MY.UAНовости
От Тузлы до аннексии. Почему России удалось захватить Крым в 2014-м?
От Тузлы до аннексии. Почему России удалось захватить Крым в 2014-м?

От Тузлы до аннексии. Почему России удалось захватить Крым в 2014-м?

20 лютого 2014 року розпочалась збройна окупація Криму. Саме цю дату Верховна Рада визнала офіційно початком тимчасової окупації Кримського півострова. На сьому річницю початку окупації редакція Крим.Реалії розпитала військових – чому вона стала можливою? Чому ще у 2006 році Росія була загрозою для України, а вже в 2010-му воєнну доктрину країни переписали? Що доповідала розвідка? Чому не розгледіли загарбницькі апетити Путіна?

На Тузлі відреагували, а у 2014-му – ні

Довга і повзуча анексія Криму почалася задовго до 2014 року. Росія готувалась до цього кроку з 1992 року. Тоді Верховна рада Росії визнала указ президії Верховної ради СРСР 1954 року, яким Крим було включено до складу Української РСР, таким, що не має юридичної сили.

«Ця денонсація – це був виклик на державному політичному рівні Російської Федерації до України. На жаль, на нього відреагували не так, як було потрібно. І потім, ви пам'ятаєте, як розвивалися події, починаючи від так званої «мєшковщини», потім потренувалися на зриві навчань «Сі Бриз», потім Тузла, потім Грузія. На моє переконання, те що відбулося в Криму у лютому-березні 2014 року, – це кінцева фаза, активна фаза операції, яка тривала фактично з моменту незалежності України», – розповів в інтерв’ю Крим.Реалії віцеадмірал Сергій Гайдук, командувач ВМС України з 7 березня 2014-го по 2016 рік.

Українські військові на острові Тузла у 2003 році

Конфлікт навколо острова Тузла у 2003 році. Вже тоді Росія зазіхає на територіальну цілісність України і перевіряє, як реагуватимуть сусіди, впевнений Ігор Воронченко. Тоді він був командиром полку окремого 32-го армійського корпусу, який дислокувався в Керчі. З сумом він каже, що, на відміну від 2014-го, тоді, у 2003 році, реакція української влади була швидкою і рішучою.

«Я впевнений, що це був їхній крок для того, щоб подивитися і розхитати ту ж саму ситуацію. З тієї сторони дамби були такі ж самі «казаки», які кричали «ми браття на віки». З тієї сторони готувалася 7-а повітряно-десантна дивізія, проводились тактичні навчання. З нашого боку були і морська піхота, і авіація, і армійська, і авіація повітряних сил. Також тоді до складу полку входив реактивний дивізіон на «Градах». І ми демонстративно поставили дивізіон на позиції», – згадує Ігор Воронченко, адмірал Військово-морських сил ЗСУ, у 2014-му заступник командувача флоту з берегової оборони.

Після Помаранчевої революції у 2004 році Росія посилює ідеологічний фронт у Криму, усіляко підживлює проросійські настрої місцевого населення.

«Росія почала впроваджувати такий елемент, як «м’яка сила». Саме тоді на території Криму з’явилось дуже багато об’єднань, організацій, політичних партій, які несли російську ідеологію – «русский мир» на територію Криму, і, відповідно, це впливало й на місцеве населення», – розповідає Вадим Скібіцький, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

З 2005-го Україна готується до війни з Росією

У 2005 році були внесені зміни у воєнну доктрину України, і одне із положень нової редакції передбачало поступову інтеграцію України в євроатлантичну спільноту, і насамперед це стосувалось блоку НАТО. Тоді, вперше в історії країни, стратегічний політичний курс був відображений і в документах планування застосування Збройних сил.

За словами генерал-майора ЗСУ Віктора Назарова, тоді, у 2005–2006-му, процес оперативного планування був наближений до стандартів НАТО.

«Був розроблений документ «Стратегічний замисел застосування ЗС» і був затверджений президентом. А у 2006 році уже був розроблений стратегічний план застосування ЗСУ та інших військових формувань, які передбачали певні ситуації. Там було сім ситуацій: ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій, участь у міжнародних миротворчих операціях, антитерористичні операції, збройні конфлікти, інспіровані в країні, збройні конфлікти, принесені ззовні, і уже агресія як така: локальна та широкомасштабна збройна агресія, відповідно, війна. І були варіанти, які безпосередньо стосувалися загрози з боку Росії», – розповідає Віктор Назаров, генерал-майор ЗСУ.

