MY.UAНовости
Історії про земляків, кримінал чи контроль місцевої влади: яким темам надають перевагу регіональні ЗМІ
Історії про земляків, кримінал чи контроль місцевої влади: яким темам надають перевагу регіональні ЗМІ

Історії про земляків, кримінал чи контроль місцевої влади: яким темам надають перевагу регіональні ЗМІ

У січні 2021 року Інститут демократії імені Пилипа Орлика за підтримки Медійної програми в Україні провів моніторинг регіональних друкованих та інтернет-медіа у восьми регіонах України: Дніпропетровській, Донецькій, Чернігівській, Львівській, Одеській, Луганській, Полтавській, Хмельницькій областях. Моніторинг мав на меті оцінити якість контенту, тематику, дотримання стандартів журналістики та законодавства щодо розміщення реклами.

У кожному з восьми регіонів експертна група ІДПО відібрала по чотири друкованих видання та чотири онлайн-видання, які друкують суспільно вагомий контент, є популярними у своєму регіоні/районі. Усього оцінили 1559 матеріалів у друкованих ЗМІ, 2889 – в онлайн.

У газетах – і це загальноукраїнська тенденція – в лідерах розваги, поради, оголошення (те, що належить до категорії – інше). Найбільше таких текстів розмістили на Одещині (37%) найменше – на Львівщині (23%).

На сайтах – у лідерах кримінал та життя місцевої громади.

Тематичні пріоритети видань можна порівняти на графіку нижче.

Розглянемо ситуацію детальніше

Газети

Теми

Окрім традиційної газетної суміші (гороскопів, кросвордів, рецептів та ін.), найбільше писали про життя місцевої громади та економіку/тарифи. Експерти відзначали як глибокі та корисні матеріали на ці теми, так і поверхневе, часом маніпулятивне висвітлення.

Наприклад, на Дніпропетровщині видання «Репортер» (Нікополь) орієнтувалося на місцевого читача, дбаючи про локальну «прив’язку», роз’яснюючи, як загальноукраїнські тенденції впливатимуть на нікопольчан. А от видання «ТН-експрес» (Павлоград) під час моніторингового періоду мало приділяло уваги місцевій тематиці, натомість віддало перевагу економіці та іміджевим матеріалам підприємств свого регіону.

Провідною темою у газетах багатьох регіонів, наприклад, Чернігівщини та Полтавщини, були тарифи. Але тут так само були знайдені незбалансовані, упереджені тексти, в яких акценти робилися на заявах, часом популістичних, політиків різних партій чи місцевої влади. Тож, як правило, про тарифні протести, причини і наслідки ситуації читачі дізнавалися із «джинсових» матеріалів.

У січні газети активно висвітлювали тему історії та краєзнавства, зокрема, вшанування героїв Крут, події Холокосту. Однак тут знайдено як цікаві приклади власних публікацій із залученням експертів і науковців, так і «паркет», основною темою якого є те, як представники місцевої влади покладали вінки до пам'ятників.

Позитивні приклади підходу до висвітлення краєзнавчої тематики експерти відзначають у газетах «Днепр вечерний» та «Вечірня Полтава».

Порушувалась також тема COVID-19, переважно газети друкували статистику, не писали про роботу лікарів, не висвітлювали історії пацієнтів. Хоча, наприклад, у газеті «Зоря Полтавщини» вмістили цікавий аналітичний матеріал про те, що буде із ринком праці після пандемії.

Війну на Сході України видання також згадували, але, як правило, приділяючи їй незначну увагу. Однак були й винятки.

Видання «Репортер» (Дніпропетровщина) подало тему на першій шпальті в рубриці «Вести с фронта». Усі видання Полтавщини писали про АТО/ООС, зокрема про воєнні спогади земляків, вшановування загиблих. Високу якість текстів про військових та вимушено переміщених осіб відзначили експерти Донеччини. Увагу темі переселенців/ постраждалих від воєнного конфлікту приділили «Рубіжанські новини» (Луганщина).

