Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков не розуміє «героїзації» персони Сергія Стерненка. Про це Аваков заявив в інтерв’ю телеканалу «1+1».
За словами Авакова, «в Україні підмінено поняття справжніх героїв і створюваних героїв».
«Не треба називати революціонерами тих, хто придумав собі образ бунтаря. Якщо говорити про того ж Стерненка, в чому ж його героїзм? Може, він на фронті був? Може, він у найважчі моменти на Майдані в 2013-2014 роках був? Адже ні. Він з’явився на самому фініші Майдану, вони про це самі кажуть. Він відзначився за різними протестами під різними офісами з гострою критикою і так далі. Або, може, у нього є на борту досвід якихось звершень хороших? Я не хочу вірити гаслам, маскам і міфам, я хочу бачити конкретику», – сказав Аваков.
23 лютого Приморський районний суд Одеси оголосив вирок активісту й екслідеру місцевого «Правого сектору» Сергію Стерненку.
Йому призначили 7 років і 3 місяці ув’язнення з конфіскацією половини майна. Сергія Стерненка також визнали винним у незаконному зберіганні зброї — травматичного пістолету. Однак термін давності сплив і його звільнили від відповідальності за цією статтею.
Прокуратура просила ув’язнити обвинуваченого на вісім років із конфіскацією майна.
Сергій Стерненко заперечив свою причетність до викрадення й збирається оскаржувати вирок. Перебуваючи в СІЗО Одеси Стерненко звернувся до прихильників.
Сергію Стерненку інкримінують викрадення Сергія Щербича, члена партії «Довіряй ділам», співголовою якої є мер Одеси Геннадій Труханов, з метою «заволодіння його коштами на суму 300 гривень». У 2015 році правоохоронці провели обшук у нього вдома, оголосили йому підозру та взяли під варту. Суди в цій справі тривали п’ять років.
Стерненко вважає цю справу «політично вмотивованою розправою від Труханова». Прокуратура просила ув’язнити активіста на вісім років із конфіскацією майна. Приморський районний суд Одеси 19 лютого 2021 року мав оголосити вирок, але переніс засідання.
Нагадаємо, на активіста та керівника громадської організації «Небайдужі» Сергія Стерненка в 2018 році тричі скоювали замахи. Під час третього він наніс смертельного удару нападнику. 24 травня 2018 року двоє невідомих напали на пана Стерненка біля дому і завдали йому декілька ударів ножем. Внаслідок замаху він отримав струс мозку, рвану рану руки та декілька гематом.
Один з імовірних нападників, Іван Кузнецов, помер внаслідок застосування активістом самооборони. Другий — Олександр Ісайкул — був поранений і пізніше затриманий. Третій імовірний учасник нападу, Олександр Подобєдов був допитаний поліцією. У травні 2020 року Кузнецову та Ісайкулу оголосили підозру в хуліганстві.
11 червня 2020 року активісту та блогеру Сергію Стерненку вручили повідомлення про підозру в умисному вбивстві та незаконному носінні холодної зброї (ч. 1 ст. 115 та ч. 2 ст. 263 Кримінального кодексу України). СБУ вважає, що розслідування цієї справи пана Стерненка «перейшло із суто юридичної площини в політично-інформаційну». Служба безпеки також сумнівається у версії активіста щодо самооборони.
15 червня 2020 року Шевченківський районний суд Києва відправив активіста та блогера Сергія Стерненка під цілодобовий домашній арешт на 60 діб. Підозрювавний оскаржив запобіжний захід, але в другій інстанції йому відмовили.
23 червня 2020 року Печерський суд Києва скасував підозру в нападі на Сергія Стерненка Івану Кузнецову, вручену йому посмертно.
Натомість 25 червня 2020 року СБУ завершила досудове розслідування у справі. Пізніше Сергій Стерненко написав, що розслідування третього нападу на нього призупинили.
Шевченківський райсуд Києва 17 линя 2020 року відмовив в арешті Олександра Ісайкула. Суд вважає, що Олександр Ісайкул мав злочинний умисел заподіяти шкоду Сергію Стерненку, а не порушувати громадський порядок. Тому підозра в хуліганстві, на думку суду, необґрунтована.
6 серпня 2020 року суд змінив запобіжний захід активісту з цілодобового на нічний домашній арешт. 13 серпня Сергію Стерненку вручили обвинувальний акт.
31 серпня перед засіданням у справі в Одесі обвинуваченого облили невідомою речовиною. 1 вересня адвокати пана Стрененка подали заяву про злочин. Приморський суд Одеси зобов‘язав поліцію відкрити кримінальне провадження щодо спроби четвертого нападу на активіста Сергія Стерненка.
29 вересня Приморський райсуд Одеси залишив Сергія Стерненка під нічним домашнім арештом за місцем проживання в Києві. Потім арешт продовжили.
29 січня 2021 року Приморський районний суд Одеси скасував нічний домашній арешт Стерненка. За обвинуваченого поручився народний депутат Роман Лозинський із фракції партії «Голос».
Фото: пресслужба МВС України