MY.UAНовости
Прекрасна третина. Жінки і чоловіки в матеріалах українських медіа
Прекрасна третина. Жінки і чоловіки в матеріалах українських медіа

Прекрасна третина. Жінки і чоловіки в матеріалах українських медіа

Українські онлайн-видання та телеканали цитують жінок як експерток у середньому у 28,2% матеріалів. Чоловіки в ролі експертів виступають майже втричі частіше — у 71,8% матеріалів. Жінки-героїні є у 33,7% матеріалів, чоловіки — у 66,3%. Такими є результати моніторингу українських онлайн-видань та телеканалів, який провели громадські організації «Інститут масової інформації» та «Детектор медіа» у лютому 2021 року.* В порівнянні з осінню 2020 року, коли проводився попередній моніторинг, відсоток експерток і героїнь зріс відповідно на 1,2 і 2,7 відсоткового пункта. 

Онлайн-видання

Коментарі експерток траплялися лише в кожному п'ятому матеріалі загальноукраїнських онлайн-видань: у середньому 21% експерток проти 79% експертів. Порівняно з попередньою хвилею моніторингу (вересень-жовтень 2021 року) відсоток жінок-експерток зріс на 2 відсоткові пункти.

Жінок як експерток до матеріалів найчастіше залучали такі сайт «Суспільного» (48%), «Обозреватель» (32%) та «Політека» (30%), водночас найменше коментарів експерток було зафіксовано у «Дзеркалі тижня»  (10%), у виданні «Ліга» (9%) та на сайті ZIK (7%). 

Найчастіше українські редакції цитували експерток в матеріалах на політичну тематику — 26,1% від загальної кількості згадок про жінок в якості експерток. Лідеркою за кількістю коментарів стала Євгенія Кравчук. Також до коментарів залучали нардепок Марину Бардіну («Слуга народу»), Юлію Тимошенко («Батьківщина»),  Марію Іонову («Європейська солідарність») та та віце-прем'єрку Ольгу Стефанішину.

На другому місці за кількістю коментарів виявилися експертки з питань здоров’я (13,3%). В цій темі експертки коментували коронавірусну епідемію,  дієтологію та жіноче здоров’я.

На третьому місці за кількістю експертних коментарів від жінок в онлайн-медіа виявилися міжнародна тематика та погода, на які припало по 9,1%. Що ж до міжнародної тематики, то лідеркою за кількістю експертних коментарів стала прем’єр-міністерка Литви Інгріда Шимоніте. Також траплялися поодинокі коментарі від президентки Молдови Майї Санду, пані посла Німеччини в Україні Анки Фельдгузен та заступниці Міністра закордонних справ Еміне Джапарової.

Експертки також коментували соціальну тематику (8.5%), виступали в ролі речниць відомств (7.9%), і давали коментарі про бізнес та економіку (6.1%) та про технології та науку (4.8%).

Відсотковий показник жінок як героїнь матеріалів онлайн-медіа (31%) все ще залишається суттєво меншим від показника чоловіків в якості героїв (69%).

Найбільше жінок — героїнь матеріалів зафіксовано на сайтах «Політека» (58%), «Обозреватель» та ТСН (по 46%); найменше – у виданнях «Цензор» (14%), «Інтерфакс-Україна» (11%) та  «Українська правда» (9%). Втім у тих онлайн-медіа, які мають начебто «збалансований» відсоток героїв-героїнь, жінки в багатьох випадках були героїнями «жовтих» матеріалів.

Кожен третій матеріал про жінку-героїню стосувався теми шоу-бізнесу — 31%. Героїнями цих матеріалів були іноземні акторки, співачки та українські знаменитості. Водночас у цих матеріалах досить високий індекс сексистських лексем щодо жінок.

У 14,4% від загальної кількості матеріалів жінки були героїнями матеріалів на соціальну тематику. 

У 12,7% матеріалів жінки були героїнями матеріалів про політику. Найбільше згадок було про нардепок Юлію Тимошенко («Батьківщина»), Євгенію Кравчук («Слуга народу») та військову Марусю Звіробій, яка є кандидаткою в нардепи від «Європейської солідарності». Трішки менше писали  про нардепок Кіру Рудик («Голос»), Єлизавету Богуцьку («Слуга народу») та Анну Скороход («За майбутнє»).

