Під час включень українці з різних куточків світу читали поезію, виконували музичні твори на слова Лесі Українки
З нагоди 150-річчя від дня народження поетеси, драматурга і громадської діячки Лесі Українки відбувся онлайн мистецький захід «Леся Українка: розширення горизонтів», який об’єднав українців з п’яти континентів і 28 країн. Відеозапис заходу опублікувала в YouTube керівник етносекції товариства «Україна-Світ» Валерія Левківська.
У рамках події українці читали поезію, виконували музичні твори на слова Лесі Українки, створювали ілюстрацій до творів поетеси, а також демонстрували уривки з театральних вистав. Основними виконавцями були учні освітніх закладів з України та світу.
До заходу, крім України, долучилися українці з Австралії, Болгарії, Великобританії, Норвегії, Італії, Іспанії, Португалії, Німеччині, Єгипті, Польщі, Румунії, ОАЕ, Франції, Японії, США, Канаді, Північній Македонії, Естонії, Хорватії, Словаччині, Угорщині, Туреччині, Нідерландах, Індії, Ізраїлю та Греції.
Ефір проводили заступник директора Національного музею літератури України Раїса Сеннікова, перший заступник, Голова Секретаріату Товариства «Україна-Світ» Алла Кендзера та керівник етносекції Товариства «Україна-Світ», керівник Міжнародного освітнього культурологічно-мистецького проєкту «Обрядовий календар України» Валерія Левківська.
Нагадаємо, 25 лютого 1871 року в Новоград-Волинському народилася Лариса Косач, яка увійшла в історію під псевдонімом Леся Українка. Саме вона стала однією з центральних постатей української культури та піднесла її до європейського рівня. Главком нагадує яскраві сторінки біографії великої українки.
Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенкозаїхала на Байкове кладовище, де похована велична українка. За словами Тимошенко, Леся Українка – поетеса прямої дії, її вірші – найкращий засіб від безпорадності, суму й відчаю.
П’ятий президент Петро Порошенко розповів, що Леся Українка, як ніхто, передчувала бурі ХХ століття, що несли загрози, але давали шанс.
До ювілею Лесі Українки в Києві відбудуться вистави, виставки, кінопокази, перформанси, презентація 14-томного видання творів поетеси та багато інших цікавих подій.
У Національному театрі імені Івана Франка три дні поспіль – 25, 26 і 27 лютого – присвячені творчості Лесі Українки. Зокрема, 25 і 27 лютого афіша першої сцени анонсує прем’єру за п’єсою Лесі Українки «Кассандра» від режисера Давида Петросяна.