2006 рік, до окупації Криму ще вісім років. Політики і військові в Україні готуються до того, що Росія – це загроза для України. Проводять відповідну бойову та оперативну підготовку.

А якщо буде війна з Росією? – запитали у генерала армії України Віктора Муженка ще у 2008-му. Він досі пам’ятає цю розмову на зустрічі одногрупників Ленінградського вищого загальновійськового командного училища.

«Мій командир батальйону, який мене вчив, підійшов і каже: «А если будет война с Россией, ты будешь воевать?». Я кажу: будемо. Ми присягу давали Радянському Союзові, цієї країни вже не існує, ми склали присягу на вірність Україні, і ми будемо її захищати. Він каже: «Ну, ты же меня не подведёшь? Я же вас учил». Я був тоді настільки здивований, настільки воно мені запало в душу, я пам’ятаю ці слова по сьогоднішній день», – згадує Віктор Муженко.

Це був травень 2008 року, а вже у серпні Росія введе свої війська в Грузію. Наступним конфліктом може бути Україна, а точніше Крим, Севастополь, бо там є військово-морська база Росії – так напряму запитав Володимира Путіна журналіст німецького телеканалу ARD.

«Вы сказали «следующей целью». У нас не было и здесь (у Грузії – ред.) никакой цели. Поэтому считаю, что говорить о какой-то следующей цели некорректно. Крым не является никакой спорной территорией. Там не было никакого этнического конфликта. В отличие от конфликта между Южной Осетией и Грузией. И Россия давно признала границы сегодняшней Украины», – відповів президент Росії у 2008 році.

Актуальною і загрозливою воєнною ситуацією для України є постійна присутність російського військового угруповання на території Криму – це Чорноморський флот. На таку воєнну загрозу вказувало Головне управління розвідки Міністерства оборони.

«Саме це було загрозою, тому що у будь-який момент це угруповання могло розпочати більш широкомасштабні дії проти нашої держави. Якщо скласти всі ці свідчення, розвідувальні ознаки – вони чітко проявилися саме в 2013 році, тоді вже необхідно було вживати контрзаходів для того, щоб не допустити розвитку такої ситуації», – каже Вадим Скібіцький, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

У 2008-му українська розвідка не передбачає конфліктів у середньостроковій перспективі. Армію реформують за натівською моделлю.

«Програма розвитку 2006–2011-го була найбільш вдала. Чітко був напрямок руху до натівської моделі. І органи управління, і розділення функцій генерування і управління, і оптимальний склад Збройних сил. Тоді пропонувалося 110 тисяч. Зовнішня розвідка нам під час опрацювання цих планів – «у середньостроковій перспективі внутрішнього конфлікту будь-якої інтенсивності не передбачається!» – згадує Ігор Воронченко, адмірал Військово-морських сил ЗСУ.

За угодами 1997 року про розподіл Чорноморського флоту Росія без дозволу України не могла змінити чи оновити своє озброєння у Криму. Але у 2010-му ситуація кардинально змінюється, і Росія посилює свої військові угруповання на півострові.

21 квітня 2010-го – у Харкові президенти Росії Дмитро Медведєв і України Віктор Янукович підписали угоду про базування Чорноморського флоту Росії в Севастополі до 2042 року. За словами Вадима Скібіцького, після «харківських угод» Росія починає приховано привозити модернізовану або відремонтовану техніку на територію Криму, щоб посилити свої військові угруповання.

 Дмитро Медвєдєв і Віктор Янукович під час переговорів у Харкові, що завершилися «Харківськими угодами», 21 квітня 2010 року

«Війна з Росією? Ви з глузду з’їхали?»

З 2010-го, за президентства Віктора Януковича, політичний курс країни змінюється. Реформу Збройних сил України поступово згортають. У руйнації армії Ігор Воронченко звинувачує тодішнього міністра оборони України Михайла Єжеля.

«У 2010 році було ухвалене рішення РНБО стосовно нарощування силового компоненту в Криму. Але воно не було виконане, тому що в 2010 році вже була зміна курсу, вектора розвитку України. Єжель це і зробив. Мабуть, вказівку з Москви отримав. Це 100%, тому що він до призначення, мабуть, в Москві був. Спочатку флот валив, потім поліз валити Міністерство оборони», – каже Ігор Воронченко, адмірал Військово-морських сил ЗСУ.