У темі криміналу героїні траплялися лише у кожному десятому матеріалі (11,9%). Найчастіше це були жертви дорожньо-транспортних пригод, вбивств, родички потерпілих. Також траплялися матеріали про спортсменок 6,7%. Ще у 6,5% випадків жінки були героїнями матеріалів про коронавірусну епідемію. Наприклад, як у цій історії про 116-річну жінку:

Значно менше було героїнь у матеріалах про культуру —  6,7%, міжнародну тематику 3,5%, життєві історії — 1,9% , науку — 1,7% та права людини — 1,3%.

Сексизм в онлайн-медіа

Експерти Інституту масової інформації зафіксували, що в моніторинговий період 5 з 20 досліджуваних онлайн-медіа опублікували секситські та дискримінаційні матеріали щодо жінок

Найвищий індекс сексизму зафіксовано в таких медіа: Politeka — 45% від загальної кількості матеріалів, де були згадані жінки. На другому місці ТСН (19% від всіх матеріалів про жінок містили сексизм), «РБК Україна» — 15%, УНІАН —14% та «Кореспондент» — 13% від загальної кількості матеріалів, де були згадки про жінок.

Найбільше дискримінаційних меседжів отримують на свою адресу відомі жінки з сфери шоубізнесу або політикині. Найчастіше в медіа писали про обличчя жінок, вдавалися до сексуалізації їхніх тіл та акцентували увагу на грудях або ж сідницях.

Що ж до політикинь, то в українських медіа детально оглядали їхній одяг, аксесуари, зачіски та наявність манікюру. Однак у цих матеріалах  не було жодного слова про роботу цих жінок. Водночас варто зазначити, що експерти не зафіксували жодного матеріалу, який би розбирав  лук чоловіків-політиків.

Дослідження ІМІ показало, що ключовим стереотипом, який нав’язується в українських онлайн-медіа щодо жінок, є підвищена увага до зовнішності. «Зовнішність жінки — це її візитна картка», «Кожна дівчина знає, що краса залежить від зовнішнього вигляду» (УНІАН) — саме такі нав’язливі стереотипи щодо “жіночності та краси” стали основними в українських медіа. 

Другим за поширенням стереотипом стала сексуалізація жінок. Наприклад, у матеріалі Лейтенантка зняла відео для дорослих на атомному підводному човні («Сегодня») йшлося, що пара займалася сексом та фільмувала процес. Однак у заголовок винесли, що саме жінка знімала відео. На сайті УНІАН траплялися секс-поради, які стосувалися лише жінок: «Впевненим у собі дівчатам, які не бояться експериментів, варто спробувати цю супер позу».

Також під час моніторингу зафіксовано матеріал з ознаками замовності, що просуває бренд мережі крамниць «Єва», «з топ-5 ідеями, які мають сподобатися кожній жінці». Однак до цих порад є питання: жінки лише «у своє свято» мають право відпочивати від хатньої роботи? Складається враження, що в несвяткові дні жінки створені для виконання певного набору стереотипних установок. Маркетологам «Єви» треба уважніше дослідити свою аудиторію та не нав’язувати стереотипи у 21 столітті.

В свіжому опитуванні ІМІ 63% працівників і працівниць  медіа зазначили, що завжди вживають фемінітиви. Однак результати моніторингу онлайн-медіа показують, що насправді фемінітиви використовуються в медіа дуже несистемно. Наприклад, редактори «Інтерфакс-Україна» взагалі ігнорують використання фемінітивів і позначають рід діяльності жінки чоловічим відповідниками. У моніторинговий період мізерний індекс фемінітивів був у матеріалах «РБК Україна» — лише 8% від загальної кількості згадок про жінок. На противагу цим прикладам є медіа, які активно вживають фемінітиви: це «Кореспондент» (83% від загальної кількості згадок про жінок), «Суспільне» (78%) і «Букви» (70%).

Експерти також промоніторили сторінки онлайн-медіа в соціальних мережах на предмет візуального контенту, наявність сексизму та використання фемінітивів. Виявилося, що в соцмережах медіа здебільшого ілюструють дописи зображеннями чоловіків (у 70% матеріалів), натомість на фотографії жінок припадає 30%. Що ж до фемінітивів, то в соцмережах вони вживаються лише у 12,4% від загальної кількості постів медіа у соцмережах. Цікаво, що такий перекіс може не відповідати редакційним практикам. Тобто на сайті онлайн-медіа може вживати фемінітиви, а у соцмережах — ні.  

