MY.UAНовини
Чи можуть законодавчі норми про фінансову прозорість медіа допомогти протидіяти дезінформації?
Чи можуть законодавчі норми про фінансову прозорість медіа допомогти протидіяти дезінформації?

Чи можуть законодавчі норми про фінансову прозорість медіа допомогти протидіяти дезінформації?

Продовжуючи тему санкцій проти «каналів Медведчука», «Детектор медіа» поцікавився в експертів, чи можна протидіяти російській та проросійській дезінформації за допомогою законодавчих норм про фінансову прозорість медіа.

Ми поставили такі запитання:

  1. Наскільки ефективним засобом протидії російській та проросійській дезінформації могли би бути законодавчі норми про фінансову прозорість медіа, включаючи онлайн-медіа?
  2. Чи закладено подібні інструменти в законопроєкті про медіа в його нинішній редакції (велика частина якого присвячена саме боротьбі з дезінформацією)? Якщо ні, то чи необхідно і що саме додати / уточнити?

 

Олексій Харченко, член Наглядової ради НСТУ:

1. Кожні нормативно-правові норми потрібно розглядати через призму проблеми, яку вони мають вирішити.

Так, метою забезпечення фінансової прозорості медіа, а якщо точніше – забезпечення прозорості фінансування (заснування) і витрат на їх діяльність – може бути: запобігання монополізації; запобігання конфлікту інтересів (у т.ч. умов статті 24 п.1 щодо іноземних громадян); запобігання використанню коштів отриманих злочинним шляхом внаслідок їх легалізації (у тому числі від осіб, що сприяли тероризму та державі-агресору); запобігання використання медіа з політичною метою (порушення статті 21 п.3).

Як можемо побачити, забезпечення фінансової прозорості медіа можна вважати одним із елементів боротьби з російською дезінформацією, якщо буде доведено, що медіа фінансуються фізичними чи юридичними особами, які мають відношення до легалізації коштів та/чи сприяли тероризму та/чи державі-агресору.

Проте, дане положення може бути ефективним інструментом тільки якщо буде працювати в комплексі  з органами фінансового контролю та правоохоронними органами, що потребує вдосконалення діяльності відповідних органів, а також вдосконалення визначення структури власності та контролю (наприклад, віднесення до контролю й фінансування, а не лише власність).

2. Основою подібних інструментів у законопроєкті є Розділ IX. Обмеження пов’язані зі збройною агресією, а саме статті 121 «Обмеження щодо структури власності та фінансування медіа під час збройної агресії», 123 «Інші обмеження щодо діяльності суб’єктів у сфері медіа під час збройної агресії» і частково 124 «Перелік осіб, які створюють загрозу національному медіа-простору України».

Так, у статті 121 встановлюється обмеження для юридичних осіб, які отримують «фінансування (кредити, займи, позики, інвестиції, внески спонсорів, благодійні внески, іншу фінансову допомогу) від фізичних осіб, що є громадянами держави-агресора (держави-окупанта), юридичних осіб, зареєстрованих в такій державі або з місцезнаходженням в такій державі».

Також цікавим у даному питанні є положення статті 34 «Особливості подання звітності суб’єктами мовлення громад», а саме щодо надання інформації про фізичних та (або) юридичних осіб, внески (надходження) від яких становили 5 та більше відсотків сукупного розміру доходів.

На даний момент законопроєкт потребує доопрацювання для підвищення контролю за фінансовою прозорістю вироблення та поширення російської дезінформації.

Зокрема, Стаття 25 не встановлює вимоги до джерел фінансування. Також положення щодо фінансової прозорості не поширюються на олнайн-медіа. У статті 38 відсутні вимоги щодо розкриття структури власності та/чи забезпечення фінансової прозорості.

Викликає питання, яким чином буде реалізовано положення статті 121, якщо, наприклад, у статті 52 п.10 не встановлюються вимоги до фінансової прозорості та структури власності.

Хоча у статті 123 зазначено про обмеження, у статті 64 не регламентується встановлення контролю за фінансування медіа іноземних країн третіми сторонами (наприклад, якщо Російська Федерація фінансує створення медіа чи медіа продукту в іншій країні).

