MY.UAНовини
Washington Post: Вбивцю назвали вбивцею, чому це новина?
Washington Post: Вбивцю назвали вбивцею, чому це новина?

Washington Post: Вбивцю назвали вбивцею, чому це новина?

Відповідь Путіна на слова Байдена про "вбивцю" не така вже й школярська / фото REUTERS

Це було улюблене слово Дональда Трампа для опису людей, яких він вважав жорсткими. Під час передвиборчої кампанії в 2016 році він наполягав, що учасники переговорів з інших країн, з якими доводилося мати справу США, були "абсолютними вбивцями". І такими ж були й люди, яких від би покликав з Волл-Стріт, щоб розібралися з цими іноземцями.

Як щодо його бізнес-проблем в Атлантик-Сіті? Потрібно розуміти, що кредитори "не були дітлахами". Вони були "абсолютними вбивцями", - пише Washington Post. Деякі демократи чи представники ЗМІ теж були вбивцями, про яких Трамп у свій час попереджав. Якщо колишній президент називав когось вбивцею в контексті фінансів, укладання угод чи політики, це був комплімент.

Він використовував це слово й в більш буквальному сенсі, звісно ж. Члени банди MS-13 були вбивцями, так само як і якась примарна група іммігрантів. Для Трампа відчуття були однакові: йшлося про небезпеку, яку він або хвалив, або засуджував.

Крім того, були не випадки на межі, коли йшлося про людей, від яких Трамп був у захваті і які були, знаєте, вбивцями. Наприклад, президент Росії Володимир Путін. Знову і знову президенту США ставили запитання про те, як часто критики поведінки Путіна опинялися "на тому світі". І щоразу Трамп говорив розмито, або відкидав всі занепокоєння, або порівнював поведінку російського президента зі політикою США.

В грудні 2015 року він з'явився в ефірі шоу "Ранковий Джо" на каналі MSNBC. Ведучий запитав його про те, чому він прийняв комплімент Путіна з таким захватом (насправді виявилося, що компліменту насправді не було, але це вже інша історія).

"Він же вбиває журналістів, які з ним не згодні", - сказав ведучий Джо Скарборо.

"Ну, я гадаю, наша країна теж багато кого вбила, Джо", - відповів Трамп.

Через кілька днів після того він спробував дати контекст своїм словам.

"Ніхто не довів, що Путін когось вбив. Людина невинувата, поки її вину не довели, принаймні, в нашій країні. А його вина у вбивстві журналістів не була доведена", - пояснив Трамп в ефірі ABC.

Ставши президентом, він дав інтерв'ю Fox News. Ведучий Білл О'Райлі знову запитав його про Путіна, назвавши російського президента вбивцею.

"Вбивств багато. Гадаєте, наша країна така вже невинна?" - відповів Трамп.

Знову і знову він відмовлявся називати Путіна цим словом прямо, виправдовуючи чи применшуючи дії російського президента. Для справедливості, Путіна й правда ніхто не притягував до суду. Але вказувати на це як на доказ невинуватості було б досить наївно. Трамп ніколи не хотів притягувати Путіна до відповідальності. І цей підхід спровокував запитання про його відносини з російським лідером.

Трамп відповів на ці питання сумнівними твердженнями про те, що він жорсткіше поводився з Путіним і Росією, ніж будь-який інший президент США. Торік з'явилися повідомлення про те, що Москва знову намагається вплинути на президентські вибори, щоб добитися поразки Джо Байдена. Трамп відкинув ці твердження.

"Якщо я переможу, а вони сподіваються, що Байден прийде, і Китай теж чекає Байдена. Росія хоче перемоги Байдена, тому що подивіться, ніхто не був поводився з росіянами жорсткіше, ніж я", - сказав він.

