MY.UAНовини
«Інформаційні атаки починаються з того, що люди вірять у нісенітниці»
«Інформаційні атаки починаються з того, що люди вірять у нісенітниці»

«Інформаційні атаки починаються з того, що люди вірять у нісенітниці»

Що таке дезінформація, як Європа і Україна борються проти неї, яку допомогу можуть надати європейські партнери Україні в цій боротьбі. Про це та інше йшлося на міжнародному онлайн-семінарі «Відповідь дезінформації: європейські підходи та стандарти», організованому за підтримки медійних проєктів Ради Європи в Україні. «Детектор медіа» вже публікував найважливіше з виступів керівниці відділу медіадепартаменту інформаційного суспільства Ради Європи Уршки Умек та консультантки Ради Європи Крістіни Розґоні та члена групи Європейської комісії з підтримки України Танела Танґа. У цьому матеріалі — розповіді представників шведської, німецької та естонської урядових структур, що ведуть боротьбу проти зовнішніх інформаційних загроз. 

Мікаель Тофвессон, представник Шведської агенції з питань цивільних надзвичайних ситуацій, розповідає: 

Наша агенція працює з питаннями інформаційної безпеки, управління кризами та цивільної оборони. Ми займаємось зокрема кібербезпекою та виявленням дезінформаційних потоків, спрямованих на Швецію ззовні.

Швеція здавна — майже 70 років — готувала населення до психологічної війни. Але від 1990-х до вторгнення Росії в Крим психологічна оборона не була пріоритетом. В середині минулого десятиліття наша агенція зайнялася виявленням інформаційних атак інших держав, спрямованих проти Швецією, та допомогою іншим державним органам захищатись від такого впливу. Йдеться про дії інших держав, які можуть негативно вплинути на безпеку шведів, функціональність нашого суспільства, або ж на наші основні цінності — свободу слова, права окремих громадян, особисті права. Я відповідаю за цей напрямок в агенції з 2014 року.

У 2018—2019 роках я очолював робочу групу, яка мала захищати наші вибори від зовнішнього впливу. У Швеції є концепція Національного оперативного форуму, яка починає діяти перед виборами або іншими важливими подіями, через які рівень загрози інформаційних впливів ззовні підвищується. Держоргани та агенції, які мають повноваження захисту від інформаційних загроз або підтримують критично важливі функції суспільства, поєднують зусилля і координують дії.

Шведський інфопростір маленький, адже нас лише десять мільйонів. Це означає, що більшість шведів пов’язані між собою через соцмережі — їх використовують 89% громадян. А отже, досить легко охопити інформаційною кампанією всіх шведів, сидячи за комп’ютером. Соціальні мережі важливі для відкритого суспільства, та водночас вони роблять нас вразливими до дезінформації.

Онлайн-платформи — наші партнери у виконанні нашого головного завдання: захисту громадян від дезінформації. Наша агенція веде тісний діалог із більшістю компаній, які володіють соціальними мережами. Ми обговорюємо загрози, ризики, вразливі місця, а вони пояснюють нам, що роблять для боротьби проти дезінформації. Ми також можемо інформувати їх про дезінформаційні операції, аби вони самі вирішували, як їм протидіяти.

Агресивні кампанії, що поширюють неправдиву інформацію, ефективні там, де держава, суспільство і громадяни не свідомі загроз. Там, де нам бракує співпраці, координації і комунікації, щоб протидіяти інформаційному вторгненню. Ми маємо попереджати й підтримувати одне одного, й нам потрібні належні ресурси та знання, щоб протидіяти зовнішнім впливам.

У нашій агенції є відділи досліджень і аналізу загроз, які виявляють інформаційні втручання з боку інших держав, з’ясовують їхні наміри та мету. Найчастіше йдеться про Росію, Китай та ісламістські організації. Є в нас група операційної відповіді, яка розробляє план дій, аби відбити втручання. Але найважливіший спосіб боротьби з інформаційними атаками — працювати над нашою вразливістю. Вразливі місця є у державних органах і установах, в органах місцевої влади, у традиційних медіа та соціальних платформах. Коли на нас нападають, протидіяти вже пізно: краще підготуватись і захиститись, аби атаки не спрацювали. 

Один із методів зробити це — бути обізнаними. Ми навчили понад чотирнадцять тисяч державних службовців виявляти дезінформацію й боротися проти неї. Провели тренінги для людей, відповідальних за цивільну оборону; розповсюдили посібник для лідерів думок. Співпрацюємо з журналістами та центрами журналістської освіти.

