MY.UAНовости
Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти Медведчука, його дружини та інших осіб
Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти Медведчука, його дружини та інших осіб

Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти Медведчука, його дружини та інших осіб

КИЇВ. 20 лютого. УНН. Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 19 лютого 2021 року "Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", яким застосовуються санкції щодо восьми фізичних, серед яких Віктор Медведчук та Оксана Марченко, та 19 юридичних осіб, серед яких є компанії – власники п'яти літаків. Про це повідомляється на сайті Глави держави, передає УНН.

Деталі

Як вказано у рішенні, санкції, зокрема, щодо Віктора Медчедчука, застосовуються на три роки і стосуються:

1) блокування активів – тимчасове обмеження права особи користуватися та розпоряджатися належним їй майном;
2) обмеження торговельних операцій;
3) зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань;
4) анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності, зокрема, анулювання чи зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами;
5) повна заборона заходження іноземних невійськових суден та військових кораблів до територіального моря України, її внутрішніх вод, портів;
6) обмеження, часткове чи повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України;
7) запобігання виведенню капіталів за межі України;
8) заборона участі у приватизації, оренді державного майна резидентами іноземної держави та особами, які прямо чи опосередковано контролюються резидентами іноземної держави або діють в їх інтересах;
9) заборона видачі дозволів, ліцензій Національного банку України на здійснення інвестицій в іноземну державу, розміщення валютних цінностей на рахунках і вкладах на території іноземної держави;
10) припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну з іноземної держави чи вивезення з України валютних цінностей та обмеження видачі готівки за платіжними картками, емітованими резидентами іноземної держави;
11) заборона передання технологій, прав на об'єкти права інтелектуальної власності;
12) інші санкції, що відповідають принципам їх застосування, встановленим цим Законом.

Також рішенням санкції вводяться на три роки і щодо інших осіб.

А саме:

  • Вацковський Костянтин Борисович

(рос.: Вацковский Константин Борисович), громадянин РФ,

  • Донченко Віталій Валерійович

(рос.: Донченко Виталий Валериевич), громадянин РФ,

  • Лавренюк Наталія Миколаївна, громадянка України
  • Лісогор Сергій Вікторович

(рос.: Лисогор Сергей Викторович), громадянин РФ,

  • Марченко Оксана Михайлівна, громадянка України
  • Маслюк Олександр Миколайович

(рос.: Маслюк Александр Николаевич), громадянин РФ,

  • Попов Михайло Юрійович

(рос.: Попов Михаил Юрьевич), уродженець м. Петропавловськ-Камчатський Камчатського краю РФ, проживає у м. Краснодарі Краснодарського краю РФ, доктор соціологічних наук, головний редактор всеросійського наукового журналу "Гуманитарные, социально-экономические и общественные науки"

Санкції застосуваються і до низки юридичних осіб:

  • EVIRER LTD

(Off.12, 11th floor, tower 2, Amenity Centre AL Jazeera Al Hamra, Ras Al Khaimah UAE)

  • GOLD NATURAL GROUP LIMITED

(Trident Chambers P.O. Box 146 Road Town, Tortola British Virgin Islands)

  • KLODIUS INVESTMENTS LTD

(Quijano Chambers, p.o. box 3159, VG 1110 Road Town, Tortola British Virgin Islands)

  • SANDGATE COMMERCE LTD

(Quijano Chambers, p.o. box 3159, VG 1110 Road Town, Tortola British Virgin Islands)

  • WHPA AVIA LTD

(Quijano Chambers, p.o. box 3159, Road Town, Tortola British Virgin Islands)

  • Акціонерне товариство "НЗНП Менеджмент"

(Акционерное общество "НЗНП Менеджмент"), РФ, м. Москва

  • Акціонерне товариство "Новошахтинський завод нафтопродуктів"

(Акционерное общество "Новошахтинский завод нефтепродуктов"), РФ, Ростовська область, м. Новошахтинськ

  • Акціонерне товариство "Фармацевт плюс" (Акционерное общество "Фармацевт плюс"), РФ, м. Ростов-на-Дону,
  • Приватна компанія з обмеженою відповідальністю "Sportmaster Operations Pte. Ltd"

(укр.: "Спортмастер Оперейшнз Пте. Лтд"), Сингапур, Оуе Даунтаун

  • Товариство з обмеженою відповідальністю "Дон Експорт"

(Общество с ограниченной ответственностью "Дон Экспорт"), РФ, Ростовська обл., м. Донецьк.