В серпні він повторив це. Нібито Росія, Китай і Туреччина всі сподівалися, що переможе Байден, тому що сам Трамп був надто жорстким. Розвідувальні управління США з цим не погодитися. Цього тижня директор Національної розвідки країни опублікував звіт, в якому було описано,як Росія й Іран намагалися вплинути на результати виборів у 2020 році. При цьому, бажаним переможцем для Москви був Трамп, а не Байден. Путін особисто міг бути причетним до розпорядження добиватися перемоги Трампа, - йшлося в звіті. Чому? Тому що "російське керівництво розглядало потенційне обрання президента Байдена не вигідним для російських інтересів", попри те, що деякі політичні кроки Трампа справді розглядалися в Москві як "антиросійські".

Цього тижня президент Байден зробив символічний натяк на різницю між його підходом до Росії й підходом попереднього лідера США.

"Ви знайомі з Володимиром Путіним. Чи вважаєте ви його вбивцею?" - запитав журналіст ABC News Джордж Стефанопулос.

"Хм, так, вважаю", - відповів Байден.

Ця пасивна заява, яка була на додачу досить очікуваною від американського президента, викликала різку реакцію Росії.

"Такі заяви президента США дуже погані. Очевидно, що він не хоче покращити відносини з нашою країною. І ми будемо відштовхуватися від цього", - сказав прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков.

Один з впливових членів парламенту Росії назвав слова Байдена "хамством". А сам Путін відповів: "Хто обзивається, той сам так називається". Москва відкликала свого посла зі США, але не зрозуміло чому: через коментар Байдена, через звіт про втручання Росії у вибори чи з обох причин.

Геополітика - дуже складна річ. І російська реакція може бути умисне перебільшена задля ефектності. Але це була реакція занепокоєння через Байдена. І коментарі Трампа в дусі "яка різниця, хто вбивця" ніколи не провокували такої. А все, що сказав Байден, було: "Так, вважаю".

Відповідь Путіна полягала не в простому натяку на те, що Байден якимсь чином сам вбивця. Він дав коментар, який, зважаючи на контекст, мав дуже зловісний бік.

"Я б сказав йому: я бажаю вам міцного здоров'я", - сказав Путін.

Мова - дуже хитромудра річ.

Що сказав Байден про Путіна

  • У великому інтерв'ю для ABC News Байден заявив, що вважає Путіна вбивцею.
  • Президент США зазначив, що Путін заплатить за свої злочини, зокрема йшлося про масштабні зусилля Росії очорнити репутацію Байдена напередодні президентських виборів. Він додав, що вже попереджав російського президента про це під час телефонної розмови наприкінці січня.
  • Після слів Байдена про "Путіна-вбивцю" Росія відкликає на консультації свого посла з Вашингтона. У Москві також звинуватили США у тому, що відносини між країнами у жалюгідному стані.

