/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fa1c9c01a-c76a-4427-8d1d-3df48bbaef70.jpeg)
Денис Шмигаль дав українцям неоднозначну обіцянку
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль анонсував, що в Україні активізується робота міжвідомчих комісій в областях з ціллю боротьби з розповсюдженням нелегального палива.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що українські споживачі мають повне право на якісне та доступне паливо. Саме тому він доручив робочим групам проводити щоденний моніторинг цін на пальне в кожному районі.
Про це стало відомо після наради 10 березня, в якій взяли участь представники Мінекономіки, Мінрегіону, Офісу Президента, Антимонопольного комітету, Нацполіції, ГСЧС та інших уповноважених органів.
Про результати наради Денис Шмигаль написав на своєму телеграм-каналі.
Які заходи будуть вживати
За результатами наради Денис Шмигаль надав уповноваженим органам ряд доручень.
Антимонопольний комітет має провести перевірку чи дотримуються вимоги законодавства щодо захисту економічної конкуренції під час реалізації світлих нафтопродуктів.
Держмитслужбі, Держпродспоживслужбі та Держекоінспекції Шмигаль дав розпорядження розробити механізми перевірки пального на якість. Протягом тижня вони мають подати до Кабміну проекти щодо того, як здійснювати лабораторний контроль якості пального та розробити єдині державні вимоги до його якості.
За участі представників нафтогазової сфери, органів місцевого самоврядування, профільних груп, ДФС, ДСНС та Національної поліції активізувати роботу стосовно виявлення та проведення заходів у рамках боротьби з нелегальним обігом пального в Україні.
Нагадуємо, за даними Мінекономіки станом на 29 січня 2021 року середня вартість бензину марки А-95 склала 25,94 грн за 1 л. З липня минулого року ціна зросла на 19% або на 4,08 грн за 1 л. Причиною підвищення цін в мережах АЗС в УКраїні стало здорожчання нафти на світовому ринку.
Приєднуйтесь до нашого каналу Viber! Читайте нас в Telegram!
Нелегальні заправки
В Україні досить поширеним явищем є діяльність нелегальних АЗС. Комунальники з представниками податкової служби просто зносять кранами такі підприємства, які порушують закон - не мають документів, або відкриваються впритул до житлових будинків.
Подібна ситуація виникла у січні минулого року в Дніпрі. АЗС демонтували за 20 хвилин. Тоді лише за день робоча група виявила та демонтувала 12 незаконних модулів.
За свідченням самих працівників на нелегальних заправках досить багато клієнтів. У роботі таких АЗС вони нічого поганого не бачать.
Проте, окрім прямої загрози життю людей через таке сусідство, страждає ще і місцевий бюджет. Через роботу нелегальних АЗС бюджет недоотримує десятки тисяч гривень.
Звичайним водіям відрізнити легальні заправки від нелегальних важко. Тож фахівці радять користуватися послугами тільки перевірених АЗС, адже якість пального в незаконних модулях ніхто не гарантує.
Раніше сайт новин MY.UA писав, що на українських АЗС різко подорожчало топливо.
Під Офісом Президента знову зібралися мітингувальники. Дізнавайтеся всі актуальні новини України на MY.UA.
Читайте нас також в Twitter
Слідкуйте за нами в Flipboard