Прикладів сексизму в соцмережах було значно менше, ніж на офіційних сторінках онлайн-медіа: менше 1% постів містили сексизм.

Всеукраїнські телеканали

У новинах і токшоу загальнонаціональних телеканалів із вибірки**, що вийшли з 8 по 14 лютого 2021 року, було 36,4% героїнь і 63,6% героїв. Найчастіше жінки як героїні інформаційних сюжетів з’являлися в матеріалах каналів СТБ, «Наш», «Україна» та «1+1». Найрідше — на 5 каналі та ICTV. Але на жодному каналі жінок-героїнь не було більше за чоловіків-героїв. 

Найбільше жінок-героїнь зафіксовано в новинах СТБ, як і під час моніторингу за вересень-жовтень 2020 року — 42% жінок до 58% чоловіків. В ефірі телеканалу «Наш» відсоток героїнь становив 41,2%, відповідно чоловіків — 58,8%. У новинах телеканалу «Україна» жінки становили 41% проти 59% чоловіків. На «1+1» частка жінок була трохи меншою — 40,9% героїнь та 59,1% героїв. Найгірше відсоткове співвідношення було зафіксоване на ICTV (29,6% жінок проти 70,4% чоловіків) та 5 каналі (28,8% жінок проти 71,2% чоловіків). Разом з тим, мінімальне представництво жінок зросло на 8,5 відсоткових пунктів — з 20,3% в жовтні 2020 року до 28,8% в лютому 2021 року. 

Жінок-спікерок у токшоу телевізійних каналів було всього 21,8% на противагу 78,2% спікерів-чоловіків. Однак цей показник виріс на 4,4% в порівнянні з співвідношенням на ток шоу в жовтні 2020 року. Найкращим було співвідношення на ток-шоу «Ехо України» на Прямому каналі — 37,5% жінок до 62,5% чоловіків, а також на шоу «Зворотній відлік» на Суспільному — 36,3% жінок до 63,7% чоловіків. Найгірше — на «Свободі слова Савіка Шустера» телеканалу «Україна» — 11,1% жінок та 88,9% чоловіків. 

Найчастіше жінки-героїні були представлені у сюжетах на соціальну тематику. Це матері школярів та вихованців дитсадків, продавчині, сусідки, волонтерки, працівниці сфери культури та обслуговування. Цікаво, що у зв'язку з надзвичайною ситуацією, викликаною снігопадами, чимало сюжетів було присвячено цій тематиці, зокрема стану на дорогах. Переважна більшість водіїв, які з'являлися в сюжетах, були чоловіками, як і представники рятувальників, пожежників та інших служб. А от серед представників комунальних служб частка жінок була фактично рівною. Дуже невеликою була частка політикинь, які стали героїнями сюжетів телеканалів. 

День жінок у науці став приводом для окремих сюжетів лише для ICTV, «Інтера» та «1+1». Останній зробив також допис про це на фейсбук-сторінці. Інші канали на цей день питання уваги не звернули. 

Телеканал СТБ на фейсбук-сторінці протягом трьох днів поспіль публікував дописи, спрямовані проти гендерних стереотипів, шаблонних уявлень у суспільстві про справжніх чоловіків та жінок. Зокрема анонсували серію інтерв'ю з відомими чоловіками про виховання, стереотипи, «не чоловічі» моделі поведінки тощо. Підняли питання сприйняття домашньої роботи та догляду за дітьми як «жіночої» справи, розподілу професій на чоловічі та жіночі. Щоправда, ці дописи на фейсбуці каналу не мали великого резонансу і відгуку від користувачів. 