Детальніше про тематичні пріоритети газет можна дізнатися на графіку

Жанри матеріалів

Найбільш популярними для газет були інформаційні жанри – 44,2%. На другому місці – неналежно маркована реклама та оголошення – 12,3, на третьому – прес-релізи та звіти. В регіональних ЗМІ, так само, як і у реформованих виданнях, які ІДПО моніторив минулого року, бракує аналітики, майже не зустрічаються журналістські розслідування, рецензії, авторські колонки.

В Одеських ЗМІ можна зустріти один-два аналітичних матеріали в кожному виданні, немає журналістських розслідувань та інтерв’ю.

Практично не представлена аналітика у виданнях «Лубенщина» та «Вечірня Полтава». Виділяється з-поміж інших «Зоря Полтавщини», яка вмістила найбільше аналітики (щоправда, частина текстів – передруки). Також у ЗМІ регіону відсутні розслідування. Однак, деякі кроки у цьому напрямку робить газета «Телеграф», що відслідковує історію тендерів, звертається до відкритих реєстрів. 

Журналісти Луганщини не використовували жанри авторської (редакторської) колонки, рецензії та журналістські розслідування.

Бракує аналітики у ЗМІ Хмельниччини.

В усіх регіонах не є популярними листи від читачів.

Проте деякі видання надають приклади жанрового розмаїття. Це регіональні ЗМІ Донеччини, які висвітлювали та аналізували розвиток інфраструктури у громадах,  питання освіти та охорони здоров’я, події культури і спорту. Експерти відзначають також газету «Деснянська правда» (Чернігівщина), де було як більше різноманіття жанрів, так і значна кількість аналітичних матеріалів. Єдине видання, яке застосувало жанр журналістського розслідування – Експрес (Львівщина).

Жанри в онлайн медіа не оцінювались.

Тональність матеріалів

У газетах, як і на сайтах, переважна більшість нейтрального контенту (76,9%). Відсоток матеріалів із позитивною тональністю трохи більший у друкованих ЗМІ (15,8%), із негативною – в Інтернет (12% проти 7% у друкованих). Це можна пояснити більшою зосередженістю газет на здобутках регіонів та їхніх мешканців.

Співвідношення власного, запозиченого та неідентифікованого контенту

Майже половина матеріалів друкованих ЗМІ (49,7%) – це власний контент. Менше запозиченого – із посиланням на джерело (29,4%). Значна частка не ідентифікованого – 20,9%. Це пояснюємо традицією газет друкувати поради, гороскопи, рецепти та ін. – без зазначення того, звідки саме було узято ці тексти. Однак, є й газети, що не підписують власні публікації.

 

ОНЛАЙНОВІ ВИДАННЯ

Теми

Топ-темами, окрім життя місцевої громади та криміналу, для онлайн-видань були надзвичайні ситуації та covid-19.

Як правило, про кримінал журналісти регіональних ЗМІ повідомляли через передрук прес-релізів.

Найбільше про надзвичайні ситуації писали інтернет-видання Одещини, через снігопади та дії місцевої влади у зв’язку із цим. Також у моніторинговий тиждень одесити зіткнулися із «мінуваннями» дитячих садочків, про що також повідомляли журналісти.

Тема коронавірусу подавалась переважно через статистику, журналісти розміщували офіційні повідомлення влади, не брали коментарів. «Лише в одному матеріалі сайту «Є» хворобу коментував керівник Хмельницького обласного штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Не було матеріалів про те, як локдаун позначився на освіті, на підприємцях, на бюджеті регіону. Слабка спроба була в історії про штраф за торгівлю недозволеними товарами: «Продала шкарпетки під час локдауну: у Полонному судили підприємицю», - повідомляють експерти ІДПО.

Вдалий приклад висвітлення теми зафіксували на сайті «Ирта Fax» (Луганщина). Видання писало про вакцинацію, інформувало про відомих людей, які померли внаслідок вірусу тощо.