Михайло Єжель був міністром оборони з березня 2010-го по лютий 2012-го. Обвинувачений в Україні у зловживанні владою і службовим становищем. Отримав статус біженця в Білорусі. Радіо Свобода готове надати Михайлові Єжелю можливість висловитися.

Павло Лебедєв – міністр оборони України (2012–2014)

У 2010-му воєнну доктрину переписують, і військовим дають інший сигнал – Росія вже не ворог для України. Тоді і почалася руйнація Збройних сил, переконаний генерал-майор Віктор Назаров.

«Коли в 2010 році вже був інший президент, ті цифри і напрями, які були прописані в доктрині, були вилучені, і нова редакція взагалі вийшла не як воєнна доктрина України, а як декларація про наміри. З боку адміністрації президента, кажуть люди, з якими спілкувались, там була однозначна установка: Росія не може розглядатися нами як ворог. І тоді пішли руйнівні процеси для ЗСУ. По-перше, було дуже обмежене фінансування. І ті навіть кошти, які виділялись, не дозволяли забезпечити боєздатність і боєготовність ЗСУ», – розповідає Віктор Назаров, генерал-майор ЗСУ.

У 2011-12 роках стається багато інцидентів, коли Росія самовільно захоплює українське навігаційне обладнання. І це були перші ознаки, що Росія може силовим шляхом забрати об’єкти, які належать Україні. Головне управління розвідки фіксує, що на території Криму йде підготовка воєнізованих груп. А 810-а бригада морської піхоти на своїх полігонах відпрацьовує питання підготовки, оснащення незаконних збройних формувань на території Криму.

З 2012 року у Криму Росія посилено готує чотири бригади. Укомплектовані контрактниками, переозброєнні новими зразками техніки. За інформацією Ігоря Воронченка, яку він отримав від ГУР, у січні 2014-го ці бригади починають інтенсивну підготовку.

Генштаб доповідає про загрозу з боку Росії, але міністр оборони Павло Лебедєв не хоче цього навіть чути. І каже, що про таке він доповідати Януковичу не буде.

«У 2012 році ми доповідали свої пропозиції по застосуванню, ті, які на той час були в нас підстави так вважати, міністр оборони був стурбований і здивований. Каже: «Як так?! Як ви можете планувати війну з нашим стратегічним партнером, сусідом? Ви що, всі з глузду з’їхали?! Таке не можна робити. Я цього навіть ніколи не буду показувати президенту». Мав на увазі, Януковичу. «Давайте все це переробляйте». І переробляли, дійсно», – розповідає Віктор Назаров, генерал-майор ЗСУ.

Чи міг міністр Павло Лебедєв ухвалювати адекватні рішення, якщо був агентом впливу Росії? – запитує Вадим Скібіцький, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

В Україні ексміністр – підозрюваний у кримінальній справі про розстріли мітингувальників на Майдані в лютому 2014 року. Павло Лебедєв живе в анексованому Криму, займається будівельним бізнесом. Радіо Свобода готове надати Павлові Лебедєву можливість висловитися.

2013 рік – на території сусідньої держави безлад, намагаються захопити владу, створюються незаконні збройні формування. Росія і Білорусь як країни-сусіди заходять і наводять порядок. Це легенда спільних російсько-білоруських навчань менше ніж за рік до окупації Криму.

«Але, коли ми в подальшому вже почали аналізувати і побачили розміщення першого, другого ешелону, резервів, ту конфігурацію військ, яка відпрацьовувалася саме на цьому навчанні, то потім саме такий сценарій був повторений у 2014 році проти нас, уже з окупацією Донбасу», – розповідає Вадим Скібіцький, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Після навчань «Захід-2013» частина російських Збройних сил не повертається до пунктів постійної дислокації. 37 тисяч військових залишаються біля кордонів України і використовуватимуться під час окупації Кримського півострова.

Чому не було ніяких контрзаходів із боку України? Віктор Назаров критикує розвідку, яка тоді, на його думку, не побачила плану Росії захопити Крим.