А в ефірі каналу 10 лютого вийшов сюжет про законопроєкти, спрямовані проти сексизму, та черговий скандал на цьому ґрунті у парламенті. Нардеп фракції «За майбутнє» Сергій Рудик дозволив собі назвати свою колегу «32-річною дівчинкою» і висловив сумніви в її компетенції. В матеріалі — коментарі депутаток, зокрема Інни Совсун («Голос»), яка сказала, що «треба визнати, що сексизм існує, і це правда. Він існує у Верховній Раді, він існує в професійній сфері в роботі, він існує в побуті». Далі вона наводить приклад: «Вона запевняє, дуже часто українки стикаються з тим, що до них упереджено ставлять чи то на роботі, чи то в побуті. “ І мені кажуть, ой у нас раніше були тільки розумні, а тепер ще й красиві”». Обговорили й питання сексизму в рекламі та законодавчі ініціативи з вирішення цієї проблеми. Є в сюжеті і коментарі нардепів-чоловіків, зокрема Олександра Корнієнка, заскоченого на сексистських висловлюваннях щодо жінок. «Я, як бачите, один із тих, хто так ще інколи, на жаль, висловлюються, згоден із тим, що непросто буде перевчитися, але це треба рано чи пізно робити», — визнав політик.  

Натомість чимало телеканалів транслювали гендерні стереотипи у сюжетах. Так, на СТБ в матеріалі про прибиральниць наголошує на тому, що «жіночки-прибиральниці як можуть підтримують престиж своєї професії: з людьми ввічливі, самі щодня чепурні. Хоч і зачісок під шапками не видно». Складно уявити подібний пасаж про чоловіків тієї ж професії. Далі головна героїня транслює стереотипні уявлення про жінку з зачіскою, макіяжем, ще й молодого віку, але журналісти не роблять спроб це подати не як аксіому: «Героїня: Чепуримся і з зачісками ходимо. І губи.

Кореспондент: Зачіски, макіяж. 

Героїня: Макіяж, губи всі красять. І глаза підводять, щоб не думали, що ми тут, як працюємо на вулиці да з мусором, так. 

Кореспондент: Ви красиві всі. 

Героїня: Я рахую, що ще і молоді усі». 

Непоодинокі випадки, коли краса і зовнішність подаються як першочергова цінність для жінки. Приклад — сюжет СТБ від 12 лютого про дівчину, якій в перукарні зіпсували волосся («Наступна історія наче страшний сон для будь-якої жінки. Руслані в салоні знищили волосся незадовго до весілля»); сюжет «України» від 13 лютого («а поки українці переносять подорожі, бажаними подарунками для жінок, як і раніше, залишаються ювелірні прикраси та косметика»). Певні стереотипи звучали в матеріалах та включеннях, присвячених дню Святого Валентина. Наприклад, що жінкам важче догодити («Еспресо», 14 лютого) або що «день святого Валентина нерозривно пов’язаний з квітами. Така традиція, що чоловіки дарують квіти своїм дівчаткам, бо всі дівчатка люблять квіти» («Наш», 14 лютого).

В сюжеті «1+1» від 14 лютого про те, як жінки та чоловіки готуються до свята, зроблено відчутний перегин в бік того, що жінка має більше старатися і докладати зусиль. «Українські жінки ідуть у школи гейш, на уроки інтимної гімнастики, до коучів з кохання та любовних астрологів і все, щоб знайти свою другу половинку», — у підводці каже ведуча Алла Мазур. Натомість чоловіки, за її словами, теж не сидять без діла — йдуть на курс пікаперів. В сюжеті від різноманітних тренерок і інструкторів трапляються такі меседжі: «Потрібно займатись. Займатись собою. Своїм внутрішнім станом, своєю сексуальністю. Виділяти феромони, гормони. Тоді в тебе є шанс знайти гарного чоловіка», «Разные фишечки, с помощью которых девушка может заинтересовать мужчину, соблазнить», «Первая и самая главная ошибка женщин — когда женщина убивает в мужчине всю инициативу на корню. Она считает, что лучше чем она не сделает никто. Вторая ошибка тоже очень серьезная, когда женщины соперничают с мужчинами» тощо. Та й кореспонденти відзначають, що за шанс знайти хорошого чоловіка «жінка готова віддати майже всю місячну зарплатню». Натомість єдиний у сюжеті герой-чоловік розповідає, як його знання допомагають зваблювати жінок, де останні сприймаються як об'єкти: «Експікапер тепер вчить клієнтів не просто віртуозно знайомитися заради сексу, а й закохати в себе дівчину-мрію і створити пару». 