Деякі сайти висвітлювали й міжнародну тематику. На Одещині це видання «Думская» та «Таймер». Але якщо перше видання просувало проукраїнську повістку, то «Таймер» маніпулював, подавав інформацію про події у світі у старій радянській логіці: США загрожують безпеці у світі, західні чиновники та політики використовують Україну у своїх цілях, РФ нібито «не винна» у війні на Донбасі та ін.

На Луганщині сайт «Трибун» писав про події на тимчасово окупованій території, що порушують Мінські домовленості.

Теми АТО та вимушених переселенців висвітлювали сайти Полтавщини, «Трибун» (Луганщина) має спеціальну рубрику «Переселенцям».

За тематичне різноманіття експерти відзначили сайт «49000.com.ua» (Дніпропетровщина): журналісти активно слідкували за подіями, подавали сторони усіх сторін конфлікту. Цей сайт знайшов унікальну тематичну нішу, використовує цільові соціальні добірки. Ресурс  gorod.dp.ua. оригінально подає краєзнавчі тексти. На відзнаку заслуговують сайти «Коло» та «Полтавщина», які писали про місцеву політику, реформи, шукали інформацію про новопризначених посадовців, конфлікти, перевіряли чутки.

Тональність 

На сайтах переважає нейтральна тональність (77,8%), негативної – більше, ніж у друкованих ЗМІ (12,1%). Позитивної – 10%.

Негативну тональність відзначили на сайті «Таймер» (Одещина), який вміщував саркастичні та образливі вислови, друкував песимістичні матеріали щодо майбутнього України, а інколи – нагнітав ситуацію. Також негативізм переважав у матеріалах про ситуацію із Covid-19 та кримінал. Наприклад, на сайті «Вечірній Кам’янець» збирали кримінальну хроніку з усієї України, що також вплинуло на тональність.

Походження

На сайтах переважали власні публікації – 47,4% та запозичені – 41,6. Не ідентифікованих – 9,8%.

При цьому в онлайн-виданнях зафіксовано дві протилежні тенденції: або підписуються усі тексти (через відповідний шаблон), або ж підпис автора не передбачений взагалі.

Загальний висновок щодо тематики/жанрів, тональності та походження регіональними ЗМІ

Аналіз тематики регіональних ЗМІ показує, що подекуди розважальні та позитивні матеріали (у газетах), кримінал (на сайтах), а також офіціоз та «джинса» витісняють якісну журналістику, суспільно-вагомий контент. Особливо це стосується районних видань, де офіціоз, позитивні нариси про земляків, розваги, реклама та оголошення  превалюють.

Використання жанрів у друкованих ЗМІ підтверджує це ж спостереження. У деяких ЗМІ бракує якраз аналітики, журналістських розслідувань, подекуди – інтерв’ю. Якраз тих жанрів, які передбачають глибоке занурення в тему, роботу із різноманітними джерелами.

Внаслідок подібного висвітлення читачі можуть вважати, що нічого важливого у їхньому регіоні не відбувається, а робота місцевої влади – те, що їх не стосується.

Однак, позитивні приклади роботи місцевих видань, знайдені під час моніторингу, можуть свідчити про те, що тематичне та жанрове різноманіття у них сприятимуть у подальшому і підвищенню оцінок за дотримання стандартів, а також – відмові від публікування контенту із ознаками замовності.

Метою моніторингу є підвищення рівня медіаграмотності українського суспільства, стимулювання медіа до відповідальності, дотримання журналістських стандартів та підвищення якості медіа контенту.

Моніторингові звіти за всі періоди розміщені на ресурсах: ІДПО, Детектор медіа, Інтерньюз. Інститут демократії імені Пилипа Орлика (ІДПО) використовує методологію моніторингу, що розроблена ІДПО в рамках проекту «У-Медіа» Інтерньюз спільно з Інститутом масової інформації та неурядовою організацією «Телекритика» (зараз «Детектор медіа») і оновлена Інститутом демократії в 2016 та 2019 роках. 