«А потім вже, коли всі ці події почались, наприкінці 2013-го, на початку 2014 року, ті ж розвідники нас запевняли: «Та ні, не було в росіян ніяких планів, тим паче, в нас з ними договір, ми не ведемо один щодо одного розвідувальну діяльність». Я кажу: «Ви, може, й не ведете, а вони точно це роблять і вас не питають навіть». І кажу, що вся ця операція в Криму, це захоплення, гібридне, як потім казали, це було все з коліс, вони просто подивились, що в нас такий розвал, і випадково все це зробили. Ну це вже була спроба стрілки трохи відвести від себе, чого так трапилось», – розповідає Віктор Назаров, генерал-майор ЗСУ.

Російський розвідувальний буй влітку 2013-го піднімають у територіальних водах України у Чорному морі. Тоді навіть флот України привели в бойову готовність.

«Це був один із тих заходів розвідувального характеру, який проводився на території України в інтересах Збройних сил, взагалі, в інтересах Російської Федерації. З якою метою кабель зв’язку і таке інше? Якщо кабель зв’язку в межах територіального моря України, то, значить, повинні були погодити з українською стороною», – згадує Віктор Муженко, генерал армії України.

Це була надсекретна спецоперація, врешті водолази-підводники знайшли тільки кабелі від розвідувального буя.

Безпосередня підготовка до анексії Криму почалася восени 2013 року, впевнений Ігор Воронченко. В листопаді на російську базу в Гвардійському завозять 45 цистерн авіаційного гасу замість звичайних 12. Це пальне для «Іл»-ів, які прилетять на півострів у лютому 2014-го

Олімпіада 2014-го в Сочі. Під цією легендою створюється дуже потужне угруповання «з метою дотримання заходів безпеки і боротьби з тероризмом». Під цим прикриттям до Краснодарського краю перекидають 31-у окрему десантно-штурмову бригаду з Ульяновська, 98-му повітрянодесантну дивізію з Іванова.

«У 2013 році було створено російське угруповання, яке «забезпечувало проведення зимових Олімпійських ігор». Використовуючи цю легенду, російські військові відпрацьовують блокування морської акваторії, блокування повітряного простору, проведення різноманітних розвідувальних операцій. Використовують розвідувальну авіацію, літаки дальнього радіолокаційного виявлення. Також здійснюють агресивні розвідувальні дії щодо України», – розповідає Вадим Скібіцький, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Всю цю аналітичну розвідувальну інформацію Віктор Муженко як заступник начальника Генштабу не отримує. І згадує, що у них були на той час лише припущення, що Росія до чогось готується.

Іще один заступник начальника Генштабу, Віктор Назаров, стверджує, що розвіддані передавались вищому політичному керівництву, але жодної зворотної реакції тоді не було.

До Криму перекидають підрозділи російських мобільних десантно-штурмових військ із досвідом Чеченської та Грузинської війн.

Розвідка фіксує, що повітряно-десантні війська з Тули, Рязані, Кубинки повітряним шляхом перекидали в Анапу, Ростов-на-Дону. На першому етапі приховано ці підрозділи до Криму перевозили великими десантними кораблями Чорноморського флоту Росії «Азов» і «Фільченков».

20 лютого 2014-го українська розвідка фіксує агресивні дії Росії у Криму, 22 лютого черговий бригади морської піхоти у Севастополі і черговий батальйону морської піхоти у місті Темрюк отримують команду – повна бойова готовність.

23 лютого 2014-го – початок широкомасштабної окупації Кримського півострова.

Анексію Криму не визнали Україна, Генеральна асамблея ООН, ПАРЄ, ПА ОБСЄ, а також більшість держав світу, включаючи США і країни ЄС. Міжнародна спільнота вважає анексію Криму порушенням міжнародних угод, зокрема, Хельсінкського акту від 1975 року про непорушність сформованих у Європі кордонів, Будапештського меморандуму від 1994 року про гарантії безпеки Україні, Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією від 1997 року, Договору між Україною і Російською Федерацією про російсько-український державний кордон від 2003 року.