Також потрібно більш ретельно прописати вимоги до фінансової прозорості в статті 97 щодо реагування на порушення фінансової прозорості, статті 101 п.4 щодо підстав перевірки, а також не конкретизовано яким чином настає відповідальність за порушення статей 121, 123 і 124 у межах статей, які регламентують відповідальність медіа (аудіовізуальних – стаття 110, друкованих – стаття 111, онлайн-медіа – стаття 112, провайдерів аудіовізуальних сервісів – стаття 113, провайдерів платформ спільного доступу до інформації – стаття 114, а також постачальників електронних комунікаційних послуг для потреб мовлення – стаття 115).

Відсутність механізмів відповідальності як раз може призвести до декларативності фінансового контролю за медіа, а тому у зазначених статтях доцільно більш чітко визначити такі механізми.

Стаття 121 не встановлює обмежень для фінансування фізичних осіб капіталом, який має походження з країни-агресора (п.1. 1), а лише встановлює обмеження щодо громадянства. Також ця не встановлює обмеження до використання продукції та/чи залучення студій-виробників (наприклад аудіовізуальних творів тощо), виробництво якої фінансувалася/фінансується коштами, які походять з держави-агресора (як це зазначено в статті 123).

Враховуючи, що медійний бізнес має особливість функціонування у зв’язку з впливом на прийняття рішень іншими особами, доцільно було б встановити вимоги до розкриття не лише структури власності, а й фінансування за аналогом статті 34 для комерційних медіа. Таким чином можна було б досягнути реального, а не декларативного фінансового контролю. До того ж дане положення сприяло б деолігірхізації медіа. 

 

Микола Княжицький, народний депутат, член Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики:

1. У першу чергу звертаю увагу, що вимоги до фінансової прозорості медіа — це не лише про російську і проросійську пропаганду. Мета законопроєкту — показати суспільству, хто оплачує життя телеканалу в обсягах, більших за стандартні рекламні надходження. Це дозволить бачити, чиї інтереси забезпечує те чи інше медіа і, як наслідок, відповідним чином сприймати інформацію, яка поширюється.

Але так, у моєму законопроєкті № 2072 окремо виділяється фінансування українських медіа «російськими» грошима. Передбачені там механізми дозволяють чітко ідентифікувати, хто з мовників працює на країну-агресора і фактично є зброєю в гібридній війні проти України. Якщо законопроєкт буде прийнятий, будь-які спроби фінансування Росією наших ЗМІ стають токсичними, оскільки це в результаті може призвести до анулювання ліцензій, величезних штрафів та конфіскації всього, що було отримано каналом від такого «інвестора». Це, у свою чергу, підвищить ризики таких фінансових контактів, і лише найбільш відчайдушні погодяться воювати в інформаційній сфері проти українського народу.

Зрозуміло, що впродовж триваючої війни маніпулювання суспільною свідомістю через ЗМІ буде залишатись однією з цілей кремлівської політики відносно України. І будуть вигадуватися нові способи вплинути на медіа в обхід цього закону. Тому треба бути готовими, що закон і після його прийняття буде змінюватися, щоб це враховувати. Протидія гібридній війні — річ нова, й жодна країна, крім України, ще не стикалася з нею в подібних масштабах. Тому саме нам і належить бути тут першою скрипкою, шукаючи найефективніші способи захисту в інформаційній сфері, які в подальшому зможуть використовуватись іншими по всьому світу. Але факт залишається фактом — сьогодні, в 2021 році, Україна майже не зрушила в питанні протидії кремлівській агресії, а законопроєкт № 2072 майже два роки лежить у Верховній Раді, чекаючи на розгляд.

2. До проєкту Закону «Про медіа» можна ставитися по-різному. У мене особисто був ряд претензій до нього, в тому числі в частині заходів протидії російській і проросійській дезінформації. Через них у результаті мною й був зареєстрований альтернативний законопроєкт. На мою думку, для ефективної протидії інформаційній агресії проти України закон про медіа повинен передусім не руйнувати ті механізми, які зараз уже засвідчили свою ефективність. Йдеться про заборону пропагандистського контенту та обмеження на покази фільмів і передач за участю осіб, які виступили публічно із засад неповаги до нашої країни та підтримали війну проти України. Також мають бути відпрацьовані правові моделі контролю за маніпулятивним змістом інформації, що поширюється медіа, передбачені відповідні баланси, які б унеможливлювали зловживання з боку держави, але при цьому надавали можливості для захисту України від прокремлівської пропаганди. Вимоги до прозорості власності, прозорості фінансування та відповідні наслідки порушення цим вимог, також мають бути враховані в законі «Про медіа».