Важливою також є прозорість. Нам немає чого приховувати, а недоброзичливцям, які організовують проти нас атаки — є. Тому ми розповідаємо медіа про свою роботу, про загрози і вразливі місця, а журналісти передають цю інформацію своїй аудиторії. Адже медіа незалежні від держави, й суспільство довіряє їм, тому вони можуть ефективніше проінформувати громадян.  Допомагають у цьому й неурядові організації. Усе це разом створює довіру в суспільстві й державі.

 

Сімон Крейє, голова керівної групи зі стратегічних комунікацій федерального міністерства закордонних справ Німеччини:

— Ми працюємо з дезінформацією, яку спрямовують на Німеччину інші держави та зовнішні недержавні гравці — але не з тією, що йде з внутрішніх джерел. У нашому розумінні дезінформація — це навмисне розповсюдження хибної інформації, яке має чіткий намір маніпулювати, спотворювати реальність, впливати на суспільство й демократичні процеси.

За останні роки такої дезінформації у Німеччині сильно побільшало. Опитування 2018 року показало, що понад дві третини німців стикаються з нею щонайменше раз на тиждень. Особливо погіршилась ситуація за останній рік, що можна пояснити епідемією коронавірусної хвороби, яка перетворюється на так звану інфодемію. Чимало дезінформації, пов’язаної з коронавірусом, походило ззовні. 2021 року дезінформація не перестане бути великою загрозою для Німеччини, адже це рік супервиборів.

Аби боротись проти дезінформації, її спершу потрібно виявити. Це досить важко робити самому лише уряду, тому ми покладаємось на співпрацю з фактчекерами та громадськими організаціями. Ми використовуємо результати роботи фактчекерів, але не впливаємо на їхню роботу, адже в багатьох випадках вони є журналістами, які мусять бути незалежними від влади. Також ми проводимо моніторинг соціальних медіа, щоб виявляти дезінформацію самотужки, і взаємодіємо з Федеральним офісом преси та інформації та іншими відомствами, зокрема в форматі робочих груп.

Ми тісно співпрацюємо з міжнародними партнерами в межах Європейського союзу та Великої сімки: маємо мережу обміну даними та механізм швидкого реагування. Перш за все ми спостерігаємо за дезінформацією, яка походить із Росії, Китаю та кількох інших гравців переважно з Близького Сходу, а також за низкою недержавних гравців.

Ще одна важлива мета — напрацювання стійкості суспільства перед загрозами дезінформації. Міністерство закордонних справ Німеччини допомагає міжнародним партнерам досягти стійкості, фінансуючи різні проєкти, обмінюючись інформацією та досвідом. Із 2015 року ми досить багато зробили в Литві, Латвії та Естонії, а тепер посилюємо цю роботу в країнах західних Балкан, де працюватимемо над підвищенням медіаграмотності.

Наприкінці 2020 року в Німеччині презентували новий закон про цифрові послуги. Він запроваджує органи незалежного нагляду за онлайн-комунікацією, в роботу яких не може втручатися уряд. Створення цензури чи обмеження онлайн-комунікації не є нашою метою. Тому ми не зосереджуємось на контенті, а більше звертаємо уваги на механізми його поширення.

Ми також намагаємося послабити вплив дезінформації, відмовившись від постійного спростування кожного неправдивого повідомлення, адже такі спростування лише допомагають неправді поширюватись. Це не заважає нам робити спростування в тих випадках, коли ми вважаємо це необхідним. Ми проводимо кампанії стратегічних комунікацій, аби поширювати свої власні наративи й залишати менше простору для дезінформаційних наративів. 

Рауль Ребане, естонський експерт із комунікації, консультант Ради Європи:

— Естонія — маленька країна з населенням 1,3 мільйони. Ми не можемо боротися з телеканалами, книжками та розмаїтим розважальним контентом російською мовою. Потрібно шукати інші шляхи, й те, що ми — маленька країна, допомагає нам у цих пошуках. Адже ми можемо маневрувати швидше — як швидкісний човен чи крейсер, а не великий танкер.

Наша стратегія доволі ідеалістична. Вона ґрунтується на трьох засадничих речах.