Видання, що досліджуються. Донецька область: «Знамя индустрии», «Восточный проект», «Приазовский рабочий», «События», сайт 6264 Новини Краматорська, ІА Вчасно, 629 Новости Мариуполя, «Донецкие новости». Луганська область: «Кремінщина», «Луганщина.UA», «Попаснянський вісник», «Рубіжанські новини», сайти 064 52, Ирта Fax, Перша полоса, Трибун. Полтавська область: «Зоря Полтавщини»”, «Телеграф», «Вечірня Полтава», «Лубенщина», сайти Коло, Полтавщина, Новини Полтавщини, Ехо. Одеська область: «Вечерняя Одесса», «Чорноморські новини», «Курьер недели», «Одесская жизнь»; сайти: Думская, 048.ua, Таймер, Украинская служба информации. Дніпропетровська область: «Днепр вечерний», «Горожанин плюс», «Репортер», «ТН-Экспресс»; сайти 49000.com.ua; sobitie.com.ua; gorod.dp.ua, KRIVBASS.CITY. Львівська область: «Експрес», «Високий замок», «Львівська пошта «Новини Прибужжя»; сайти zaxid.net, vgolos.com.ua, galinfo.com.ua, portal.lviv.ua. Хмельницька область: «Подолянин», «Подільські вісті», «Проскурів», «День за днем»; сайти «Є»/Новини Хмельницького, Всі новини Хмельницького, Вечірній Кам’янець, Поділля News. Чернігівська область: «Деснянська правда», «Гарт», «Вісник Ч», «Чернігівщина»; сайти Челайн, «Свобода ФМ», Чернігівщина.Події і коментарі. Город.Cn.ua7.

Моніторинг є незалежною експертною оцінкою громадської організації ІДПО. Висновки й точки зору, що висловлені в моніторингових звітах, є виключно експертними судженнями і можуть не збігатися з точкою зору USAID чи Інтерньюз.