Є і приклади об’єктивації в соцмережах, зокрема на сторінці телеканалу «Україна» розповідається, як одна з ведучих, Марія Мельник, готується до святкування дня народження програми «Ранок з Україною». Ведуча «одягнула обтислу сріблясту сукню з відкритим декольте та доповнила лук красивими сережками і ніжною зачіскою. Вона має приголомшливий вигляд». Автори повідомлення пропонують читачам оцінити образ Марії від «1» до «10». 

Жінок-експерток у новинах телеканалів було 35,4% проти 64,6% чоловіків. Найвищий відсотковий показник було зафіксовано на «Еспресо» та «Україні». Найменше експерток виявлено в новинах ICTV. 

В новинах телеканалу «Еспресо» кількість жінок-експерток була такою ж, як і кількість експертів-чоловіків — 50% до 50%. Це найкращий показник каналів із вибірки за моніторинговий період. Достатньо високий рівень експерток було зафіксовано на «Україні» (47,5% експерток та 52,5% експертів), Прямому (42,9% експерток та 57,1% експертів) та «1+1» (41,4% експерток та 58,6% експертів). На телеканалах СТБ і «Наш» протягом моніторингового періоду в новинах зафіксовано втричі менше жінок-експерток (25%) у порівнянні з чоловіками (75%). Найнижчий відсоток жінок-експерток було зафіксовано в новинах ICTV — 16,7% жінок на противагу 83,3% чоловіків. 

Жінки-експертки найчастіше з’являлися у сюжетах, присвячених соціальним темам: коментарі давали представниці державних органів влади, чиновниці, співробітниці прес-служб, правоохоронних органів, представниці громадських організацій, психологині, астрологині, дослідниці тощо. В матеріалах, пов'язаних з юриспруденцією, економікою та політикою, коментарів жінок-експерток фактично не було. 

Експертки «Детектора медіа» також проаналізували фейсбук-сторінки телеканалів, що увійшли до вибірки, на вживання фемінітивів. Сторінок, які би принципово не вживали фемінітиви, не виявилось — аналізовані сторінки поділились на ті, що вживають фемінітиви регулярно і послідовно («1+1», «Україна», СТБ, 5 канал і Суспільне) та ті, які роблять це зрідка або нерегулярно (ICTV, «Інтер», «Наш», «112», «Еспресо» і Прямий. Зокрема до цієї категорії увійшли канали, що ведуть свої фейсбук-сторінки російською мовою. Прояви сексизму в дописах фейсбук-сторінок телеканалів були поодинокими й згадані вище. 

* Дослідження контенту онлайн-медіа проводилося з 8 по 14 лютого 2021 року в 20 загальнонаціональних інтернет-ЗМІ:  «Українська правда», «Кореспондент», «Страна.ua», ТСН.ua, «РБК-Україна», «Обозреватель», 24tv.ua, «Цензор.нет», nv.ua, «Гордон» «Політека», «Дзеркало тижня», «Ліга», УНІАН, «Укрінформ», «Сегодня», «Суспільне. Новини», «Інтерфакс-Україна», «Букви» і ZIK. Вибірка становила 2000 новин.

**Дослідження контенту телеканалів охопило новини, підсумкові тижневики та окремі суспільно-політичні токшоу, що вийшли у період з 8 по 14 лютого 2021 року на телеканалах «Інтер», «1+1», «Україна», СТБ, ICTV, 5 канал, Прямий канал, «Наш», «112»/NewsOne/ZIK (у період моніторингу ці три канали транслювали одне й те саме), «Еспресо» і «UA: Перший». Вибірка охопила 665 сюжетів. 

Це  дослідження створено завдяки щедрій підтримці британського народу через Департамент міжнародного розвитку Великої Британії в рамках Фонду розвитку ефективного врядування. Думки висловлені тут належать авторам та не обов'язково відображають погляди Департаменту міжнародного розвитку або Уряду Її Величності.

Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews Network. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО «Інститут масової інформації» та необов’язково відбиває думку USAID, уряду США та Internews Network.

