MY.UAНовини
Чи потрібен нині Україні транш МВФ і чи встигнуть виконати вимоги
Чи потрібен нині Україні транш МВФ і чи встигнуть виконати вимоги

Чи потрібен нині Україні транш МВФ і чи встигнуть виконати вимоги

Україна залишається без підтримки МВФ.

Місія Фонду завершила свою роботу 13 лютого, однак прогресу в питанні надання наступного траншу так і не досягли.

Влада робить все можливе, щоб повернути місію МВФ в Україну та отримати черговий транш, попри запевнення, що ми поки можемо протриматися.

Факти ICTV розповідають, що необхідно зробити Україні й чи реально виконати ці умови найближчим часом.

П’ять каменів МВФ.

Завершення місії МВФ в Україні без значного прогресу у виконанні домовленостей за програмою Stand-by шокувало багатьох українців.

Влада впевнена, що попри нові проблеми Україна все ж зможе знайти спільну мову з МВФ, однак нині занадто багато питань залишаються відкритими.

За словами голови партії Слуга народу Олександра Корнієнка, повернення місії Фонду чекають вже зовсім скоро.

Точніше – у квітні, коли завершиться обмеження ціни на газ на період опалювального сезону.

– Місія МВФ завершила свою проміжну роботу і вони вказали на нюанси в нашій спільній роботі, які їх хвилюють з погляду виконання домовленостей.

Сказали, що скоро повернуться, зокрема, після того, як закінчиться наша історія з газом.

Вона триватиме до першого квітня, – розповів Суспільному Корнієнко.

Україна розраховує на кошти МВФ у 2021 році — Зеленський.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на прес-конференції 4 березня розповів, що також необхідно узгодити макрофінансові показники на 2022-2023 роки.

Крім того, є ще три важливі умови.

– І три ключові питання – судова реформа, закон про посилення кримінальної відповідальності за незаповнення декларації або заповнення її у неналежний спосіб, а також закон про НАБУ – про призначення голови та його легітимізацію відповідно до Конституції, – каже очільник уряду.

Попри дещо неприємні реалії Шмигаль залишається оптимістом щодо співпраці з МВФ.

На його думку, так званий staff level agreement підпишуть ще до червня, після чого черговий транш схвалить рада директорів Фонду.

Транш без екстреності.

Аналітики Bank of America Global Research схиляються до думки, що Україна отримає транш МВФ у другій половині 2021 року.

Зрушення багатьох питань експерти прогнозують саме під час весняної сесії парламенту.

На ній можуть вирішити низку ключових питань, що у майбутньому й відкриє шлях до поновлення переговорів і співпраці з Фондом.

На думку політолога Ігоря Рейтеровича, питання голосування нині не має стати проблемою.

За бажання, усі ключові проекти законів можна було б ухвалити протягом одного пленарного тижня.

Однак головне – це їхня якість, а не швидкість ухвалення, адже ми можемо втрапити у ситуацію, коли причиною проблем з МВФ стане якість нових законів.

– Можемо втрапити у таку ситуацію, коли за законопроекти проголосують, але це жодним чином не вплине на відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Його представники можуть сказати, що законопроекти ухвалили в тій редакції, яка дуже відрізняється від принципів, на яких має базуватися демократична, прозора, публічна судова система або діяльність антикорупційних органів, – висловлює думку Рейтерович.

У коментарі Фактам ICTV економіст Олексій Кущ заявив, що нині терміни отримання траншу МВФ восени є цілком реальними.

На його думку, нині в Україні склалася ситуація, за якої просто немає сенсу брати гроші Фонду.

– Кредит МВФ береться або під поповнення резервів, коли відбувається девальвація національної валюти, або на покриття дефіциту бюджету.

Нині ситуація з резервами більш-менш благополучна: $28 млрд – золотовалютні резерви Нацбанку, гривня укріплюється на міжбанку, – каже економіст.

Тому політика, яку нині проводять президент Зеленський та його команда, є досить виваженою.

