MY.UAНовости
Олексій Мацука: Канал «Дом» – це лобіст інтересів людей, які живуть на окупованих територіях України
Олексій Мацука: Канал «Дом» – це лобіст інтересів людей, які живуть на окупованих територіях України

Олексій Мацука: Канал «Дом» – це лобіст інтересів людей, які живуть на окупованих територіях України

Засновник інтернет-видання «Новости Донбасса», голова правління «Донецького інституту інформації», журналіст і ведучий Олексій Мацука 23 лютого 2021 року став шефредактором громадсько-політичного мовлення державного телеканалу для тимчасово окупованих територій «Дом». Раніше він вів блог «Донбасс: На самом деле» та редагував програми про Донбас і світ, нині його обов’язки значно розширилися – до 12-14 програм. Йому доведеться залишити посаду ведучого та зайнятися підвищенням якості контенту держмовника.

Мацука очолив єдиний ньюзрум телеканалу та відповідатиме за синхронізацію контенту з генеральною метою «Дому» – повернення окупованих територій. Телеканал вироблятиме контент відповідно до інтересів і потреб своєї аудиторії. Реалізовувати ці завдання будуть у межах уже існуючих проєктів, про запуск нових поки не йдеться.

«Дом» розуміє, що їх дивляться люди, які частково скептично налаштовані до уряду України. Тому собі за мету канал ставить інформувати їх про реформи та зміни в України, а також – що людина в центрі уваги держави.

З 1 березня 2021 року по периметру окупованих районів включать ще з десяток передавачів, що значно підсилить мовлення каналу. «Дом» планує нарощувати доставлення контенту на непідконтрольні території.

Олексій Мацука розповів «Детектору медіа» про завдання та цілі на посаді шефредактора, реформування ньюзруму, про потреби аудиторії, виробництво контенту, виклики та плани каналу «Дом» на 2021 рік.

Олексію, ви стали шефредактором каналу «Дом». Ви й до цього були редактором низки програм каналу, що зміниться тепер? Чи чекає «Дом» переформатування або ребрединг?

– Я займався раніше конкретно функцією редагування випусків щодо Донбасу та міжнародною політикою, також у мене були блоги на каналі «Дом». Тепер у мене повна лінійка аналітично-інформаційної продукції – усі програми, окрім новин. Одна зміна, яка передбачається, – це єдиний ньюзрум для всього каналу, єдине навантаження та теми, які просувають мир та реінтеграцію Донбасу. Я очолюю цей єдиний ньюзрум – це і є громадсько-політичного мовлення телеканалу «Дом». У процесі він буде реформований. Фактично ньюзрум уже є, просто ми тепер робимо унікальне навантаження, щоб воно було через єдиний центр. Раніше були різні редактори, різні направлення програм, а тепер я маю відповідати за однорідність контенту.

Які цілі перед вами поставили? Які ваші першочергові завдання?

– Головний лозунг шефредактора каналу «Дом» – це підвищення якості всього контенту. Мені треба синхронізувати випуск контенту з метою, яка декларується Україною, щодо повернення окупованих територій. Ця мета є генеральною для каналу «Дом». Це контроль за нашою риторикою та задоволення інтересів аудиторії, яка живе на окупованих територіях і знаходиться під серйозним впливом російською пропаганди. Власне тому було прийнято рішення більш детально вивчати запити аудиторії, детально розглянути її потреби. Це все буде лягати в контент, у ту лінійку, яка зараз є. Лінійка може бути реформована, але на сьогоднішній день працюємо з усіма продуктами, які вже є на каналі.   

Ви лишаєтеся ведучим своїх блогів на каналі «Дом»? Скільки загалом на каналі зараз виходить власних проєктів? Які нові програми плануєте запустити найближчим часом?