Теги по теме
Россиявойна
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
"Нас водили за нос ", - Путин стал посмешищем после новго заявления про Украину. ВИДЕО
Новости Украины
2024-05-08T19:33:41Z
В ближайшие недели произойдут важные события: Зеленский раскрыл детали
Comments UA
2024-05-08T03:45:55Z
Старая-настоящая любовница Путина на фоне слухов о своей "замене" пришла на инаугурацию и сделала заявление об Олимпиаде
Comments UA
2024-05-07T20:57:16Z
Беда пришла, откуда не ждали: в Польше призывают не голосовать за Украину на Евровидении-2024
Обозреватель
2024-05-08T17:46:16Z
Кубраков подаст в отставку. Стало известно, какое решение «Слуг» к этому приведет
Comments UA
2024-05-08T20:03:20Z
Инаугурация Путина: какие российские артисты пришли на поклон в Кремль
Comments UA
2024-05-08T19:57:21Z
Многие ли заключенные действительно хотят воевать: адвокат ошеломил заявлением
TSN
2024-05-08T16:48:15Z
Си Цзиньпин в Париже сделал заявления по поводу войны в Украине, повторив, что «Китай не является стороной конфликта»
ZN UA
2024-05-06T19:10:48Z
"Очень тревожная новость": у Байдена прокомментировали задержание охранников Зеленского
Фокус
2024-05-08T14:49:28Z
Больше снять и обменять не получится: какие ограничения установили банки
Знай
2024-05-07T14:30:36Z
НБУ принял решение, которого давно ждали. Что будет с курсом доллара
Telegraf
2024-05-08T04:03:13Z
Курс валют в Украине 8 мая 2024 года: сколько стоит доллар и евро
VGorode
2024-05-08T03:30:05Z
Позволят не платить за доставку газа: кому дадут преимущество
Знай
2024-05-07T05:36:45Z
Международные резервы Украины в апреле снизились – НБУ
Хвиля
2024-05-08T19:45:23Z
Экономить свет будем еще долго: РФ изменила тактику атак энергетики, — "Укрэнерго"
Фокус
2024-05-08T18:21:46Z
Старые 25 копеек можно продать за большие деньги: как выглядит ценная украинская монета
Обозреватель
2024-05-08T02:28:07Z
"Мы стоим на пороге плановых отключений": энергоэксперт объяснил, чего ждать украинцам в ближайшее время. Видео
Обозреватель
2024-05-08T17:04:09Z
Коммуналка в Украине вырастет еще сильнее: что подорожает быстрее
Обозреватель
2024-05-05T22:31:46Z
Вокруг этого города скоро развернутся ожесточенные бои: удержат ли его Силы обороны
Comments UA
2024-05-07T17:18:37Z
Россияне ударили по детской площадке: потрясающие детали о пострадавших в Харькове
TSN
2024-05-08T16:06:43Z
Ударили посреди ночи: выяснились последствия новой атаки россиян
Политека
2024-05-06T03:09:39Z
Над Крымом нависла неизбежная экологическая катасрофа: эксперт сделал неутешительный прогноз
Новости Украины
2024-05-07T21:00:28Z
В разных странах: где живут и учатся сыновья киевского мэра Виталия Кличко
Знай
2024-05-08T20:12:23Z
Угроза наступления россиян на Харьков: что происходит на северо-восточной границе
Апостроф
2024-05-08T20:04:31Z
Самая угрожающая ситуация с начала полномасштабной войны: Жорин о ситуации на фронте
TSN
2024-05-08T20:00:31Z
Ракеты, БПЛА и морские дроны "окружили" Крым: россияне подняли в сети панику перед днем инаугурации Путина
Telegraf
2024-05-06T19:30:56Z
Теперь это действительно страшно: почему ВСУ не удается сдержать артиллерию РФ
Comments UA
2024-05-08T08:21:13Z
Украинцев начнут жестоко проверять: кому следует приготовиться
Знай
2024-05-08T16:30:24Z
Украинцы получат новые надбавки к пенсиям: кто "вытянет счастливый билет"
Знай
2024-05-06T04:36:43Z
Мать 317-килограммового мужчины отчаялась, потому что не может его похоронить
Фокус
2024-05-06T14:18:18Z
За один день на руках умерло 16 парней, - врач Ольга Богомолец рассказала, почему пошла в политику
Знай
2024-05-07T20:21:25Z