По-перше, на глибокому розумінні демократії та свободи медіа. Аби протидіяти дезінформації, треба мати вільні медіа. Нам дуже пощастило — за показником свободи медіа ми чотирнадцята країна у світі. Бувало навіть краще, але останні три роки в нас був дуже консервативний уряд, який конфліктував із журналістами. У січні уряд змінився, і показник, певно, знову покращиться.

По-друге, на громадянському  суспільстві. Немає кращого захисту від інформаційних нападів, ніж поінформовані та активні громадяни. Тисячі громадських організацій обговорюють те, що відбувається в суспільстві, й це вже, по суті, боротьба проти дезінформації.

По-третє, розуміння необхідності психологічної оборони. Ми почали працювати над цим 2008 року. Хоча спершу суспільство було проти — вважалося, що це створить загрози для медіа та свободи слова, — зараз ця ідея вже більш популярна.

Як працює російська дезінформаційна стратегія в Естонії? Ось головні вектори:

1. Вигідне Кремлю маніпулятивне тлумачення історії.

2. Неправдива інформація про коронавірусну епідемію. Наприклад, російські медіа повідомляли, що європейські вакцини від коронавірусу не працюють, а єдина, що працює — Sputnik-V. Тепер соцопиптуванння показують, що 30% російськомовних мешканців Естонії хочуть вакцинуватись тільки російським препаратом. 15% російськомовних шкільних учителів відмовляються робити щеплення європейською вакциною. А це вже реальна загроза для суспільства.

3. Створення дисбалансу в політичних системах. Наприклад, неправдиві повідомлення про утиски етнічних меншин в Естонії.

4. Кібервійни, які шкодять роботі інформаційних мереж.

5. Руйнування національного міфу, позитивної історії, яку повинна мати кожна держава. На початку 90-х Естонія разом із Латвією та Словаччиною були найменш відомими країнами Європи. Ніхто не знав, що ми існуємо. Зараз ми — е-країна з е-виборами та е-урядом, діджиталізація Естонії розвивається дуже швидко. Це наша позитивна національна історія, й саме її атакує Росія. Якщо проаналізувати російські наративи, які поширюються в соцмережах — особливо в ютубі, популярному серед російськомовних мешканців Естонії, — то можна побачити, що ми дуже бідні, перебуваємо в глухому куті, що ми русофоби, а ще — улюблена теза кремлівської пропаганди — «балтійці вимирають». І єдиний наш шанс не вимерти остаточно — приповзти назад до Москви на колінах і молити, аби вона знову взяла нас до себе. Є маса контенту, що транслює ці наративи.

Інформаційні атаки починаються з того, що люди вірять у нісенітниці. Наприклад, ностальгують за «щасливими» часами Радянського Союзу. Потім унаслідок цілеспрямованих дезінформаційних вкидань людей охоплює паніка та зневіра. Вони втрачають ті ідеї та цілі, що об’єднували їх із іншими. Далі, як правило, виникає відчуття потреби «сильної руки» — те, що ми бачимо в Росії, відколи там владарює Путін. Зростає рівень популізму, відбуваються вибори і країна змінюється. Ця схема працює всюди, й ми теж через це пройшли.

Щоб ефективно чинити спротив, потрібно вчити цього людей. Адже й інформаційні агресори щодня вчать своїх «солдатів». Тому Естонія розвиває свої сили інформаційного захисту й відновили курси психологічної оборони. Ведемо просвітництво у школах, університетах, проводимо курси для державних службовців.

Якщо порівняти механізми боротьби з дезінформацією в Естонії, Фінляндії, Латвії, Литві та Швеції, можна побачити, що наш і фінський підходи — найм’якші. Литовський і латвійський набагато жорсткіші. Поки що ми не вживали радикальних заходів проти російської інформаційної присутності. Навіть не припиняли мовлення російських телеканалів. Зараз, коли дезінформація, пов’язана з коронавірусоом, створює реальні загрози для громадського здоров’я, ми знов дискутуємо, чи це правильно, що брехня про епідемію і вакцинацію вільно поширюється серед російськомовних мешканців Естонії. А заблокований в нашій країні лише один сайт — «Спутник», і то не через контент, а через санкції Євросоюзу.

Головне, що ми знаємо: те, що Естонія — маленька країна, не означає, що ми безсилі перед інформаційними атаками великої потуги. Потрібно розвивати опірність людей, медіа, державних органів. І саме цим шляхом ми йдемо.