– Будемо шукати нових ведучих. Я не думаю, що фізично потягну функцію ведучого на цей період, бо це дуже велике навантаження. Це 12-14 програм, які треба редагувати, контролювати якість тощо. Зокрема, «Код безпеки», програма «Официальный разговор/Неофициальный разговор», лінійка проєкту «На самом деле», яка включає п’ять днів на тиждень «Донбасс», «Украина», «Мир», «Крым», «Россия» тощо. Жодних нових програм запускати не будемо. Основний вектор – це покращення якості того, що є.

Чи варто очікувати нових кадрових перестановок на каналі?

– Це дуже технічні питання. Люди приходять та йдуть. Усе залежить, власне, від виробництва. Усі підлаштовані під виробництво. Не думаю, що кадрові зміни заради кадрових змін можливі. Вони можливі, виключно, задля покращення якості виробництва.

Як ви вимірюєте телеперегляди?

– У нас є два підходи до вимірювання. Перше – у діджиталі все вимірюємо. У нас є декілька ютуб-каналів. Телеканал «Дом» – це не лише один ютуб-канал з логотипом «Дом». Ми маємо окремі ютуб-канали – блоги Донбасу, блоги Криму, лінійку вечірніх ток-шоу. Ми сегментуємо різні канали під різну аудиторію. «Дом» – це велика організація з великою кількість контенту – як розважального, так і громадсько-політичного. Вимір іде відповідно до оцінювання аудиторії, до переглядів, до взаємодії аудиторії.  

Друге – ефірне мовлення через антени та передавачі. З 1 березня буде значне підсилення мовлення на окуповані території: встановлять з десяток нових передатчиків (вони стоять, просто будуть включені з нашим каналом) по периметру окупованих районів. Це покриє дуже багато територій. Ми сподіваємося, будемо й у Донецьку.

Окрема історія – це супутник, який працює з UATV. Іномовлення України російською мовою по всьому світу для аудиторій, які знаходяться під впливом російського пропагандистського контенту. Тобто, Україна бере на себе лідерську роль для всієї планети з виробництва російськомовного, адекватного, журналістського, неупередженого контенту. Фактично, це конкуренція «Останкіно» та їх RT. Зараз буде більше уваги до UATV російською мовою. Не виключаю, що колись з’явиться UATV іншими мовами, стратегічними для нашої країни. Однак для нас сьогодні стратегічний регіон присутності – це колишній Радянський Союз й аудиторії, які отримають сигнал із телевежі на Останкіно.  

Чи вивчили смаки своєї аудиторії? Хто ваш глядач?

– У нас є виміри аудиторії, проводимо фокус-групи та інші заходи. Ми розраховуємо на більш точну деталізацію аудиторії протягом наступних місяців. Для кожної групи робимо окремий продукт. Ми розраховуємо, що це частково бувають дуже скептично налаштовані люди до уряду України. Хочемо їх інформувати про наші реформи; про зміни в України; про те, що людина в центрі уваги держави, а не – ідеологія, політичні партії чи лідери. Для нас головне людина, яка сьогодні потерпає від збройної агресії Російської Федерації на окупованих територіях. Вона або він є реальними жертвами цієї ситуації. Україна має тягнути руку допомоги їм, має забезпечувати якісний сигнал із повідомленням – ми в Києві пам’ятаємо, знаємо, допомагаємо, змінюємо ситуацію. Думаю, канал «Дом» – це лобіст інтересів людей, які живуть на непідконтрольних територіях.

Каналу скоро виповнюється рік, з якими викликами зіштовхнулися за цей час?

– Зміни стосуються, у першу чергу, контенту, виробництва, досягнення сигналу. Ми стикаємося з тим, що нас блокують на непідконтрольних територіях, не дають нормально працювати, як усім українським медіа. Ми намагаємося, щоб наш сигнал повністю покривав окуповані райони й це буде так, рано чи пізно. Більше того, це діджитал-платформи, які дозволяють нам розвиватися та розвивати наш контент для цієї аудиторії. Зокрема, фокусуємося на YouTube та Facebook.

Яку мету собі поставили на другий рік?