Читайте новини світу і переклади зарубіжної преси на каналі УНІАН ІноЗМІ

Переклад: Лесь Димань

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Нова романтична комедія на Netflix, яку зараз дивляться найчастіше
24tv
2025-09-20T10:30:49Z
Дружина Віталія Козловського похизувалася їхнім відпочинком утрьох у казковому місці в Карпатах
TSN
2025-09-20T10:18:52Z
У фігурному катанні стався скандал через українську пісню
Telegraf
2025-09-20T10:09:12Z
20-річну доньку Олі Полякової нахабно обікрали в Нью-Йорку
TSN
2025-09-20T10:06:53Z
Повчальні та веселі: 3 нові мультфільми для вихідних із дітьми
24tv
2025-09-20T09:57:34Z
Чоловік зібрав неймовірну колекцію та потрапив до Книги рекордів Гіннесса
ГЛАВКОМ NET
2025-09-20T09:36:38Z
Сказав лише кілька слів: Нікітюк розкрила щемливий момент з батьком дитини
GlavRed
2025-09-20T09:27:54Z
Ви ніколи не здогадалися б: який колір дивана до вітальні зараз у тренді
24tv
2025-09-20T09:12:36Z
Участь у «Євробаченні»: Кароль готова, якщо буде треба, а Джамала вже сказала все, що хотіла
Комсомольская правда
2025-09-20T09:03:11Z
В Україні з початку року релокувалися 400 агрокомпаній
AgroPortal
2025-09-20T10:30:36Z
Долар наприкінці вересня: яка буде ціна за валюту
24tv
2025-09-20T10:12:26Z
Кібератака спричинила збої в аеропортах Берліна та Брюсселя
Европейская правда
2025-09-20T09:48:43Z
Українцям дозволили не платити повну суму за комунальні послуги
24tv
2025-09-20T09:09:35Z
Найдорожча угода за всі часи: як Vodafone купила Mannesmann
24tv
2025-09-20T09:09:18Z
Як Google заробляє $50 млрд в рік на хмарних сервісах
InternetUA
2025-09-20T09:03:47Z
Чи треба знімати ділянку з оренди, якщо термін дії договору закінчився
24tv
2025-09-20T09:03:39Z
Бразилія оновила рекорд виробництва молока
AgroPortal
2025-09-20T09:00:57Z
Бюджет Росії на борговій голці: як найпершими постраждають росіяни
24tv
2025-09-20T08:48:06Z
Зеленський розказав, про що говоритиме з Трампом наступного тижня у Нью-Йорку
ГЛАВКОМ NET
2025-09-20T10:30:40Z
"Корейський сценарій" для України? Чи підтримує його Зеленський
Telegraf
2025-09-20T10:30:23Z
В Україні з’являться Штурмові війська - Зеленський
УкраинФорм
2025-09-20T10:24:17Z
Зеленський про захист неба над Польщею та Румунією: Збиття російських дронів має бути спільним рішенням
УкраинФорм
2025-09-20T10:18:46Z
Зеленський анонсував саміт з проблеми українських дітей викрадених росіянами
ГЛАВКОМ NET
2025-09-20T10:18:32Z
Зеленський анонсував «керований експорт української зброї», бо є надлишок
ГЛАВКОМ NET
2025-09-20T10:12:58Z
Під час нічної атаки РФ по Україні загинули троє людей, десятки поранених - Свириденко
УкраинФорм
2025-09-20T10:12:26Z
СБУ – це не лише "Павутина". Як потрапити до спецпідрозділу "Альфа": покроковий гід
Лига
2025-09-20T10:06:48Z
Зеленський анонсував обмін близько тисячі військовополонених
24tv
2025-09-20T10:03:14Z
Поліцейські встановлюють особу чоловіка, який загинув внаслідок наїзду тролейбуса у Львові
Украина Криминальная
2025-09-20T09:57:12Z
Жінка з інвалідністю намагалася вивезти за кордон другого фіктивного чоловіка мобілізаційного віку
Известия Киев
2025-09-20T09:30:33Z
Чоловік хотів придбати авто і втратив майже 125 тисяч гривень
InternetUA
2025-09-20T09:27:55Z
Росіяни вдарили дроном по селу на Запоріжжі, поранений чоловік
УкраинФорм
2025-09-20T09:27:39Z
У Британії в клубі сталася стрілянина, є поранені
Европейская правда
2025-09-20T09:24:37Z