Алі Сафаров, медіаюрист Інституту масової інформації:

1. Щодо протидії саме російській пропаганді й дезінформації — норми про фінансову прозорість медіа не будуть на сто відсотків ефективними. У бізнесі є величезна кількість способів укладати ланцюжки договорів таким чином, щоб неможливо було встановити кінцевого платника. Навіть у боротьбі з фінансуванням тероризму такий інструмент, як повна прозорість, не використовується ані в нас, ані в світі. Хоча загалом фінансова прозорість і відкритість медіа були би корисними для суспільства саме для можливості оцінки й розуміння залежності медіа від тієї чи іншої політичної групи, олігарха тощо. Однак власне ефективним засобом боротьби з російською дезінформацією фінансова прозорість не буде.

2. Законопроєкт №2693-д містить деякі норми, спрямовані на фінансову прозорість медіа (у першу чергу аудіовізуальні сервіси), хоча й в обмеженому вигляді. Однак більшість інформації залишається конфіденційною інформацію медіа, і лише в деяких випадках може надаватися Національній раді з питань телебачення і радіомовлення, без доступу суспільства до такої інформації. Вважаю, що в редакцію законопроєкту №2693-д додавати норму про фінансову прозорість медіа непотрібно або навіть небезпечно. Хоча, як зазначено вище, сам принцип прозорості медіа, в тому числі фінансової прозорості, є корисним для суспільства, конкретно в законопроєкті №2693-д у тому вигляді, в якому він є зараз, враховуючи його вади, про які неодноразово згадували медіаексперти, фінансова прозорість може бути використана з метою вибіркового тиску й контролю за засобами масової інформації.

 

Андрій Яніцький, директор Центру журналістики Київської школи економіки:

1. У законопроєкті № 2693-д багато уваги приділяється розкриттю власника медіа, водночас про джерела фінансування та звітність медіа йдеться менше. У статтях про обмеження фінансування медіа під час збройної агресії зазначено, що медіа не може фінансуватися представниками держави-агресора, але незрозумілий механізм перевірки джерел фінансування. Угоди на приватизаційних конкурсах показують, що росіяни легко можуть «перетворюватися» на, наприклад, словаків, і вже таким чином заводити гроші. Це було під час купівлі Обленерго в минулі роки. Є свіжі приклади, коли ми досі не знаємо складу власників готелю «Дніпро» в центрі столиці — там гроші зайшли через банківські кредити.

2. Тобто закладені у проєкті механізми не виглядають дієвими. Злочинця вони не зупинять, а чесні журналісти від надмірного контролю можуть постраждати. Можливо, варто підглянути правила, за якими працює Центробанк і банківська система щодо політики розкриття власності та контролю над походженням коштів у системі.

Максим Скубенко, лідер проєкту «VoxChek» від «VoxUkraine»:

2. Не зовсім коректно оцінювати закон про медіа лише з позиції боротьби з російською та проросійською дезінформацією.

Перш за все — це створення правил гри на ринку медіа, яких в Україні просто не існує. Не можна перемогти дезінформацію лише боротьбою з дезінформацією. Потрібно, щоб український медіаринок вийшов із підліткової анархічно-бунтарської фази і почав сам регулювати себе, очищати й конкуруючи — покращувати. Створювати попит на якісний продукт пропозицією якісного українського продукту. Тоді це спрацює. Закон про медіа про це. І приємний супутній бонус — піднімати останні опори проросійських «медіа» та добити їх.

Над опитуванням працювали Світлана Остапа, Іра Рябоштан, Гала Скляревська, Лілія Апостолова.

