MY.UAНовости
Олексій Мацука: Канал «Дом» – це лобіст інтересів людей, які живуть на окупованих територіях України
Олексій Мацука: Канал «Дом» – це лобіст інтересів людей, які живуть на окупованих територіях України

Олексій Мацука: Канал «Дом» – це лобіст інтересів людей, які живуть на окупованих територіях України

Засновник інтернет-видання «Новости Донбасса», голова правління «Донецького інституту інформації», журналіст і ведучий Олексій Мацука 23 лютого 2021 року став шефредактором громадсько-політичного мовлення державного телеканалу для тимчасово окупованих територій «Дом». Раніше він вів блог «Донбасс: На самом деле» та редагував програми про Донбас і світ, нині його обов’язки значно розширилися – до 12-14 програм. Йому доведеться залишити посаду ведучого та зайнятися підвищенням якості контенту держмовника.

Мацука очолив єдиний ньюзрум телеканалу та відповідатиме за синхронізацію контенту з генеральною метою «Дому» – повернення окупованих територій. Телеканал вироблятиме контент відповідно до інтересів і потреб своєї аудиторії. Реалізовувати ці завдання будуть у межах уже існуючих проєктів, про запуск нових поки не йдеться.

«Дом» розуміє, що їх дивляться люди, які частково скептично налаштовані до уряду України. Тому собі за мету канал ставить інформувати їх про реформи та зміни в України, а також – що людина в центрі уваги держави.

З 1 березня 2021 року по периметру окупованих районів включать ще з десяток передавачів, що значно підсилить мовлення каналу. «Дом» планує нарощувати доставлення контенту на непідконтрольні території.

Олексій Мацука розповів «Детектору медіа» про завдання та цілі на посаді шефредактора, реформування ньюзруму, про потреби аудиторії, виробництво контенту, виклики та плани каналу «Дом» на 2021 рік.

Олексію, ви стали шефредактором каналу «Дом». Ви й до цього були редактором низки програм каналу, що зміниться тепер? Чи чекає «Дом» переформатування або ребрединг?

– Я займався раніше конкретно функцією редагування випусків щодо Донбасу та міжнародною політикою, також у мене були блоги на каналі «Дом». Тепер у мене повна лінійка аналітично-інформаційної продукції – усі програми, окрім новин. Одна зміна, яка передбачається, – це єдиний ньюзрум для всього каналу, єдине навантаження та теми, які просувають мир та реінтеграцію Донбасу. Я очолюю цей єдиний ньюзрум – це і є громадсько-політичного мовлення телеканалу «Дом». У процесі він буде реформований. Фактично ньюзрум уже є, просто ми тепер робимо унікальне навантаження, щоб воно було через єдиний центр. Раніше були різні редактори, різні направлення програм, а тепер я маю відповідати за однорідність контенту.

Які цілі перед вами поставили? Які ваші першочергові завдання?

– Головний лозунг шефредактора каналу «Дом» – це підвищення якості всього контенту. Мені треба синхронізувати випуск контенту з метою, яка декларується Україною, щодо повернення окупованих територій. Ця мета є генеральною для каналу «Дом». Це контроль за нашою риторикою та задоволення інтересів аудиторії, яка живе на окупованих територіях і знаходиться під серйозним впливом російською пропаганди. Власне тому було прийнято рішення більш детально вивчати запити аудиторії, детально розглянути її потреби. Це все буде лягати в контент, у ту лінійку, яка зараз є. Лінійка може бути реформована, але на сьогоднішній день працюємо з усіма продуктами, які вже є на каналі.   

Ви лишаєтеся ведучим своїх блогів на каналі «Дом»? Скільки загалом на каналі зараз виходить власних проєктів? Які нові програми плануєте запустити найближчим часом?