  • Товариство з обмеженою відповідальністю "ИСС-Софт"

(Общество с ограниченной ответственностью "ИСС-Софт"), РФ, м. Москва.

  • Товариство з обмеженою відповідальністю "ІндаСофт"

(Общество с ограниченной ответственностью "ИндаСофт"), РФ, м. Москва.

  • Товариство з обмеженою відповідальністю "Роузвуд Шиппінг"

(Общество с ограниченной ответственностью "Роузвуд Шиппинг"), РФ, м. Ростов-на-Дону.

  • Товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Донські Вуглі"

(Общество с ограниченной ответственностью "Торговый дом "Донские Угли"), РФ, м. Ростов-на-Дону

  • Товариство з обмеженою відповідальністю "БІОТЕК"

(Общество с ограниченной ответственностью "БИОТЭК"), РФ, м. Москва.

  • Товариство з обмеженою відповідальністю "Гемодженікс"

(Общество с ограниченной ответственностью "Гемодженикс"), РФ, м. Москва

  • Товариство з обмеженою відповідальністю "Медобладнання"

(Общество с ограниченной ответственностью "Медоборудование"), РФ, м. Москва.

  • Товариство з обмеженою відповідальністю "ТОСОЛ-СИНТЕЗ ТРЕЙДІНГ"

(Общество с ограниченной ответственностью "ТОСОЛ-СИНТЕЗ ТРЕЙДИНГ"), РФ, Нижегородська область, м. Дзержинськ

  • Федеральний державний автономний учбовий заклад вищої освіти "Севастопольський державний університет" Міністерства науки і вищої освіти Російської Федерації

(Федеральное государственное автономное образовательное учреждение высшего образования "Севастопольский государственный университет"), м. Севастополь.

Контроль за виконанням рішення Ради національної безпеки і оборони України, введеного в дію цим указом, покладено на секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

Цей указ набирає чинності з дня його опублікування.

Додамо

Рішенням РНБО також були застосовані санкції до восьми фізичних та 19 юридичних осіб, серед яких є компанії-власники п'яти літаків. Санкції також застосовані до обслуговуючих дані літаки компаній.

Раніше

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що влада не обмежиться санкціями проти телеканалів "ZIK", "NEWSONE" та "112". Найближчим часом санкції будуть вводитися проти певних категорій фізичних та юридичних осіб, серед яких є й народні депутати.

Ситуація з каналами

Президент Володимир Зеленський 2 лютого запровадив персональні санкції проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака. Санкції діятимуть 5 років. Також санкції накладені на низку підприємств медіахолдингу “Новини”, куди також входять телеканали “ZIK” і “NewsOne”, 112-канал. Під санкції потрапили: “Нові комунікації” — ZIK, “НОВИНИ 24 ГОДИНИ” — “ПАРТНЕР ТВ”, “ЛІДЕР ТВ”, “ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ “112-ТВ”, “ТВ ВИБІР” — 112 канал, “НОВИЙ ФОРМАТ ТВ” — засновник Тарас Козак, “АРІАДНА ТВ” — власник Тарас Козак.

3 лютого Зеленський спочатку прокоментував введені ним санкції проти телеканалів “ZIK”, “NEWSONE” та “112”, заявивши, що Україна “рішуче підтримує свободу слова”, а застосовані обмеження — “важке рішення”.

А потім заявив, що для цього були “конкретні підстави”, але чомусь не назвав їх.

Доповнення

Також Зеленський подякував членам Ради національної безпеки і оборони за "швидку реакцію” і представникам громадянського суспільства.

Стосовно “підтримки” громадянського суспільства, то дії Глави держави засудили в багатьох інституціях, зокрема — в Національній спілці журналістів України. З відповідною заявою вже виступив голова НСЖУ Сергій Томіленко, який назвав указ Президента України Володимира Зеленського про введення санкцій проти телеканалів "ZIK", "NEWSONE" та “112” “надзвичайною ситуацією для держави”. З його слів, Національна спілка журналістів України негайно проінформує міжнародні інституції про кричущі дії влади, направлені на боротьбу зі свободою слова в Україні.