Тіло топового російського посадовця, пов'язаного з Росатомом, знайшли в лісі у Підмосков'ї
24tv
2025-09-20T09:24:04Z
Киянку, яка підпалила два авто у Деснянському районі, засуджено до трьох років ув’язнення
Украина Криминальная
2025-09-20T09:15:58Z
Наслідки атаки на Чернігівщину: одна жінка загинула, шестеро людей поранені
ГЛАВКОМ NET
2025-09-20T09:06:03Z
Масована нічна атака рф: загиблі та десятки поранених на Дніпропетровщині, руйнування в кількох регіонах
iPress
2025-09-20T08:37:56Z
Робота для пенсіонерів в Одесі: українцям поважного віку готові платити від 25 тисяч, куди кличуть працювати
Политека
2025-09-20T10:30:55Z
"Краще будуйте укриття": в мережі спалахнув скандал через повернення ДПА для 4-х класів
Знай
2025-09-20T10:30:03Z
Чоловіків 18-22 років випустили за кордон. Президент пояснив логіку цього рішення
ГЛАВКОМ NET
2025-09-20T10:27:48Z
Як Росія поглинає українських дітей в окупації
Детектор М
2025-09-20T10:15:42Z
Бомбардування російських НПЗ. Зеленський повідомив про успіхи та реакцію міжнародних партнерів
ГЛАВКОМ NET
2025-09-20T10:15:31Z
На Громадському радіо стартував новий сезон шоу «Хтось когось любить»
Детектор М
2025-09-20T10:12:15Z
Дефіцит пікапів у війську? Зеленський прокоментував проблему
ГЛАВКОМ NET
2025-09-20T10:03:51Z
Розкриті технічні характеристики норвезького самохідного міномета G5 Ragnarok
InternetUA
2025-09-20T10:03:07Z
Висока якість життя: найкращі 10 країн для виходу на пенсію у 2025 році
Фокус
2025-09-20T10:00:40Z
М'яка чи тверда їжа: вчені перевіряють, що змушує нас переїдати
24tv
2025-09-20T09:39:49Z
Дефіцит ваги чи ожиріння – що небезпечніше для здоровʼя
24tv
2025-09-20T06:21:07Z
Варіанти сніданків: як зробити перший прийом їжі незвичайним та поживним
Фокус
2025-09-20T05:15:21Z
З Днем фармацевта 2025: гарні картинки-привітання зі святом
24tv
2025-09-20T03:30:29Z
Що буде, якщо кожного дня лягати спати в різний час
Gazeta UA
2025-09-19T21:42:40Z
Коли обрізати виноград восени: секрети дачників, які треба знати
24tv
2025-09-19T19:06:00Z
Світові хірурги приїхали, щоб допомогти Ромчику, який зустрічався з Папою та принцом Гаррі
TSN
2025-09-19T18:51:54Z
Шість продуктів, які мають стати основою ранкового меню
Gazeta UA
2025-09-19T18:42:47Z
У Німеччині запропоновано брати по €15 за візит до лікаря
ГЛАВКОМ NET
2025-09-19T17:51:37Z
BYD презентував платформу для електробусів третього покоління
AutoCentre
2025-09-20T10:12:05Z
Ця модель 911 S/T вшановує переможця Ле-Мана, ім’я якого залишається маловідомим
Топ Жир
2025-09-20T10:06:06Z
На шасі Tatra Force збудували унікальний автомобіль для гірничорятувальної служби
AutoCentre
2025-09-20T08:12:14Z
Ferrari на мінімалках: у Києві з'явився перший електрокросовер Xiaomi
Фокус
2025-09-20T08:00:29Z
Honda представила стильний кросовер за ціною Renault Duster
Gazeta UA
2025-09-20T07:33:17Z
Ці номерні знаки створюють проблеми: що тепер заборонено водіям
Хвиля
2025-09-20T02:15:44Z
Баругзай позбавив цей Range Rover значка та будь-якої елегантності
Топ Жир
2025-09-20T01:21:55Z
Знайомтеся з фіналістами боротьби за звання Найкращого Автомобіля, Пікапа та Позашляховика 2026 року
Топ Жир
2025-09-20T00:36:41Z
Porsche надає електричному Cayenne фіксоване крило та потужність у 1000 к.с., щоб розвіяти сумніви
Топ Жир
2025-09-20T00:06:10Z
Ворог просунувся відразу біля 3 населених пунктів, – DeepState
24tv
2025-09-20T10:30:46Z
Російські дрони вчергове вдарили по Харківщині