– Серед наших завдань на цей рік – збільшення доставлення контенту на непідконтрольні території. Це найбільший виклик для нас усіх. І над вирішенням цього в Україні працює не лише наш канал, а й суміжні служби, які доставляють сигнал. Так само, вироблення контенту для російськомовної аудиторії по всьому світу. Ми можемо говорити про те, що з України може виготовляти якісний російськомовний контент для людей, наприклад, у Каліфорнії, які дивляться RT. Людей, які знаходяться під впливом наративів, що з Москви їм пропонують російською мовою. Тепер з Києва ми скажемо правду цим людям щодо ситуації, у тому числі на Донбасі та в Криму.

Це виклики, звичайно. Зокрема, через те, що це державний канал. Це виклик персонально для мене, бо я прийшов з некомерційних проєктів, громадських. Однак місія державного каналу сьогодні повністю відповідає місії наших недержавних та громадських мовників щодо роз’яснення складних тем нашим аудиторіям. Усередині України теж є «агенти», які накладають на звичайну та пересічну людину різні інтерпретації, що не дозволяє людям точно розібратися в тому, що відбувається.

Як можете оцінити досвід на державному каналі? Адже державним мовникам часто закидають неповороткість у багатьох процесах.

– Це відчувається інколи в менеджменті. Однак канал новий, це державне мовлення України, яке дуже швидко реформується. Чому реформи є в інших сферах, а тут не можуть бути? Вони вже наступають. У мене є певний оптимізм щодо цього, але є й перестороги, що все ж таки це держмовлення. Тим не менш, я налаштований позитивно та оптимістично, що нам вдасться.

Я з громадського сектору. Держава й громадськість в Україні, на щастя, паралельні, а не взаємовиключні поняття після Революції в 2014 році. Активістів та громадських організацій сьогодні значно більше на полісі-мейкерстві, ніж це було раніше. Чому державне мовлення має бути виключенням? Ні, думаю, воно має бути включено в процес впливу громадськості на те, що відбувається.

Що змінилося для каналу після переходу під управління Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій?

– У нас з Мінреінтеграції, насправді, дуже схожі цілі та багато спільних завдань. Цей процес ще йде, він наразі не завершений. Загалом ці процеси відбуваються в межах одного уряду. Тобто, є профільні міністерства, але архітектура повернення Донбасу додому однакова для всіх відомств.    

Ви маєте журналістів та джерела, які працюють на непідконтрольних уряду територіях. Як організована їх робота, зокрема – у питаннях безпеки? Як ви оцінює ризики для своїх журналістів?

– Ми не розповсюджуємо інформацію щодо роботи наших представників на окупованих територіях. Ризики для них ми оцінюємо як найвищі з можливих. Щодо безпеки ми все обговорили. Ми враховуємо всі рекомендації, які є від міжнародних організацій, що працюють з журналістами в зонах конфлікту.