Якщо кредит Україні не потрібен, то й гнатися за ним не варто.

Якщо зараз ми візьмемо кредитні кошти, то ризикуємо отримати менше, ніж ми того самі бажаємо.

Зараз можна було б зосередитися на тому, щоб віддавати кредити, а після ухвалення всіх необхідних законопроектів повернутися до виважених переговорів з МВФ.

Тим паче, що й бюджетний дефіцит немає потреби закривати найближчим часом.

– Капітальні інвестиції у державу, зазвичай, активізуються навесні.

Тобто зараз брати кредит МВФ – це означає покласти його на рахунок і платити за ним відсотки.

Якщо кошти немає куди витрачати, то ми зараз умовно беремо кредит $1 млрд, зараз це 28 млрд грн, але влітку, наприклад, коли ми почнемо його витрачати, це буде вже 26 млрд грн.

За кілька місяців ми отримаємо на 2 млрд грн менше, менше зможемо витратити, – пояснює Кущ.

Проте навряд чи низка достатньо резонансних законопроектів зможе швидко пройти розгляд у парламенті.

Президентські ініціативи.

Якщо Кабінет міністрів має без значних проблем розібратися з питаннями узгодження макрофінансових показників та встановленням ринкової ціни на газ, то вирішити інші питання буде складно.

Варто почати з судової реформи, яка вже давно є “болючим питанням” як для МВФ, так і для України.

Українці та інвестори й досі не довіряють судам.

Щодо судової реформи варто зауважити, що йдеться саме про Верховну раду правосуддя, адже у ній вбачають найбільше проблем.

Саме її можна назвати відповідальною за відсутність значних змін у судовій системі, адже вона практично повністю призначає та звільняє суддів, захищає їх від притягнення до відповідальності та неправомірних посягань.

Хоча Верховна рада правосуддя не часто фігурує в гучних справах, її останні рішення викликають щонайменше подив.

Наприклад, ситуація з сімома суддями Обласного адміністративного суду Києва, яким Національне антикорупційне бюро оголосили підозру у втручанні в діяльність судових органів, спробі захопити державну владу, створенні злочинної організації та отриманні неправомірної вигоди.

Рада підтримала відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Проте Верховна рада правосуддя лише дорікнула НАБУ, яке оприлюднило підозри та причини для них.

Нині ж реформувати Верховну раду правосуддя збираються за допомогою законопроекту президента Володимира Зеленського №5068.

Він пропонує внести зміни до низки законів, щоб визначити порядок створення та повноваження Етичної ради, до якої входитимуть шість суддів (частину визначає Рада суддів, частину – міжнародні партнери України в антикорупційній сфері або сфері судової реформи).

Після обрання складу Етичної ради, вона повинна буде оцінити склад Вищої ради правосуддя на відповідність критеріям професійної етики та доброчесності й, у разі необхідності, надати рекомендацію щодо звільнення окремих членів ради.

Крім того, сам процес відбору до неї має стати більш прозорим.

Фактично, цим законом намагаються зробити все, щоб не допустити потрапляння до Вищої ради правосуддя осіб, які покриватимуть злочинні вчинки інших суддів.

З одного боку це має стати кроком з “перезапуску” судової реформи, з іншого – не доведеться зупиняти всю судову систему.

– Метою запропонованих змін є удосконалення порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя для практичної реалізації принципу верховенства права, забезпечення відповідності кандидатів на посаду члена Вищої ради правосуддя критеріям професійної етики та доброчесності.

А також підвищення інституційної спроможності Вищої ради правосуддя, підвищення рівня суспільної довіри до органів суддівського врядування зокрема та судової влади загалом, – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Хоча Рада і проголосувала за ще один проект закону щодо судової реформи, нині важко сказати, чи підтримають президентську ініціативу.

– Коли ми говоримо про законопроект, що стосується реформування Вищої ради правосуддя, то більшість експертів та представників громадських організацій цей проект розкритикували.