Фото: novyny.online.ua

Теги по теме
Статьи
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Поняття "пташиний мозок" варто скасувати: виявлено, що ему в рази розумніші, ніж вважалося раніше
Фокус
2025-02-21T12:15:39Z
В Steam з'явилась абсурдна пародія на Assassin's Creed Shadows
24tv
2025-02-21T12:15:03Z
YouTube планує додати нову підписку Premium Lite, яка не охоплюватиме музику
Детектор М
2025-02-21T12:06:53Z
В OpenAI заявили, що ChatGPT щотижня використовують 5% населення світу
УкраинФорм
2025-02-21T11:39:26Z
Працівникові Samsung загрожує "найвище" покарання за передачу секретів до Китаю
24tv
2025-02-21T11:33:54Z
Windows 11 отримає нову функцію для обміну файлами
InternetUA
2025-02-21T11:31:04Z
Де заховані рукавички: лише люди з високим IQ знайдуть розгадку за 11 секунд
GlavRed
2025-02-21T11:27:22Z
В Україні створили базу контактів фіксерів та локальних продюсерів
Детектор М
2025-02-21T11:24:18Z
Українська студія представила горор про паранормальні явища у США в сетингу 50-их років
24tv
2025-02-21T11:03:47Z
Як підвищити продуктивність на птахофермі
AgroNews
2025-02-21T12:12:13Z
Що треба обов’язково зрізати у печериць перед приготуванням: це необхідно знати
TSN
2025-02-21T12:06:37Z
Підживіть часник та цибулю цим розчином – і зберете утричі більший урожай
TSN
2025-02-21T11:36:41Z
Що таке "Лінива Сьюзен", і як корисно її можна використати по дому
24tv
2025-02-21T11:30:37Z
Японське кафе використовує ШІ для обслуговування туристів: "розуміє" 100 мов
InternetUA
2025-02-21T11:01:03Z
6 квітів, що потрібно висадити на розсаду прямо зараз: навесні вразять цвітінням
24tv
2025-02-21T11:00:30Z
Забуті солодощі з дитинства: готуємо смачні, солодкі та хрусткі вергуни
24tv
2025-02-21T10:48:15Z
Якого кольору повинен бути гаманець, щоб притягувати гроші: у кожного знаку зодіаку свій відтінок
TSN
2025-02-21T10:36:32Z
Як повернути до життя зів'ялі троянди - оживляємо квіти в домашніх умовах
GlavRed
2025-02-21T10:27:24Z
На Одещині військовослужбовець ТЦК вимагав ₴50 тисяч за відстрочку від призову
Украина Криминальная
2025-02-21T12:15:59Z
Обікрали будинок і вивезли майно на автівці, що стояла в гаражі: у злочинах викрили двох жителів Одещини
Украина Криминальная
2025-02-21T11:48:33Z
У Києві муніципальні охоронці затримали дебошира, який почав стрілянину в парку
24tv
2025-02-21T11:39:27Z
У Києві водій вирішив перевірити кригу Дніпра на міцність і став пішоходом
ГЛАВКОМ NET
2025-02-21T11:39:06Z
Жінку, яка пропонувала «допомогу» в виїзді за кордон, оштрафували на 300 тисяч
Украина Криминальная
2025-02-21T11:39:05Z
Двірник побив чоловіка, бо той заступився за безпритульних котів: яке рішення ухвалив суд Львова
TSN
2025-02-21T11:36:45Z
Чотирьох жителів Тячівщини підозрюють у заволодінні землями громади – збитки складають майже ₴2 млн
Украина Криминальная
2025-02-21T11:24:58Z
Вибухи біля ТЦК готували і на Київщині. СБУ затримала організаторів
ZN UA
2025-02-21T11:04:53Z
Затримано російських агентів, які готували теракти на Київщині
Украина Криминальная
2025-02-21T11:04:05Z
ПСВ взимку не відпустив Ланга в Наполі – Скіра
Football.ua
2025-02-21T12:15:59Z
Україна – Словенія: де дивитися вирішальну гру збірної у відборі на Євробаскет
ГЛАВКОМ NET
2025-02-21T12:06:13Z
Грінвуд зацікавив Баварію та Барселону
Football.ua
2025-02-21T12:01:46Z
Українські тенісистки гратимуть у Кубку Біллі Джин Кінг у польському Радомі
УкраинФорм
2025-02-21T11:57:30Z