– Будемо шукати нових ведучих. Я не думаю, що фізично потягну функцію ведучого на цей період, бо це дуже велике навантаження. Це 12-14 програм, які треба редагувати, контролювати якість тощо. Зокрема, «Код безпеки», програма «Официальный разговор/Неофициальный разговор», лінійка проєкту «На самом деле», яка включає п’ять днів на тиждень «Донбасс», «Украина», «Мир», «Крым», «Россия» тощо. Жодних нових програм запускати не будемо. Основний вектор – це покращення якості того, що є.

Чи варто очікувати нових кадрових перестановок на каналі?

– Це дуже технічні питання. Люди приходять та йдуть. Усе залежить, власне, від виробництва. Усі підлаштовані під виробництво. Не думаю, що кадрові зміни заради кадрових змін можливі. Вони можливі, виключно, задля покращення якості виробництва.

Як ви вимірюєте телеперегляди?

– У нас є два підходи до вимірювання. Перше – у діджиталі все вимірюємо. У нас є декілька ютуб-каналів. Телеканал «Дом» – це не лише один ютуб-канал з логотипом «Дом». Ми маємо окремі ютуб-канали – блоги Донбасу, блоги Криму, лінійку вечірніх ток-шоу. Ми сегментуємо різні канали під різну аудиторію. «Дом» – це велика організація з великою кількість контенту – як розважального, так і громадсько-політичного. Вимір іде відповідно до оцінювання аудиторії, до переглядів, до взаємодії аудиторії.  

Друге – ефірне мовлення через антени та передавачі. З 1 березня буде значне підсилення мовлення на окуповані території: встановлять з десяток нових передатчиків (вони стоять, просто будуть включені з нашим каналом) по периметру окупованих районів. Це покриє дуже багато територій. Ми сподіваємося, будемо й у Донецьку.

Окрема історія – це супутник, який працює з UATV. Іномовлення України російською мовою по всьому світу для аудиторій, які знаходяться під впливом російського пропагандистського контенту. Тобто, Україна бере на себе лідерську роль для всієї планети з виробництва російськомовного, адекватного, журналістського, неупередженого контенту. Фактично, це конкуренція «Останкіно» та їх RT. Зараз буде більше уваги до UATV російською мовою. Не виключаю, що колись з’явиться UATV іншими мовами, стратегічними для нашої країни. Однак для нас сьогодні стратегічний регіон присутності – це колишній Радянський Союз й аудиторії, які отримають сигнал із телевежі на Останкіно.  

Чи вивчили смаки своєї аудиторії? Хто ваш глядач?

– У нас є виміри аудиторії, проводимо фокус-групи та інші заходи. Ми розраховуємо на більш точну деталізацію аудиторії протягом наступних місяців. Для кожної групи робимо окремий продукт. Ми розраховуємо, що це частково бувають дуже скептично налаштовані люди до уряду України. Хочемо їх інформувати про наші реформи; про зміни в України; про те, що людина в центрі уваги держави, а не – ідеологія, політичні партії чи лідери. Для нас головне людина, яка сьогодні потерпає від збройної агресії Російської Федерації на окупованих територіях. Вона або він є реальними жертвами цієї ситуації. Україна має тягнути руку допомоги їм, має забезпечувати якісний сигнал із повідомленням – ми в Києві пам’ятаємо, знаємо, допомагаємо, змінюємо ситуацію. Думаю, канал «Дом» – це лобіст інтересів людей, які живуть на непідконтрольних територіях.

Каналу скоро виповнюється рік, з якими викликами зіштовхнулися за цей час?

– Зміни стосуються, у першу чергу, контенту, виробництва, досягнення сигналу. Ми стикаємося з тим, що нас блокують на непідконтрольних територіях, не дають нормально працювати, як усім українським медіа. Ми намагаємося, щоб наш сигнал повністю покривав окуповані райони й це буде так, рано чи пізно. Більше того, це діджитал-платформи, які дозволяють нам розвиватися та розвивати наш контент для цієї аудиторії. Зокрема, фокусуємося на YouTube та Facebook.

Яку мету собі поставили на другий рік?