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Орхідея буде всипана квітами: чим полити рослину наприкінці літа
GlavRed
2026-08-27T19:24:53Z
Рослини ростимуть, наче на дріжджах: посівний календар на вересень
24tv
2026-08-28T16:39:03Z
Чайник закипить швидше: простий спосіб назавжди позбутися накипу
GlavRed
2026-08-16T16:21:20Z
Як раз і назавжди відлякати щурів від саду: простий трюк, про який знають не всі
GlavRed
2026-08-27T23:09:35Z
День ангела 5 вересня: кого та як вітати з іменинами
TSN
2026-08-28T21:21:16Z
Два знаки зодіаку пережили два роки випробувань: тепер їхнє життя почне змінюватися
GlavRed
2026-08-28T20:27:11Z
5 фатальних помилок при домашній консервації: розсіл мутніє і зриває кришки
24tv
2026-08-17T20:18:41Z
Чому категорично не можна зливати окріп у раковину: сантехніки попередили про наслідки
GlavRed
2026-08-28T20:12:43Z
Це місто на узбережжі, де знімали "Дім дракона", стане новим туристичним магнітом Європи
24tv
2026-08-28T20:09:39Z
Без них не обійтися: дизайнер розповів, яке взуття носити цієї осені
GlavRed
2026-08-27T20:09:43Z
Бережна фіналізувала «Тисячовесну»: список переможців
ГЛАВКОМ NET
2026-08-28T22:57:18Z
Вікторія Тернер похизувалася модельною фігурою в перламутровому бікіні: фото
Gazeta UA
2026-08-28T22:00:02Z
Хустина знову в моді: 4 способи носити головний аксесуар 2026 року
24tv
2026-08-28T21:03:22Z
67-річний український актор зробив заяву про усиновлення
GlavRed
2026-08-28T20:27:21Z
У цьому голлівудському фільмі знялась Вєрка Сердючка
24tv
2026-08-28T20:09:18Z
Відбулись обшуки у домі Панеттьєрі: нові подробиці у справі про загибель екснареченої Кличка
24tv
2026-08-28T19:39:22Z
Пасують жінкам будь-якого віку: ці штани будуть у тренді восени 2026
24tv
2026-08-28T19:21:33Z
Запасайтеся кавою: 5 культових фільмів, які тривають більше 3 годин
24tv
2026-08-28T19:12:47Z
"Перепадає" від України недарма: скільки Ozon продав товарів для війни за рік
24tv
2026-08-28T22:33:25Z
Росія не встигає поповнювати армію: втрати перевищують набір на 6 тисяч людей щомісяця — The Guardian
ZN UA
2026-08-28T22:21:37Z
Грецькі F-16 перехопили турецький дрон, який порушив повітряний простір країни
InternetUA
2026-08-28T22:03:22Z
Росія готується до нової хвилі мобілізації: понад 113 тисяч росіян масово втекли з країни
24tv
2026-08-28T21:54:50Z
Гуманітарна допомога для ВПО в Рівненській області: як переселенцям отримати важливу підтримку
Политека
2026-08-28T21:30:49Z
День пам’яті захисників держави 2026: згадаймо тих, хто пожертвував своїм життям заради нас
TSN
2026-08-28T21:21:51Z
Яке церковне свято в Україні 5 вересня
TSN
2026-08-28T21:21:08Z
Фінляндія та Швеція поглиблюють співпрацю у захисті від дронів
InternetUA
2026-08-28T21:00:09Z
В Євросоюзі зросла кількість українців під захистом: де їх найбільше
ГЛАВКОМ NET
2026-08-28T20:51:48Z
Атака РФ по Київщині: шестеро постраждалих, 200 осіб евакуйовано, відкрито провадження
Фокус
2026-08-28T22:27:18Z
На Київщині командир ТрО організував схему з розкрадання 12 млн грн на FPV-дронах
ZN UA
2026-08-28T22:06:16Z
Наркотики в авто екскомбата «Магури»: у 16-му армійському корпусі стали на захист Ширшина
TSN
2026-08-28T21:21:54Z
На Київщині після атаки постраждали шестеро людей, евакуйовано 165
ГЛАВКОМ NET
2026-08-28T21:21:15Z
Детонація біля траси Київ-Чоп поблизу столиці: що відомо про постраждалих і руйнування
TSN
2026-08-28T21:21:10Z
Чоловік перерахував 13 тисяч гривень псевдопродавцю та залишився без товару
InternetUA
2026-08-28T21:06:04Z
«Трагедія у Вишневому не стала уроком»: прем’єр вимагає суворого покарання за детонацію після прильоту на Київщині