На їхню думку, він не дасть можливості відбирати незаангажованих суддів, без корупційного шлейфу, оскільки не буде панівного впливу західних експертів, – каже політолог.

Депутати можуть посилатися на подібні висновки і вимагати внести правки до документу або навіть відмовитися за нього голосувати.

Найімовірніше, саме цей законопроект стане найбільш обговорюваним у медіа і суспільстві.

І його ухвалення може дати перший позитивний сигнал для МВФ.

Звичайно, не можна з упевненістю сказати, що після одного законопроекту підтримка знаходитиметься і у всіх інших питаннях щодо співпраці з Фондом.

НАБУ та декларації.

Питання відповідальності за невірні дані в декларації ще минулого року пропрацьовувала влада.

У грудні 2020 року Верховна Рада повернула відповідальність, однак зробила її не настільки жорсткою.

Нині РНБО схвалила законопроект щодо посилення відповідного покарання і рекомендувала главі державі подати цей закон до парламенту як невідкладний.

Проте для того, щоб знаходити голоси, доводиться йти на компроміси, які не гарантують ухвалення документів.

– Законопроекти подають як компромісні, але ці компроміси виходять не на користь тих вимог, які перед нами висунули.

Так, вони влаштовують значну частину депутатів.

У Слузі народу є певна група, яка голосуватиме лише за певні документи, і їхні думки врахували.

Проте це лише на шкоду вимогам наших західних партнерів, – вважає Рейтерович.

І в цьому питанні може бути багато незгодних, адже далеко не всі нардепи вважають за правильне посилювати відповідальність за “помилку” в декларації.

Можливо, й президенту доведеться попрацювати зі своєю партією, щоб переконати окремих її членів у важливості тих чи тих рішень.

Але не варто забувати і про НАБУ.

Нині на розгляді Верховної Ради перебувають два також компромісних законопроекти, які подав Кабінет міністрів.

У проекті закону №4437 пропонується надати Артему Ситнику повноваження директора НАБУ до обрання нового очільника відомства за новою процедурою.

Проте цей документ нині не має підтримки у парламентському комітеті.

Тому уряд вирішив подати ще один документ (№5070), який пропонується як альтернатива вказаному законопроекту.

– Уряд зробив другий підхід – новий законопроект, який надає НАБУ статусу органу виконавчої влади та нову процедуру обрання директора НАБУ.

Також окремою нормою законопроекту вказано, що протягом проходження відбору нового директора НАБУ повноваження директора виконуватиме перший заступник директора НАБУ, – пише міністр юстиції Денис Малюська.

Звичайно ж, затягувати розгляд питань у парламенті не варто, адже цього року все одно буде період, коли кошти МВФ знадобляться.

Кущ не сумнівається, що цього року ми отримаємо транш, однак потрібно вгадати з часом.

– На тренді укріплення гривні вигідно віддавати борги, тоді витрачатимемо менше бюджетних коштів.

А вже восени, на тренді девальвації нацвалюти, вигідно брати кредит, адже поповнюються золотовалютні резерви НБУ, після продажу валюти відбуватиметься збиття девальваційної хвилі.

Тобто ми отримаємо більше в гривневому еквіваленті, – каже економіст.

Ситуація з МВФ нині є дещо неприємною, але цілком адекватною для України.

Держава здатна протриматися якийсь час без чергового кредиту.

За цей час можна буде провести якісну роботу над усіма необхідними законопроектами і привести їх до прийнятного стану в очах українців та західних партнерів.

Можливо, це стане останньою перепоною у стабільній роботі з МВФ, а у майбутньому, ймовірно, ми навіть зможемо відмовитися від постійних кредитів, як того бажає влада.