Аякс — Юніон 1:2 Відео голів та огляд матчу Ліги Європи
Football.ua
2025-02-21T11:49:52Z
З ким Усик може провести свої фінальні бої у кар'єрі: список потенційних суперників
24tv
2025-02-21T11:09:39Z
Двоє спортсменів з Харківщини повернулися з нагородами із «Ігор Нескорених-2025»
Мій Харків
2025-02-21T11:01:25Z
Вейга вибув на два-три тижні через травму
Football.ua
2025-02-21T11:01:01Z
Леброн Джеймс побив фантастичний рекорд Майкла Джордана: відео історичного перформансу
24tv
2025-02-21T10:51:16Z
Де цими вихідними у Києві пройдуть продуктові ярмарки. Адреси
VGorode
2025-02-21T12:21:07Z
Чому ЗСУ поки не знищують залізницю з Ростова в Маріуполь
24tv
2025-02-21T12:00:46Z
Розвідка Естонії розповіла про цінну техніку, яку РФ втратила в Донецькій області
Европейская правда
2025-02-21T11:55:32Z
Ворог просунувся біля Андріївки та Улаклів, – DeepState
24tv
2025-02-21T11:54:22Z
Окупанти встановили на наземний дрон систему залпового вогню: відео бойового застосування
Фокус
2025-02-21T11:51:58Z
"Весна нам уже підморгує": синоптик назвала точну дату потепління в Україні
GlavRed
2025-02-21T11:48:14Z
В Одесі відновили опалення для всіх споживачів
УкраинФорм
2025-02-21T11:39:57Z
Поки інші копають помиральні ями, ми копаємо бліндажі
Лига
2025-02-21T11:33:07Z
Енергетики за добу відновили світло у 15 населених пунктах Донеччини
УкраинФорм
2025-02-21T11:21:42Z
Зачіски невимовної краси: зроблять тонке волосся об'ємнішим на вигляд
24tv
2025-02-21T12:21:54Z
Галерея Snisarenko вперше представила в Лос-Анджелесі роботи українських митців
24tv
2025-02-21T12:18:37Z
В угорському місті Кішварда презентували «Листівки з України»
УкраинФорм
2025-02-21T12:09:40Z
«Дочка безодні» Ріка Ріордана: новий погляд на класику Жуля Верна. Рецензія ITC.ua
ITC
2025-02-21T12:07:43Z
Нова колекція J’amemme на Ukrainian Fashion Week
Вива
2025-02-21T12:06:52Z
Зірки Marvel назвали свої улюблені фільми в MCU — не без «Месників», але пара неочікуваних в топі
ITC
2025-02-21T12:04:53Z
Куди сходити у Києві на вихідні 22-23 лютого: перелік культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-02-21T12:03:01Z
Павло Зібров показав фото з донькою-красунею та публічно звернувся до неї
TSN
2025-02-21T11:52:27Z
Засумували за Москвою: Йост Кляйн і Томмі Кеш випустили пісню зі скандальними заявами
24tv
2025-02-21T11:45:22Z
На «Громадському радіо» стартував проєкт «На звʼязку: окуповані території»
Детектор М
2025-02-21T12:22:02Z
Які виплати матимуть люди з інвалідністю у березні
24tv
2025-02-21T12:21:34Z
Надзвичайна демографічна ситуація. Чому Україна втрачатиме мільйони людей найближчими роками
Фокус
2025-02-21T12:15:33Z
У яких випадках можна анулювати повістку
Знай
2025-02-21T12:12:47Z
Мобілізація після 55 років – кого і чи можуть мобілізувати
24tv
2025-02-21T12:09:40Z
Папа Римський може зректися престолу, – Corriere della Sera
24tv
2025-02-21T12:09:25Z
Майже 10% дорослих у США належать до ЛГБТ-спільноти
1News
2025-02-21T12:06:24Z
Гроза російських НПЗ: що відомо про вітчизняний безпілотник "Лютий"
InternetUA
2025-02-21T12:01:45Z
Школяр з Полтавщини встановив світовий рекорд з обчислення: у нього унікальна методика
24tv
2025-02-21T11:54:12Z
Чи можна митися при температурі та коли хворієте
24tv
2025-02-21T12:15:42Z
Яке освітлення повинне бути на птахофермі для збільшення продуктивності
AgroNews
2025-02-21T11:49:41Z
У Китаї виявлено новий коронавірус у кажанів