Фото: Олексій Темченко

Теги по теме
Производство
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Справжня угода, якої прагне Трамп - це угода з Росією - The New York Times
Gazeta UA
2025-04-19T02:37:03Z
Зрушень від Кремля до 20 квітня нема: чи зважиться Трамп діяти жорсткіше
24tv
2025-04-19T02:33:00Z
Політтехнолог розповів, чи продасть Трамп Україні зброю: «Рано цю ідею ховати»
Политека
2025-04-19T02:31:07Z
США перетворюються з посередника в адвоката Росії — політолог
TSN
2025-04-19T02:30:59Z
Залякує Європу: аналітики з’ясували, що задумав Кремль у питанні України
TSN
2025-04-19T02:30:49Z
У Франції заявили про успіх після зустрічі представників ЄС, України та США у Парижі
TSN
2025-04-19T02:30:48Z
Чи можливе швидке закінчення війни в Україні: екстрасенска зробила передбачення
TSN
2025-04-19T02:30:47Z
Вночі армія РФ вдарила балістикою, крилатими ракетами і БпЛА: скільки цілей збила ППО
TSN
2025-04-19T02:29:59Z
Віткофф заявив, що Путін зациклений на українських землях: що він отримає
TSN
2025-04-19T02:29:55Z
Велика Субота 2025 року: день тиші, молитви та очікування чуда Великодня, що заборонено робити 19 квітня
Знай
2025-04-19T03:12:37Z
Отримуватимуть "як військовослужбовці": держава збільшила виплати курсантам військових ВНЗ
Фокус
2025-04-19T03:12:35Z
МКСК розпочало конкурс з розроблення інформаційних продуктів до державних свят
УкраинФорм
2025-04-19T03:06:27Z
Грошова допомога від ООН для пенсіонерів в Одесі: як подати заявку на виплату 3600 гривень
Политека
2025-04-19T03:01:20Z
Сили оборони Запорізької області отримали від благодійників 100 БПАК «Мрія»
УкраинФорм
2025-04-19T02:57:28Z
Як вирішити проблему з мобілізацією? Відомий військовий назвав подію, яка розбудить країну
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T02:57:07Z
Яке сьогодні, 18 квітня, свято — все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
TSN
2025-04-19T02:34:29Z
Суханов пояснив сміливу заяву про 5 тис. грн, які щомісяця витрачає на життя у Києві: "Сенси глибше"
TSN
2025-04-19T02:30:33Z
18 квітня — яке церковне свято, як потрібно провести цей день, щоб в життя прийшов добробут
TSN
2025-04-19T02:30:16Z
Окупанти провели низку масованих штурмових дій: деталі
GlavRed
2025-04-19T03:15:36Z
"Я проти такої Росії": полонений окупант розридався через удари РФ по мирних містах
GlavRed
2025-04-19T03:06:43Z
Продукти до святкового столу: у Києві пройдуть Великодні ярмарки
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T03:03:27Z
В Україні пригріє до +24°: прогноз погоди на 19 квітня
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T03:00:58Z
Погода в Україні: синоптик попередив про похолодання після Великодня
TSN
2025-04-19T02:34:03Z
Росія вночі обстріляла Харків: ракета влучила житловий будинок
TSN
2025-04-19T02:30:55Z
У Харкові РФ влучила балістикою у багатоповерхівку: нові деталі удару
TSN
2025-04-19T02:30:54Z
Втрати Росії станом на 18 квітня: Генштаб оновив дані
TSN
2025-04-19T02:30:46Z
Синоптики оновили прогноз погоди на сьогодні, 18 квітня
TSN
2025-04-19T02:30:45Z
Зірка "МастерШефа" Літвінова зізналася, чи готова піти під вінець утретє
TSN
2025-04-19T02:29:29Z
Білик відреагувала на заяву колишнього Коляденка про відсутність у нього сексу протягом 19 років
TSN
2025-04-19T02:29:10Z
Могилевська порозважалася з двома донечками та похизувалася їхніми весняними образами
TSN
2025-04-19T02:24:23Z