 

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
"Это пример другим": Зеленский рассказал, где находятся его дети во время войны
Фокус
2025-01-11T11:51:36Z
Зеленский ответил на петицию об отмене раздачи "тысячи Зеленского"
Comments UA
2025-01-09T08:46:28Z
Россияне обогнали: Украина на последнем месте среди стран Европы по уровню IQ
Фокус
2025-01-05T17:42:16Z
Германия создаёт новую дивизию для защиты стратегических объектов
Апостроф
2025-01-11T15:12:30Z
"Меня изучали ученые": 8 вопросов к украинцу, который вернулся с того света
Фокус
2025-01-19T08:51:32Z
"Доверия больше нет": женщина узнала, для чего сестра взяла запасной ключ от ее дома
Фокус
2025-01-19T08:36:05Z
Новое наступление ВСУ в Курской области: эксперт назвал важную цель украинских войск
TSN
2025-01-06T14:12:43Z
Женщин отпустят на пенсию досрочно: кому не нужно ждать 60 лет
Знай
2025-01-08T17:36:45Z
Киевщину атакуют вражеские БПЛА: в области работает ПВО
TSN
2025-01-05T11:18:54Z
Предала свою страну и поехала развлекать россиян: хореограф из Украины перекроила себя
Comments UA
2025-01-09T20:57:54Z
Остап Ступка рассказал подробности романа с младшей на 35 лет возлюбленной
Комсомольская правда
2025-01-11T07:51:48Z
Леся Никитюк решилась выйти замуж за военного: кто-то из звезд ее поздравил
Comments UA
2025-01-06T19:54:51Z
Василий Вирастюк впервые полностью показал младшую на 11 лет возлюбленную – маму своего четвертого сына
TSN
2025-01-06T11:39:03Z
Миша Романова разорвала отношения с помощником Зеленского и назвала причину: "Это было болезненно"
TSN
2025-01-19T08:18:31Z
"Собрание ОСМД" — смешно и с надеждой. Чем хорош фильм, ставший лидером новогоднего рейтинга
Фокус
2025-01-19T08:00:14Z
Известная украинская ведущая высказалась о проблемах в браке после рождения сына: "Меньше романтики"
TSN
2025-01-11T14:54:58Z
Седокова хочет забрать деньги покойного мужа, который убил себя: семья спортсмена в шоке
Comments UA
2025-01-09T21:21:07Z
Илона Гвоздева откровенно заговорила о кризисах в браке с мужем: "Хотелось все бросить"
TSN
2025-01-05T13:52:04Z
Мэлони приехала в США встретиться с Трампом
Корреспондент
2025-01-05T10:48:10Z
Трамп круто изменил обещание по поводу войны в Украине: на Западе узнали подробности
Comments UA
2025-01-09T20:30:37Z
Маск устроил скандальный опрос: предлагает США освободить один из европейских народов
Comments UA
2025-01-06T14:36:35Z
В МИД РФ истерически отреагировали на адские санкции Байдена: каким ответом грозят
Comments UA
2025-01-11T18:42:38Z
Прекращение огня: Израиль еще не получил список заложников от ХАМАС
Апостроф
2025-01-19T08:48:31Z
Трамп уже в Вашингтоне: в США готовятся к инаугурации нового президента
TSN
2025-01-19T08:45:58Z
Украина будет без ЕС и НАТО: кандидат в президенты Польши поставил ультиматум
Comments UA
2025-01-09T23:15:05Z
Сбежавший в Румынию детектив НАБУ оказался причастен к фальсификации дела ПриватБанка
Комсомольская правда
2025-01-11T17:12:43Z
Беларусь стянула войска на границу с Украиной: в СНБО прокомментировали
Фокус
2025-01-07T19:51:32Z
Расстрел пленных ВСУ в Волновахском районе: начато расследование
Корреспондент
2025-01-06T18:52:38Z
Ночью Россия атаковала Никопольщину и Киевщину
Комсомольская правда
2025-01-10T06:39:46Z
ВСУ выбили солдат Кима из села в Курской области. ВИДЕО
Новости Украины
2025-01-09T17:33:30Z
Смерть и руины: как выглядит уничтоженный россиянами Бахмут
TSN
2025-01-06T13:54:10Z
Россияне все ближе к Днепропетровщине: сколько осталось километров, какие районы в зоне риска
Telegraf
2025-01-19T08:54:51Z