Фото: vijesti
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
"Уже знає винних": що може зробити Кадиров після удару по Чечні
24tv
2024-10-30T15:19:47Z
Дозвіл бити західною зброєю на 200 кілометрів змінив би ситуацію - ексгенерал НАТО
УкраинФорм
2024-10-30T15:17:55Z
"Пережив стрес": у Британії судять солдата за самоволку в 28 місяців, деталі
Фокус
2024-10-30T15:16:31Z
Удар по «університету Путіна» у Чечні. Атака України чи підпільна боротьба на Кавказі?
ГЛАВКОМ NET
2024-10-30T15:16:27Z
4 листопада — пресконференція «Чи покарають Росію за злочини проти свободи слова в Україні?»
Детектор М
2024-10-30T15:14:28Z
Україна виступає за припинення війни на Близькому Сході – Зеленський
ГЛАВКОМ NET
2024-10-30T15:13:50Z
Російські хакери розіслали тисячі фішингових листів працівникам урядових та оборонних структур США, — Microsoft
Детектор М
2024-10-30T15:11:46Z
Україна не проситиме у партнерів військових через участь КНДР у війні, – Зеленський
Комсомольская правда
2024-10-30T15:10:54Z
Чи зростуть виплати по інвалідності після реформи МСЕК
24tv
2024-10-30T15:10:43Z
Винищувачі НАТО 6 разів підіймалися в повітря через літаки РФ над країнами Балтії, — Міноборони Литви
InternetUA
2024-10-30T15:20:52Z
Поліція розслідує «жарт» стендап-коміка Стенюка про мусульман. Підозри наразі немає
Детектор М
2024-10-30T15:19:30Z
Може змінити хід війни: експерт розповів, якої далекобійної зброї потребує Україна
Политека
2024-10-30T15:17:52Z
Фестивалі, традиції та "життя чи смерть": як святкують Геловін в різних країнах світу
24tv
2024-10-30T15:13:58Z
Повістка від ТЦК: які обставини звільнять вас від штрафу
Знай
2024-10-30T15:10:42Z
Геловін. Звідки прийшло це свято та як його відзначають
ZN UA
2024-10-30T15:05:59Z
"Не буває готового солдата": полковник ЗСУ вказав, чому військові найчастіше тікають з фронту
Политека
2024-10-30T15:05:50Z
Головні конфлікти та суперечки навколо школи – ексклюзивне інтерв’ю міністра освіти Оксена Лісового тележурналістці Аллі Мазур
GlavRed
2024-10-30T15:04:47Z
Військовим показали роботу новітніх українських розробок - роїв дронів та керованих боєприпасів
УкраинФорм
2024-10-30T15:04:38Z
СБУ затримала вченого із Харкова, який допомагав росіянам удосконалювати «Шахеди»
Мій Харків
2024-10-30T15:20:52Z
У Польщі під час затримання поліцією помер 48-річний українець
Европейская правда
2024-10-30T15:15:29Z
На Закарпатті затримали ухилянта, який повертався в Україну також через ліс
Комсомольская правда
2024-10-30T15:10:40Z
Під час атаки на Київ було пошкоджено єврейську школу
TSN
2024-10-30T15:06:56Z
Чоловік 2022 року отримав повістку і весь час ховався від мобілізації: що він сказав
TSN
2024-10-30T15:06:41Z
В Україну намагалися незаконно ввезти майже 2 кг ювелірних виробів
1News
2024-10-30T15:06:02Z
Авіаудар по Харкову: у Держпромі зруйнований поверх у під’їзді, пошкоджені 700 вікон
УкраинФорм
2024-10-30T15:04:29Z
Чоловік нелегально утік за кордон і намагався непомітно повернутися до України: фото
TSN
2024-10-30T14:55:52Z
Трамвай зійшов з рейок і врізався в магазин Apple в Осло
InternetUA
2024-10-30T14:43:41Z
МКСК оголосило набір до Комітету з премії імені Анацького
УкраинФорм
2024-10-30T15:08:13Z
Щоденник «Молодості». День 4. Відчайдушна дружба, раннє дорослішання та трилер у чотирьох стінах
Детектор М
2024-10-30T15:05:02Z
Дружина тяжкохворого Брюса Вілліса розкрила, які в нього були перші симптоми деменції
TSN
2024-10-30T14:55:51Z
Син Бекхемів ніжно привітав дружину з річницею стосунків і зробив їй розкішний сюрприз
TSN
2024-10-30T14:54:04Z
