10 березня 2021 року в центральному офісі МХП відбулося підписання меморандуму про взаєморозуміння та стратегічне партнерство між «МХП Еко Енерджи» та німецькою компанією Ellman Engineering у проєкті: «Біологічна метанізація „зеленого“ водню».
Про це повідомляє пре-служба МХП.
Зазначимо, що документ підписали: Олександр Домбровський, президент «МХП Еко Енерджи» та Райк Елльманн, директор Ellmann Engineering.
«Впровадження сучасних інноваційних рішень — один з ключових пріоритетів в діяльності „МХП Еко Енерджи“. Сторони меморандуму дійшли згоди щодо технологічного та інноваційного партнерства. Проте це не перший спільний проєкт: меморандум та подальша його реалізація базується на успішному багаторічному досвіді співпраці між Україною та Німеччиною з розвитку біогазових технологій в Україні і, зокрема, реалізації одного з найбільших біогазових комплексів — проєкті МХП „Біогаз Ладижин“ потужністю 12 МВт. Цей біогазовий комплекс є одним з найбільших в Європі», — розповів Домбровський.
За його словами, шляхом інтеграції виробництва «зеленого водню» в існуючі технології анаеробного зброджування біомаси та органічних відходів можна досягнути підвищення потужності та ефективності роботи біогазових комплексів.
«Технологія біологічної метанізації „зеленого“ водню допоможе суттєво підвищити обсяги виробництва „чистої“ енергії, скоротити викиди парникових газів, замістити викопне паливо, в тому числі імпортоване. Це інноваційні тенденції, що відповідають Європейському зеленому курсу та є необхідною передумовою глобального енергетичного переходу», — підкреслив президент «МХП Еко Енерджи».
Так, співпраця поділятиметься на три етапи:
- ґрунтовні лабораторні дослідження,
- експериментальна частина,
- втілення розроблених технологій на практиці.
Крім того, це дасть можливість отримати перші пілотні проєкти як в Україні, так і в ЄС, які потім можна буде мультиплікувати в промисловому використанні.
«Ellmann Engineering — це німецька інжинірингова компанія в напрямах біогазових технологій та водоочистки. Ми з компанією „МХП Еко Енерджи“ вже маємо стале партнерство. Наші спеціалісти запропонували для компанії МХП інноваційну технологію переробки курячого посліду в біогаз в проекті „Біогаз Ладижин“», — додав Райк Елльманн.
У компанії наголошують, що інтеграція технологій «зеленого водню» та біометану — це справжній прорив в «чистій» енергетиці
«Біогазові технології та біоенергетика в цілому є одними з найбільш надійних в галузі відновлюваної енергетики, адже виробництво енергії є прогнозованим та стабільним, на відміну від волатильної ситуації із сонцем та вітром. До спільної роботи над проєктом планується залучити ряд потужних німецьких наукових установ. Важливим етапом співпраці буде проведення спільних практичних лабораторних і промислових досліджень з інтеграції „зеленого водню“ в анаеробний процес для збільшення виробництва біометану. Реалізація проєкту дозволить суттєво декарбонізувати виробничі процеси», — коментують у компанії.
Варто зазначити, що влітку 2020 року в Берліні було започатковане німецько-українське енергетичне партнерство, і ключовими були визначені п’ять сфер, зокрема: воднева економіка, енергоефективність, відновлювальні джерела енергії та декарбонізація. Напрями співпраці згідно меморандуму між «МХП Еко Енерджи» та Ellmann Engineering стосуються усіх вищеперерахованих сфер.
Нагадаємо, у Міненерго вважають, що організація ринку біопалива має проводитися через єдину електронну платформу.