Ситуация на фронте на утро 19 января
UAToday
2025-01-19T07:30:54Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 19 января в Украине
UAToday
2025-01-19T07:30:53Z
Российские войска убили человека в Николаевке Донецкой области
ZN UA
2025-01-19T06:49:08Z
Враг продвинулся около шести населенных пунктов – DeepState
TSN
2025-01-19T06:18:44Z
В Киеве столкнулись минивэн и автобус: есть погибшие, а среди травмированных - дети
Апостроф
2025-01-11T21:48:39Z
Удар по Запорожью: количество пострадавших возросло
TSN
2025-01-08T21:27:51Z
В Запорожье количество пострадавших возросло до 122
Корреспондент
2025-01-09T18:21:58Z
В Энгельсе масштабный пожар на нефтебазе после атаки дронов – росСМИ
ZN UA
2025-01-08T01:40:56Z
Не удержалась на подъемнике. На курорте Драгобрат погибла девушка
UAToday
2025-01-19T07:30:47Z
В Киевской области прогремели взрывы - россияне выпустили БПЛА
Комсомольская правда
2025-01-19T06:06:54Z
В Харькове разоблачили дерзкую "схему" вывоза уклонистов за границу
Корреспондент
2025-01-06T22:18:18Z
В Киеве и ряде областей прозвучали взрывы: детали ночной атаки 19 января
Telegraf
2025-01-19T05:30:12Z
В немецком городе Пассау из-за угрозы взрыва эвакуировали вокзал
Корреспондент
2025-01-19T04:42:08Z
Почему категорически запрещено присваивать найденные вещи и при чем здесь предрассудки
Comments UA
2025-01-09T23:30:46Z
Некому жить: красивый город вблизи моря и гор платит людям 30 тысяч евро за переезд
Фокус
2025-01-05T11:00:20Z
7 сортов картофеля, которые дают самый высокий урожай: с одного куста будете собирать ведро клубней
TSN
2025-01-19T08:51:36Z
Что значит, если попалось яйцо с двумя желтками: символ удачи или предвестие перемен
Знай
2025-01-19T08:51:26Z
Хрустящие вергуны с детства: рецепт вкусности от известного шефа
TSN
2025-01-19T08:18:27Z
«Мы влюбляемся только трижды за всю жизнь…»: что нужно знать о теории, меняющей взгляд на романтические отношения
Marie Claire
2025-01-19T08:00:10Z
Мандарины полезны, но не для всех: как может навредить этот вкусный фрукт
TSN
2025-01-19T07:21:22Z
Китайский Новый год 2025: когда наступает и ритуалы удачи, которые привлекут процветание
Знай
2025-01-19T03:51:25Z
Тайна седьмого дома натальной карты: как и где вы встретите свою любовь
Marie Claire
2025-01-19T03:00:23Z
Доллар в Украине приблизился к новой психологической отметке - курс валют
Известия Киев
2025-01-10T06:27:02Z
Михаил Шейтельман рассказал, почему Фицо никак не успокоится по поводу транзита российского газа
Знай
2025-01-06T13:51:24Z
Работает ПВО: европейским авиакомпаниям не советуют летать в РФ
Корреспондент
2025-01-09T22:48:48Z
МИД ответил на манипулятивные заявления Венгрии относительно транзита и цен на газ
Европейская правда
2025-01-08T12:48:41Z
Цена криптовалюты Трампа взлетает: сколько стоит и как выглядит
Telegraf
2025-01-19T08:42:45Z
У части украинцев изменились счета за отопление: почему одни платят меньше, а другие нет
Знай
2025-01-19T08:36:00Z
Овощи дороже мяса: за огурцы, помидоры и перец придется выложить половину зарплаты
Знай
2025-01-05T18:21:06Z
Курс валют в Украине 5 января 2025: сколько стоит доллар и евро
VGorode
2025-01-05T10:09:42Z
Будет дорожать ежемесячно: буханка хлеба станет роскошью для простых украинцев
Знай
2025-01-19T07:36:52Z
WhatsApp знает о пользователях все и создает ежемесячный отчет о них: что нужно знать
Фокус
2025-01-19T08:09:56Z
Ученые обнаружили огромные древние формы рельефа под Северным морем: их раньше не видели
Фокус
2025-01-19T08:06:18Z
Миллионы "беженцев TikTok" в США переходят к китайскому приложению RedNote - СМИ