Теги за темою
МВФ
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
МЗС Естонії: ЄС почав роботу над новим пакетом санкцій проти Росії
Европейская правда
2025-07-19T06:30:49Z
Французи надто багато відпочивають: влада пішла на радикальний крок
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T06:06:00Z
Соратник Фаріон: Російською на фронті не говорять
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T05:51:24Z
ЗМІ дізнались, як США перерозподілятимуть поставки зброї заради України
Европейская правда
2025-07-19T05:37:35Z
Польща піднімала в небо винищувачі через удар РФ по Україні
Европейская правда
2025-07-19T05:25:20Z
Новий удар по Кремлю: Британія та ЄС ріжуть доходи РФ завдяки цінам на нафту
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T05:18:49Z
Чи зустрінеться Путін з Трампом і Сі Цзіньпіном: Кремль дав відповідь
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T03:57:13Z
Атака на Одесу, вибухи в Росії: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T03:24:47Z
Ізраїль і Сирія домовилися про припинення вогню за посередництва США
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T01:30:11Z
Cargill та PepsiCo об'єднують зусилля для розвитку сталого землеробства
AgroPortal
2025-07-19T06:00:52Z
Чеддер дешевшає, а сухе молоко дорожчає — підсумки липневих торгів GDT
Agravery
2025-07-19T05:21:49Z
Світовий ринок пшениці: в яких умовах доведеться торгувати Україні
AgroPortal
2025-07-19T05:00:34Z
Reuters: Грецькі танкери продовжують постачати російську нафту попри санкції ЄС
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T00:36:23Z
Трамп підписав визначальний для ринку криптовалюти закон про стейблкоїни
УкраинФорм
2025-07-18T19:48:44Z
Rheinmetall веде переговори з Румунією щодо створення спільного підприємства
Европейская правда
2025-07-18T19:22:29Z
Що робити, коли запізнилися на потяг: провідниця пояснила
TSN
2025-07-18T19:21:17Z
Трамп наполягає на мінімальному тарифі для всіх товарів з ЄС
ZN UA
2025-07-18T19:19:43Z
Ветерани ДТЕК зустрілися з Борисом Джонсоном
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:06:08Z
Ось якого розміру мають бути біцепси у вашому віці
24tv
2025-07-18T18:39:33Z
МОЗ отримало велику партію вакцини ПЕНТА-Hib для захисту дітей від п’яти хвороб
360ua.news
2025-07-18T18:21:51Z
Що таке медикаментозний сон: коли його застосовують та наскільки він безпечний
24tv
2025-07-18T18:09:32Z
Знижує стрес, відновлює гормональний фон та зміцнює волосся: дивовижні властивості звичайної липи
Знай
2025-07-18T17:51:40Z
Генетично відбірні діти: у США тестують ембріони на шизофренію, рак і IQ, серед клієнтів – Маск
24tv
2025-07-18T16:15:30Z
У Вінниці відкрився центр психологічного здоров’я «Відновлення»
УкраинФорм
2025-07-18T15:57:22Z
Дослідження на мільйонах дітей ще раз спростувало брехню, яку поширюються антивакцинатори
24tv
2025-07-18T14:39:20Z
Як захистити килим від вицвітання на сонці: поради для довговічності
24tv
2025-07-18T14:36:41Z
У Трампа діагностували хронічну венозну недостатність - що відомо про цю хворобу
Gazeta UA
2025-07-18T14:33:20Z
Суд відмовився арештувати «будинок розпусти» у центрі Києва, пов'язаний з Кличком
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T06:06:49Z
Виконував бойові завдання на рідній Лиманщині та в районі Авдіївки. Згадаймо Ярослава Труша
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T06:00:23Z
Карта бойових дій в Україні станом на 19 липня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T04:54:37Z
Продовольчі ярмарки у Києві 19-20 липня: де можна придбати фермерські продукти
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T04:24:37Z
В Україні хмарно з проясненнями: прогноз погоди на 19 липня
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T03:33:45Z