Фото: mind.ua, Детектор медіа, Укрінформ, Радіо Свобода

Теги за темою
ЗаконодавствоРинок
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
ЄС хоче залучити 200 млрд євро у розвиток штучного інтелекту
InternetUA
2025-02-12T03:01:07Z
Як перетворити телефон на сигналізацію: експерти розповіли про корисні налаштування
Политека
2025-02-12T02:00:36Z
Китай та NASA зупинятимуть астероїд "найвищого ризику", який невдовзі може впасти на Землю
Фокус
2025-02-12T01:30:28Z
Як перетворити телефон на роутер і роздати мобільний інтернет: доступні способи
Политека
2025-02-12T00:00:36Z
Археологи знайшли велике загублене місто
Gazeta UA
2025-02-11T23:39:45Z
Український прапор просто зараз прямує до Місяця, – Юлія Саніна
Фокус
2025-02-11T23:36:43Z
У Мілані під замком виявили таємничі тунелі, ескізи яких міг створити Леонардо да Вінчі
УкраинФорм
2025-02-11T22:36:58Z
Чотири головні ознаки: хакер розповів, як зрозуміти, що ваш телефон зламали
Политека
2025-02-11T21:27:44Z
Знайшли гроші диявола: археологи виявили унікальні скарби в Нідерландах
Фокус
2025-02-11T21:15:34Z
Ребус для тих, у кого чудовий зір: треба за 3 секунди знайти цифру 8
GlavRed
2025-02-12T03:33:14Z
Леви досягнуть бажаного успіху: гороскоп на 12 лютого
24tv
2025-02-12T03:00:18Z
Гороскоп на завтра 13 лютого: Близнюкам - полегшення, Дівам - сюрприз
GlavRed
2025-02-12T02:45:37Z
Без йоду і прямо в магазині або вдома: як швидко перевірити якість срібла
GlavRed
2025-02-12T02:12:42Z
14 лютого принесе незабутні моменти: астрологи назвали ТОП-4 знаки зодіаку
GlavRed
2025-02-12T01:27:35Z
Тільки 1% людей впорається із завданням: знайдіть власника собаки за 5 секунд
GlavRed
2025-02-12T01:27:33Z
Як приготувати український борщ: суддя "Мастер Шеф" Ярославський дав фірмовий рецепт
Политека
2025-02-12T01:00:31Z
5 неочевидних ознак, що вашу кухню захопив безлад: ось що з цим робити
24tv
2025-02-11T20:48:20Z
Що треба робити, щоб банани не чорніли: експерти поділились лайфхаком
GlavRed
2025-02-11T20:27:53Z
В Одесі затримали чоловіка, який продавав гуманітарні автівки для військових
УкраинФорм
2025-02-12T03:45:59Z
За розпусні дії стосовно 11-річної подружки доньки жителя Миргородщини засуджено до 6 років ув’язнення
Украина Криминальная
2025-02-12T02:06:45Z
Поліція повідомила про підозру окупанту щодо розстрілу цивільних у Гостомелі
УкраинФорм
2025-02-12T01:33:38Z
Окупанти засудили мешканця лівобережжя Херсонщини, звинувативши у шпіонажі - ЗМІ
УкраинФорм
2025-02-12T01:09:55Z
У Стамбулі через снігопади скасували навчання в усіх навчальних закладах
УкраинФорм
2025-02-12T00:45:50Z
Прикордонники викрили контрабанду психотропів і ліків на ₴1,3 млн
Украина Криминальная
2025-02-12T00:33:26Z
У Львові затримали організатора каналу переправлення осіб через кордон
УкраинФорм
2025-02-12T00:12:41Z
Жителя Київщини судитимуть за шахрайство на ₴600 тис
Украина Криминальная
2025-02-11T23:45:54Z
У Рівненській області чоловіки побили військовослужбовців ТЦК
Украина Криминальная
2025-02-11T23:21:11Z
Україна виборола перші медалі на Іграх Нескорених
УкраинФорм
2025-02-12T02:30:54Z
Футболіста Девіда Бекхема викрили у зв'язках із РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-02-11T23:39:26Z
Монако — Бенфіка: цікаві варіанти ставок на матч Ліги чемпіонів
Football.ua
2025-02-11T22:51:16Z
Синьо-жовтий подіум: Україна здобула перше "золото" на Іграх нескорених
24tv
2025-02-11T22:33:27Z
Ювентус вперше з січня 2024 року здобув три перемоги поспіль
Football.ua
2025-02-11T22:28:18Z
"Реал" без Луніна вирвав перемогу над "Манчестер Сіті" в першому матчі плейоф Ліги чемпіонів
TSN
2025-02-11T22:18:15Z