Мій Харків
2025-09-20T10:21:03Z
Ранкова атака на Миколаїв: місцева влада розповіла про наслідки
ГЛАВКОМ NET
2025-09-20T10:15:39Z
Росіяни хотіли нас оточити, – Зеленський розповів про контрнаступ на Донеччині
24tv
2025-09-20T10:09:41Z
Київ і низку областей охопила повітряна тривога: яка причина
TSN
2025-09-20T10:06:40Z
Виноград на березі Десни: як переселенець з Донбасу розпочав нове життя і зробив "вино мрії"
Комсомольская правда
2025-09-20T10:06:39Z
У Миколаєві внаслідок обстрілу РФ пошкоджені п'ять багатоповерхівок
УкраинФорм
2025-09-20T10:00:24Z
Зеленський: Результат контратаки на Добропіллі - 330 км² під нашим контролем
УкраинФорм
2025-09-20T09:51:44Z
Сирський повідомив про значні втрати росіян під Добропіллям
360ua.news
2025-09-20T09:36:05Z
Восени здивують усіх: 4 знаків зодіаку, які скоро розкриють свій потенціал
GlavRed
2025-09-20T10:27:29Z
Без крихт і нагару: як доглядати за тостером-піччю, щоб він служив довше
GlavRed
2025-09-20T10:27:04Z
Ржищівський порт-привид: колись був важливіший за Київ, сьогодні — просто бар
Telegraf
2025-09-20T10:03:55Z
Сушіть одяг лише в одному місці у квартирі: це треба знати всім
24tv
2025-09-20T09:42:24Z
Китайський гороскоп на завтра 21 вересня: Бикам - тривога, Мавпам - загроза
GlavRed
2025-09-20T08:27:01Z
Букет зів'яне за один день: які квіти не можна ставити в одну вазу
24tv
2025-09-20T08:12:31Z
Мариновані помідори за швидким рецептом: готуйте зараз – смакуйте вже за годину
Telegraf
2025-09-20T07:33:58Z
Як підготувати троянди до зими: три основні дії до початку холодів
Gazeta UA
2025-09-20T07:27:57Z
На море у жовтні: 3 ідеальні країни з комфортною температурою і теплим морем
24tv
2025-09-20T07:27:25Z
Чому сучасні бренди більше не додають зарядку в комплект
InternetUA
2025-09-20T10:33:32Z
Samsung презентує власну гарнітуру XR у жовтні
360ua.news
2025-09-20T10:12:50Z
iPhone Air чи Galaxy S25 Edge: який ультратонкий смартфон обрати у 2025 році
InternetUA
2025-09-20T09:33:53Z
Сиквел Cyberpunk 2077 подарує геймерам режим, який CDPR обіцяли в оригіналі
24tv
2025-09-20T08:33:12Z
Ви й не підозрювали: секретний трюк допоможе знайти приховане відео на iPhone
Фокус
2025-09-20T08:30:58Z
Покупці масово скаржаться на недолік iPhone 17: що не так з гаджетами
InternetUA
2025-09-20T08:27:46Z
Яку температуру мають сонячні спалахи
24tv
2025-09-20T08:03:58Z
Спроба контрабанди: на кордоні затримали першу партію нелегальних iPhone 17
Фокус
2025-09-20T07:57:47Z
Перевірте свій рівень інтелекту за секунди: знайдіть робота серед людей
Gazeta UA
2025-09-20T07:57:34Z
Арсенал – Манчестер Сіті: прогноз букмекерів на матч АПЛ
Football.ua
2025-09-20T10:33:28Z
Миколенко — у стартовому складі Евертона на Мерсісайдське дербі на Енфілді
Football.ua
2025-09-20T10:27:09Z
Стали відомі зарплати українців у Жироні
Football.ua
2025-09-20T10:24:53Z
Педрі розповів, кому присвячуються його святкування
Football.ua
2025-09-20T10:15:14Z
Аморім – перед грою з Челсі: Навіть сам Папа римський не змусить мене змінити тактичну схему
Football.ua
2025-09-20T10:09:03Z
Збірна України з вільної боротьби завершила чемпіонат світу без нагород
ГЛАВКОМ NET
2025-09-20T10:00:28Z
Хто головний претендент на "Золотий м'яч-2025"
24tv
2025-09-20T09:57:05Z
Михавко очолив рейтинг молодих центрбеків за виграними верховими дуелями
УкраинФорм
2025-09-20T09:42:22Z
Ндукве дискваліфікований на три матчі
Football.ua
2025-09-20T09:39:36Z