– Серед наших завдань на цей рік – збільшення доставлення контенту на непідконтрольні території. Це найбільший виклик для нас усіх. І над вирішенням цього в Україні працює не лише наш канал, а й суміжні служби, які доставляють сигнал. Так само, вироблення контенту для російськомовної аудиторії по всьому світу. Ми можемо говорити про те, що з України може виготовляти якісний російськомовний контент для людей, наприклад, у Каліфорнії, які дивляться RT. Людей, які знаходяться під впливом наративів, що з Москви їм пропонують російською мовою. Тепер з Києва ми скажемо правду цим людям щодо ситуації, у тому числі на Донбасі та в Криму.

Це виклики, звичайно. Зокрема, через те, що це державний канал. Це виклик персонально для мене, бо я прийшов з некомерційних проєктів, громадських. Однак місія державного каналу сьогодні повністю відповідає місії наших недержавних та громадських мовників щодо роз’яснення складних тем нашим аудиторіям. Усередині України теж є «агенти», які накладають на звичайну та пересічну людину різні інтерпретації, що не дозволяє людям точно розібратися в тому, що відбувається.

Як можете оцінити досвід на державному каналі? Адже державним мовникам часто закидають неповороткість у багатьох процесах.

– Це відчувається інколи в менеджменті. Однак канал новий, це державне мовлення України, яке дуже швидко реформується. Чому реформи є в інших сферах, а тут не можуть бути? Вони вже наступають. У мене є певний оптимізм щодо цього, але є й перестороги, що все ж таки це держмовлення. Тим не менш, я налаштований позитивно та оптимістично, що нам вдасться.

Я з громадського сектору. Держава й громадськість в Україні, на щастя, паралельні, а не взаємовиключні поняття після Революції в 2014 році. Активістів та громадських організацій сьогодні значно більше на полісі-мейкерстві, ніж це було раніше. Чому державне мовлення має бути виключенням? Ні, думаю, воно має бути включено в процес впливу громадськості на те, що відбувається.

Що змінилося для каналу після переходу під управління Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій?

– У нас з Мінреінтеграції, насправді, дуже схожі цілі та багато спільних завдань. Цей процес ще йде, він наразі не завершений. Загалом ці процеси відбуваються в межах одного уряду. Тобто, є профільні міністерства, але архітектура повернення Донбасу додому однакова для всіх відомств.    

Ви маєте журналістів та джерела, які працюють на непідконтрольних уряду територіях. Як організована їх робота, зокрема – у питаннях безпеки? Як ви оцінює ризики для своїх журналістів?

– Ми не розповсюджуємо інформацію щодо роботи наших представників на окупованих територіях. Ризики для них ми оцінюємо як найвищі з можливих. Щодо безпеки ми все обговорили. Ми враховуємо всі рекомендації, які є від міжнародних організацій, що працюють з журналістами в зонах конфлікту.

