Авіаудари, яких американські військові за наказом президента США Джо Байдена завдали по об'єктам проіранських ополченців в Сирії, знищили "декількох бойовиків".
Про це повідомляє CNN.
Зазначається, що це перша відома атака Збройних сил США після інавгурації Байдена 20 січня. Як заявляють в американському Міністерстві оборони, вона викликана нещодавними ракетними обстрілами з боку ополченців.
Тим часом держсекретар Ллойд Остін визнав, що атаковані США позиції не пов'язані з місцями, звідки обстріляли американску коаліцію, однак запевнив, що вони пов'язані з тими ж підтримуваними Іраном шиїтськими ополченцями.
"Ми впевнені в меті, яку досягли, - сказав Остін у четвер. - Ми знаємо, куди влучили. Ми дозволили і закликали іракців провести розслідування і розробити розвідувальні дані, і це дуже допомогло нам в уточненні цілі".
Речник Пентагону Джон Кірбі додав, що Байден схвалив нанесення удару після консультацій з союзниками США, зокрема з партнерами по коаліції. За його словами, атака відбулася близько 18:00 за східним часом.
Водночас депутат Палати представників США від 17-го Каліфорнійського округу Ро Ханна розкритикував наказ Байдена. "Це робить Байдена п'ятим президентом США поспіль, який віддав наказ про нанесення ударів на Близькому Сході, - сказав він. - Немає абсолютно жодних підстав для того, щоби президент санкціонував військовий удар, який не є самообороною проти неминучої загрози, без підтвердження Конгресу".
"Я виступав проти нескінченної війни за часів Трампа, і я буду виступати проти неї, коли у нас президент-демократ",- заявив він.
Як повідомлялося, американські військові у четвер, 25 лютого, нанесли авіаудар по території в Сирії, яку використовують підтримувані Іраном шиїтські ополченці.
За словами Кірбі, "внаслідок ударів було знищено кілька об'єктів, розташованих на прикордонному контрольно-пропускному пункті, що використовувалися підтримуваними Іраном групами бойовиків, зокрема "Катаїб Хезболла" і "Катаїб Саїд аль-Шухада".
Він додав, що відповідні дії були направлені, передусім, на деескалацію конфлікту у Східній Сирії та Іраку. "Операція є недвозначним сигналом; президент Байден буде діяти, щоб захистити персонал американської коаліції", - висловився речник Пентагону.
Раніше в Іраку внаслідок ракетного обстрілу недалеко від міжнародного аеропорту "Ербіль" загинув цивільний підрядник, ще шестеро людей, зокрема американський військовослужбовець, - постраждали.
Відео Україна приєднається до місії НАТО в Іраку
Україна приєднається до місії НАТО в Іраку, щойно Альянс визначиться зі строками та завданнями такої місії. Про її відновлення домовились в Брюсселі міністри оборони країн НАТО. Меморандум з боку України підписав голова оборонного відомства Андрій Загороднюк.
- Facebook 1
- Telegram
- Messenger
- Viber
- Автор:
- Оксана Сопрович