Акція на підтримку Стерненка розпочалася 20 березня / фото REUTERS
У Верховній Раді зареєстровано проект постанови про засудження подій, що відбулися 20 березня 2021 року біля Офісу президента України (№5295).
Текст проекту постанови на сайті парламенту наразі ще не оприлюднений.
Його авторами є 130 народних депутатів від фракції "Слуга народу".
Зокрема, голова фракції Давид Арахамія та його перший заступник Олександр Корнієнко.
Акція на підтримку Стерненка 20 березня: що відбувалося
- Акція на підтримку Сергія Стерненка на знак протесту проти його ув’язнення розпочалася 20 березня о 19:00 - в день його народження. Учасники скандували: «Зеленський, не мовчи!», а також: «Справедливість - Стерненку, справедливість - усім!».
- Протестувальники висунули вимоги до президента Володимира Зеленського: відправити у відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, генерального прокурора Ірину Венедіктову, звільнити з-за ґрат Стерненка та Андрія Антоненка, а також запровадити санкції проти Андрія Портнова.
- Учасники протестів палили фаєри та кидали їх у бік поліцейських. Окрім того, вони розмалювали вхідні двері та стіни Офісу президента, а також порозливали червону фарбу.
- У двох центральних дверях ОП протестувальники розбили скло і кинули туди петарду.
- Поліція розпочала кримінальне провадження за фактом подій під час акції на підтримку Сергія Стерненка біля офісу президента України в Києві та затримала одного з учасників. Після затримання під Печерським управлінням поліції в Києві сталися сутички.
Затриманому повідомили про підозру у хуліганстві з використанням зброї.
За попередніми оцінками експертів, усунення пошкоджень будівлі Офісу президента коштуватиме приблизно два мільйони гривень.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Тетяна Поляковська
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони