Ексспецпредставник Держдепу США в Україні, директор Інституту Маккейна Курт Волкер заявив, що Вашингтон очікує від України продовження розслідування «кримінальної діяльності» Ігоря Коломойського. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Таку заяву Волкер зробив під час public talk у Києві в четвер увечері, відповідаючи на запитання про очікування США щодо подальших кроків України після внесення Коломойського до американського санкційного списку.
«Було очікування, що Україна зі свого боку виконає свою частину роботи, розслідуючи його кримінальну активність (Ігоря Коломойського – Ред.) в Україні. Адже не таємниця, що одне з питань, з яким він пов'язаний, це ПриватБанк, з якого було фактично вкрадено мільярди доларів вкладників», – сказав Волкер.
Також дипломат наголосив, що в американському політикумі, на його думку, є очікування, що ПриватБанк утримається від виплати будь-яких компенсацій колишнім власникам.
5 березня США запровадили санкції проти українського олігарха Ігоря Коломойського, його звинувачують у корупції і підриві демократії в Україні.
У Вашингтоні стверджують, що з 2014 по 2015 роки, коли Коломойський очолював Дніпропетровську область, він був причетний до корупційних дій, які підірвали верховенство закону.
Санкції також запроваджені проти дружини олігарха Ірини Коломойської, його дочки Анжеліки Коломойської та його сина Ізраїля Цві Коломойського. Це означає, що Коломойському і членам його родини заборонений в’їзд до США.
Євросоюз підтримав санкції США проти Коломойського, однак сам Брюссель «не може накладати санкції на осіб, відповідальних за корупцію» в Україні.
Речниця президента України Юлія Мендель вважає, що санкції США проти Коломойського – «це тільки початок».
Ігор Коломойський – український олігарх і політичний діяч, співвласник групи Приват та кінцевий бенефіціарний власник телеканалу «1+1». З 2014 по 2015 роки Коломойський очолював Дніпропетровську область.
США підозрюють Коломойського та його бізнес-партнера Геннадія Боголюбова у відмиванні мільярдів доларів з «ПриватБанку», який був націоналізований владою України у 2016 році.
За даними американських правоохоронців, Коломойський та Боголюбов завдяки відмитим коштам з ПриватБанку створили свою потужну «бізнес-імперію» у США. Зокрема, у період з 2008 по 2016 рік Коломойський і Боголюбов отримали шахрайські позики і кредитні лінії, частина доходів від яких вони відмивали через рахунки підставних компаній у кіпрському офісі ПриватБанку, перш ніж переводити гроші на рахунки в США.
У грудні 2020 року прокуратура США заявила, що підозрює Коломойського і його ділового партнера Геннадія Боголюбова у використанні незаконно привласнених коштів для купівлі нерухомості в трьох штатах. Міністерство юстиції США стверджує, що нерухомість коштує понад 60 мільйонів доларів. Мін'юст США вже подав заяву про конфіскацію цього майна.
За даними The Washington Post, Коломойський та його партнери купили у США майже пів мільйона квадратних метрів комерційної нерухомості в штаті Огайо, сталеливарні заводи у Кентуккі, Західній Вірджинії та Мічигані, завод з виробництва мобільних телефонів в Іллінойсі та комерційну нерухомість у Техасі.
У 2019 році в інтерв’ю The New York Times Коломойський заявив, що Україна має покращити стосунки з Росією, адже «ЄС та НАТО ніколи не погодяться на включення України до свого складу».
Фото: U.S. Embassy Kyiv Ukraine/Flickr