відео Як врятувати дітей від смертельного челенджу – поради психотерапевта
Чому життя підлітків під загрозою? І що може врятувати дітей від смертельного челенджу: батьківський контроль чи довірливе спілкування? Говоримо з психотерапевтом Олегом Чабаном.
- Telegram
- Messenger
- Viber
- Автор:
- Тетяна Курпіта