Суханов висловився про Дмитра Волканова та хто за ним насправді стоїть: "Дуже поважаю"
TSN
2025-04-19T02:24:02Z
Святослав Вакарчук з мамою показався на прогулянці та наробив весняних фото з нею
TSN
2025-04-19T02:23:59Z
Колишня Узєлкова довела до сліз доньку сюрпризом на згадку про покійного батька
TSN
2025-04-19T02:23:06Z
Співак Вадим Олійник прокоментував роман з Бєлєнь після її розриву з Тереном
TSN
2025-04-19T02:23:03Z
Цимбалюк офіційно розірвав стосунки з колишньою та став новим героєм шоу "Холостяк"
TSN
2025-04-19T02:22:06Z
Макс Барських заговорив про зраду у стосунках і емоційно висловив свої почуття: "Правда, яка ріже"
TSN
2025-04-19T02:22:01Z
Магнітна буря 18 квітня: яка її потужність
TSN
2025-04-19T02:30:41Z
101-річний дієтолог назвав свої 7 правил довгого та здорового життя
TSN
2025-04-19T02:29:50Z
Знайдено "формулу успіху", яка допомагає розбагатіти: дослідження вчених
TSN
2025-04-19T02:29:06Z
Три рецепти паски в хлібопічці: як легко приготувати великодню випічку
TSN
2025-04-19T02:24:54Z
Біополе, характер і стрес: що кажуть зморшки на обличчі про ваш стан
TSN
2025-04-19T02:24:05Z
Кому не можна пити самогон: названо домашній алкоголь, який у жодному разі не можна вживати
TSN
2025-04-19T02:23:44Z
У тілі 11-річного хлопчика знайшли золото — фото
TSN
2025-04-19T02:23:36Z
Причини появи целюліту: як усунути проблему
TSN
2025-04-19T02:23:32Z
Біогакер Браян Джонсон шокував, що тепер його біологічний вік — 10 років
TSN
2025-04-19T02:23:28Z
У Мексиці зафіксовано перший випадок міазу у жінки
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T02:45:17Z
В результаті стрілянини в університеті штату Флорида загинуло двоє людей: Трамп відреагував
TSN
2025-04-19T02:31:27Z
В Італії обірвалася канатна дорога: є жертви і поранені
TSN
2025-04-19T02:30:46Z
Росіяни вдарили "Шахедами" по Сумах: що відомо про наслідки та жертв
TSN
2025-04-19T02:30:36Z
У Києві та низці областей оголошено повітряну тривогу: що відомо
TSN
2025-04-19T02:30:07Z
Росія вдарила по Харкову ракетами з касетним начинням: є загиблий та постраждалі
TSN
2025-04-19T02:30:03Z
Атака на Харків: кількість постраждалих різко зросла
TSN
2025-04-19T02:24:58Z
Напад на журналіста Макарова: Клименко розповів деталі справи
TSN
2025-04-19T02:24:42Z
На Закарпатті загинули двоє чоловіків — вибухнула граната
TSN
2025-04-19T02:24:34Z
Можна подати до великоднього столу: у такому соусі скумбрію ви ще не готували
Telegraf
2025-04-19T03:15:11Z
Хитрий тест на IQ: знайдіть серед лепреконів 3 чотирилисті конюшини за 5 секунд
GlavRed
2025-04-19T02:54:33Z
5 найкращих високоврожайних сортів помідорів: солодкі, м’ясисті та стійкі до хвороб
TSN
2025-04-19T02:29:40Z
Салат "Гніздо" з куркою, яйцем та сиром — ідеальна страва для Великодня
TSN
2025-04-19T02:24:42Z
Чому японці сплять менше 6 годин на добу: як це впливає на їхнє здоров’я
TSN
2025-04-19T02:24:11Z
Які квіти посадити біля смородини, щоб позбутися мурах, попелиці й нематод
TSN
2025-04-19T02:23:52Z
Коли і як висаджувати гладіолуси навесні: не пропустіть дати
TSN
2025-04-19T02:23:41Z
Огірки ростимуть удвічі швидше і не хворітимуть: чим підживити, щоб отримати багатий урожай
TSN
2025-04-19T02:22:52Z
Використовують майже всі: в яких каструлях не варто готувати їжу
TSN
2025-04-19T02:22:34Z
В Україні може виникнути дефіцит електрики влітку: чи будуть відключення
TSN
2025-04-19T03:15:00Z
