Спецдоповідачка ООН з позасудових страт Аньєс Калламар висловила переконання, що влада Ірану внесла плутанину в розслідування причин і обставин збиття українського літака МАУ поблизу Тегерана 8 січня 2020 року.
Про це Аньєс Калламар заявила 23 лютого у Женеві, йдеться в її листі.
Вона припускає, що невідповідності у офіційних заявах влади Ірану нібито спеціально повинні "створити максимальну плутанину і мінімальну ясність". Представниця ООН оприлюднила лист з питаннями щодо катастрофи МАУ, які відправила уряду Тегерана ще торік в грудні, але досі не отримала відповідей від іранського уряду.
"Невідповідності в офіційних поясненнях, здається, створені для того, щоб створити максимум плутанини і мінімум ясності. Вони здаються надуманими, щоб ввести в оману і збити з пантелику", - повідомила Калламар.
Вона зазначила, що за офіційними заявами іранської сторони, однією з причин збивання українського лайнера було зміщення позиції радіолокаційної станції, що нібито створило помилки у зв'язку між військовими. Чому відбулася зміна позицій, за її словами, в Тегерані також не пояснюють.
"У поясненнях іранської влади щодо того, як підрозділ КВІР налетів на цивільний літак, є багато невідповідностей. Простіше кажучи, вони не сходяться", - йдеться в її заяві.
Крім того, спецдоповідачка заявила, що Іран допустив розграбування місця катастрофи і не надав можливості рідним загиблих отримати речі жертв авіатрощі.
"Замість того, щоб почати належне розслідування, влада дозволила розграбувати місце аварії, а потім знести бульдозером, перешкоджаючи збору доказів і позбавивши сім'ї незамінних пам'ятних речей тих, кого вони втратили. У розслідуванні іранської влади також не бралася до уваги відповідальність високопоставлених чиновників. За відсутності неупередженого, незалежного і всебічного розслідування сім'ї жертв залишаються без відповідей", - додала вона.
Раніше повідомлялося, що в Ірані завершили розслідування справи літака МАУ, збитого над Тегераном. Незабаром справу буде передано до суду.
Нагадаємо, літак рейсом Тегеран-Київ збили іранські військові 8 січня 2020 року. Іран визнав свою провину лише під міжнародним тиском. Пізніше в Тегерані заявили, що це сталось помилково. На борту загинули 176 людей, з них 11 українців.
Відео У Канаді розкритикували Іран за розслідування авіакатастрофи під Тегераном
Затягував розшифровку чорних скриньок і досі не назвав імена обвинувачуваних у трагедії - у Канаді розкритикували Іран за розслідування збиття українського лайнера. 138 загиблих у катастрофі мали канадське громадянство або були пов'язаними з цією країною, відтак спеціальний радник канадського прем'єра проаналізував, як триває розслідування. І дійшов висновку - багато ключових деталей події досі невідомі країнам, чиї громадяни загинули. І далі тиснути на Іран, вимагаючи відповідей і компенсацій, автор звіту радить країнам, громадяни яких стали жертвами катастрофи.
- Telegram
- Messenger
- Viber
- Автор:
- Анастасія Курило