/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2Fe8a6fd412f84d914a1a461ba20663a52.jpg)
У центрі Києві відбувся Марш жінок: як це відбувалося
У центрі Києві в понеділок, 8 березня, відбувся Марш жінок.
Як передає кореспондент УНІАН, акція покликана привернути увагу до проблем рівності прав жінок і чоловіків, домашнього насильства.
Головною вимогою учасниць маршу є ратифікація Україною Стамбульської конвенції, основною метою якої є запобігання насильству проти жінок і захист постраждалих від насильства.
Цьогорічна тема Маршу - "У пандемії - жіноче обличчя".
Організатори акції стверджують, що пандемія коронавірусу особливо негативно вплинула на жінок: зріс рівень домашнього та ультраправого насильства; жінки становлять більшість працівників соціальної та медичної сфер; вони вимушені в умовах локдауну поєднувати хатні справи, догляд за дітьми й роботу тощо.
О 13:00 кілька тисяч учасниць маршу стартували з Михайлівської площі на Майдан Незалежності і пройшли до Поштової площі на Подолі. Загалом акція тривала півтори години.
Паралельно акцію проти маршу жінок проводила консервативна організація "Традиція і порядок". Один з її учасників був затриманий поліцією за спробу перешкодити учасницям маршу спуститися в метро, повідомляє НВ.
Що таке Стамбульська конвенція
Стамбульська конвенція - міжнародна угода Ради Європи проти насильства щодо жінок і насильства в сім'ї. Вона підписана 46 країнами та Європейським Союзом. Україна приєдналася до неї в 2011 році, але Конвенція досі не ратифікована Верховною Радою. Конвенція набула чинності 1 серпня 2014 року.
Вас також можуть зацікавити новини
- Лише 7% українців вважають, що у жінок більше можливостей в оплаті праці, ніж у чоловіків - опитування
- У Києві відбувся Марш за права жінок (Відео)
- В Інституті нацпам'яті назвали "нелогічним" вихідний день 8 березня
- В Одеському тролейбусі жінкам дарували квіти і возили безкоштовно
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автори: Олександр Топчій,Павло Степанець