ГЛАВКОМ NET
2025-02-21T11:25:39Z
У Чернігові відкрили інноваційний реабілітаційний центр для військових
УкраинФорм
2025-02-21T10:24:48Z
У Запоріжжі двох хірургів виправдали від звинувачень у корупції
Украина Криминальная
2025-02-21T09:42:11Z
Від початку епідсезону на грип і ГРВІ захворіли 2,5 мільйона українців: Ляшко назвав тривожну тенденцію
УкраинФорм
2025-02-21T09:36:32Z
Що спричиняє 80% випадків інсульту
24tv
2025-02-21T09:06:26Z
Лікарі швидкої допомоги назвали найпоширеніші травми під час сексу
TSN
2025-02-21T08:48:09Z
Які каші можна їсти щодня: експерти назвали 7 найкорисніших круп
GlavRed
2025-02-21T07:27:40Z
Міноборони отримали вітчизняні блочно-модульні транспортабельні котельні
TSN
2025-02-21T12:21:15Z
У Єврокомісії розповіли, яку частку споживаного газу ЄС досі купує у Росії
Европейская правда
2025-02-21T12:19:42Z
Україна стає частиною нового торгового маршруту з Китаю до Європи
Хвиля
2025-02-21T12:15:52Z
Новий аграрний порядок: що означає придбання ТОВ «Білорусь» компанією «Агродім Лідер»?
Взгляд
2025-02-21T12:12:53Z
Російські виробники хліба готують населення до серйозного здорожчання
24tv
2025-02-21T12:09:41Z
Apple підвищить ціни iPhone та Mac на 9%, щоб компенсувати мита Трампа, — Bank of America
ITC
2025-02-21T12:04:58Z
Дефіцит продовжується: NVIDIA RTX 5070 Ti розпродані в день запуску
ITC
2025-02-21T12:04:46Z
Експорт високоолеїнової олії упав до 7-річного мінімуму
AgroPortal
2025-02-21T12:00:11Z
Гривня взяла реванш: долар знову дешевшає
Новости Украины
2025-02-21T11:54:39Z
«Укрнафта» закупила рекордну кількість автомобілів та спецтехніки
AutoCentre
2025-02-21T12:13:54Z
Справжні бестселери: найпопулярніші авто всіх часів і народів
Фокус
2025-02-21T11:57:07Z
Новий преміальний електромобіль Jaguar вперше сфотографували під час випробувань
AutoGeek
2025-02-21T11:51:32Z
Rivian R1T та R1S отримали спецверсію потужністю 850 к.с.
AutoCentre
2025-02-21T11:13:40Z
Електрокар Tesla Cybertruck перетворили на оригінальний позашляховий автодім
Фокус
2025-02-21T10:57:37Z
Стартувало масове виробництво оновленого електромобіля Tesla Model Y
AutoGeek
2025-02-21T10:57:28Z
Українських водіїв штрафують на 16 000 гривень за неочікуване порушення: що відомо
ТСН
2025-02-21T10:48:46Z
Представлено найпотужніший та найшвидший Rolls-Royce в історії: відома ціна
ЗаРулем
2025-02-21T10:24:19Z
Українцям запропонували кросовер Honda CR-V за зниженою ціною
ЗаРулем
2025-02-21T10:24:17Z
Кая Каллас відреагувала на переговори США з агресоркою Росією
TSN
2025-02-21T12:18:17Z
Росія готується оголосити про перемогу над Україною: в ГУР розсекретили шокувальні деталі
TSN
2025-02-21T12:18:06Z
Трамп прибрав із кабінету стіл, об який син Маска витер соплі
ГЛАВКОМ NET
2025-02-21T12:18:05Z
У США ще не вирішили, чи підтримають в ООН резолюцію із засудженням російського вторгнення в Україну
УкраинФорм
2025-02-21T12:15:28Z
Зброя, гроші та зв'язки: хто стоїть за «Українською бронетехнікою»
Взгляд
2025-02-21T12:12:30Z
Змінили тактику: ракетні системи КНДР вступили в бій на Курщині, – Forbes
24tv
2025-02-21T12:09:23Z
Мерц "шокований" заявами Трампа про Україну
Европейская правда
2025-02-21T12:07:33Z
Ілон Маск штучно просуває ультраправі політичні погляди в Німеччині перед виборами
24tv
2025-02-21T12:03:07Z
Чи вступлять РФ і НАТО у прямий військовий конфлікт протягом наступних десяти років — опитування понад 350 експертів
ZN UA
2025-02-21T12:01:52Z