Фото: Олексій Темченко

Теги по теме
Виробництво
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Астрологи вказали знаки Зодіаку, яких чекає новий етап у житті: на порозі значних змін
Политека
2024-12-01T23:39:02Z
Російські загарбники атакують Україну ударними БпЛА: мапа тривог
TSN
2024-12-01T22:36:45Z
Карта бойових дій в Україні станом на 2 грудня 2024 року
ГЛАВКОМ NET
2024-12-01T22:27:21Z
Через атаки РФ у Харкові за місяць постраждали 166 осіб - мер
УкраинФорм
2024-12-01T22:01:53Z
У Куп’янську залишаються 3700 мешканців, усіх дітей евакуювали
УкраинФорм
2024-12-01T21:55:41Z
У серці української столиці: у Києві відбулася акція на підтримку звільнення військовополонених
24tv
2024-12-01T21:39:34Z
Погіршення ситуації на Харківщині: військовий експерт розкрив головну проблему для ЗСУ
Политека
2024-12-01T21:27:04Z
Після ракетного удару РФ у Шостці по допомогу звернулися понад 130 людей
УкраинФорм
2024-12-01T21:06:50Z
Щасливчики тижня: три знаки Зодіаку, яким пощастить із 2 по 8 грудня 2024 року
Фокус
2024-12-01T21:06:11Z
Протест громадян не виходить за межі Конституції Грузії - Зурабішвілі
УкраинФорм
2024-12-02T00:15:36Z
Силовики відтіснили протестувальників від парламенту Грузії
УкраинФорм
2024-12-02T00:06:17Z
Трампа чекає величезна робота, аби зупинити Путіна - сенатор Раундс
УкраинФорм
2024-12-01T23:57:54Z
“Ласі шматочки” для ворога: Путін поставив за мету захопити одразу два міста
GlavRed
2024-12-01T23:27:59Z
У Північній Македонії затримали чоловіка, який планував вступити до російської армії
ZN UA
2024-12-01T23:24:47Z
Війна, день 1012. Уряд погодив реформу ВЛК, пояснення Зеленського щодо запрошення в НАТО
Football.ua
2024-12-01T23:00:49Z
У Косово підірвали канал ГЕС: влада проводить арешти й звинувачує Сербію
24tv
2024-12-01T23:00:24Z
Війна за лінією фронту: британський політолог Марк Галеотті розповів про дипломатичні та економічні баталії навколо України
Хвиля
2024-12-01T23:00:22Z
У Румунії завершилися парламентські вибори - оголошено результати екзитполів
ZN UA
2024-12-01T22:57:43Z
Смерть від сказу: чоловік помер через місяць після укусу кажана
24tv
2024-12-01T21:12:38Z
Чим посипати доріжки, крім піску та солі: найкращі способи боротьби з ожеледицею
GlavRed
2024-12-01T20:27:17Z
Розчинна кава: чи є вона корисною та які є ризики споживання
24tv
2024-12-01T20:21:39Z
Не тільки з корицею: 7 причин пити каву з куркумою для схуднення
Фокус
2024-12-01T20:18:03Z
Один із авторів медичної реформи пояснив, що пішло не так і чому багато громадян незадоволені
ГЛАВКОМ NET
2024-12-01T20:00:24Z
Виявити деменцію за 6 років до появи симптомів допоможе звичайний аналіз крові
24tv
2024-12-01T19:06:19Z
Всесвітній день боротьби зі СНІДом - кількість випадків та фільм Річарда Гіра про захворювання в Україні
ZN UA
2024-12-01T16:46:07Z
Вибухова хвиля і слух: як навушники допомагають військовим уникнути травм
24tv
2024-12-01T16:06:57Z
У МОН зробили заяву про зменшення кількості медичних вишів
24tv
2024-12-01T16:06:53Z
Новий "бойфренд" Анджеліни Джолі публічно заговорив про стосунки
GlavRed
2024-12-02T00:15:15Z
"Чому ви такі сліпі?": Різ Візерспун зганьбилася рекламою російської культури
GlavRed
2024-12-01T23:42:55Z
Зірка Вечірнього Кварталу одружився та вперше показав кохану
GlavRed
2024-12-01T20:27:46Z
Що їдять Бейонсе і Селена Гомес: улюблені ласощі зірок виявилися жахливими на смак
Фокус
2024-12-01T20:15:09Z