Офіс президента розіслав вказівку кінотеатрам показати фільм Алана Бадоєва: що сталося
24tv
2024-10-30T14:48:57Z
Провалу Marvel «Людина-мураха та Оса: Квантоманія» все ж вдалося заробити смішну суму
ITC
2024-10-30T14:46:31Z
На Закарпатті відтворили ЗD-проєкцію Горянської ротонди
УкраинФорм
2024-10-30T14:45:08Z
Бургунді – найпопулярніший колір осені: як та з чим його носити, щоб виглядати на всі 100
24tv
2024-10-30T14:30:14Z
"Досі для багатьох - "зрада": Цибульська висловилася про свій від'їзд з України
GlavRed
2024-10-30T14:27:39Z
Відкриттям 2023 року на конкурсі Ми з України стала Богдана Бутусова. З тих пір в її доробку вже кілька відеокліпів. Восени Богдана презентувала нове відео «So Fresh». Зйомки відбувалися в центрі української столиці.
FM-TV
2024-10-30T15:19:47Z
Невеликий дощ та до +17: прогноз погоди на 31 жовтня
24tv
2024-10-30T15:19:39Z
Росіяни зменшили кількість атак – Генштаб
1News
2024-10-30T15:15:02Z
В Україну суне різке похолодання, ітимуть дощ і мокрий сніг
24tv
2024-10-30T15:13:05Z
У Криму окупанти звинуватили 10-річну дівчинку в «дискредитації армії»: як її покарали
ГЛАВКОМ NET
2024-10-30T15:10:07Z
"Хочу знати, що після війни буде, де жити": воїн із Сіверська втратив житло та чекає компенсацію
24tv
2024-10-30T15:06:41Z
Росіяни за кілька кілометрів: в МВА заявили про повне блокування Покровська
GlavRed
2024-10-30T15:04:41Z
Чому ЗСУ відступають на Донеччині: українські військові відверто розповіли, чого бракує на фронті
TSN
2024-10-30T14:55:05Z
Ціни ростуть: скільки коштує оренда однокімнатної квартири в усіх районах Києва
24tv
2024-10-30T14:54:57Z
У Польщі очікується збільшення виробництва цукру
AgroNews
2024-10-30T15:17:21Z
Дуда боїться українських фермерів: "Це загроза для ЄС у разі приєднання України"
24tv
2024-10-30T15:10:59Z
Земельний банк: на аукціон виставили ділянку площею 4 тис. га
AgroPortal
2024-10-30T15:00:01Z
Зростати разом: Meest China про співпрацю з малим та середнім бізнесом
Фокус
2024-10-30T14:57:16Z
Курс валют на 31 жовтня: скільки коштуватимуть долар, євро і злотий
TSN
2024-10-30T14:54:12Z
Експорт зернових з України цього року збільшився на 58%
ZN UA
2024-10-30T14:49:42Z
АРМА шукає нового управителя для ТРЦ Gulliver
ГЛАВКОМ NET
2024-10-30T14:42:23Z
Як на закупівлях дронів для ЗСУ за державні кошти, вкрали 600 млн грн й при чому тут Мінцифри та Держспецзв’язку
Украина Криминальная
2024-10-30T14:36:36Z
У Києві судитимуть екскерівників банку «Аркада» за обвинуваченням у незаконному заволодінні ₴480 млн. вкладників фондів банку
Украина Криминальная
2024-10-30T14:33:19Z
В Охматдиті здійснили унікальну операцію з пересадки печінки 5-місячній дитині - донором стала мама
ZN UA
2024-10-30T15:05:52Z
Інвалідність по-новому: як її оформити без МСЕК
24tv
2024-10-30T14:30:41Z
Все про псоріаз: як розпізнати та лікувати
24tv
2024-10-30T14:18:13Z
Постійно хочеться солодкого: чи можна вважати це залежністю
24tv
2024-10-30T12:03:46Z
Після реформи МСЕК: що буде із виплатами по інвалідності в Україні
24tv
2024-10-30T12:03:07Z
Місячний календар краси на листопад: коли треба записуватися на косметичні процедури
24tv
2024-10-30T11:48:34Z
За минулий тиждень на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіли понад 124 тисяч людей
УкраинФорм
2024-10-30T11:27:17Z
Скільки потрібно займатися спортом на день людям похилого віку, щоб прожити довше
TSN
2024-10-30T10:48:45Z
Користь болгарського перцю: які вітаміни містять жовтий, зелений і червоний перець
24tv
2024-10-30T09:15:05Z
Хто зустріне кохання в ніч Геловіну – може бути моторошно