TSN
2026-08-28T20:51:43Z
"Трагедія у Вишневому не стала уроком": Корецький прокоментував вибухи на Київщині
Фокус
2026-08-28T20:36:57Z
Потужна детонація на місці «влучань»: подробиці удару РФ по Києву та області
GlavRed
2026-08-28T20:12:25Z
Магнітна буря з К-індексом 5,7 накриє 29 серпня: під ударом гіпертоніки та метеозалежні
Знай
2026-08-28T21:12:52Z
Прогноз магнітних бурь на 29-30 серпня: експерти попередили про небезпечний рівень
Политека
2026-08-28T16:30:10Z
Стало відомо, які фрукти допомагають організму боротися зі стресом
AgroNews
2026-08-28T16:21:31Z
Жінки рідше хворіють на деменцію: вчені розкрили причину
ГЛАВКОМ NET
2026-08-28T15:57:30Z
Викиньте молоко негайно, якщо помітили цю одну ознаку — вона свідчить, що продукт вже небезпечний
TSN
2026-08-28T15:33:17Z
Як використати перерослі огірки: рецепт від майстрині консервації
24tv
2026-08-28T15:09:22Z
Троянди цвістимуть до листопада: що зробити з ними у вересні
24tv
2026-08-28T15:00:05Z
Рецепт шакшуки з кабачком: як швидко приготувати страву на сковороді із простим соусом
Политека
2026-08-28T12:21:33Z
У Львові лікарі видалили жінці псевдоаневризму розміром з грейпфрут
ГЛАВКОМ NET
2026-08-28T12:00:33Z
Серпневі ціни на газ можуть побити абсолютний історичний рекорд
Топ Жир
2026-08-28T21:42:12Z
Найбільша алмазодобувна компанія рф пішла у збиток
iPress
2026-08-28T21:06:29Z
Reuters: виробництво бензину в рф впало до 70% внутрішнього попиту через атаки дронів
iPress
2026-08-28T21:06:11Z
РФ знищила завод горілки "Хортиця": він не підлягає відновленню
TSN
2026-08-28T21:00:53Z
Фейкові перевізники виманюють передоплату: Кіберполіція назвала ознаки шахрайства
Знай
2026-08-28T20:00:51Z
Дефіцит продуктів в Україні: аномальна посуха обвалила врожай, що буде з цінами на популярний товар
Политека
2026-08-28T20:00:09Z
Росія платить за війну дедалі вищу ціну: вибір стає жорсткішим
ZN UA
2026-08-28T19:59:50Z
Проїзд Дніпро–Кам'янське дорожчає до 90 грн: тариф підвищать втретє за рік
Знай
2026-08-28T19:51:34Z
У цих пенсіонерів заберуть 20% виплат: зміни відбудуться у вересні
24tv
2026-08-28T19:48:07Z
Паливна криза, удари по логістиці та ядерні погрози: Путін почав грати ва-банк — Frankfurter Allgemeine
TSN
2026-08-28T22:51:08Z
Лукашенко заявив про «спільну проблему» РФ і Білорусі на кордонах України
ГЛАВКОМ NET
2026-08-28T22:27:52Z
ЗМІ: хакери вимагають у Берліна викуп після кібератаки на урядові відомств
InternetUA
2026-08-28T22:27:23Z
Мудра залишається в СІЗО, гроші для застави не внесли, — журналіст Ткач
Фокус
2026-08-28T21:42:29Z
NYT: Путін не готовий до миру попри зростання проблем у Росії
ZN UA
2026-08-28T21:30:28Z
Війна переходить у формат економічного виснаження: чому Україна зараз у кращому становищі, ніж РФ
TSN
2026-08-28T21:21:16Z
"Що таке мільйон євро для цих людей?" Притула висловився проти застав у корупційних справах
Лига
2026-08-28T21:06:34Z
Санкційний Boeing із Тегерана прилетів до Мінська, а потім літав над РФ
ZN UA
2026-08-28T20:57:57Z
Зупинити війну зараз нереалістично, – Буданов
24tv
2026-08-28T20:21:00Z
Кліматичні зміни вплинули на мистецтво древньої цивілізації
Gazeta UA
2026-08-28T22:51:39Z
Intel назвала 14A найважливішим техпроцесом компанії за останні роки
InternetUA
2026-08-28T21:12:47Z
Український шутер “Metro 2039” здобув нагороду "Best Visuals" на Gamescom-2026
InternetUA
2026-08-28T20:18:40Z
Цукерберг мав таємний план замінити працівників штучним інтелектом: що сталося в Meta
InternetUA
2026-08-28T19:42:32Z
Глобальний кібертероризм наближається: США змоделювали найгірший сценарій атаки