В США анонсировали новые пакеты военной помощи Украине
Корреспондент
2024-05-08T20:06:09Z
Сценка про ТЦК. Квартал 95 и дискредитация армии
Корреспондент
2024-05-08T19:39:21Z
Поверки счетчиков: какие сроки и законны ли такие требования во время войны
Telegraf
2024-05-08T16:27:03Z
Женщина пришла в больницу на обследование, но ее "обрадовали" тем что она для них умерла: "Как..."
Знай
2024-05-06T04:51:21Z
Ползала на четвереньках: женщина в костюме кошки едва не сорвала свадьбу
Фокус
2024-05-08T17:06:56Z
Россияне ударили по Ивано-Франковской области, где на энергообъекте возник пожар
ZN UA
2024-05-08T06:16:35Z
На Херсонщине оккупант более месяца насиловал украинку: женщине понадобилась помощь врачей
Фокус
2024-05-08T10:15:48Z
Мама бросила младенца под "окно жизни", оставив записку, которая разбивает сердца
Знай
2024-05-06T05:51:43Z
РФ атаковала газохранилище во Львовской области: сбиты 8 из 12 ракет, что известно о последствиях
Comments UA
2024-05-08T17:12:15Z
Во Львовской области 24-летний житель Борислава взорвал на улице гранату и погиб
Фокус
2024-05-08T20:12:31Z
То потоп, то пожар: в России начали взрываться дома. ВИДЕО
Новости Украины
2024-05-08T19:54:46Z
"Слабонервным не смотреть": в сеть попали ужасные кадры пожара в российском Екатеринбурге. ВИДЕО
Новости Украины
2024-05-07T10:12:55Z
В Днепре прогремел мощный взрыв: что известно
Telegraf
2024-05-06T10:18:52Z
В Одесской области произошли взрывы
TSN
2024-05-07T11:48:16Z
"Все были удивлены". Непобедимый боксер впервые рассказал про случай с Ломаченко
Обозреватель
2024-05-08T16:37:42Z
Победитель поединка Усик-Фьюри будет владеть титулом абсолютного чемпиона мира всего две недели
Известия Киев
2024-05-08T11:31:23Z
"Это было отвратительно". Екатерина Кузнецова рассказала о звонке друга ее папы-футболиста после 24 февраля 2022 года
Обозреватель
2024-05-07T03:10:39Z
"Реал" – "Бавария": все подробности полуфинала Лиги чемпионов
Обозреватель
2024-05-08T10:03:25Z
Появилось видео с истинным отношением Усика к России
Обозреватель
2024-05-08T19:55:21Z
Фіорентина врятувала перепустку до фіналу Ліги конференцій у емоційній дуелі проти Брюгге
Football.ua
2024-05-08T18:47:49Z
Победителя боя Усик – Фьюри ожидают санкции: в чем причина
Обозреватель
2024-05-07T14:42:36Z
Украинские школьницы победили на Европейской девичьей олимпиаде по математике. Фото
Обозреватель
2024-05-08T08:22:39Z
"Тот же воин": Кабаева заявила, что российские спортсмены обязаны служить Путину
Обозреватель
2024-05-08T09:07:37Z
Водителей наказывают за непристегнутый ремень безопасности: размер штрафа
Апостроф
2024-05-08T17:39:12Z
Старые авто от "Укрпочты" и квартиры обанкротившегося российского банка: что украинцы покупают на торгах
Обозреватель
2024-05-07T01:13:21Z
В Украине построили многофункциональный коммунальный автомобиль
AutoCentre
2024-05-08T14:04:37Z
Какие свечи зажигания выбрать: советы от автомехаников
AutoSite
2024-05-06T10:37:00Z
Первому японскому автомобилю исполнилось 120 лет
AutoCentre
2024-05-08T19:04:00Z
Solaris поборется за звание лучшего автобуса 2025 года
AutoCentre
2024-05-08T18:22:52Z
Сел, и поехал с Богом... Мечту украинских перекупов Hyundai Sonata продали всего за 25 баксов
Знай
2024-05-08T15:51:32Z
На аукцион выставили раритетное купе Nissan Silvia
AutoCentre
2024-05-06T06:01:59Z
Сигнализируют о неисправности: 4 запаха в авто, которые должны знать водители
Апостроф
2024-05-06T22:12:33Z
Ученые раскрыли причину глухоты Бетховена
Корреспондент
2024-05-08T15:52:11Z
Что делать, если телефон быстро разряжается и как исправить проблему
Политека
2024-05-07T20:01:27Z