Анджеліна Джолі зізналася, чим є для неї материнство та родина
Фокус
2024-12-01T20:06:16Z
Ці 3 светри знадобляться вам, щоб бути найкраще одягненим чоловіком 2024 року
24tv
2024-12-01T19:57:16Z
Присвятив своє життя українській пісні: у вічність відійшов поет-пісняр Богдан Грицак
24tv
2024-12-01T19:42:47Z
Не за сценарієм, – учасниця "Холостяка" пояснила, чому цілувалась з Тереном на очах в іншої
24tv
2024-12-01T19:36:42Z
"Зааділа його его": Мішель Андраде вперше розкрила причину сварки з Потапом
GlavRed
2024-12-01T19:27:33Z
Укрзалізниця запустила новий поїзд на популярному напрямку: ціни на квитки та розклад
Хвиля
2024-12-02T00:03:10Z
Енергетики розповіли, як протистоять російським атакам
TSN
2024-12-01T23:06:31Z
Протестувати е-гривню можна буде вже у 2025 році — Нацбанк
InternetUA
2024-12-01T22:31:34Z
У "Дії" запрацювало онлайн-бронювання: хто зможе отримати
Хвиля
2024-12-01T22:04:36Z
SEC звинуватила компанію Touzi Capital в обмані 1200 інвесторів на $95 млн
InternetUA
2024-12-01T21:54:28Z
У парламенті розповіли, чи зросте в Україні ціна на електроенергію
TSN
2024-12-01T20:54:27Z
Київстар скасовує популярний пільговий тариф: яку альтернативу пропонує, зокрема, пенсіонерам
Знай
2024-12-01T20:30:03Z
Через падіння рубля китайські компанії призупиняють продажі в РФ
InternetUA
2024-12-01T20:28:00Z
Розмір субсидії на дрова можна порахувати самостійно: У ПФУ дали формулу
Политека
2024-12-01T20:27:50Z
Дмитро Кулеба зізнався, чому 13 років тому не забрав доньку з пологового будинку
GlavRed
2024-12-01T23:27:52Z
США мають дві програми створення бойової авіаційної системи майбутнього
InternetUA
2024-12-01T22:39:37Z
2 грудня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2024-12-01T22:00:00Z
Зіпсували киянам неділю: столицю атакує рій ворожих дронів - де чутно вибухи
GlavRed
2024-12-01T21:27:41Z
Як отримати 1000 гривень в "Дії": алгоритм подачі заяви
24tv
2024-12-01T21:09:28Z
Завжди хотіли показати результат: як бути військовим 3 ОШБр
24tv
2024-12-01T20:54:49Z
"Зимова єПідтримка": хто може отримати "тисячу Зеленського"
24tv
2024-12-01T20:33:39Z
Підвищення податків, бронювання, тисяча Зеленського, пенсії та свята: що змінилося для українців
Хвиля
2024-12-01T20:30:55Z
У грудні всі українці можуть отримати по 1000 гривень: що потрібно зробити
GlavRed
2024-12-01T20:27:31Z
Через атаку дронів у Тернополі загорівся житловий будинок
УкраинФорм
2024-12-02T00:15:12Z
У Тернополі вночі пролунав вибух — ЗМІ
TSN
2024-12-01T23:54:52Z
У районі Тернополя пролунали вибухи, "шахеди" долетіли до західних регіонів України
ZN UA
2024-12-01T23:22:06Z
Бобри-диверсанти: гризуни влаштували блекаут у кількох селах Росії
TSN
2024-12-01T21:54:49Z
На Вінниччині учасників злочинної групи підозрюють у виготовленні та збуті дитячої порнографії
InternetUA
2024-12-01T21:49:40Z
Грецію накрив шторм "Бора", уже двоє загиблих
Европейская правда
2024-12-01T20:54:45Z
На Вінниччині трапилася моторошна ДТП: три людини загинули, серед постраждалих діти
24tv
2024-12-01T20:39:09Z
У Дніпрі автівка BMW влаштувала ДТП, загинули троє людей, — ЗМІ
Комсомольская правда
2024-12-01T20:24:50Z
У Дніпрі авто збило людей на пішохідному переході: можуть бути жертви, зокрема діти
24tv
2024-12-01T20:06:29Z
Про це знають одиниці: як використовувати господарське мило в побуті
24tv
2024-12-01T23:00:16Z
Не уявляють щастя без набитого гаманця: ТОП-3 наймеркантильніших знаків зодіаку