Царьов поскаржився на занепад Донецька: місто троянд перетворилося на «місто пакетів в унітазі»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T02:33:16Z
Лінія фронту станом на 18 липня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T20:45:40Z
Грошова допомога у Миколаївській області: як отримати 1000 доларів США
Политека
2025-07-18T20:00:37Z
У Києві чутно вибухи: на столицю летять "табуни" Шахедів
GlavRed
2025-07-18T19:48:45Z
Чи правильно казати «зеесушник», «есбеушник»? 10 запитань до мовознавиці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T06:15:26Z
19 липня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T03:21:32Z
Ніде в світі такого досі нема: експерт розповів, як Україна створила новий тип зброї
InternetUA
2025-07-18T19:48:40Z
В Україні дозволять брати на роботу без документів ТЦК: що відомо про новий закон
Хвиля
2025-07-18T19:42:27Z
Без шансів на бронювання: ТЦК масово "забуває" зняти з розшуку
Знай
2025-07-18T19:36:59Z
Поки "Боривітер" у Лондоні: українців просять допомогти врятувати останню мозаїку Алли Горської
24tv
2025-07-18T19:30:35Z
Чи можна відправляти панахиду раніше чи пізніше: священник назвав "правильний" час
GlavRed
2025-07-18T19:27:01Z
Мадяр: Ми не бачимо закінчення війни – ні завтра, ні, ймовірно, цього року
Лига
2025-07-18T19:06:38Z
Чи можна зрізати дерево на власному подвір'ї без дозволу
24tv
2025-07-18T19:06:10Z
В Іспанії на аукціоні продали найдорожчий сир у світі
AgroPortal
2025-07-19T06:30:18Z
Цей секрет змінює все: варена картопля буде смачної як ніколи – хитрість із сіллю
24tv
2025-07-18T19:24:53Z
Всі здивуються, що це з "Мівіни": простий і смачний салат з вермішелі
Telegraf
2025-07-18T19:24:51Z
Гороскоп на 19 липня: Овнам - зустрічі, Тельцям - пропозиція на співпрацю
FaceNews
2025-07-18T19:15:39Z
Несподіване місце, що приваблює комах у ванну кімнату: як цьому покласти край
24tv
2025-07-18T19:00:12Z
У мережі показали європейський острів, який з висоти нагадує відбиток пальця: у чому феномен
24tv
2025-07-18T18:39:34Z
Для чого насправді потрібна "Х" на спині піджака - стиліст розкрив таємницю
GlavRed
2025-07-18T18:27:46Z
Більше не треба гнути спину. Як зробити своїми руками крапельний полив
Telegraf
2025-07-18T18:06:20Z
Ці речі в секонд-хенді краще не купувати: тільки витратите гроші дарма
24tv
2025-07-18T17:57:47Z
Собака-художник на ім'я Далі став зіркою соцмереж в Індії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T02:00:29Z
YAKTAK – "Цілую малинові" – 6 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-18T22:57:11Z
Правила стилю Пріянки Чопри: як одягається відома модель
24tv
2025-07-18T19:51:48Z
Хороших новин немає: Симоньян розповіла про стан Кеосаяна
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Вилитий Кіркоров: син Стоцької пішов ще й на зріст
GlavRed
2025-07-18T19:27:29Z
Руйнування будівлі в Буенос-Айресі: Netflix використав штучний інтелект у серіалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T18:54:18Z
Батіг Індіани Джонса, подарунок від Гаррісона Форда, продали за шалені гроші: сума вражає
Фокус
2025-07-18T18:27:32Z
Після скандалу зі зрадою на концерті Coldplay Федоров анонсував цікаву послугу в Дії
24tv
2025-07-18T18:03:05Z
Disney бореться за Міккі Мауса в суді
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T17:42:12Z
Південна Корея бореться з паводками: понад сім тис людей покинули свої домівки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T05:48:58Z
«Дипломатичний» виїзд за $18 тис: у Львові викрили ексвикладача вишу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T05:06:03Z
Залишив напис і підпалив храм: на Закарпатті затримано підозрюваного
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T04:45:30Z