24tv
2024-10-30T15:06:51Z
Ніколи не садіть їх після гарбуза: ці 5 овочів не дадуть урожаю
24tv
2024-10-30T15:00:12Z
Який режим прання найбільш заощадливий: чи достатньо холодної води для чистоти речей
TSN
2024-10-30T14:55:19Z
Щоб витирати пил один раз на декілька тижнів: простий лайфгак для прибирання
TSN
2024-10-30T14:54:58Z
Кімнатні рослини для будь-яких умов: створіть свій особистий сад зі студією фітодизайну «Флорен»
TSN
2024-10-30T14:54:20Z
Ніжний чізкейк без творога: як готувати просто та смачно
Политека
2024-10-30T14:30:49Z
Потрібно знайти злодія менш ніж за 11 секунд: головоломка для найуважніших
GlavRed
2024-10-30T14:27:37Z
Як випрати рюкзак, зберігши його форму і колір: перевірені методи
GlavRed
2024-10-30T14:27:01Z
Що категорично не можна робити в ніч Геловіну: наймістичніші заборони свята
24tv
2024-10-30T14:03:27Z
Сваток: Багато українських гравців мріють грати в Європі, але МЛС теж гарний варіант для розвитку
Football.ua
2024-10-30T15:05:15Z
Марлон, Франьїч та Кевін гратимуть із перших хвилин кубової гри проти Зорі
Football.ua
2024-10-30T14:58:10Z
Названо головних фаворитів на отримання "Золотого м'яча-2025"
TSN
2024-10-30T14:54:35Z
Збірна України вже здобула 56 медалей за чотири дні Всесвітньої Гімназіади-2024
УкраинФорм
2024-10-30T14:45:53Z
Герреро відзначився дебютним голом за Динамо Київ
Football.ua
2024-10-30T14:30:40Z
Ексгравець Десни став гендиректором новоствореного російського клубу на окупованій території
24tv
2024-10-30T14:30:30Z
Англійський клуб вийшов на матч проти команди з українцем у футболках з написом "МОСКВА"
24tv
2024-10-30T14:09:31Z
Бетіс продовжив контракт з Еззалзулі
Football.ua
2024-10-30T13:53:49Z
Без Циганкова: Жирона оголосила неповну заявку на матч Кубку Іспанії
Football.ua
2024-10-30T13:38:05Z
CERT-UA: хакери розсилають фішингові листи бухгалтерам українських підприємств
Детектор М
2024-10-30T15:14:04Z
Яка платформа надійніша: iPhone чи Android
InternetUA
2024-10-30T15:05:41Z
Ілон Маск: до 2040 року роботи-гуманоїди перевершать за чисельністю людство
InternetUA
2024-10-30T14:46:36Z
Лише найуважніший знайде песика без плямок: наймиліший тест для найкмітливіших
GlavRed
2024-10-30T14:36:56Z
Як знайти найкраще місце в помешканні для домашнього Wi-Fi роутера
24tv
2024-10-30T14:33:38Z
Xiaomi Smart Band 9 Pro та Watch S4: яскраві дисплеї, 150 спортивних режимів, водонепроникність та NFC
ITC
2024-10-30T14:16:07Z
"Надто довго": дівчина відмовилася вийти заміж за коханого після 10 років разом
Фокус
2024-10-30T14:00:12Z
На Землі за чотири десятиліття стало втричі більше посушливих територій
УкраинФорм
2024-10-30T13:48:01Z
Apple представила потужний процесор M4 Pro: всі характеристики та особливості чипа
24tv
2024-10-30T13:34:11Z
Представлений Volkswagen Lavida 2025 New Era
Portaltele
2024-10-30T12:37:55Z
Skoda представила потужний заряджений кросовер для сім'ї
Фокус
2024-10-30T12:15:57Z
В Україні презентували вантажівки IVECO нового модельного ряду
AutoCentre
2024-10-30T12:13:01Z
Xiaomi SU7 Ultra: «доступний гіперкар» потужністю 1526 к.с., розгоном до «сотні» менше 2 секунд та ціною €103 тис
ITC
2024-10-30T11:56:18Z
На продаж виставили найстаріше гоночне авто у світі
Фокус
2024-10-30T11:30:53Z
Які найдорожчі у світі авто: названо моделі
ГЛАВКОМ NET
2024-10-30T11:27:50Z
Представлений 800-сильний суперник Tesla Model X
AutoCentre
2024-10-30T11:10:02Z
Гіперкар Xiaomi встановив рекорд Нюрбургрінга
AutoCentre
2024-10-30T11:03:32Z
Представлено супергібридну систему Geely Thor 2.0
Portaltele
2024-10-30T10:37:27Z