У тексті проєкту закону №3196-д залишається багато ризиків, які треба допрацювати до другого читання, — зауважила Мар’яна Безугла, заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, під час дискусії «Інформаційна безпека в сучасних умовах гібридних війн та інформаційних атак» 23 лютого. «У нас уже більше двох тисяч правок; відповідно, дещо законопроєкт "заспамили". Тому ми маємо разом опрацьовувати його фінал. Пропозиція реальна», — додала вона.
Народна депутатка також сказала, що кожний цивілізований народний депутат у свою робочу групу залучає громадянське суспільство, навіть щодо такого специфічного питання як Служба безпеки України.
Нагадаємо, 28 січня 2021 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №3196-д «Про внесення змін до закону України "Про Службу безпеки України" щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності Служби безпеки України».
Реформування СБУ — потрібний і довгоочікуваний крок на шляху реформування України, — зауважили експерти Коаліції РПР. Натомість низка антикорупційних ГО переконана, що законопроєкт про СБУ містить ризики для прав і свобод людини.
Національна асоціація медіа заявила про неприпустимість анулювання ліцензій ТРК без рішення суду. Запропонована в законопроєкті про СБУ норма, вважають у НАМ, створює умови для корупції, адже працівники СБУ фактично на підставі власних підозр зможуть скласти подання та вимагати анулювання ліцензії будь-якої телерадіоорганізації, яка є важливим джерелом інформації для громадян та сплатила за цю ліцензію значні кошти.
Інтернет-асоціація України закликала парламент доопрацювати цей документ. Аналогічно члени Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендували повернути законнопроєкт авторам на доопрацювання.
11 лютого в парламенті зареєстрований пакет поправок до законопроєкту №3196-д стосовно діяльності Служби безпеки України.
Скриншот із трансляції дискусії