GlavRed
2024-12-01T22:27:57Z
Класика завжди актуальна: рецепт омлету, який обожнюють в усьому світі
24tv
2024-12-01T21:57:45Z
Ось як часто потрібно прати штори: майже всі роблять це недостатньо часто
24tv
2024-12-01T21:48:28Z
Салат з буряка: всього один інгредієнт зробить вашу святкову закуску загадкою
24tv
2024-12-01T19:27:27Z
Що зробити, щоб взуття не ковзало на ожеледиці: практичні та дієві поради
24tv
2024-12-01T19:21:20Z
Піна Колада: класичний рецепт святкового коктейлю
TSN
2024-12-01T18:54:13Z
Що подарувати на день Святого Миколая: ідеї подарунків для дітей, друзів та колег
24tv
2024-12-01T18:33:58Z
Не лише муркотіння: як зрозуміти, що кіт вас по-справжньому любить - ознаки
GlavRed
2024-12-01T18:27:40Z
Під час знаменитого Сінгапурського марафону після завершення пробігу помер спортсмен
ZN UA
2024-12-02T00:16:33Z
Гвардіола про 0:2 з Ліверпулем: Вітаю із заслуженою перемогою
Football.ua
2024-12-01T22:36:52Z
Ліверпуль — Манчестер Сіті 2:0 Відео голів та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2024-12-01T22:33:18Z
Слот про 7 матчів Сіті без перемог: Не варто жаліти Гвардіолу
Football.ua
2024-12-01T22:18:03Z
Лечче вирвав нічию у Ювентуса на 93-й хвилині
Football.ua
2024-12-01T21:45:01Z
Зупинилось серце прямо на полі: футболіст Фіорентини ледь не помер під час матчу Серії А
24tv
2024-12-01T21:18:12Z
Пушич: Відчуваємо розчарування після таких матчів
Football.ua
2024-12-01T20:45:12Z
"Ліверпуль" розібрався з "Манчестер Сіті" та продовжив домінувати на вершині АПЛ
TSN
2024-12-01T20:21:26Z
Футболіст знепритомнів на полі: матч чемпіонату Італії не дограли через моторошний інцидент
TSN
2024-12-01T20:18:46Z
Вперше в історії науковці відкрили квантову хімію за допомогою штучного інтелекту
InternetUA
2024-12-01T22:04:56Z
Найпопулярніші святкові пісні тіктока, під які треба зняти трендові відео в грудні
24tv
2024-12-01T22:03:07Z
"Потенційно небезпечні об’єкти": до Землі наближаються два астероїди — коли очікувати
TSN
2024-12-01T21:54:34Z
Google та Opera об’єднуються у боротьбі з Microsoft
InternetUA
2024-12-01T21:22:51Z
У вас є лише 5 секунд, щоб знайти справжню власницю кота на цьому малюнку
24tv
2024-12-01T21:12:42Z
Незвичайний звук в AirPods Pro виявився частиною оптимізації їхньої роботи
InternetUA
2024-12-01T20:14:52Z
Як записувати дзвінки на Samsung Galaxy
360ua.news
2024-12-01T19:27:03Z
"Тисячу Зеленського" можна отримати онлайн або офлайн: як це зробити
24tv
2024-12-01T19:21:57Z
Розкрито дату виходу iPhone SE 4-го покоління
InternetUA
2024-12-01T19:11:00Z
Несподівані штрафи для водіїв: чим оберенеться використання літніх шин взимку
Знай
2024-12-01T19:51:41Z
Як зрозуміти, що на СТО вас дурять: механік розповів про лайфхак з "хрестиком"
GlavRed
2024-12-01T19:27:53Z
Колишній охоронець Міхаеля Шумахера підозрюється у шантажі
360ua.news
2024-12-01T18:24:20Z
Яким був перший автомобіль марки Rover
AutoCentre
2024-12-01T17:31:17Z
До яких кнопок в авто краще не торкатися взимку: застереження для водіїв
GlavRed
2024-12-01T17:27:55Z
Porsche Taycan Turbo GT з’явився в Україні
360ua.news
2024-12-01T14:33:48Z
Пікапам Mazda Familia виповнилося 60 років
AutoCentre
2024-12-01T13:06:58Z
Підготовка автомобіля до зими без зайвих нервів
360ua.news
2024-12-01T08:42:10Z
В Україні виявили унікальний 28-річний Mercedes від Brabus майже без пробігу
AutoCentre
2024-12-01T08:15:59Z