Супермаркети оновили ціни на курятину: що подорожчало перед Великоднем
Хвиля
2025-04-19T03:00:14Z
Прогноз погіршився: у НБУ розповіли, що буде з ВВП 2025 року
TSN
2025-04-19T02:29:44Z
Як торговельні війни Трампа вплинуть на Україну: відповідь НБУ
TSN
2025-04-19T02:29:23Z
Чи планується підвищення податків в Україні: в Мінфіні відповіли
TSN
2025-04-19T02:23:45Z
Українські стартапи втікають за кордон: що відлякує інвесторів
TSN
2025-04-19T02:22:35Z
Курс валют на 21 квітня: скільки коштуватимуть долар, євро і злотий
TSN
2025-04-19T02:22:27Z
В Україні відреагували на заяву Кремля щодо закінчення енергетичного перемир’я
TSN
2025-04-19T02:22:17Z
Ціни злетіли на 55% за тиждень: в Україні різко здорожчав один з популярних овочів
TSN
2025-04-19T02:21:34Z
22-річний футболіст Георгій Судаков удруге стане батьком
TSN
2025-04-19T02:21:21Z
Масована атака Росії на Дніпро: що відомо про наслідки обстрілів
TSN
2025-04-19T02:20:16Z
Артета: Чемпіонство Ліверпуля цими вихідними? Зробимо все, щоб цього не сталося
Football.ua
2025-04-18T21:40:35Z
Українська висхідна зірка біатлону претендує на звання "новачок сезону" від IBU
24tv
2025-04-18T21:27:20Z
Ювентус, Челсі та Ньюкасл проявляють інтерес до Кіма Мін Дже
Football.ua
2025-04-18T21:13:03Z
Еспаньйол здолав Хетафе завдяки голу Кумбулли
Football.ua
2025-04-18T21:01:00Z
Кохана гравця збірної України взяла участь у гарячій фотосесії: відверті світлини
24tv
2025-04-18T20:51:44Z
Раньєрі: Поки що не повністю задоволений грою Довбика
Football.ua
2025-04-18T20:24:47Z
"Завершить кар'єру": колишній чемпіон світу дав прогноз на реванш Усик – Дюбуа
24tv
2025-04-18T20:12:27Z
Глава Nvidia очолив рейтинг найінтелектуальніших CEO в США
InternetUA
2025-04-19T03:01:13Z
Вчені розкрили таємницю "ковзного каміння" Долини Смерті
TSN
2025-04-19T02:30:13Z
Вчений виявив сосну Джеффрі на рекордній висоті: подробиці
TSN
2025-04-19T02:28:01Z
Не просто Барсик чи Мурка: як красиво можна назвати кота
GlavRed
2025-04-19T02:24:33Z
У небі з’явиться рідкісне явище: коли спостерігати "смайлик" трьох світил
TSN
2025-04-19T02:20:49Z
Nothing розкрила подробиці про основну камеру нового смартфона
InternetUA
2025-04-19T02:04:21Z
ChatGPT навчився використовувати спогади про користувача для персоналізації веб-пошуку
InternetUA
2025-04-19T01:03:22Z
Лише "мегамозок" знайде рибку за 5 секунд: головоломка, яка змусить попотіти
GlavRed
2025-04-19T00:27:43Z
Meta заблокувала Apple Intelligence на своїх платформах
InternetUA
2025-04-18T23:01:57Z
Знову дозволили Mansory поблизу Audi RSQ8
Топ Жир
2025-04-19T01:45:31Z
Які звичайні автомобілі є насправді крутими?
Топ Жир
2025-04-19T00:45:12Z
У 2023 році хтось планує продати Suzuki Jimny Turbo за подвоєну вартість закупки
Топ Жир
2025-04-19T00:15:01Z
Якщо ви вважали, що зірковий CLA був поганий, подивіться на це шедевр…мистецтво
Топ Жир
2025-04-18T23:15:51Z
Зростаючий попит на електричні продажі у всьому світі, але наближається темна хмара
Топ Жир
2025-04-18T22:45:10Z
Хлопець розбив автомобіль Ford GT свого батька, намагаючись догнати Miata
Топ Жир
2025-04-18T21:15:23Z
Тарифи Трампа можуть змушити Toyota виготовити наступний RAV4 у США
Топ Жир
2025-04-18T21:00:01Z
Tesla скорочує виробництво Cybertruck
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T20:01:40Z
Електричний повітряний таксі, підтриманий Stellantis, обіцяє перемогти затори в Нью-Йорку
Топ Жир
2025-04-18T19:30:55Z