Ученые во время раскопок нашли фиолетовое "нечто", дороже золота: что оно такое
Знай
2024-05-07T19:51:52Z
Редкий римский додекаэдр, найденный в Англии, озадачил археологов. Фото
Обозреватель
2024-05-06T10:22:30Z
Интриговали более ста лет: ученые расшифровали символы столицы Ассирии
Фокус
2024-05-08T18:57:06Z
Как восстановить удаленные текстовые сообщения на Android: несколько рабочих способов
Политека
2024-05-08T18:46:56Z
Стертые из памяти: в Бельгии нашли три неповрежденных бункера времен Мировых войн
Фокус
2024-05-08T18:30:46Z
Инсайдер нашептал о новом мире Tomb Raider: если слухи оправдаются – это будет фурор
Знай
2024-05-08T06:51:08Z
Что делать, если экран телефона потемнел: как самостоятельно решить проблему
Политека
2024-05-08T06:31:01Z
Один ингредиент превратит "резиновый сапог" в нежнейшее мясо: секретный рецепт отбивных
Telegraf
2024-05-08T18:12:54Z
Для трех знаков 8 мая начнется счастливый период: кто в списке
Обозреватель
2024-05-08T08:04:43Z
Как почистить жалюзи, даже не снимая их с окна: быстрый способ
Telegraf
2024-05-08T19:03:59Z
Какие продукты нельзя хранить в холодильнике и почему: список
Обозреватель
2024-05-07T17:10:52Z
Гороховый суп получится нереально вкусным: "Мастер Шеф" Глинская раскрыла фирменный рецепт
Политека
2024-05-08T19:31:55Z
Тонкие блины без молока: рецепт привычного блюда в новом стиле
Фокус
2024-05-08T18:06:38Z
Вафельный торт по-новому: рецепт самого простого и вкусного десерта
Обозреватель
2024-05-07T18:04:08Z
Какие цветы сажать в мае в открытую почву: полезные советы хозяйкам
Политека
2024-05-08T17:16:05Z
Держат свои эмоции под замком: какие знаки Зодиака наиболее скрытны
Апостроф
2024-05-08T17:09:30Z
Украинский юморист назвал причину, почему его не взяли в ряды ВСУ/Шоумен поделился, как ходил в военкомат
Апостроф
2024-05-08T10:30:03Z
Где и когда смотреть первый полуфинал Евровидения 2024
Comments UA
2024-05-07T05:58:53Z
Железный человек с большим сердцем: Ирина Федишин показала новые фото Валерия Залужного
Фокус
2024-05-07T15:42:30Z
Jerry Heil во время выступления на полуфинале Евровидения 2024 получила травму
Фокус
2024-05-08T06:21:49Z
12 образов, которые Китти Спенсер подсмотрела у принцессы Дианы
Marie Claire
2024-05-08T19:01:38Z
Грация пантеры: супермодели с самой красивой походкой в мире
Marie Claire
2024-05-08T18:01:46Z
Фурор не удался: 10 самых безумных платьев на балу Met Gala 2024 — а вы бы такое надели?
Marie Claire
2024-05-07T17:07:53Z
"Железный Человек с большим сердцем": Федишин взяла у Залужного 25 автографов, которые разыграют на концертах певицы
Telegraf
2024-05-07T19:10:18Z
В США объявили лауреатов Пулитцеровской премии-2024
Обозреватель
2024-05-07T18:07:26Z
"Золотое молоко": почему полезно пить молоко с куркумой
Обозреватель
2024-05-08T19:14:25Z
Чтобы кишечник работал как часы: 6 продуктов, которые следует включить в рацион питания
Обозреватель
2024-05-07T20:52:57Z
Людям вырастят новые зубы – революционное решение лишит работы стоматологов
Знай
2024-05-07T20:30:34Z
Могут быть отрицательные последствия: врач объяснила, почему нельзя пить витамин D всем
Апостроф
2024-05-08T12:57:26Z
Что нужно высадить на огороде в мае: список растений
Апостроф
2024-05-08T20:00:33Z
Спи и худей: сколько калорий организм сжигает во время ночного сна
Фокус
2024-05-08T18:15:12Z
Откажитесь от этих продуктов: какая пища может укоротить нам жизнь
Знай
2024-05-07T04:06:34Z
Салат с курицей и тремя видами орехов: сбалансированное и вкусное блюдо
Обозреватель
2024-05-07T19:04:36Z
Как избавиться от жира на животе: советы и предупреждения
Обозреватель
2024-05-07T10:16:45Z