Дембеле повторив бомбардирське досягнення Неймара, Б'янкі та Мбаппе в ПСЖ
Football.ua
2025-02-11T21:24:51Z
Девіс хотів забрати пояс Берінчика: як пройшла перша битва поглядів боксерів
24tv
2025-02-11T21:09:47Z
ПСЖ розбив "Брест" у стартовому матчі 1/16 фіналу Ліги чемпіонів
TSN
2025-02-11T20:30:33Z
Росіяни змогли просунутися на 7 напрямках, ЗСУ мали успіхи під Торецьком: аналіз і карти ISW
24tv
2025-02-12T03:48:13Z
У Києві пролунала серія вибухів
ГЛАВКОМ NET
2025-02-12T03:39:19Z
Внаслідок ракетного обстрілу Києва щонайменше одна людина загинула
УкраинФорм
2025-02-12T03:34:58Z
Внаслідок ракетної атаки столиці є влучання та пожежі у двох районах Києва
УкраинФорм
2025-02-12T03:18:18Z
Влада повідомила, як змінилася площа парків Києва за останні 10 років
ГЛАВКОМ NET
2025-02-12T03:03:13Z
В Києві працює ППО, чутно вибухи: росіяни намагаються атакувати місто балістикою
Telegraf
2025-02-12T02:39:44Z
Водоканал на Житомирщині внаслідок забруднення річки спричинив збитки на понад ₴3,6 мільйона
УкраинФорм
2025-02-12T00:54:50Z
Довічне ув’язнення отримав зрадник, який штурмував Попасну й Бахмут
УкраинФорм
2025-02-12T00:30:58Z
Діденко попередила про "замасковане" потепління та новий прихід морозів
Хвиля
2025-02-12T00:09:28Z
Український анімаційний фільм «Я померла в Ірпені» отримав нагороду у Франції
ГЛАВКОМ NET
2025-02-12T02:15:49Z
Після семи років разом і народження двох дітей: зірка Володаря перснів одружився
GlavRed
2025-02-12T00:27:41Z
Тарас Цимбалюк різко скинув вагу і показав, який тепер вигляд має
GlavRed
2025-02-12T00:27:02Z
Євробачення-2025: конкурсну пісню для учасниці від Ірландії написала росіянка
GlavRed
2025-02-11T23:27:15Z
"Вона пропагує": зрадниці Лоліті пред'явили звинувачення в РФ
GlavRed
2025-02-11T21:27:08Z
Як виглядав перший музичний кліп в українському шоубізнесі та хто його створив
24tv
2025-02-11T20:39:37Z
Все не просто, – Тоня Матвієнко висловилась про свій хіт "Кульбаби" та заробіток з пісні
24tv
2025-02-11T20:27:24Z
"У машині він починає": Анна Саліванчук повідомила про домагання
GlavRed
2025-02-11T20:27:00Z
Не тільки зірка "Друзів": 4 найкращі фільми з Дженніфер Еністон
24tv
2025-02-11T19:48:52Z
Ракетна атака, проєкт Міноборони та російський літак над Польщею: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-02-12T03:57:12Z
Цього дня за всіма спостерігають ангели: що важливо пам'ятати сьогодні
Gazeta UA
2025-02-12T03:57:00Z
«Контракт 18-24»: що відомо про бригади, у яких можуть служити молоді добровольці
ГЛАВКОМ NET
2025-02-12T03:39:09Z
Яке сьогодні свято 12 лютого 2025 року: що не можна робити після заходу сонця
GlavRed
2025-02-12T03:31:36Z
Комунальні пільги: чи можна переоформити, якщо отримувач потрапив у полон
ZN UA
2025-02-12T03:02:28Z
Погрози ТЦК та лялька вуду. В Одесі жінка знайшла оригінальний спосіб "підзаробити"
Telegraf
2025-02-12T02:33:37Z
Польща планує змінити правила виплат на дітей: це торкнеться і українців
ZN UA
2025-02-12T02:25:37Z
Аліменти та виплати на дітей у 2025 році: який розмір допомоги та умови отримання
Хвиля
2025-02-12T02:09:51Z
Канадські військові показали, як навчають бійців ЗСУ тактичної медицини
УкраинФорм
2025-02-12T02:03:52Z
На Одещині створять п’ять реабілітаційних центрів для постраждалих унаслідок війни
УкраинФорм
2025-02-12T01:48:28Z
Обмежено придатні можуть стати порушниками обліку: чому та як цього уникнути
Telegraf
2025-02-11T23:30:38Z
Науковці з’ясували, у який час доби люди відчувають себе найщасливішими
ГЛАВКОМ NET
2025-02-11T23:09:57Z
Сім явних ознак, що ви спите недостатньо
Gazeta UA
2025-02-11T21:03:22Z