InternetUA
2026-08-28T19:03:43Z
Не лише для гучності: експерти назвали п'ять незвичних функцій бічних кнопок у смартфоні
InternetUA
2026-08-28T18:21:02Z
Названо найкращі бюджетні смартфони у 2026 році: серед них є навіть iPhone
InternetUA
2026-08-28T17:48:22Z
Топ 3 найкращих фотоапаратів 2026 року для мандрівників: Kodak, Olympus, Fujifilm
Фокус
2026-08-28T17:30:30Z
5 налаштувань Android, які варто вимкнути одразу після купівлі смартфона
InternetUA
2026-08-28T17:19:12Z
Проблеми якості води у Запоріжжі: як очистити та знезаразити в домашніх умовах
Политека
2026-08-28T23:00:08Z
Війна, день 1648. росіяни атакували склади українських видавництв, Федоров став радником міністра оборони Італії
Football.ua
2026-08-28T22:00:08Z
У Києві та низці областей оголошено повітряну тривогу
ГЛАВКОМ NET
2026-08-28T21:57:52Z
Споюють й відправляють на фронт: як жителів Донецька примушують служити в армії Росії
24tv
2026-08-28T21:18:35Z
Два когенераційні модулі в Одесі живитимуть котельні та насоси взимку
Знай
2026-08-28T20:12:44Z
Загальнонаціональна хвилина мовчання: 29 серпня у Києві зупинять рух громадського транспорту
5 UA
2026-08-28T20:06:12Z
На Київщині повністю перекрито частину Житомирської траси після вибухів
ГЛАВКОМ NET
2026-08-28T19:48:10Z
Безкоштовне житло для ВПО у Сумській області: де можна буде отримати прихисток
Политека
2026-08-28T19:42:14Z
207 боїв за добу: лінія фронту станом на 28 серпня 2026
ГЛАВКОМ NET
2026-08-28T19:21:13Z
Алавес сенсаційно втримав перемогу над Вільярреалом, очоливши турнірну таблицю Ла Ліги
Football.ua
2026-08-28T22:42:01Z
«Головне – перемога, а все інше другорядне»: Багатскіс та Лукашов – про перемогу України над Грецією
ГЛАВКОМ NET
2026-08-28T22:15:30Z
Мілан дотиснув Венецію, продовживши переможний старт нового сезону у Серії А
Football.ua
2026-08-28T22:00:43Z
Манчестер Сіті на виїзді розгромив Крістал Пелес, піднявшись на перше місце
Football.ua
2026-08-28T21:16:57Z
Андрій Войналович про гру проти Греції: «Пора вже було забивати ці трійки та давати команді поштовх уперед»
ГЛАВКОМ NET
2026-08-28T21:00:45Z
В'ячеслав Бобров після матчу з Грецією розповів, чи треба збірній Україні натуралізований гравець
ГЛАВКОМ NET
2026-08-28T20:39:49Z
Баварія домашнім розгромом Штутгарта розпочала захист титулу чемпіона
Football.ua
2026-08-28T20:33:51Z
Колос— Оболонь 0:0 Відео найкращих моментів та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2026-08-28T20:15:53Z
Красюк зробив несподіваний прогноз на потенційний бій Усика
24tv
2026-08-28T20:12:53Z
Відкликання Lucid Air змушує власників паркувати автівки надворі, поки софт виконує роль пожежника
Топ Жир
2026-08-28T22:27:47Z
День далекобійника 2026: найкращі привітання для тих, хто щодня підкорює дороги
TSN
2026-08-28T21:21:30Z
Новий тізер демонструє позашляхові здібності Jeep Cherokee Trailhawk
Топ Жир
2026-08-28T19:58:14Z
Пікап середнього класу від Hyundai, який складе конкуренцію Hilux та Ranger, ймовірно, не отримає класичний бензиновий агрегат
Топ Жир
2026-08-28T19:12:23Z
Новий ID. Tiguan від Фольксвагена нарешті перестав видавати себе за ID.4
Топ Жир
2026-08-28T17:27:38Z
Інша Jetta: Volkswagen показав електричний седан за $15 000 із запасом ходу 555 км
Фокус
2026-08-28T17:15:44Z
Місто чи траса: як вибрати кросовер під свій справжній маршрут, а не під мрії
Детектор М
2026-08-28T16:57:30Z
Компанія Ford позбулася 66% менеджерів, котрі наполягали, що її пікапи вже досить якісні
Топ Жир
2026-08-28T16:42:13Z
Mitsubishi Lancer IX 2008 року з найменшим пробігом в Україні продають у Дніпрі: яка ціна
Топ Жир
2026-08-28T16:27:48Z