UAToday
2025-01-19T07:30:02Z
Они изменили мир. Первые кочевники степей Украины — факты и мифы о Ямной культуре
Telegraf
2025-01-19T07:09:26Z
"Кибертюрьма" для аниме-девушек: на CES показали вайфу с ИИ, которая общается, радуется вам и "учится жить"
Знай
2025-01-19T06:51:57Z
До начала запрета: в США заблокировали TikTok и не только, что видят пользователи
Telegraf
2025-01-19T06:12:41Z
Тонкоклювый кроншнеп - вид птиц, который уже считается вымершим в современном мире
ZN UA
2025-01-18T22:22:20Z
Как пережить ретроградный Марс в 2025 году: советы для всех украинцев
Знай
2025-01-18T21:30:56Z
Представлена демонстрация русской локализации Psychonauts 2 для ПК
GameMag
2025-01-18T21:00:19Z
Возьмут ли в армию с туберкулезом или гепатитом: какие болезни освобождают от службы
Знай
2025-01-10T19:06:40Z
Узнали время защиты организма: создан новый способ определения иммунитета после вакцинации
Фокус
2025-01-07T18:51:38Z
Помощь для спасителей животных: ученые хотят снизить употребление алкоголя среди ветеринаров
Фокус
2025-01-18T15:36:51Z
Сухой закон: что произойдет с вашим телом, если не пить алкоголь целый месяц
Marie Claire
2025-01-18T15:01:26Z
Визит в больницу не понадобится: врачи тестируют анализ травм головы на месте происшествия
Фокус
2025-01-18T15:00:13Z
МСЭК ликвидировали: как теперь получить инвалидность в Украине
Хвиля
2025-01-18T10:30:55Z
У многих появится шанс: ученые разработали тест на успех иммунотерапии при раке
Фокус
2025-01-18T06:00:31Z
С солью не все так просто: сколько, какую и зачем добавлять в рацион
Знай
2025-01-18T05:51:28Z
Алкоголь, от которого следует отказаться зимой: какие риски возникают
Comments UA
2025-01-18T03:42:44Z
Илон Маск намерен купить "Ливерпуль"
ZN UA
2025-01-07T17:36:42Z
”Слава Богу, что отвело”: Харлан рассказала о предложениях от РФ изменить гражданство
Апостроф
2025-01-19T08:45:04Z
"Манчестер Сити" купил футболиста сборной Узбекистана
ZN UA
2025-01-18T23:36:50Z
Бывший лидер "Динамо" остался без клуба и хочет завершить карьеру
ZN UA
2025-01-18T22:18:03Z
Букмекеры сделали прогноз на первый еврокубковый матч "Шахтера" в 2025 году
ZN UA
2025-01-18T17:54:40Z
Один из лучших биатлонистов в истории анонсировал завершение карьеры
ZN UA
2025-01-18T17:13:05Z
Украинец Михайлюк результативно провел свой самый долгий матч в сезоне НБА
ZN UA
2025-01-18T14:46:31Z
Директором будешь: Василий Ломаченко вложил деньги в бизнес доверенного человека Путина
Знай
2025-01-18T13:21:26Z
Довбик получит нового тренера - Раньери подтвердил намерение завершить карьеру
Корреспондент
2025-01-18T11:28:25Z
Поезд-вездеход: реставраторы восстановили уникальную паровую машину начала 20 века
Фокус
2025-01-05T18:06:08Z
Стояло в гараже более 10 лет: в Украине обнаружили роскошное американское авто 80-х
Фокус
2025-01-19T08:00:48Z
General Motors вывели на рынок недорогой семейный электромобиль за $6500
Фокус
2025-01-18T10:12:57Z
Неожиданное партнёрство: «Гарри Поттер» получит кроссовер с «Детективом Конаном»
GameMag
2025-01-17T17:10:17Z
Honda CR-V получит особую версию для украинских дорог
Фокус
2025-01-17T16:15:07Z
Эксклюзив за $4,8 миллиона: на продажу выставили суперкар чемпиона "Формулы-1"
Фокус
2025-01-17T15:51:58Z
Современный Willys: представлен военный внедорожник на базе Jeep Wrangler
Фокус
2025-01-17T13:00:50Z
Цена $20800 и запас хода более 450 км: дебютировал доступный электрокроссовер Hyundai
Фокус
2025-01-17T11:45:57Z
Практичные и вместительные: лучшие семейные универсалы с пробегом
Фокус
2025-01-17T11:12:13Z