Людей виводили з палаючих квартир після атаки БпЛА: ДСНС показала фото з Одеси
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T02:00:54Z
Рф вдарила по будинку у Одесі, є загибла та постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T23:45:15Z
У Росії пролунали вибухи: деякі регіони опинилися під атакою дронів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T21:54:33Z
У Києві на дах будинку впала частина БпЛА
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T21:12:15Z
Поліція затримала підозрюваного в підпалі греко-католицької церкви на Закарпатті
УкраинФорм
2025-07-18T19:54:50Z
На Прикарпатті померла постраждала внаслідок удару РФ, скоєного 29 червня
УкраинФорм
2025-07-18T19:33:36Z
Продовження "дружби": Ноттінгем продав гравця за 23 млн євро до Ботафогу – той має 276 хвилин за сезон АПЛ
Football.ua
2025-07-18T20:00:47Z
Кохання, перевірене часом: найкращі романтичні фото Олександра Усика з дружиною Катериною
24tv
2025-07-18T19:51:56Z
Ювентус може підписати Васкеса – журналіст
Football.ua
2025-07-18T19:42:35Z
Легендарний Леннокс Льюїс розповів, коли Усик має завершити кар'єру
24tv
2025-07-18T19:36:42Z
Спортсмени закликають FIE переглянути спрощений допуск росіян до змагань
iPress
2025-07-18T19:30:51Z
Штутгарт не планує продавати Вольтемаде до Баварії навіть за 60 млн євро — Плеттенберг
Football.ua
2025-07-18T19:30:05Z
Усик показав рекордну вагу в кар'єрі перед реваншем проти Дюбуа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:24:39Z
Слава Україні! Усик потужно завершив останню дуель поглядів із Дюбуа
Telegraf
2025-07-18T19:09:21Z
Арсенал та Челсі стежать за ситуацією навколо майбутнього Хаві Сімонса — Романо
Football.ua
2025-07-18T19:00:54Z
Прогноз магнітних бур на 19-21 липня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T04:03:11Z
ChatGPT забирає читачів у Google: що буде з новинами?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T20:03:36Z
Чим відрізняються 2 дідусі: із загадкою впораються лише справжні інтелектуали
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Жодних вологих серветок. Як правильно чистити екран смартфона
InternetUA
2025-07-18T19:13:19Z
Новий інструмент ChatGPT може виконувати доручення та керувати комп’ютером
360ua.news
2025-07-18T19:12:45Z
Монітори пишуть, що могли злетіти Ту: в ЦПД закликали бути уважними до тривог
24tv
2025-07-18T19:09:35Z
Американські розробники представили новітній дрон Z1 класу Group II, що працює на водні
InternetUA
2025-07-18T18:28:22Z
У ChatGPT додалися функції агента-помічника
ZN UA
2025-07-18T18:24:40Z
Золото, бурштин і тисячі артефактів: археологи знайшли у Чехії масштабне поселення кельтів
24tv
2025-07-18T18:03:49Z
Феєрійний мотоцикл з двигуном Ferrari V8 стає загрозою для суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T19:18:46Z
Наступний електричний позашляховик від Porsche може викликати найбільше суперечок
Топ Жир
2025-07-18T18:48:28Z
Прощання з трасою: чемпіон «Формули-1» Дженсон Баттон завершить гоночну кар’єру після сезону 2025 року
ITC
2025-07-18T18:19:04Z
Плани Jaguar та Range Rover щодо випуску електромобілів несподівано відклали, повідомляють джерела
Топ Жир
2025-07-18T18:03:03Z
Цей легкий двигун видає потужність, яка перевершує більшість суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T17:33:52Z
Бензин, гібрид або електро: General Motors показали семимісний кросовер за $10 000
Фокус
2025-07-18T16:57:42Z
Цей GR Corolla спочатку намагався наздогнати Porsche 911, а потім згорів у вогні
Топ Жир
2025-07-18T16:48:13Z
Subaru представила електрокросовер Uncharted — з розгоном до «сотні» за 5 секунд і запасом ходу 492 км
ITC
2025-07-18T16:28:32Z
Цей Volkswagen не потребує ідентифікації, щоб подарувати вам заряд енергії, який змусить вас злетіти
Топ Жир
2025-07-18T16:03:49Z