Знайшли новий негативний наслідок використання менструальних чаш
24tv
2025-02-11T18:45:31Z
Ламкі нігті, роздутий живіт і плями на шкірі: ШІ показав, що буде, якщо не спати 7 годин на добу
FaceNews
2025-02-11T18:42:16Z
Богуславська лікарня тимчасово припинила планову госпіталізацію через грип і ГРВІ
ГЛАВКОМ NET
2025-02-11T17:51:12Z
В Україні впроваджують програму безоплатної психологічної допомоги для ветеранів
УкраинФорм
2025-02-11T16:27:55Z
Чому рибу обов'язково потрібно подавати з лимоном: ця хитрість не лише для покращення смаку
TSN
2025-02-11T15:36:14Z
Підвищити родючість ґрунту та зменшити вуглецевий слід: які технології роблять фермерів ефективними
AgroPortal
2025-02-12T04:00:14Z
WOG, ОККО та SOCAR здивували цінами на бензин А-95: що відбувається на ринку
Хвиля
2025-02-12T03:06:22Z
Держреєстратор з Кіровоградщини незаконно змінив право власності на землі вартістю понад ₴70 мільйонів
УкраинФорм
2025-02-12T02:22:32Z
Підклав бомбу Україні: нові тарифи Трампа боляче вдарять українських металургів
Telegraf
2025-02-12T01:00:00Z
Український експорт до Німеччини зріс майже на 20 відсотків і значно випередив російський
УкраинФорм
2025-02-11T23:36:48Z
Україні потрібно подвоїти ВВП: економіст дав прогноз на найближчі роки
24tv
2025-02-11T22:03:03Z
У Нідерландах споживання газу скоротилося на чверть за п’ять років
УкраинФорм
2025-02-11T21:54:48Z
Американська компанія купила українського розробника ШІ-чатботів BotsCrew: що відомо
InternetUA
2025-02-11T21:52:14Z
Добудувавши два енергоблоки на Хмельницькій АЕС, можна буде виробляти понад 2 гігавати електрики, - Зеленський
Комсомольская правда
2025-02-11T20:52:52Z
Заощадити можна понад 8 000 грн на рік: механік назвав секретну кнопку у авто
GlavRed
2025-02-11T22:27:58Z
Як перевірити авто з Європи, США та інших країн за VIN-кодом?
ГЛАВКОМ NET
2025-02-11T20:45:52Z
Більшість не знає: чому не варто використовувати литі диски на авто взимку
GlavRed
2025-02-11T20:27:15Z
Volvo модернізував процес зарядки електромобілів та гібридів
AutoGeek
2025-02-11T19:36:48Z
На шасі Ford Trucks F-Line в Україні виготовили цікавий комунальний автомобіль
AutoCentre
2025-02-11T19:12:55Z
Кладовище електромобілів: Jaguar викупила проблемні I-Pace у власників та відправила їх на смітник
ITC
2025-02-11T17:16:10Z
DAF Trucks зміцнює свої позиції на ринку вантажівок
AutoCentre
2025-02-11T16:15:27Z
Спад на ринку вживаних авто: які моделі купували найчастіше
ГЛАВКОМ NET
2025-02-11T16:12:53Z
Tesla запустила суперкомп'ютер Cortex з 50 000 ШІ-чипів NVIDIA H100
24tv
2025-02-11T16:09:37Z
Сійярто похизувався, що Угорщина дасть 1 млн євро армії Лівану, а не України
Европейская правда
2025-02-12T03:42:23Z
"По Росії має летіти і буде летіти у відповідь": Коваленко про атаку балістикою по Києву
ZN UA
2025-02-12T03:34:03Z
«Кокетство з обох сторін»: журналіст розповів, чи була все ж таки розмова між путіним і Трампом
Знай
2025-02-12T03:21:59Z
Тоді в нього не залишиться вибору: Маломуж назвав інструменти тиску на Путіна
24tv
2025-02-12T03:21:52Z
По Києву та передмістю було запущено рашистами від 4х балістичних ракет Іскандер-М/КН-23
Украина Криминальная
2025-02-12T03:12:51Z
Росія вночі атакувала Київ та передмістя балістичними ракетами: що відомо про наслідки
Фокус
2025-02-12T03:06:39Z
Єдиний вихід – це робити те, що в Україні робиться для очищення лав, - Ростислав Мурзагулов про російську опозицію
Политека
2025-02-12T03:06:31Z
Росія здійснила ракетний удар по Києву: стали відомі наслідки
TSN
2025-02-12T03:03:31Z
Чому лютий 2025 року – ключовий місяць для налагодження контактів із Трампом
24tv
2025-02-12T02:36:04Z